cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 910/22955/13 27.01.14
За позовом Публічного акціонерного товариства «Київенерго»
До Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк сервіс плюс»
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача -
Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс»
Про стягнення 181 744,08 грн.
Суддя Гавриловська І.О.
У судових засіданнях брали участь представники учасників судового процесу:
від позивача: Гаркавенко С.В. - дов. № 91/2013/11/28-3 від 28.11.13 р.
від відповідача: Гнатюк К.В. - дов. № 2 від 13.12.13 р.
від третьої особи: Лашина О.А. - дов. № 20 від 31.12.13 р.
Глущенко М.М. - дов. № 11 від 31.12.13 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство «Київенерго» звернулось до господарського суду м. Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк сервіс плюс» про стягнення 181 744,08 грн. нарахувань за самовільно спожиту електроенергію.
Ухвалою суду від 28.11.13 р. за даною позовною заявою порушено провадження у справі № 910/22955/13 та призначено її розгляд на 16.12.13 р., зобов'язано сторін надати певні документи.
У судовому засіданні 16.12.13 р. представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити; надав суду документи на виконання вимог ухвали суду від 28.11.13 р., які залучені до матеріалів справи, та надав для огляду в судовому засіданні оригінали документів, копії яких додано до позовної заяви.
Представник відповідача в судовому засіданні 16.12.13 р. надав суду письмовий відзив на позовну заяву, який залучений до матеріалів справи; проти позову заперечив.
Ухвалою суду від 16.12.13 р. розгляд справи було відкладено на 20.01.2014 р.; залучено до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс», зобов'язавши його надати суду письмові пояснення по суті спору; зобов'язано позивача направити на адресу Комунального підприємства «Київтранспарксервіс» копію позовної заяви з доданими до неї документами, докази чого надати суду.
Представник позивача в судовому засіданні 20.01.14 р. надав суду докази направлення третій особі копії позовної заяви з доданими до неї документами; позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні 20.01.14 р. надав суду докази направлення на адресу третьої особи відзиву на позовну заяву; проти позову заперечив.
Представник третьої особи в судовому засіданні 20.01.14 р. надав усні пояснення по суті спору, повідомив, що через службу діловодства господарського суду подав письмові пояснення на виконання вимог ухвали суду від 16.12.13 р.
Суд, дослідивши матеріали справи встановив, що на момент проведення судового засідання зазначені письмові пояснення третьої особи в матеріалах справи відсутні, у зв'язку з чим оголосив перерву в судовому засіданні 20.01.14 р. до 27.01.14 р. о 10:40 год.
Представник позивача в судовому засіданні 27.01.14 р. повторно підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.
Представник третьої особи в судовому засіданні 27.01.14 р. просив вирішити спір на розсуд суду.
Представник відповідача в судове засідання 27.01.14 р. не з'явився, про поважні причини неявки суду не повідомив, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином.
Враховуючи, що матеріали справи містять докази належного повідомлення відповідача про час та місце судового засідання, про наслідки ненадання ними витребуваних судом документів, то за таких обставин суд приходить до висновку про можливість розгляду справи на підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними матеріалами без участі представника вищезазначеного учасника судового процесу.
У судовому засіданні 17.01.14 р. суд оголосив вступну та резолютивну частини рішення у даній справі.
Розглянувши подані матеріали справи та заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
19 липня 2013 року на підставі ст. ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року (далі - Закон) та п. п. 1.3., 5.1., 6.40., 6.41., 10.2. Правил користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ), затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996 року, представниками позивача було складено акт № 20511 про виявлення порушень Правил користування електричною енергією, відповідно до якого, позивач в порушення пунктів 1.3., 5.1., 6.40., 10.2. ПКЕЕ здійснив самовільне, бездоговірне, позаоблікове підключення струмоприймачів до електромереж електропередавальної організації автомобільної стоянки за адресою: м. Київ, вул. Чорнобильська, 24/26.
Відповідно до п. 1.3. ПКЕЕ, постачання електричної енергії для забезпечення потреб електроустановки здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, або договору про купівлю-продаж електричної енергії, що укладається між власником цієї електроустановки (уповноваженою власником особою) та постачальником електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Згідно з положеннями пункту 5.1. ПКЕЕ, договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін. Споживання електричної енергії без договору не допускається.
У відповідності до п. 7.6. ПКЕЕ, у разі самовільного підключення споживачем струмоприймачів або збільшення величини приєднаної потужності понад величину, визначену умовами договору та/або проектними рішеннями, приєднання струмоприймачів поза розрахунковими засобами обліку, зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів, невиконання припису уповноваженого представника відповідного органу виконавчої влади, який стосується вищенаведених порушень, постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має право без попередження повністю припинити споживачу електропостачання (технічне забезпечення електропостачання споживача) після оформлення у встановленому цими Правилами порядку акта про порушення.
Статтею 27 Закону встановлено відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику. Зокрема, правопорушеннями в електроенергетиці є: крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Пунктом 10.2. ПКЕЕ встановлено, що споживач електричної енергії зобов'язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів); оплачувати обсяг спожитої електричної енергії, а також здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих правил та умов договору; забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників постачальника електричної енергії та/або відповідальних представників підприємства, що здійснює передачу електричної енергії, до власних електричних установок для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, а також для виконання відключення та обмеження споживання споживачу (субспоживачу) відповідно до встановленого цими правилами порядку та виконувати їх обґрунтовані письмові вимоги щодо усунення виявлених порушень, якщо це обумовлено умовами договору про постачання електричної енергії.
Разом з тим, пунктом 6.41. ПКЕЕ передбачено, що у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача.
У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).
Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
Згідно з пунктом 6.42. ПКЕЕ на підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.
Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.
В ході дослідження наданого позивачем акту порушень № 20511 від 19.07.13 р. судом встановлено, що при його складанні був присутній представник споживача, який відмовився назвати своє прізвище, ім'я та по батькові, підписувати та отримувати даний акт. Також в акті було визначено дату засідання комісії з розгляду актів порушень - 30.07.13 р. та зазначено, що додаток 3 і примірник акту буде надіслано поштою.
23.07.13 р. ПАТ «Київенерго» направило на адресу ТОВ «Парк сервіс плюс» повідомлення (вих. № 030/31/74994 від 22.07.13 р.) про засідання комісії з розгляду актів порушень ПКЕЕ, на якому буде розглянуто акт № 20511 від 19.07.13 р., призначено на 20.08.13 р. о 10:30 год. (копії належних доказів поштового відправлення додано до матеріалів справи).
Крім того, як вбачається зі списку простих рекомендованих відправлень від 23.07.13 р., вищевказане повідомлення було направлене і на адресу КП «Київтранспарксервіс», оскільки 21.12.12 р. між ТОВ «Парк сервіс плюс» та КП «Київтранспарксервіс» було укладено договір ДНП 2012-12/196 про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування, у відповідності до якого КП «Київтранспарксервіс» надає за плату ТОВ «Парк сервіс плюс» право на організацію та експлуатацію 284-х місць для платного паркування транспортних засобів, а також 31-е спеціальне місце для безкоштовного паркування транспортних засобів, які перевозять інвалідів, що розташовані на паркувальному майданчику за адресою: м. Київ, Святошинський район, вулиця Чорнобильська - вулиця Осіння, в межах ІІІ територіальної зони паркування м. Києва (надалі - Об'єкт), а також здійснення розрахунків з юридичними та фізичними особами за паркування їхнього авто.
У відповідності до повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення від 23.07.13 р. Р 04050 2441132 0, ТОВ «Парк сервіс плюс» отримало повідомлення (вих. № 030/31/74994 від 22.07.13 р.) 26.07.13 р.
З матеріалів справи вбачається, що зазначене в повідомленні (вих. № 030/31/74994 від 22.07.13 р.) засідання комісії з розгляду актів порушень ПКЕЕ, на якому розглядався акті № 20511 від 19.07.13 р., відбулося 20.08.13 р. за відсутності ТОВ «Парк сервіс плюс», про що зазначено в протоколі засідання комісії з розгляду актів порушень ПКЕЕ та умов договорів про постачання електричної енергії і нарахувань за ними № 1288 від 20.08.13 р.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.
Комісія з розгляду актів порушень (протокол № 1288 від 20.08.13 р.) вирішила нарахування за актом порушень № 20511 від 19.07.ю13 р. провести ТОВ «Парк сервіс плюс» згідно з п. 2.6 та за формулою 2.7 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами ПКЕЕ. Потужність: 35,64 кВт. Тривалість роботи струмоприймачів протягом доби 12 год., 7 днів на тиждень. Період нарахування з 20.07.12 р. по 19.07.13 р. (за дванадцять місяців, що передували порушенню по дату усунення порушення).
За розрахунком вартості електроенергії, спожитої без обліку (договору) за актом № 20511 від 19.07.13 р. відповідачу було нараховано 181 744,08 грн.
Супровідним листом (вих. № 030/31/7-5871 від 22.08.13 р.) вищезазначені протокол № 1288 від 20.08.13 р., розрахунок та рахунок № 97020511/8 акт 20511 від 20.08.13 р. на суму 181 744,08 грн. було відправлено ТОВ «Парк сервіс плюс» 23.08.13 р. (належні докази поштового відправлення долучено до матеріалів справи).
Відповідно до пункту 6.43 ПКЕЕ кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом.
Споживач зобов'язаний оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка.
У відповідності до повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення від 23.08.13 р. Р 04050 2441171 0, ТОВ «Парк сервіс плюс» отримало кореспонденцію (вих № 030/31/7-5871 від 22.08.13 р.) 27.08.13 р.
Позивач пояснив суду, що термін оплати рахунка № 97020511/8 акт 20511 від 20.08.13 р. сплинув 19.09.13 р., однак ТОВ «Парк сервіс плюс» не сплатило нарахування за самовільно спожиту електроенергію.
З метою досудового врегулювання спору, ПАТ «Київенерго» направило на адресу ТОВ «Парк сервіс плюс» 28.10.13 р. вимогу про сплату заборгованості за самовільно спожиту електроенергію (вих. № 93/21/8588 від 25.10.13 р.)
Однак, станом на день звернення до суду з даним позовом, відповідач залишив без відповіді і реагування дану вимогу, та не оплатив рахунок № 97020511/8 акт 20511 від 20.08.13 р. на суму 181 744,08 грн., у зв'язку з чим у відповідача виникла заборгованість у розмірі 181 744,08 грн.
Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь - які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідач у відзиві на позовну заяву просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, посилаючись на те, що акт порушення ПКЕЕ № 20511 від 19.07.13 р. є неналежним доказом з позиції його оформлення, складання та чинності; відповідач не здійснює господарську діяльність за зазначеною позивачем адресою в акті № 20511 від 19.07.13 р. по вулиці Чорнобильська, 24/26, оскільки жодного договору оренди за зазначеною адресою не укладено, натомість відповідачем укладено договір від 21.12.12 р. про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування за адресою: вул. Чорнобильська - вул. Осіння, та на даному майданчику жодного підключення до об'єктів електроенергетики немає. Також, відповідач зазначив, що згідно з вищезазначеним договором та актом приймання-передачі майданчика під паркування жодних обмежень (обтяжень), щодо використання земельної ділянки, та або ж передачі в оренду приладів, які надають електричну енергію договір не містить; факт викрадення електроенергії шляхом її самовільного використання для проведення розрахунку збитків не доведений; у позивача відсутні будь-які докази притягнення посадових осіб до адміністративної, кримінальної чи іншої відповідальності свідчить про відсутність належних доказів щодо неправомірних дій відповідача.
Господарський суд не приймає доводи ТОВ «Парк сервіс плюс», оскільки надані позивачем докази є належними та допустимими, дії здійснювались у відповідності до норм чинного законодавства України. Крім того, згідно з п. 2.2.1. договору ДНП 2012-12/196 від 21.12.12 р. про надання права на експлуатацію фіксованих місць паркування, ТОВ «Парк сервіс плюс» самостійно несе відповідальність за наявність необхідних дозволів для ведення господарської діяльності, пов'язаної з облаштуванням, організацією та експлуатацією об'єкта, здійсненням розрахунків з юридичними та фізичними особами за паркування транспорту, а також за нарахування та сплату податків.
Таким чином, відповідач не надав суду жодних обґрунтованих заперечень та належних доказів на спростування обставин, викладених позивачем у позовній заяві.
У відповідності до стаття 1212 Цивільного кодексу України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно.
Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Згідно з частиною 2 статті 1213 Цивільного кодексу України, у разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.
Аналогічна правова позиція викладена в Інформаційному листі Вищого господарського суду України № 01-06/1642/2011 від 24.11.11 р.
Враховуючи вищенаведене, суд визнає обставини, на які посилається позивач в обґрунтування позову, доведеними, у зв'язку з чим позов ПАТ «Київенерго» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк сервіс плюс» 181 744,08 грн. боргу за споживання електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення відповідачем правил користування електричною енергією, а саме, самовільного підключення до електричних мереж ПАТ «Київенерго», підлягає задоволенню повністю.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 1212, 1213 Цивільного кодексу України, ст. ст. 32, 33, 44, 49, ст. ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Парк сервіс плюс» (04053, м. Київ, вул. Артема, 21, ідентифікаційний код 36530332) на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго» (01001, м. Київ, площа І.Франка, 5, код ЄДРПОУ 00131305) 181 744 (сто вісімдесят одна тисяча сімсот сорок чотири) грн. 08 коп. нарахувань за самовільно спожиту електроенергію та 3 634 (три тисячі шістсот тридцять чотири) грн. 88 коп. витрат по сплаті судового збору
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
4. Дане рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня складення його повного тексту і може бути оскаржене в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Повне рішення складено 30.01.2014 р.
Суддя Гавриловська І.О.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2014 |
Оприлюднено | 30.01.2014 |
Номер документу | 36881425 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гавриловська І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні