cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
"20" січня 2014 р. № 5017/3015/2012
За позовом: Державного підприємства "Керченський морський торговельний порт"
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "КФТ Лоджистик"
про стягнення 2 123 802,53грн.
Головуючий суддя Цісельський О.В.
судді Малярчук І.А.
Демешин О.А.
Представники:
Від позивача: Красильникова В.З., довіреність №127 від 23.11.2012р.
Від відповідача: Жекова Ю.Ю., довіреність від 31.10.2013р.
Суть спору: про стягнення 2 123 802,53грн.
В провадженні колегії суддів у складі: головуючий суддя Цісельський О.В., судді Малярчук І.А., Демешин О.А. знаходиться справа №5017/3015/2012 за позовом Державного підприємства "Керченський морський торговельний порт" до Товариства з обмеженою відповідальністю "КФТ Лоджистик" про стягнення 2 123 802,53грн.
18.12.2013р. на адресу господарського суду Одеської області надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "КФТ Лоджистик" (вх.№38553/13) про зупинення провадження у справі №5017/3015/2012.
В обґрунтування заявленого клопотання позивач зазначає, що відповідно до положень ч.ч.1-4 ст.17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у разі якщо до боржника, щодо якого порушена справа про банкрутство, пред'явлений позов, який ґрунтується на грошових зобов'язаннях боржника, що виникли до порушення провадження у справі про банкрутство, суди мають у встановленому процесуальним законом порядку приймати такі позовні заяви і вирішувати спір за цією вимогою по суті за правилами позовного провадження до офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство. Про офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство розпорядник майна повідомляє суд, який розглядає позовні вимоги конкурсних кредиторів до боржника. Цей суд (суди) після офіційного оприлюднення відповідного оголошення має зупинити позовне провадження та роз'яснити позивачу зміст частини четвертої статті 23 цього Закону, зазначивши про це в ухвалі або в протоколі судового засідання. Якщо позивач не звернувся у тридцятиденний строк з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство із заявою про визнання його грошових вимог до боржника у справі про банкрутство, суд, який розглядає позовну заяву, після закінчення тридцятиденного строку з моменту офіційного оприлюднення поновлює позовне провадження та відмовляє у задоволенні позову. У разі звернення позивача із заявою про визнання його грошових вимог до боржника у справі про банкрутство після винесення ухвали господарського суду за результатами розгляду цих вимог позовне провадження підлягає припиненню на підставі пункту 2 частини першої статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, на думку відповідача провадження у справі №5017/3015/2012 необхідно зупинити для того, щоб позивач звернувся до суду із заявою про визнання його грошових вимог до боржника у справі №916/3014/13 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КФТ Лоджистик".
Згідно ч.1 ст.79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Пунктом п.3.16. Постанови Пленуму ВГСУ від 26 грудня 2011 року №18 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" визначено, що статтею 79 ГПК України встановлено вичерпний перелік підстав зупинення провадження у справі, а зупинення провадження у справі з інших підстав є неправомірним. Зокрема, відповідно до частини першої статті 79 ГПК господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядалися іншим судом. При цьому пов'язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення (частини друга - четверта статті 35 ГПК). Під неможливістю розгляду даної справи слід розуміти неможливість для даного господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, - у зв'язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов'язаних між собою справ різними судами або з інших причин. Іншим судом, про який йдеться у частині першій статті 79 ГПК України, є будь-який орган, що входить до складу судової системи України згідно з статтею 3 та частиною другою статті 17 Закону України "Про судоустрій і статус суддів"; іншим судом може вважатися й інший склад суду (одноособовий чи колегіальний) в тому ж самому судовому органі, в якому працює суддя (судді), що вирішує (вирішують) питання про зупинення провадження у справі.
З урахуванням вищенаведеного, провадження у справі №5017/3015/2012 за позовом Державного підприємства "Керченський морський торговельний порт" до Товариства з обмеженою відповідальністю "КФТ Лоджистик" про стягнення 2 123 802,53грн. підлягає зупиненню.
Керуючись ч.1 ст.79, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "КФТ Лоджистик" про зупинення провадження у справі - задовольнити.
2. Провадження у справі №5017/3015/2012 - зупинити.
Головуючий суддя Цісельський О.В.
Суддя Малярчук І.А.
Суддя Демешин О.А.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2014 |
Оприлюднено | 25.01.2014 |
Номер документу | 36785212 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Цісельський О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні