cpg1251
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 січня 2014 р. (11:06) Справа №801/1309/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л., за участю секретаря судового засідання Марчевської К.В., представників сторін:
від позивача - Літвіненко А.М., Головков П.В.,
від відповідача - Турчанович Ю.Л.,
розглянувши адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Сакське ЖЕО"
до Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Обставини справи: до Окружного адміністративного суду АР Крим звернулося Комунальне підприємство "Сакське ЖЕО" (далі - позивач) до Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК (далі - відповідач) з адміністративним позовом, в якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК № 0000112200 від 21.01.2013 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 103179,01 грн., у тому числі за основним платежем - 86313,02 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 16865,99 грн., № 0000062200 від 21.01.2013 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 171,56 грн., у тому числі за основним платежем - 137,25 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 34,31 грн. та № 0000052200 від 21.01.2013 про зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 3416,40 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що спірні податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням норм податкового законодавства, відповідачем невірно застосовані норми Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», Закону України «Про податок на додану вартість» та Податкового Кодексу України. Позивач зазначає, що висновки відповідача щодо невірного формування витрат та податкового кредиту у зв'язку з тим, що діяльність контрагентів позивача, а саме КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» була направлена на проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення операцій з надання податкової вигоди своїм контрагентам без мети реального настання правових наслідків, що свідчить про відсутність фактичних дій, спрямованих на виконання взятих на себе зобов'язань по укладених угодах, не ґрунтуються на нормах податкового та цивільного законодавства. Позивач зауважує, що господарські операції з придбання робіт у КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» мають реальний характер, отримання робіт та їх використання в оподаткованих операціях підтверджується первинними бухгалтерськими документами, тому спірні податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.
Представники позивача у судових засіданнях наполягали на задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на необґрунтованість висновків відповідача, викладених в акті перевірки.
Представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечував, зазначивши, що в ході проведеної перевірки позивача були виявлені порушення податкового законодавства, що й стало підставою для прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.
В обґрунтування правової позиції представник відповідача надав письмові заперечення на адміністративний позов.
Заслухавши пояснення представників позивача та представника відповідача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство "Сакське ЖЕО" (ідентифікаційний номер юридичної особи - 32945431) зареєстровано Сакською районною державною адміністрацією АР Крим 22.07.2004.
Згідно Довідки АБ № 435324 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України основними видами діяльності КП "Сакське ЖЕО", зокрема, є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (КВЕД 68.20), виробництво інших дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів (КВЕД 16.23), управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту (КВЕД 68.32), будівництво житлових і нежитлових приміщень (КВЕД 41.20).
Судом встановлено, що позивач зареєстрований в податковому органу платником податків та зборів, в тому числі є платником податку на прибуток та податку на додану вартість.
Таким чином, КП "Сакське ЖЕО" являється суб'єктом господарювання, юридичною особою, зобов'язаний виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.
Сакською об'єднаною державною податковою інспекцією АР Крим ДПС була проведена позапланова виїзна документальна перевірка, та складений акт № 1126/22-00/32945431 від 02.01.2012 "Про результати позапланової перевірки КП "Сакське ЖЕО" код ЄДРПОУ 32945431, з питань своєчасності, достовірності повноти нарахування та сплати податку на прибуток та податку на додану вартість, при здійснення фінансово-господарських операцій з КП «Альянс», код ЄДРПОУ 3246818 та БВП «Строитель-Плюс», код ЄДРПОУ 31263808, за період з 01.01.2009 по 31.03.2012"
На підставі висновків акта перевірки податковим органом прийняті податкові повідомлення-рішення:
- № 0000112200 від 21.01.2013 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 103179,01 грн., у тому числі за основним платежем - 86313,02 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 16865,99 грн.,
- № 0000062200 від 21.01.2013 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 171,56 грн., у тому числі за основним платежем - 137,25 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 34,31 грн.,
- № 0000052200 від 21.01.2013 про зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 3416,40 грн.
Збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 171,56 грн., у тому числі за основним платежем - 137,25 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 34,31 грн. та зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 3416,40 грн. визначено податковим органом внаслідок порушення позивачем ст. 5 п.п. 8.6.1, п. 8.6, ст. 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР, та п.п. 134.1.1, п. 134.1, ст. 134, п. 145.1, ст. 145 Розділу III Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, а саме у зв'язку з завищенням витрат позивачем за період з 01.11.2009 по 31.03.2012 внаслідок включення до їх складу витрат на придбання робіт у контрагентів КП «Альянс» та БВП «Строитель -Плюс».
Сума донарахування зобов'язань з податку на додану вартість визначена податковим органом внаслідок порушення позивачем п.п. 3.1.1, п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. №168/97-ВР (із змінами та доповненнями), п. 185.1 ст. 185 Розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI із змінами та доповненнями, при здійснення взаємовідносин з КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» встановлено завищення податкового кредиту з податку на додану вартість у сумі 86413,02 грн., в тому числі: за липень 2009 р. у сумі 100,00 грн., за жовтень 2010 р. у сумі 110,00 грн., за липень 2011 р. у сумі 18853,09 грн., за серпень 2011 р. у сумі 15075,64 грн., за вересень 2011 р. у сумі 11581,80 грн., за жовтень 2011 р. у сумі 7136,98 грн., за листопад 2011 р. у сумі 33333,33 грн.
Не погодившись з вказаними податковими повідомленнями-рішеннями, позивач звернувся до суду з позовом про їх скасування.
В ході розгляду справи судом було перевірено правомірність висновків відповідача щодо порушення позивачем вимог податкового законодавства, а також правомірність донарахування податкових зобов'язань та нарахування штрафних (фінансових) санкцій і було встановлено наступне.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органу власних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст. 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Перевіряючи правомірність прийняття податковим органом податкового повідомлення - рішення № 0000062200 від 21.01.2013 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 171,56 грн., у тому числі за основним платежем - 137,25 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 34,31 грн. та № 0000052200 від 21.01.2013 про зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 3416,40 грн., суд зазначає наступне.
Матеріали справи свідчать, що витрати по операціях з КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» були сформовані позивачем у період 2009-2011 роки, отже до спірних правовідносин підлягають застосуванню як норми Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", так і норми ІІІ розділу Податкового кодексу України «Податок на прибуток підприємств», який набрав чинності з 01.04.2011.
Відповідно до пп. 2.1.1. п.2.1. ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997 р. №334/94-ВР (надалі Закон №334 в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) платниками податку з числа резидентів є суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.
Пунктом 3.1 ст. 3 Закону №334 об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на: суму валових витрат платника податку, суму амортизаційних відрахувань.
Згідно з п.5.1 ст. 5 Закону №334 валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Пунктом 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону №334 передбачено, що до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті.
Зазначений обов'язок платника податку - покупця встановлений законодавцем з врахуванням права платника податку на включення до валових витрат вартості придбаних товарів (робіт, послуг) в податковому періоді за датою оприбуткування цих товарів (робіт, послуг) незалежно від їх оплати, як це передбачено пп. 11.2.1 п. 11.2 ст. 11 вказаного Закону, зменшуючи при цьому об'єкт оподаткування без понесення реальних витрат у розмірі суми, на яку відбулося таке зменшення.
У такий спосіб законодавець забезпечив відповідність об'єкту оподаткування, а відтак і податкових зобов'язань платника податку фактичним даним його фінансово-господарської діяльності, що відповідає такому принципу побудови системи оподаткування, як обов'язковість, суть якого згідно зі ст. 3 Закону України "Про систему оподаткування" полягає, в тому числі, у впровадженні норм щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), визначених на підставі достовірних даних про об'єкти оподаткування за звітний період.
Таким чином, згідно пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону №334 у платника податків виникають валові витрати, в тому числі, понесені у межах відповідних договорів про виконання робіт, послуг.
Згідно з п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону №334 не включаються до складу валових витрат витрати на потреби, не пов'язані з веденням господарської діяльності.
Відповідно до п.п.5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону №334 не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Отже, обов'язковими умовами включення витрат платника податків до складу валових витрат є їх пов'язаність з веденням господарської діяльністю, а також підтвердження їх відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами.
Слід зазначити, що п.5.11 ст. 5 Закону №334 заборонено установлення додаткових обмежень щодо віднесення витрат до складу валових, крім тих, що зазначені в цьому Законі.
Правила ведення податкового обліку визначено статтею 11 Закону №334, однак вказана стаття не містить переліку обов'язкових документів, якими повинні бути підтверджені валові витрати.
Згідно підпункту 11.2.1 пункту 11.2 статті 11 Закону №334 датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
- або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси платника податку;
- або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг).
З 01.04.2011р. порядок формування валових витрат, які враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, встановлений ІІІ розділом Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п.14.1.27 п.п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).
Підпунктом 134.1.1. п. 134.1. ст. 134 Податкового кодексу України передбачено, що у цьому розділі об'єктом оподаткування є:
прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135 - 137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138 - 143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу;
Згідно з п. 138.1. ст. 138 Податкового кодексу України витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із:
витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, підпунктами 138.10.2 - 138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті:
інших витрат, визначених згідно з пунктом 138.5, підпунктами 138.10.5, 138.10.6 пункту 138.10, пунктами 138.11, 138.12 цієї статті, пунктом 140.1 статті 140 і статтею 141 цього Кодексу;
крім витрат, визначених у пунктах 138.3 цієї статті та у статті 139 цього Кодексу
Підпунктом 138.1.1. пункту 138.1 ст. 138 встановлено, що витрати операційної діяльності включають:
собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати беруться для визначення об'єкта оподаткування з урахуванням пунктів 138.2, 138.11 цієї статті, пунктів 140.2 - 140.5 статті 140, статей 142 і 143 та інших статей цього Кодексу, які прямо визначають особливості формування витрат платника податку;
Відповідно до п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу України витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.
Згідно з п. 138.4 ст. 138 Податкового кодексу України витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Відповідно до пп. 139.1.5, пп. 139.1.9 п. 139.1. ст. 139 Податкового кодексу України не включаються до складу витрат: витрати на придбання, виготовлення, будівництво, реконструкцію, модернізацію та інше поліпшення основних засобів та витрати, пов'язані з видобутком корисних копалин, а також з придбанням (виготовленням) нематеріальних активів, які підлягають амортизації згідно зі статтями 144 - 148 цього Кодексу, з урахуванням пунктів 146.11 і 146.12 статті 146 та пункту 148.5 статті 148 цього Кодексу; витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначені Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. №996-XIV (далі Закон №996).
Згідно зі ст.1 Закону №996 бухгалтерський облік - процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень.
Пунктом 2 ст. 3 вказаного Закону передбачено, що бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Відповідно до п. п. 1,2 ст. 9 Закону №996 підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Як вбачається з п. 3 ст. 9 Закону №996 інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку.
Таким чином, відображення господарської операції у податковому обліку повинно здійснюватись відповідно до її реального економічного змісту на підставі первинних документів бухгалтерського обліку.
Судом встановлено, що КП "Сакське ЖЕО" до валових витрат та витрат, що враховуються при обчисленні об'єкту оподаткування 2009-2011 рр. включені витрати по операціям з придбання робіт у КП «Альянс» за перевіряємий період.
За даними податкового органу, завищення валових витрат та витрат, що враховуються при обчисленні об'єкту оподаткування у розмірі 4466,40 грн., пов'язане з тим, що КП "Сакське ЖЕО" необґрунтовано включило до їх складу витрати на придбання робіт у КП «Альянс» за відсутністю об'єкту оподаткування, а саме операцій поставки робіт.
Сутність порушень, за висновками податкового органу, полягає в тому, що згідно з постанови слідчого групи слідчих, винесеної в рамках кримінальної справи № 69-0146, були направлені акти про неможливість проведення зустрічних звірок з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами-покупцями та постачальниками з метою встановлення факту реальності проведених взаємовідносин.
Згідно актів про неможливість проведення зустрічних звірок не підтверджено реальність проведення господарських операцій КП «Альянс» з контрагентами-покупцями та контрагентами постачальниками, у тому числі з КП "Сакське ЖЕО" за період, що перевірявся.
На думку податкового органу діяльність контрагента позивача, а саме КП «Альянс», була направлена на проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення операцій з надання податкової вигоди своїм контрагентам без мети реального настання правових наслідків, що свідчить про відсутність фактичних дій, спрямованих на виконання взятих на себе зобов'язань по укладених угодах.
У зв'язку з чим, податковий орган зробив висновок про нікчемність укладених позивачем з КП «Альянс» угод, оскільки, на думку податкового органу, вказаний контрагент здійснював діяльність, спрямовану на вчинення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам, у тому числі позивачу.
Крім того, відносно посадових осіб контрагента позивача порушено кримінальну справу за фактом фіктивного підприємства.
При дослідженні сум витрат в грошовій, матеріальній і нематеріальній формах, які підлягають віднесенню до складу валових витрат та витрат, що враховуються при обчисленні об'єкту оподаткування КП "Сакське ЖЕО" по взаємовідносинах з КП «Альянс», судом встановлено наступне.
Матеріали справи свідчать, що між КП "Сакське ЖЕО" та КП «Альянс» було укладено ряд договорів виконання ремонтних робіт:
- 01.08.2011 р. між Виконавчим комітетом Сакської міської ради, в особі міського голови Клюя О.В. (Виконком) та КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Виконавець) був укладений договір делегування функцій замовника № 307 від 01.08.2011 р., за яким: на підставі рішення Сакської міської ради № 21 від 27.01.2011 р. Виконком делегує Виконавцеві функції замовника в проведенні робіт з поточного ремонту під'їздів житлових будинків по вул.. Будівельна м. Саки житлового фонду Сакської міської ради;
- 08.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 1 від 08.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 7 вул. Будівельна, м. Саки;
- 08.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 2 від 08.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 10 вул. Будівельна, м. Саки;
- 08.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 3 від 08.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 2 вул. Будівельна, м. Саки;
- 08.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 4 від 08.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 4 вул. Будівельна, м. Саки;
- 08.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 5 від 08.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 6 вул. Будівельна, м. Саки;
- 08.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 6 від 08.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 11 вул. Будівельна, м. Саки;
- 19.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 7 від 19.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 3 вул. Будівельна, м. Саки;
- 19.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 8 від 19.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 13 вул. Будівельна, м. Саки;
- 19.08.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 9 від 19.08.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 12 Будівельна, м. Саки;
- 01.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 10 від 01.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 15 вул. Будівельна, м. Саки;
- 01.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 11 від 01.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 9 вул. Будівельна, м. Саки;
- 01.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 12 від 01.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 17/20 вул. Будівельна, м. Саки;
- 01.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 13 від 01.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 20 Будівельна, м. Саки;
- 01.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 14 від 01.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 19 вул. Будівельна, м. Саки;
- 20.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 15 від 20.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 14 вул. Будівельна, м. Саки;
- 20.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 16 від 20.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 8а вул. Будівельна, м. Саки;
- 20.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 17 від 20.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 8 вул. Будівельна, м. Саки;
- 20.09.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 15 від 20.09.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 21 вул. Будівельна, м. Саки;
- 12.10.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 19 від 12.10.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту під'їздів житлового будинку № 18 вул. Будівельна, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 1-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 21 вул. Будівельна, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 2-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 37 вул. Леніна, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 3-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 3 вул. Кримська, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 4-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 89 вул. Курортна, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 5-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 48 вул. Леніна, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 6-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 1 вул. Кримська, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 7-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 79/8 вул. Курортна, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 8-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 17 вул. Менделєєва, м. Саки;
- 18.11.2011 р. між КП "Сакське ЖЕО", в особі директора Кольцова В.Д. (Замовник) та КП "Альянс", в особі директора Арутюняна Р.Г. (Підрядник) був укладений договір підряду поточного ремонту покрівлі № 9-ТК від 18.11.2011 р., за яким: Замовник доручає, а Підрядник забезпечує відповідно до кошторисної документації та умов Договору виконання робіт з поточного ремонту покрівлі будинку № 12 вул. Гайнутдинова, м. Саки.
На виконання умов вказаних договорів КП "Альянс" виконало ремонтні роботи на об'єктах позивача, що підтверджується наступними актами прийому виконаних будівельних робіт: № б/н від 07.07.2009 на суму 600,00 грн., у тому числі ПДВ 100,00 грн. (вартість без ПДВ 500,00 грн.), № б/н від 29.10.2010 на суму 660,00 грн., у тому числі ПДВ 110,00 грн. (вартість без ПДВ 550,00 грн.), № б/н від 28.07.2011 на суму 1333,08 грн., у тому числі ПДВ 222,18 грн. (вартість без ПДВ 1110,90 грн.), № б/н від 18.08.2011 на суму 2766,60 грн., у тому числі ПДВ 461,10 грн. (вартість без ПДВ 2305,50 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 5912,29 грн., у тому числі ПДВ 985,38 грн. (вартість без ПДВ 4926,91 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 12949,97 грн., у тому числі ПДВ 2158,33 грн. (вартість без ПДВ 10791,64 грн.), № б/н від 29.08.2011 на суму 8800,08 грн., у тому числі ПДВ 1466,68 грн. (вартість без ПДВ 7333,40 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 12245,03 грн., у тому числі ПДВ 2040,84 грн. (вартість без ПДВ 10204,19 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 6031,92 грн., у тому числі ПДВ 1005,32 грн. (вартість без ПДВ 5026,60 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 12941,57 грн., у тому числі ПДВ 2156,93 грн. (вартість без ПДВ 10784,64 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 9534,01 грн., у тому числі ПДВ 1589,00 грн. (вартість без ПДВ 7945,01 грн.), № б/н від 29.08.2011 на суму 5691,22 грн., у тому числі ПДВ 948,54 грн. (вартість без ПДВ 4742,68 грн.), № б/н від 29.08.2011 на суму 13580,81 грн., у тому числі ПДВ 2263,47 грн. (вартість без ПДВ 11317,34 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 3400,82 грн., у тому числі ПДВ 566,80 грн. (вартість без ПДВ 2834,02 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 6897,19 грн., у тому числі ПДВ 1149,53 грн. (вартість без ПДВ 5747,66 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 26350,64 грн., у тому числі ПДВ 4391,77 грн. (вартість без ПДВ 21958,87 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 18791,69 грн., у тому числі ПДВ 3131,95 грн. (вартість без ПДВ 15659,74 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 14050,46 грн., у тому числі ПДВ 2341,74 грн. (вартість без ПДВ 11708,72 грн.), № б/н від 03.10.2011 на суму 10797,00 грн., у тому числі ПДВ 1799,50 грн. (вартість без ПДВ 8997,50 грн.), № б/н від 03.10.2011 на суму 10594,49 грн., у тому числі ПДВ 1765,75 грн. (вартість без ПДВ 8828,74 грн.), № б/н від 03.10.2011 на суму 12136,27 грн., у тому числі ПДВ 2022,71 грн. (вартість без ПДВ 10113,56 грн.), № б/н від 24.10.2011 на суму 5003,42 грн., у тому числі ПДВ 833,90 грн. (вартість без ПДВ 4169,52 грн.), № б/н від 24.10.2011 на суму 4290,72 грн., у тому числі ПДВ 715,12 грн. (вартість без ПДВ 3575,60 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 18999,74 грн., у тому числі ПДВ 3166,62 грн. (вартість без ПДВ 15833,12 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 22342,00 грн., у тому числі ПДВ 3723,67 грн. (вартість без ПДВ 18618,33 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 12848,83 грн., у тому числі ПДВ 2141,47 грн. (вартість без ПДВ 10707,36 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 18999,74 грн., у тому числі ПДВ 3166,62 грн. (вартість без ПДВ 15833,12 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 9398,57 грн., у тому числі ПДВ 1566,43 грн. (вартість без ПДВ 7832,14 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 12800,40 грн., у тому числі ПДВ 2133,40 грн. (вартість без ПДВ 10667,00 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 47000,40 грн., у тому числі ПДВ 7833,40 грн. (вартість без ПДВ 39167,00 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 18999,74 грн., у тому числі ПДВ 3166,62 грн. (вартість без ПДВ 15833,12 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 8459,40 грн., у тому числі ПДВ 1409,90 грн. (вартість без ПДВ 7049,50 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 30151,98 грн., у тому числі ПДВ 5025,33 грн. (вартість без ПДВ 25126,65 грн.). Загалом було отримано ремонтних робіт на суму 405360,10 грн., у тому числі ПДВ 67560,02 грн. (вартість без ПДВ 337800,08 грн.).
У журналах-ордерах по рахунку 63 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками" КП "Сакське ЖЕО" операції з оприбуткування робіт від КП "Альянс" відображені на загальну суму 405360,10 грн.:
липень 2009 р.
Дт 231 "Виробництво" - Кт 63 - 500,00 грн.
Дт 64 "Податковий кредит" - Кт 63 - 100,00 грн.
жовтень 2010 р.
Дт 231 "Виробництво" - Кт 63 - 550,00 грн.
Дт 64 "Податковий кредит" - Кт 63 - 110,00 грн.
липень 2011 р.
Дт 231 "Виробництво" - Кт 63 - 1 110,90 грн.
Дт 64 "Податковий кредит" - Кт 63 - 222,18 грн.
серпень 2011 р.
Дт 231 "Виробництво" - 2 305,50 грн.
Дт 231б "Виробництво" - Кт 63 - 73 072,41 грн.
Дт 64 "Податковий кредит" - Кт 63 - 15 075,58 грн.
вересень 2011 р.
Дт 231б "Виробництво" - Кт 63 - 57 909,01 грн.
Дт 64 "Податковий кредит" - Кт 63 - 11 581,80 грн.
жовтень 2011 р.
Дт 231б "Виробництво" - Кт 63 - 35 684,92 грн.
Дт 64 "Податковий кредит" - Кт 63 - 7 136,98 грн.
листопад 2011 р.
Дт 231б "Виробництво" - Кт 63 - 166 667,34 грн.
Дт 64 "Податковий кредит" - Кт 63 - 33 333,47 грн.
Тобто операції з виконання робіт від КП "Альянс" призвели до змін (у вигляді збільшення) активів КП "Сакське ЖЕО" за період з 01.01.2009 р. по 31.03.2012 р.
Судом встановлено, що КП "Сакське ЖЕО" повністю сплачена вартість, отриманих від КП "Альянс" робіт, що підтверджується платіжними рахунками позивача та висновком судової економічної експертизи.
Досліджуючи взаємозв'язок отриманих робіт від КП "Альянс" у 2009-2011р., з господарською діяльністю позивача та їх використання в оподаткованих операціях, судом встановлене наступне.
Судом встановлено, що основними видами діяльності позивача є надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (КВЕД 68.20), виробництво інших дерев'яних будівельних конструкцій і столярних виробів (КВЕД 16.23), управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту (КВЕД 68.32), будівництво житлових і нежитлових приміщень (КВЕД 41.20).
Матеріали справи свідчать, що житлові будинки, де виконувались роботи КП «Альянс», зараховані на баланс у якості закінчених будівництвом і прийнятих в експлуатацію об'єктів основних засобів КП "Сакське ЖЕО".
За висновками акта перевірки судом встановлено, що податковим органом по взаємовідносинам з КП «Альянс» зі складу валових витрат ти витрат, що враховуються при обчисленні об'єкту оподаткування позивача було виключено витрат на суму 4466,40 грн.
До складу зазначеної суми витрат у розмірі 4466,40 грн. увійшли роботи, які були отримані позивачем від контрагента - КП «Альянс» за актами прийому виконаних робіт: № б/н від 07.07.2009 на суму 600,00 грн., у тому числі ПДВ 100,00 грн. (вартість без ПДВ 500,00 грн.), № б/н від 29.10.2010 на суму 660,00 грн., у тому числі ПДВ 110,00 грн. (вартість без ПДВ 550,00 грн.), № б/н від 28.07.2011 на суму 1333,08 грн., у тому числі ПДВ 222,18 грн. (вартість без ПДВ 1110,90 грн.), № б/н від 18.08.2011 на суму 2766,60 грн., у тому числі ПДВ 461,10 грн. (вартість без ПДВ 2305,50 грн.).
Судом встановлено, що зазначеними актами прийому виконаних робіт КП «Альянс» передані виконані роботи з ремонту електродвигунів ліфтів у житлових будинках, які зараховані на баланс у якості закінчених будівництвом і прийнятих в експлуатацію об'єктів основних засобів КП "Сакське ЖЕО".
Зазначені обставини підтверджуються висновком судової економічної експертизи, первинними документами, що досліджені судом та актами, які підтверджують демонтаж електродвигунів ліфтів та монтаж зазначених електродвигунів після поточного ремонту, проведеного КП «Альянс».
Таким чином, роботи з ремонту електродвигунів ліфтів, які отримані від КП «Альянс», були використані позивачем у господарській діяльності у тому періоді, у якому тороботи були придбані, у зв'язку з чим, відповідно до вимог п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11 Закону №334 та п.п. 139.1.9 п. 139.1. ст. 139 Податкового кодексу України позивач мав право включити витрати понесені ним при придбані робіт у КП «Альянс» до складу валових витрат та витрат, що враховуються при обчисленні об'єкту оподаткування, у перевіряємому періоді на суму 4466,40 грн.
За таких умов, суд дійшов висновку про необґрунтованість доводів податкового органу про те, що витрати за вказаними господарськими операціями не пов'язані зі здійсненням підприємством господарської діяльності та необґрунтовано сформовані позивачем.
Отже, збільшення грошового зобов'язання позивачу з податку на прибуток у розмірі 171,56 грн., у тому числі за основним платежем - 137,25 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 34,31 грн. та зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 3416,40 грн. є протиправним.
Перевіряючи правомірність прийняття податковим органом податкових повідомлень - рішень № 0000112200 від 21.01.2013 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 103179,01 грн., у тому числі за основним платежем - 86313,02 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 16865,99 грн., суд зазначає наступне.
В ході розгляду справи судом було перевірено правомірність висновків відповідача щодо порушення позивачем вимог податкового законодавства, а також правомірність збільшення грошових зобов'язань з податку на додану вартість, в тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями та було встановлено наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий кредит по операціям з КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» був сформований позивачем у періоді 2009-2011 рр., отже до спірних правовідносин підлягають застосуванню як норми Закону України "Про податок на додану вартість" так і норми Податкового кодексу України, який набрав чинності з 01.01.2011 року.
Платники податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій під час формування позивачем податкового кредиту у 2010 року були визначені в Законі України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР (надалі Закон №168).
Суд зазначає, що згідно з підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону №168, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
Відповідно до пункту 1.6 статті 1 Закону України «Про податок на додану вартість» податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному періоді.
За пунктом 1.7 статті 1 Закону №168 податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду, визначене згідно з цим Законом.
У підпункті 7.4.1. пункту 7.4. статті 7 Закону №168 зазначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 6.1 ст. 6 та ст.8-1 цього Закону, протягом такого звітного періоду, зокрема, у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися у оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював такий платник податку оподатковані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до підпункту 7.5.1 пункту 7.5 статті 7 Закону №168 датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:
або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку і оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;
або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Згідно із п.п.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону №168 підставою для нарахування податкового кредиту є податкова накладна, яка видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача.
Таким чином, отримання податкової накладної, яка засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг), є підставою для виникнення права платника податку на податковий кредит.
Відповідно до п.п.7.2.3. п.7.2. ст.7 Закону №168 податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом. Вона складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках.
Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг). Податкова накладна виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг).
Вимоги до порядку оформлення податкової накладної перелічені у п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону №168, а саме: платник податку зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дату виписування податкової накладної;
в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи
або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на
додану вартість;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної
особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість;
є) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача;
ж) ціну поставки без врахування податку;
з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні;
и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Згідно з п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону №168 не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).
Відповідно до п.3.4 ст. 3 наказу Державної податкової адміністрації України №166 від 30.05.1997р. «Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання», зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 09.07.1997р. за №250/2054, із змінами, що діяли у дослідженому періоді, платник податку самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає в декларації. Дані, наведені в декларації, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим Кодексом України, який набрав чинності з 01.01.2011 року.
Відповідно до п.п.14.1.181 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Згідно з п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Згідно з п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Відповідно до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити:
а) порядковий номер податкової накладної;
б) дата виписування податкової накладної;
в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;
г) податковий номер платника податку (продавця та покупця);
ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку;
д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;
е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;
є) ціна постачання без урахування податку;
ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;
з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;
и) вид цивільно-правового договору;
і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
Згідно з п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Відповідно до п.198.2 ст.198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:
дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Таким чином, оплата товарів, робіт (послуг) відповідно до умов договору або дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною, є підставою для виникнення права платника податку на податковий кредит.
Отже, виходячи зі змісту наведених норм Податкового кодексу України, до податкового кредиту підлягає включенню частина податку, сплачена (нарахована) платником податку, що придбав товари та послуги, їх постачальникам з метою подальшого використання у господарської діяльності, а відтак отримання товару, що підтверджено податковою накладною, є підставою для виникнення права платника податку на податковий кредит. За висновками акта податкового органу КП "Сакське ЖЕО" безпідставно нарахувало податковий кредит з ПДВ по операціям з придбання робіт у КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» у розмірі 86413,02 грн. ПДВ.
Сутність порушень, за висновками податкового органу, полягає в тому, що згідно з постанови слідчого групи слідчих, винесеної в рамках кримінальної справи № 69-0146, були направлені акти про неможливість проведення зустрічних звірок з питань правомірності проведених господарських відносин з контрагентами-покупцями та постачальниками з метою встановлення факту реальності проведених взаємовідносин.
Згідно актів про неможливість проведення зустрічних звірок не підтверджено реальність проведення господарських операцій КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» з контрагентами-покупцями та контрагентами постачальниками, у тому числі з КП "Сакське ЖЕО" за період, що перевірявся.
На думку податкового органу діяльність контрагентів позивача, а саме КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» була направлена на проведення транзитних фінансових потоків, спрямованих на здійснення операцій з надання податкової вигоди своїм контрагентам без мети реального настання правових наслідків, що свідчить про відсутність фактичних дій, спрямованих на виконання взятих на себе зобов'язань по укладених угодах.
У зв'язку з чим, податковий орган зробив висновок про нікчемність укладених позивачем з КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» угод, оскільки, на думку податкового органу, вказаний контрагент здійснював діяльність, спрямовану на вчинення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам, у тому числі позивачу.
Крім того, відносно посадових осіб контрагента позивача порушено кримінальну справу за фактом фіктивного підприємства.
Проте, доказами, наявними в матеріалах справи, спростовуються висновки податкового органу щодо завищення позивачем суми податкового кредиту в сумі 86413,02 грн.
Досліджуючи надані документи первинного та бухгалтерського обліку позивача в розрізі контрагентів, суд зважає на наступне.
По епізоду формування податкового кредиту по взаємовідносинах КП "Сакське ЖЕО" з БВП "Строитель-Плюс" суд вказує на наступне.
Судом встановлено, що між КП "Сакське ЖЕО" та БВП "Строитель-Плюс" було укладено ряд договорів надання ремонтних робіт, що підтверджується матеріалами справи та висновком судової економічної експертизи.
На виконання умов вказаних договорів БВП "Строитель-Плюс" виконало ремонтні роботи на об'єктах позивача, що підтверджується наступними актами прийому виконаних будівельних робіт: № 321 від 21.06.2011 на суму 13490,48 грн., у тому числі ПДВ 2248,41 грн.(вартість без ПДВ 11242,07 грн.), № 318 від 21.06.2011 на суму 25789,67 грн., у тому числі ПДВ 4298,28 грн. (вартість без ПДВ 21491,39 грн.), № 295 від 17.06.2011 на суму 34350,00 грн., у тому числі ПДВ 5725,00 грн. (вартість без ПДВ 28625,00 грн.), № 284 від 15.06.2011 на суму 21466,80 грн., у тому числі ПДВ 3577,80 грн. (вартість без ПДВ 17889,00 грн.), № 243 від 15.06.2011 на суму 18021,60 грн., у тому числі ПДВ 3003,60 грн. (вартість без ПДВ 15018,00 грн.). Загалом було виконано ремонтних робіт на суму 113118,55 грн., у тому числі ПДВ 18853,09 грн. (вартість без ПДВ 94265,46 грн.)
Судом встановлено, що КП "Сакське ЖЕО" повністю сплачена вартість ремонтних будівельних робіт, отриманих від БВП "Строитель-Плюс", що підтверджується платіжними дорученнями та висновками судової економічної експертизи.
Таким чином, у перевіряємому періоді 2011р. за датою передачі робіт/за датою зарахування коштів від замовника на банківський рахунок платника податку в оплату виконаних робіт на загальну суму 113118,55 грн., у тому числі ПДВ 18853,09 грн., у продавця (БВП "Строитель-Плюс") відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України виникли податкові зобов'язання з ПДВ в сумі 18853,09 грн.
За датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ БВП "Строитель-Плюс" виписало позивачу податкові накладні на загальну суму 18853,09, у тому числі: № 312 від 23.06.2011 на суму 13490,48 грн., у тому числі ПДВ 2248,41 грн.(вартість без ПДВ 11242,07 грн.), № 313 від 23.06.2011 на суму 25789,67 грн., у тому числі ПДВ 4298,28 грн. (вартість без ПДВ 21491,39 грн.), № 237 від 20.06.2011 на суму 34350,00 грн., у тому числі ПДВ 5725,00 грн. (вартість без ПДВ 28625,00 грн.), № 160 від 14.06.2011 на суму 21466,80 грн., у тому числі ПДВ 3577,80 грн. (вартість без ПДВ 17889,00 грн.), № 156 від 14.06.2011 на суму 18021,60 грн., у тому числі ПДВ 3003,60 грн. (вартість без ПДВ 15018,00 грн.), які відображені позивачем у розділі І «Отримані податкові накладні» реєстрів податкових накладних за відповідні звітні періоди 2011р.
У зв'язку з чим, за датою отримання робіт, що підтверджено податковою накладною/за датою списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг) відповідно до п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України у КП "Сакське ЖЕО" виникло право на формування податкового кредиту по взаємовідносинах з БВП "Строитель-Плюс" на суму 18853,09 грн. у перевіряємому періоді 2011р.
Судом встановлено, що позивачем суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому були отримані податкові накладні/перераховані грошові кошті в оплату товарів, у зв'язку з чим, по факту оплати та отримання товарів постачальником виписані податкові накладні, оскільки включення таких даних позивачем без наявності податкових накладних було б безпідставним, що підтверджується реєстрами отриманих та виданих податкових накладних за відповідні звітні періоді 2011 року
Судом встановлено, що постачальник - БВП "Строитель-Плюс" відповідно до п. 201.8. ст. 201 Податкового кодексу України мав право виписки податкових накладних станом на час їх складання, так як був зареєстрований платником ПДВ за даними офіційного сайту Міністерства доходів і зборів України (http://minrd.gov.ua/).
Крім того, постачальник позивача є зареєстрованим суб'єктом господарювання - юридичною особою згідно даних офіційного сайту ДП «Інформаційно-ресурсний центр» (http://irc.gov.ua).
Матеріали справи свідчать, що податкові накладні, які стали підставою для нарахування податкового кредиту у звітних періодах у 2011 року по взаємовідносинам з БВП "Строитель-Плюс", містять усі обов'язкові реквізити, передбачені п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України.
По епізоду формування податкового кредиту по взаємовідносинах КП "Сакське ЖЕО" з КП «Альянс» суд вказує на наступне.
Як було зазначено вище, між КП "Сакське ЖЕО" та КП «Альянс» було укладено ряд договорів надання ремонтних робіт, що підтверджується матеріалами справи та висновком судової економічної експертизи.
На виконання умов вказаних договорів КП "Альянс" виконало ремонтні роботи на об'єктах позивача, що підтверджується наступними актами прийому виконаних будівельних робіт: № б/н від 07.07.2009 на суму 600,00 грн., у тому числі ПДВ 100,00 грн. (вартість без ПДВ 500,00 грн.), № б/н від 29.10.2010 на суму 660,00 грн., у тому числі ПДВ 110,00 грн. (вартість без ПДВ 550,00 грн.), № б/н від 28.07.2011 на суму 1333,08 грн., у тому числі ПДВ 222,18 грн. (вартість без ПДВ 1110,90 грн.), № б/н від 18.08.2011 на суму 2766,60 грн., у тому числі ПДВ 461,10 грн. (вартість без ПДВ 2305,50 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 5912,29 грн., у тому числі ПДВ 985,38 грн. (вартість без ПДВ 4926,91 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 12949,97 грн., у тому числі ПДВ 2158,33 грн. (вартість без ПДВ 10791,64 грн.), № б/н від 29.08.2011 на суму 8800,08 грн., у тому числі ПДВ 1466,68 грн. (вартість без ПДВ 7333,40 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 12245,03 грн., у тому числі ПДВ 2040,84 грн. (вартість без ПДВ 10204,19 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 6031,92 грн., у тому числі ПДВ 1005,32 грн. (вартість без ПДВ 5026,60 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 12941,57 грн., у тому числі ПДВ 2156,93 грн. (вартість без ПДВ 10784,64 грн.), № б/н від 16.08.2011 на суму 9534,01 грн., у тому числі ПДВ 1589,00 грн. (вартість без ПДВ 7945,01 грн.), № б/н від 29.08.2011 на суму 5691,22 грн., у тому числі ПДВ 948,54 грн. (вартість без ПДВ 4742,68 грн.), № б/н від 29.08.2011 на суму 13580,81 грн., у тому числі ПДВ 2263,47 грн. (вартість без ПДВ 11317,34 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 3400,82 грн., у тому числі ПДВ 566,80 грн. (вартість без ПДВ 2834,02 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 6897,19 грн., у тому числі ПДВ 1149,53 грн. (вартість без ПДВ 5747,66 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 26350,64 грн., у тому числі ПДВ 4391,77 грн. (вартість без ПДВ 21958,87 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 18791,69 грн., у тому числі ПДВ 3131,95 грн. (вартість без ПДВ 15659,74 грн.), № б/н від 08.09.2011 на суму 14050,46 грн., у тому числі ПДВ 2341,74 грн. (вартість без ПДВ 11708,72 грн.), № б/н від 03.10.2011 на суму 10797,00 грн., у тому числі ПДВ 1799,50 грн. (вартість без ПДВ 8997,50 грн.), № б/н від 03.10.2011 на суму 10594,49 грн., у тому числі ПДВ 1765,75 грн. (вартість без ПДВ 8828,74 грн.), № б/н від 03.10.2011 на суму 12136,27 грн., у тому числі ПДВ 2022,71 грн. (вартість без ПДВ 10113,56 грн.), № б/н від 24.10.2011 на суму 5003,42 грн., у тому числі ПДВ 833,90 грн. (вартість без ПДВ 4169,52 грн.), № б/н від 24.10.2011 на суму 4290,72 грн., у тому числі ПДВ 715,12 грн. (вартість без ПДВ 3575,60 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 18999,74 грн., у тому числі ПДВ 3166,62 грн. (вартість без ПДВ 15833,12 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 22342,00 грн., у тому числі ПДВ 3723,67 грн. (вартість без ПДВ 18618,33 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 12848,83 грн., у тому числі ПДВ 2141,47 грн. (вартість без ПДВ 10707,36 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 18999,74 грн., у тому числі ПДВ 3166,62 грн. (вартість без ПДВ 15833,12 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 9398,57 грн., у тому числі ПДВ 1566,43 грн. (вартість без ПДВ 7832,14 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 12800,40 грн., у тому числі ПДВ 2133,40 грн. (вартість без ПДВ 10667,00 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 47000,40 грн., у тому числі ПДВ 7833,40 грн. (вартість без ПДВ 39167,00 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 18999,74 грн., у тому числі ПДВ 3166,62 грн. (вартість без ПДВ 15833,12 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 8459,40 грн., у тому числі ПДВ 1409,90 грн. (вартість без ПДВ 7049,50 грн.), № б/н від 29.11.2011 на суму 30151,98 грн., у тому числі ПДВ 5025,33 грн. (вартість без ПДВ 25126,65 грн.). Загалом було отримано ремонтних робіт на суму 405360,10 грн., у тому числі ПДВ 67560,02 грн. (вартість без ПДВ 337800,08 грн.).
Судом встановлено, що КП "Сакське ЖЕО" повністю сплачена вартість, отриманих від КП "Альянс" робіт, що підтверджується платіжними рахунками позивача та висновком судової економічної експертизи.
Таким чином, у перевіряємому періоді 2009-2011рр. за датою передачі робіт/за датою зарахування коштів від замовника на банківський рахунок платника податку в оплату виконаних робіт, у виконавця (КП "Альянс") відповідно до п. 1.6 ст. 1, п.п. 7.3.1 п. 7.3 ст. 7 Закону №168 та п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України виникли податкові зобов'язання з ПДВ.
За датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ КП "Альянс" виписало позивачу податкові накладні: № 2393 від 07.07.2009 на суму 600,00 грн., у тому числі ПДВ 100 грн. (вартість без ПДВ 500,00 грн.), № 3698 від 25.10.2010 на суму 660,00 грн., у тому числі ПДВ 110,00 грн. (вартість без ПДВ 550,00 грн.), № 148 від 17.08.2011 на суму 59615,20 грн., у тому числі ПДВ 9935,87 грн. (вартість без ПДВ 49679,33 грн.), № 219 від 29.08.2011 на суму 28072,12 грн., у тому числі ПДВ 4678,69 грн. (вартість без ПДВ 23393,43 грн.), № 55 від 30.09.2011 на суму 69490,80 грн., у тому числі ПДВ 11581,80 грн. (вартість без ПДВ 57909,00 грн.), № 124 від 18.10.2011 на суму 4290,72 грн., у тому числі ПДВ 715,12 грн. (вартість без ПДВ 3575,60 грн.), № 196 від 26.10.2011 на суму 47825,32 грн., у тому числі ПДВ 7970,89 грн. (вартість без ПДВ 39854,43 грн.), № 249 від 29.11.2011 на суму 30657,97 грн., у тому числі ПДВ 5109,66 грн. (вартість без ПДВ 25548,31 грн.), № 284 від 30.11.2011 на суму 169342,03 грн., у тому числі ПДВ 28223,67 грн. (вартість без ПДВ 141118,36 грн.). Загалом було отримано податкових накладних на суму 410363,40 грн., у тому числі ПДВ 68393,90 грн.
Судом встановлено, що податкова накладна № 196 від 26.10.2011 на суму 47825,32 грн., у тому числі ПДВ 7970,89 грн. включена позивачем до складу податкового кредиту за серпень 2011 року на суму ПДВ 7136,98 грн., що підтверджується реєстром отриманих податкових накладних за звітний період серпня 2011 року та не оскаржується податковим органом в акті перевірки.
У зв'язку з чим, за датою отримання податкових накладних, що засвідчує факт придбання платником податку товарів, робіт (за датою отримання товарів, робіт, що підтверджено податковими накладними)/за датою списання коштів з банківського рахунку в оплату робіт відповідно до п.п.7.5.1. п.7.5. ст. 7 Закону №168 та п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України у КП "Сакське ЖЕО" виникло право на формування податкового кредиту по взаємовідносинах з КП "Альянс" на суму 67559,99 грн. (68393,90-(7970,89-7136,98)) у перевіряємому періоді 2009-2011рр.
Судом встановлено, що позивачем суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому були отримані податкові накладні/перераховані грошові кошті в оплату товарів, робіт, у зв'язку з чим, по факту оплати та отримання товарів, робіт постачальником виписані податкові накладні, оскільки включення таких даних позивачем без наявності податкових накладних було б безпідставним, що підтверджується реєстрами отриманих та виданих податкових накладних за відповідні звітні періоді 2009-2011 років.
Судом встановлено, що постачальник - КП «Альянс» відповідно до п.п.7.2.4. п.7.2. ст.7 Закону №168 та п. 201.8. ст. 201 Податкового кодексу України мав право виписки податкових накладних станом на час їх складання, так як був зареєстрований платником ПДВ за даними офіційного сайту Міністерства доходів і зборів України (http://minrd.gov.ua/).
Крім того, постачальник позивача є зареєстрованим суб'єктом господарювання - юридичною особою згідно даних офіційного сайту ДП «Інформаційно-ресурсний центр» (http://irc.gov.ua).
Матеріали справи свідчать, що податкові накладні, які стали підставою для нарахування податкового кредиту у звітних періодах у 2010 - 2011 роках по взаємовідносинам з КП «Альянс» містять усі обов'язкові реквізити, передбачені п.п.7.2.1. п.7.2. ст.7 Закону №168 та п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України.
При досліджені сум податкового кредиту, сформованого КП "Сакське ЖЕО" по взаємовідносинах з КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» судом встановлено, що господарські операції з вказаними контрагентами відповідають діяльності за КВЄД відповідно до правовстановлюючих документів підприємства, здійснені у зв'язку з необхідністю проведення поточного ремонту за рахунок бюджетних коштів, отже вчинені господарські операції пов'язані з господарською діяльністю позивача, вчинені в межах оподаткованих операціях платника податків - позивача у справі, що підтверджується матеріалами справи та висновком судової економічної експертизи.
Таким чином, ані в акті перевірки, ані під час розгляду справи відповідачем не спростований факт отримання робіт від КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс».
Крім того, суд зазначає, що Євпаторійською об'єднаною державною фінансовою інспекцією проведено перевірку використання бюджетних коштів КП «Сакське ЖЕО». За висновками зазначеної перевірки складений проміжний акт № 21-21 від 17.04.2012, за висновками якого не встановлено порушень з боку КП «Сакське ЖЕО» при вчинені господарських операцій з придбання ремонтних робіт у КП «Альянс» за період з 01.01.2010 по 31.12.2011.
Що стосується посилань податкового органу на нікчемність укладених позивачем з КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» правочинів, то суд вказує на наступне.
Суд зазначає, що під господарською діяльністю у Господарському кодексі України (стаття 3) розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Відповідно до ч. 1 ст. 173, ст. 174 ГК України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку. Господарські зобов'язання можуть виникати з господарського договору та інших угод. Суб'єкти господарського зобов'язання - це учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), порушення якої згідно до ч. 1 ст. 207 ГК України тягне за собою визнання його судом недійсним повністю або в частині.
Як вбачається із вищевикладеного, загальні вимоги, додержання яких є необхідним для дійсності господарського зобов'язання та для дійсності угоди (правочину), співпадають.
Виходячи з положень розділу IV ГК України, господарські зобов'язання виникають на підставі угод, фактично складаючи їх суть, тобто ці два поняття співвідносяться як форма та зміст.
Згідно зі статтею 1 Закону України від 16.07.99 N 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства.
Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.
Вимога щодо реальних змін майнового стану платника податків як обов'язкова ознака господарської операції кореспондує з нормами Податкового кодексу України та Законом України «про оподаткування прибутку підприємств».
Так, згідно з пунктом 138.2 статті 138 Податкового кодексу України витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.
При цьому відповідно до підпункту 139.1.9 пункту 139.1 статті 139 Податкового кодексу України не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.
Водночас відповідно до пункту 198.3 статті 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Тобто необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість є факт придбання товарів та послуг із метою їх використання в господарській діяльності.
Таким чином, витрати для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток, а також податковий кредит для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість мають бути фактично здійснені і підтверджені належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків.
Отже, обов'язковими ознаками господарської діяльності у розумінні приписів статті З Господарського кодексу України та Податкового кодексу України є здійснення її суб'єктами господарювання у сфері суспільного виробництва; вона спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг; результати зазначеної діяльності - продукція, роботи чи послуги - мають вартісний характер і цінове вираження.
В даному випадку, позивачем та КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» булі вчинені господарські операції з придбання робіт. Оплата за договорами була здійсненна позивачем у повному обсязі.
А відтак, зазначене свідчить про те, що господарські операції між позивачем та його постачальниками були спрямовані на реальне настання правових наслідків і при виконанні господарських операцій, зокрема, позивач діяв у межах діючого законодавства України.
Таким чином, викладене спростовує висновок відповідача, що данні правочини є нікчемними та суперечать інтересам держави та суспільства.
Суд зазначає, що ст. 204 ЦК України закріплює презумпцію правомірності правочину, за якою правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
Частиною 2 ст. 215 ЦК України визначає, що недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
Проте, норми закону, якою б прямо була встановлена недійсність вищевказаних договорів, укладених позивачем з контрагентами, відповідачем не наведено.
В силу ст. 228 ЦК України правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.
Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним.
Також суд вважає за необхідне зазначити, що Пленум Верховного суду України в своїй постанові від 06 листопада 2009 року № 9 "Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними" роз'яснив, що нікчемними правочинами, які порушують публічний порядок, визначені ст. 228 ЦК України, є: правочини, спрямовані на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина; правочини, спрямовані на знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.
Правочини, які посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема є: правочини, спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності; правочини, спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об'єктами права власності українського народу - землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (стаття 14 Конституції України); правочини щодо відчуження викраденого майна; правочини, що порушують правовий режими вилучення з обігу або обмеження в обігу об'єктів цивільного права, тощо. Усі інші правочини, спрямовані на порушення інших об'єктів права, передбачені іншими нормами публічного права, не є такими, що порушують публічний порядок. При кваліфікації правочину за статтею 228 ЦК України має враховуватися вина, яка виражається в намірі порушити публічний порядок сторонами правочину або однією зі сторін. Доказом вини може бути вирок суду, постановлений у кримінальній справі, щодо знищення, пошкодження майна чи незаконного заволодіння ним, тощо.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
При цьому, відповідно до ст. 70 КАС України обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Суд вважає, що відповідачем належними доказами не доведено, в чому полягає не спрямованість укладених позивачем з КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» правочинів на настання обумовлених ними правових наслідків, а також в чому полягає та чим підтверджується їх суперечність моральним засадам суспільства, а також порушення публічного порядку, спрямованість на заволодіння майном держави, дохідної частини бюджету.
Крім того, суд виходить з того, що відповідно до ст. 207 Господарського кодексу України господарське зобов'язання, що не відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктності), може бути на вимогу однієї із сторін або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.
Суд зауважує, що головною підставою вважати правочин нікчемним являється його недійсність, встановлена законом, а не актами податкової перевірки.
Проте, жодною нормою законодавства органи ДПІ не наділені повноваженнями з визнання правочинів нікчемними.
В той же час, ч. 2 ст.19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Матеріали справи свідчать про те, що правочин у встановленому законом порядку недійсним не визнано, а відтак є дійсним, направлений на настання реальних наслідків.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Обставини щодо фактичності здійснення господарських операцій з отримання робіт від КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс», на які платник податків посилається як на підставу виникнення у нього права на формування податкового кредиту та включення понесених витрат до складу валових витрат та витрат, що враховуються при обчисленні об'єкту оподаткування, відповідачем спростовані не були.
Відповідачем не наведено жодних доводів та не подано будь-яких доказів, які б могли свідчити про наявність обставин, що виключають обґрунтованість заявленої позивачем податкової вигоди: безтоварний та/або фіктивний характер здійснених операцій, постійне придбання позивачем товару у посередників, контрагенти яких систематично протиправно не сплачували ПДВ до бюджету або мали ознаки фіктивного підприємництва тощо.
Податковий орган також не подав жодних доказів на підтвердження того, що платник податку (позивач у справі) діяв без належної обачності й обережності і йому мало бути відомо про порушення, які допускав його контрагент, або що самостійною діловою метою здійснення названої операції з поставки товару було одержання позивачем податкової вигоди. Не зазначено відповідачем й інших обставин, які могли б свідчити про недобросовісність платника (позивача у справі).
Суд погоджується з доводами позивача про те, що добросовісний платник податків, який в силу покладеного на нього законами обов'язку щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) вступає у зв'язку з цим у відповідні правовідносини з державою, не може нести відповідальність за невиконання чи неналежне виконання такого обов'язку іншими платниками податків, якщо інше не встановлено законом.
Суд підкреслює, що чинне законодавство України не ставить в залежність виникнення у платника ПДВ права на податковий кредит від дотримання вимог податкового законодавства іншим суб'єктом господарювання, зокрема тим, хто не був постачальником робіт. Зазначений висновок викладений у постанові Верховного Суду України від 31.11.2011р.
Крім того, згідно із практикою Європейського Суду з прав людини, у праві "БУЛВЕС" АД проти Болгарії" (заява № 3991/03) Європейський Суд з прав людини у своєму рішенні від 22 січня 2009 року зазначив, що платник податку не повинен нести наслідків невиконання постачальником його зобов'язань зі сплати податку і в результаті сплачувати ПДВ другий раз, а також сплачувати пеню. На думку Суду, такі вимоги стали надмірним тягарем для платника податку, що порушило справедливий баланс, який повинен підтримуватися між вимогами суспільного інтересу та вимогами хисту права власності.
Що стосується посилань представника відповідача на Вирок Київського районного суд м. Сімферополя АР Крим від 10.04.2013 у справі № 123/3318/13-к, яким встановлено, що засновником ряду юридичних осіб, а саме: КП «Альянс», БВП «Строитель плюс», ПП «Севелітстрой», ПП «Кримторг» та ПП «Кримспецтехнолоджі» було вчинено пособництво службовим особам ТОВ «Союз КДС», ПАТ «Крименерго», ТОВ «Південна будівельна компанія», ТОВ «Кримкомплекс» та ТОВ «Будком» в умисному ухиленні від сплати податків, то суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Аналізуючи зазначені норми, суд робить висновок, що преюдиційні обставини, тобто ті обставини, що встановлені в судовому рішенні, яке набрало законної сили, є підставами для звільнення від доказування.
Згідно до ч.4 ст. 72 КАС України вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.
Таким чином, відповідно до диспозиції ч.4 ст. 72 КАС України обов'язковими для адміністративного суду, який розглядає справу, є вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок.
Диспозиція наведеної правової норми, на відміну від норми частини першої статті 72 КАС України, прямо вказує на те, що обов'язковими для суду, який розглядає справу, є вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок.
Разом із тим розглядувана норма встановлює межі обов'язковості зазначених різновидів судових рішень для адміністративного суду, що розглядає конкретну адміністративну справу.
Така обов'язковість поширюється лише на те питання, чи мало місце певне діяння та чи вчинене воно особою, щодо якої постановлено відповідний вирок або прийнято постанову.
Отже, обов'язковими для врахування адміністративним судом є факти, наведені у вироку в кримінальній справі чи постанові у справі про адміністративний проступок, щодо часу, місця та об'єктивного характеру відповідного діяння тієї особи, правові наслідки, дій чи бездіяльності якої є предметом розгляду в адміністративній справі.
Зазначена позиція викладена у листі ВАСУ від 14.11.2012 р. N 2379/12/13-12.
Враховуючи, що вироком суду від 10.04.2013 у справі № 123/3318/13-к не встановлені обставини безпосередньо щодо службових осіб Комунального підприємства "Сакське ЖЕО" , а саме обставини щодо умисного ухилення службовими особами позивача від сплати податків по взаємовідносинах з КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс», фіктивності укладених угод та інше, то суд вважає, що вирок суду не містить обставин, які є мають преюдиційне значення для розгляду вказаної справи.
Крім того, у вказаному вироку не надана будь-яка оцінка діям службових осіб суб'єктів господарювання (контрагентів позивача) по взаємовідносинах з позивачем у справі стосовно вчинених господарських операцій, за результатом яких позивачем були сформовані витрати та нарахований податковий кредит.
Отже, за відсутністю вироку суду, яким підтверджено фіктивність здійснення операції між позивачем та КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс», вказаних в акті перевірки, безперечних доказів, які свідчать про неможливість отримання робіт (послуг) від КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» (зокрема доказів отримання вказаних робіт (послуг) від інших постачальників), та при наявності доказів, які підтверджують отримання робіт саме від КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» та їх використання в господарської діяльності позивачем, у суду відсутні підстави визнання вказаних операцій фіктивними, такими, що спрямовані на ухилення від сплати податків та отримання податкової вигоди.
Суд зазначає, що відсутність постачальника КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» за місцезнаходженням, а також відсутність у них достатніх трудових ресурсів, машин, механізмів та обладнання, необхідних для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства, не є беззаперечним доказом неможливості здійснювати ними господарські операції з поставки робіт: адже необхідні необоротні активи могли бути орендовані у інших осіб, а робочі активи могли залучатись на умовах підряду з СПД-ФО, або шляхом аутстафінгу (позикова робоча сила) і т.п. (аналогічна думка викладена ВАСУ в Ухвалі від 01.03.2012 р. по справі №К/9991/76143/11, від 08.12.2011 р. по справі №К/9991/50633/11).
Більш того, у позивача відсутній обов'язок та право перевіряти кількість робітників, наявність транспорту, складських приміщень та інших необоротних активів КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс», а відтак відсутня залежність правомірності формування податкового кредиту позивача від наявності вказаних параметрів у КП «Альянс» та БВП «Строитель-Плюс» (аналогічна думка викладена ВАСУ в Постанові від 10.01.2012 р. по справі №К/9991/81953/11, в Ухвалах від 26.10.2011 р. по справі №К-26345/10, від 19.04.2012 р. по справі № К/9991/11054/12).
Суд вказує, що ВАСУ в Ухвалі від 16.05.2012 р. по справі №К-9991/6724/12 дотримується наступної думки: «Посилання податкового органу на факт відсутності постачальника за його місцезнаходженням, свідчить лише про порушення даною юридичною особою законодавства, яке стосується його реєстрації, як суб'єкта підприємницької діяльності чи платника податків і зобов'язує його повідомляти реєструючі органи про зміну свого місця знаходження, а у випадку порушення даної вимоги передбачає персональну відповідальність такої особи та її посадових осіб».
ВАСУ в Ухвалі від 30.10.2012 р. по справі №К-28070/10 викладає наступну думку: «Витрати для цілі визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток мають бути фактично здійснені та підтверджені належним чином оформленими первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків».
Отже, обставини, які слугували фактичною підставою для збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 103179,01 грн., у тому числі за основним платежем - 86313,02 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 16865,99 грн., збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 171,56 грн., у тому числі за основним платежем - 137,25 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 34,31 грн., зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 3416,40 грн., знаходяться поза межами вимог Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", Закону України «Про податок на додану вартість» та Податкового кодексу України.
Таким чином, враховуючи встановлені судом обставини та наведені норми діючого законодавства, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення - рішення Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК № 0000112200 від 21.01.2013 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 103179,01 грн., у тому числі за основним платежем - 86313,02 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 16865,99 грн., № 0000062200 від 21.01.2013 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств у розмірі 171,56 грн., у тому числі за основним платежем - 137,25 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 34,31 грн. та № 0000052200 від 21.01.2013 про зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 3416,40 грн., прийняті з порушенням основних принципів адміністративної процедури, встановлених ст. 2 КАС України, та є протиправними.
У зв'язку з чим, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 КАС України).
Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).
Під час судового засідання, яке відбулось 16.01.2014 року були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 160 КАСУ постанову складено у повному обсязі 21.01.2014 року.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК № 0000112200 від 21.01.2013, № 0000062200 від 21.01.2013 № 0000052200 від 21.01.2013.
3. Стягнути з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства "Сакське ЖЕО" (ідентифікаційний номер юридичної особи - 32945431) 1067,67 грн. судових витрат.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Г.Л.Тоскіна
Суд | Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2014 |
Оприлюднено | 28.01.2014 |
Номер документу | 36822447 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Санакоєва Майя Анзорівна
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Санакоєва Майя Анзорівна
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Тоскіна Г.Л.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Тоскіна Г.Л.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Тоскіна Г.Л.