АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №615/231/13-к головуючий першої інстанції ОСОБА_1
Провадження № 11кп/790/22/14
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2014 року колегія суддів з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Харківської області у складі
головуючого ОСОБА_2 ,
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі ОСОБА_5 ,
за участю прокурора ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 ,
захисника ОСОБА_8
розглянула у судовому засіданні, в місті Харкові, апеляційну скаргу захисника обвинуваченого ОСОБА_9 на вирок Валківського районного суду, Харківської області, від 11 червня 2013 року.
Цим вироком ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, одружений, пенсіонер, не судимий, який проживав в АДРЕСА_1
засуджений за ч.1 ст. 121КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, до 2-х років позбавлення волі.
З ОСОБА_7 на користь держави стягнуто судові витрати у сумі 735 грн.
ОСОБА_9 визнаний винним у нанесенні ОСОБА_10 умисного тяжкого тілесного ушкодження.
Згідно вироку, 10 грудня 2012 року, ОСОБА_9 і ОСОБА_10 знаходилися в квартирі останнього АДРЕСА_2 , де вживали спиртні напої. Близько 19 год. між ними виникла сварка, в ході якої ОСОБА_9 взяв з підлоги кухонний ніж і чотири рази вдарив ним ОСОБА_10 , навмисно причинивши йому колото-різані рани передньої стінки черевної порожнини, з ушкодженням брижі тонкої і товстої кишки, що ускладнилось внутрішньочеревною кровотечією 1 ступеня, тобто тяжке тілесне ушкодження за критерієм небезпеки для життя.
В апеляційній скарзі, з доповненнями, захисник ОСОБА_8 просить вирок змінити, дії ОСОБА_9 перекваліфікувати на ст. 128 КК України, яка передбачає відповідальність за необережне тяжке тілесне ушкодження, застосувати положення ст. 75 КК України і звільнити ОСОБА_9 від відбування покарання, з випробуванням. Вважає, що ОСОБА_9 необережно причинив ОСОБА_10 тяжке тілесне ушкодження, що призначене ОСОБА_9 покарання у вигляді позбавлення волі є занадто суворим. Вказує, що ОСОБА_9 і ОСОБА_10 знайомі більш 10 років, є сватами, спільно піклуються про онуків, оскільки їх діти знаходяться у зареєстрованому шлюбі, що ОСОБА_9 має похилий вік, щиро розкаявся і сприяв розкриттю злочину, що ОСОБА_9 і ОСОБА_10 помирилися і останній не бажає, щоб ОСОБА_9 був покараний.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, захисника ОСОБА_8 і засудженого ОСОБА_9 , які просили задовольнити апеляційну скаргу, перекваліфікувати дії ОСОБА_9 на ст. 128 КК України і звільнити його від відбування призначеного покарання, з випробуванням, прокурора, який просив вирок залишити без змін, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає її такою, що підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Суд правильно встановив фактичні обставини справи і обґрунтовано визнав ОСОБА_9 винним в умисному нанесенні ножем тяжкого тілесного ушкодження ОСОБА_10 . Посилання в апеляції на необережне нанесення цих ушкоджень не грунтується на матеріалах кримінального провадження і висновках суду, згідно яких ОСОБА_10 були нанесені декілька ножових поранень, що свідчить про цілеспрямований характер дій на умисне причинення потерпілому тілесних ушкоджень.
Судово-медичною експертизою об`єктивно встановлено наявність у Гречка чотирьох колото різаних ран передньої черевної порожнини, які могли бути нанесені наданим на експертизу ножем.
Дії ОСОБА_9 за ч.1 ст. 121 КК України кваліфіковані правильно.
Призначаючи покарання із застосуванням ст. 69 КК України, суд першої інстанції обґрунтовано взяв до уваги і послався у вироку на наявність декількох обставин, що істотно знижують ступінь тяжкості скоєного ОСОБА_9 злочину, у тому числі позитивні дані про його особу, визнання вини і щире каяття, похилий вік, відсутність судимості, думку Гречка, який просив не застосовувати до ОСОБА_9 покарання у вигляді позбавлення волі.
Враховуючи наведені пом`якшуючі обставини, колегія суддів приймає до уваги і стан здоров`я ОСОБА_9 , наявність у нього, на даний час, декількох тяжких захворювань, таких як ішемічна хвороба серця, атеросклеротичний кардіосклероз, гіпертонічна хвороба 3 ст., дисциркулярна енцифалопатія 3 ст., залишкові явища перенесеного ішемічного інсульту, що підтверджується наданими в апеляційну інстанцію медичними довідками.
Виходячи з наведеного, колегія суддів дійшла висновку, що ОСОБА_9 не потребує ізоляції від суспільства і тому відбування ним покарання у вигляді позбавлення волі не є необхідним.
Колегія суддів застосовує ст. 75 УК України і звільняє ОСОБА_9 від призначеного покарання, з випробуванням.
Керуючись ст.ст. 404, 405, 406, 418, 419 КПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу захисника ОСОБА_8 задовольнити частково.
Вирок Валківського районного суду Харківської області від 25 вересня 2013 року відносно ОСОБА_7 , в частині призначення покарання, змінити.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_7 від відбування призначеного судом покарання звільнити, з випробуванням строком на 2 роки.
Відповідно до ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_7 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти інспекцію про зміну місця проживання.
В решті цей вирок залишити без змін.
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з-під варти звільнити в залі суду.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом 3 місяців з дня її проголошення.
Головуючий
Судді
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 16.01.2023 |
Номер документу | 36843294 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Харківської області
Долгов Ю. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні