ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.01.2014 року Справа № Б24/148-10
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів :
головуючого судді Джихур О.В. (доповідач)
суддів: Лисенко О.М., Вечірко І.О.
секретар судового засідання: Валяр М.Г.
за участю представників сторін:
від ПАТ "УкрСиббанк": Люта В.В. представник, довіреність №3592 від 11.09.13 (була присутня в судовому засіданні 14 січня 2014 року;
від ліквідатора: Копійко А.А. представник, довіреність №11-01/14 від 13.01.14; Селевко Д.О. представник, довіреність №11-01/14 від 13.01.14,
представники інших сторін та учасників судового процесу у судове засідання не з'явились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Омега Банк", м. Київ
на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2013 року у справі №Б24/148-10
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський млиновий комбінат", м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна", м.Кривий Ріг
про визнання банкрутом,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2013 року (суддя Калиниченко Л.М.) затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна", ліквідовано юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю "Династія Україна", визнано погашеними вимоги кредиторів, які незадоволено за недостатністю майна боржника, припинено повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" арбітражного керуючого Усачова О.М., провадження у справі припинено.
Ухвала господарського суду мотивована ст .ст.22-32, п.6 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Не погодившись з вказаною ухвалою кредитор Публічне акціонерне товариство "Омега Банк" її оскаржує на предмет невідповідності нормам матеріального та процесуального права.
Скаржник стверджує, що частина заставного майна, а саме торгівельні марки у кількості 3 шт., як такі, що не продані до вступу у дію Закону в редакції від 19 січня 2013 року мали бути реалізовані ліквідатором у процесуальному порядку продажу майна, визначеного положеннями Закону у новій редакції. Враховуючи положення ст.ст.44, 49-76 Закону про банкрутство підстав для продажу майна способами безпосереднього продажу у даному випадку не було.
Скаржник вважає, що продаж заставного майна ліквідатор мав здійснювати виключно за згодою суду. Такої згоди суд ліквідатору не надавав.
Публічне акціонерне товариство "Омега Банк" посилається на те, що господарський суд проігнорував його клопотання про продовження ліквідаційної процедури у зв'язку з тим, що у провадженні Криворізького районного суду Дніпропетровської області знаходяться три цивільних справи за позовом Публічного акціонерного товариства "Сведбанк" до Мазіна О.Л. (фінансового поручителя Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна") про стягнення заборгованості за кредитними угодами, укладеними з банкрутом.
Таким чином, припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" унеможливлює стягнення у судовому порядку заборгованості з фінансового поручителя.
Скаржник вважає, що результати розгляду справ у Криворізькому районному суді Дніпропетровської області напряму впливають на визначення розміру кредиторських вимог Банку до банкрута та на показники пасиву Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна", а тому на даний час остаточне складання ліквідаційного балансу банкрута та його судова оцінка в справі про банкрутство є неможливими.
Публічне акціонерне товариство "Омега Банк" також стверджує, що оскаржувана ухвала містить недостовірні відомості, зокрема, щодо суб'єктного складу кредиторів, в резолютивній частині ухвали замість кредитора Публічного акціонерного товариства "Омега Банк" вказано Публічне акціонерне товариство "Сведбанк".
Скаржник просить скасувати ухвалу господарського суду від 28 листопада 2013 року.
Представник скаржника в судові засідання 14 січня 2014 року та 28 січня 2014 року не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями (т.7, а.с.58, 77).
Ліквідатор арбітражний керуючий Усачов О.М. доводи апеляційної скарги заперечує, вважає ухвалу господарського суду від 28 листопада 2013 року законною, посилається на те, що ніяких заяв чи скарг щодо порушення ліквідатором вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" або прав Банку в ході реалізації торгівельних марок чи іншого майна банкрута від Публічного акціонерного товариства "Омега Банк" протягом ліквідаційної процедури ані до суду першої інстанції ані до ліквідатора не надходило.
Ліквідатор арбітражний керуючий Усачов О.М. просить ухвалу господарського суду від 28 листопада 2013 року залишити без змін.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 14 січня 2014 року розгляд справи відкладався на 28 січня 2014 року через неявку в судове засідання повноважного представника скаржника, також продовжувався строк розгляду апеляційної скарги до 30 січня 2014 року.
На виконання вимог ухвали Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 14 січня 2014 року ліквідатором арбітражним керуючим Усачовим О.М. надано доповнення до відзиву і додаткові докази, які долучені до матеріалів справи.
Перевіривши доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, заслухавши представників ліквідатора, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" порушено господарським судом Дніпропетровської області 25 травня 2010 року за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський млиновий комбінат" за загальними ознаками Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону України №784 -XIV від 30 червня 1999 року).
24 червня 2010 року введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Усачова О.М. (т.1, а.с.102- 105).
02 грудня 2010 року за результатами попереднього засідання визнано вимоги кредиторів у даній справі на загальну суму 52 890 736, 95 грн. Вказаною ухвалою визнані вимоги Публічного акціонерного товариства "Сведбанк", м. Київ у сумі 36 852 234,14 грн., які віднесені до І черги задоволення (т.3, а.с.63-64).
Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 03 лютого 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Династія Україна", м. Кривий Ріг визнано банкрутом, у справі відкрита ліквідаційна процедура строком на 1 рік до 03 лютого 2012 року, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Усачова О.М. (т.3, а.с.120 -122).
Відповідно до ст.4 1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно зі ст.25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинної до 19 січня 2013 року) з дня свого призначення ліквідатор виконує повноваження керівника банкрута, аналізує фінансове становище банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.
У відповідності до ч.1 ст.30 Закону після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута.
Матеріали справи свідчать, що на підставі рішення зборів кредиторів від 13 грудня 2010 року обрано комітет кредиторів боржника у складі Публічного акціонерного товариства "Сведбанк", правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство "Омега Банк" (ухвала господарського суду Дніпропетровської області від 16 липня 2013 року), Публічного акціонерного товариства "УкрСиббанк", Приватного підприємства "Новинтех".
На підставі рішення комітету кредиторів боржника від 13 грудня 2010 року Публічне акціонерне товариство "Сведбанк" обрано головою комітету кредиторів (т.3, а.с.97-100).
Матеріали справи свідчать, що Публічне акціонерне товариство "Омега Банк" є заставним кредитором, його вимоги по своєчасному поверненню боржником боргу за кредитними договорами забезпечені договорами застави, іпотечними договорами (т.1 грошових вимог).
Зокрема в забезпечення виконання зобов'язань за кредитними договорами №35-КЛ від 20 листопада 2006 року, №36 -КЛ від 20 листопада 2006 року, №37 -КЛ від 18 грудня 2006 року між Акціонерним комерційним банком "ТАС -Комерцбанк", правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство "Сведбанк", та Товариством з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" укладено договір застави майнових прав №73з/35-36-КЛ в редакції додаткової угоди №1 від 18 грудня 2006 року, згідно з яким боржник передав у заставу кредитора право вимоги на інтелектуальну власність згідно свідоцтва на знак, для товарів та послуг "АL Capone", зареєстрований 15 червня 2006 року (т.10 грошових вимог, а.с.142).
Також, згідно договору застави майнових прав №74з/35-36-КЛ від 20 листопада 2006 року, укладеного між Акціонерним комерційним банком "ТАС -Комерцбанк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Апетит груп" правонаступником якого є боржник в заставу кредитору передано право вимоги на інтелектуальну власність, згідно свідоцтва на знак для товарів та послуг "DYNASTY", зареєстрований 17 жовтня 2005 року, свідоцтва на знак для товарів та послуг "Династія", зареєстрований 15 лютого 2006 року в забезпечення виконання зобов'язань за кредитними договорами №35-КЛ від 20 листопада 2006 року, №36 -КЛ від 20 листопада 2006 року (т.11 грошових вимог, а.с.118).
Вказані майнові права на інтелектуальну власність увійшли до ліквідаційної маси банкрута.
На засіданні комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" 12 серпня 2011 року під головуванням Публічного акціонерного товариства "Сведбанк" було встановлено порядок продажу майна банкрута шляхом проведення аукціону, що підтверджується протоколом №6 (т.4, а.с.63-66).
Оскільки не вся ліквідаційна маса була продана, на засіданнях комітету кредиторів 15 листопада 2011 року та 23 листопада 2011 року було вирішено продовжувати продаж майна банкрута шляхом проведення аукціону з поступовим зниженням загальної вартості ліквідаційної маси спочатку на 30%, потім до 10%, що підтверджується відповідними протоколами №7 від 15 листопада 2011 року та №8 від 23 листопада 2011 року (т.4, а.с.71-82).
Вказані рішення приймалися за участю Публічного акціонерного товариства "Сведбанк".
Із додатково наданих ліквідатором на вимогу апеляційної інстанції доказів слідує, що 08 листопада 2011 року, 23 грудня 2011 року та 16 лютого 2012 року товарною біржею "Базис" проводились аукціони з реалізації майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" у тому числі торгівельних марок у кількості 3 штук.
За результатами проведення вище зазначених аукціонів з продажу майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" товарною біржею "Базис" були надані листи, з яких вбачається, що пропозицій (заяв) на придбання торгівельних марок від потенційних покупців не надходило (т.7, а.с.88, 91, 93,102).
Оскільки реалізація торгівельних марок на протязі двох років через аукціон не дала результату, на засіданні комітету кредиторів 04 грудня 2012 року було прийнято рішення щодо переоцінки вартості майна, що не було продано у тому числі торгівельних марок, у разі надходження цінових пропозицій було вирішено провести конкурс з метою визначення переможців конкурсу, що підтверджується протоколом №16 від 0 грудня 2012 року (т.5, а.с.97-100).
Це рішення прийнято комітетом кредиторів одноголосно за участю скаржника.
31 січня 2013 ліквідатор звітував, що ніяких заявок на придбання марок від третіх осіб до цієї дати не надходило.
Інших пропозицій від кредиторів щодо іншого порядку продажу майна також не надходило.
У зв'язку із відсутністю пропозицій щодо іншого порядку продажу майна, ігнорування банком зборів членів комітету кредиторів, а також враховуючи набрання чинності змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" стосовно зміни порядку реалізації майна 01 квітня 2013 на адресу Aкціонерного товариства "Сведбанк" було направлено лист з вимогою щодо визначення порядку реалізації ліквідаційної маси.
Однак, відповіді на зазначений лист ліквідатором отримано не було.
У зв'язку із вище викладеним, а також з метою забезпечення відчуження ліквідаційного майна за найвищою ціною ліквідатором додатково були здійснені заходи також щодо проведення аукціонів відповідно до прийнятих змін до Закону.
Однак, згідно листа товарної біржі "Базис" від 05 червня 2013 за №025/2013 аукціон не відбувався у зв'язку з тим, що не було зареєстровано жодного учасника (тобто, бажаючих придбати торгівельні марки не виявилось).
Таким чином, ліквідатором неодноразово проводились всі можливі заходи (у тому числі за вимогами нового Закону) з продажу торгівельних марок, однак, ці заходи не дали результатів.
21 червня 2013 ліквідатором на адресу Публічного акціонерного товариства "Омега Банк" було направлено лист №АК/480 з проханням визначитись щодо подальших дій стосовно їх заставного майна (торгівельних марок).
Відповіді на зазначений лист ліквідатором також отримано не було.
Враховуючи абзац 3 п.40 Рекомендацій Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28 березня 2013 року за №01-06/606/2013, згідно якого передбачено, що розпочата до набрання чинності новим Законом процедура продажу майна боржника повинна бути завершена в порядку, передбаченому у попередній редакції Закону, керуючись вимогами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у попередній редакції, яким не встановлено обов'язку ліквідатора в отриманні згоди заставодержателя на реалізацію заставного майна, а також протоколом №16 від 04 грудня 2012 року зборів членів комітету кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна", яким було прийнято рішення щодо проведення конкурсу, реалізація торгівельних марок відбулась при проведенні такого конкурсу 27 серпня 2013 року за заявкою, що надійшла від одного потенційного покупця.
За результатами конкурсу ліквідатором було укладено договір купівлі - продажу торгівельних марок за №02/09-13 від 02 вересня 2013 з Товариством з обмеженою відповідальністю "Фаргоф" (т.6, а.с.141-143).
18 вересня 2013 листом за №АК/542 ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" було направлено на адресу Публічного акціонерного банку "Омега Банк" копію договору купівлі -продажу торгівельних марок.
Протоколом №20 від 06 вересня 2013 року зборів членів комітету кредиторів за участю представника Публічного акціонерного банку "Омега Банк" Ніколайчук О.М. (довіреність №26 від 05червня 2013 року) були розподілені кошти в сумі 2 200,00 грн., отримані від реалізації торгівельних марок, та направлені в рахунок погашення кредиторських вимог, забезпечених заставою Публічного акціонерного банку "Омега Банк" (т.5, а.с.177-180).
При цьому, представник Публічного акціонерного банку "Омега Банк" Ніколайчук О.М. висловила позицію щодо погодження вище зазначеного рішення, після чого Банком на його рахунок були зараховані повністю кошти від реалізації торгівельних марок в сумі 2200,00 грн.
Ніяких зауважень на рішення прийняті на засіданні комітету кредиторів 06 вересня 2013 року в подальшому Публічне акціонерне товариство "Омега Банк" не висловлював.
Судова колегія вважає, що дії ліквідатора по реалізації торгівельних марок банкрута були здійснені у відповідності до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинній до 19 січня 2013 року), рішень комітету кредиторів банкрута. Дії ліквідатора по реалізації торгівельних марок не були предметом оскарження з боку Публічного акціонерного товариства "Омега Банк". Матеріали справи свідчать, що Публічним акціонерним товариством "Омега Банк" будь -яких рішень, пропозицій щодо порядку продажу торгівельних марок не приймалося, відповіді на листи і пропозиції ліквідатора не направлялися.
Судова колегія не погоджується з твердженням скаржника, що торгівельні марки, як не продані до вступу у дію Закону в редакції від 19 січня 2013 року мали бути реалізовані ліквідатором у процесуальному порядку продажу майна, визначеному положеннями Закону у новій редакції.
Згідно ст.1 1 розділу Х Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212 -VI від 22 грудня 2011 року положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом.
Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
"Якщо процедура продажу майна боржника розпочата до набрання чинності Законом, то вона повинна бути завершена в порядку, передбаченому у попередній редакції Закону, в разі якщо станом на 19 січня 2013 року здійснено публікацію оголошення про продаж майна або комітетом кредиторів встановлено порядок реалізації майна боржника" (абзац 2 п.40 інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-06/606/2013 від 28 березня 2013 року "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22 грудня 2011 року №4212 -VI, в редакції інформаційного листа Вищого господарського суду України від 26 грудня 2013 року №01-06/1862/2013).
Як зазначалося вище, порядок продажу майна банкрута було встановлено комітетом кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" 12 серпня 2011 року, а можливість проведення конкурсу з реалізації залишку ліквідаційної маси, в тому числі торгівельних марок, встановлено рішенням комітету кредиторів 04 грудня 2012 року.
Отже, порядок продажу майна банкрута був встановлений до набуття чинності Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" №4212 -VI від 22 грудня 2011 року, у зв'язку з чим продаж майна банкрута мав здійснюватися на підставі рішення комітету кредиторів у відповідності до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону України від 30 червня 1999 року №784 -XIV).
Згідно ч.2 ст.101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність та обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Виходячи із змісту апеляційної скарги Публічне акціонерне товариство "Омега Банк" не погоджується з порядком продажу об'єктів інтелектуальної власності, але апеляційний господарський суд повинен перевірити ухвалу господарського суду за підсумковим засіданням у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.32 Закону про банкрутство після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до арбітражного суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання -передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
В результаті ліквідаційної процедури ліквідатором встановлена та підтверджена кредиторська заборгованість:
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Дніпропетровський млиновий комбінат", м. Дніпропетровськ на суму 281 321,13грн.;
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Р.Б.К. Атлантіс Груп", м.Дніпропетровськ на суму 416 734,08грн.;
- Аграрно-виробниче товариство з обмеженою відповідальністю "Агроцентр К", м.Дніпропетровськ на суму 815 680,84грн.;
- Приватне підприємство "Тріада", м.Дніпропетровськ на суму 126 961,77грн.;
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Хемікал Інвест Лімітед", м.Шостка, Сумська область на суму 375 196,77грн.;
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Протеїн, технології, інгредієнти Україна", м.Київ на суму 122 298,85грн.;
- Публічне акціонерне товариство "УкрСиббанк", м. Харків на суму 3 979 267,59грн.;
- Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м.Дніпропетровськ на суму 280,53грн.;
- Саксаганський районний центр зайнятості, м. Кривий Ріг на суму 570,24грн.;
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Купець", м.Київ на суму 198 066,82грн.;
- Закрите акціонерне товариство "Могунція-Україна", м.Київ на суму 151 390,65грн.;
- Відкрите акціонерне товариство "Укрпластик", м.Київ на суму 328 024,17грн.;
- фізична особа - підприємець ОСОБА_11, м.Бахмач Чернігівська область на суму 28 440,34грн.;
- фізична особа - підприємець ОСОБА_12, м.Бахмач Чернігівська область на суму 18 081,89грн.;
- фізична особа - підприємець ОСОБА_13, м.Бахмач Чернігівська область на суму 22 700,00грн.;
- Дочірнє підприємство "Фаворит-Транс" Акціонерного товариства закритого типу "Фаворит", м.Житомир на суму 9 297,57грн.;
- Приватне підприємство "НОВИНТЕХ", м.Дніпропетровськ на суму 186 655,50грн.;
- Публічне акціонерне товариство "Перший Український Міжнародний Банк", м. Донецьк на суму 624 278,00грн.;
- Товариство з обмеженою відповідальністю "АБМ -Експорт", м. Камянка - Бузька, Львівська область на суму 91 640,41грн.;
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Меліса", м. Дніпропетровськ на суму 195 866,63грн.;
- Приватна компанія з обмеженою відповідальністю "ТіЕмДіАй ЛІМІТЕД", Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії на суму 8 267 362,13грн.;
- Криворізька центральна об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області на суму 27 978,43грн.;
- Товариство з обмеженою відповідальністю "Профі-Прес", м. Макіївка на суму 165 754,48грн.;
- Приватне підприємство "Славія", м.Чернігів на суму 407 346,64грн.;
- Публічне акціонерне товариство "Сведбанк", м.Київ на суму 39 400 157,76грн.;
- Управління Пенсійного фонду України в Саксаганському районі м.Кривого Рогу на суму 17 662,71грн.;
- Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Кривому Розі на суму 32 367,60грн.
Вимоги щодо погашення заборгованості зі заробітної плати на суму 42 407,91грн. виявлено ліквідатором в момент прийому документів про фінансово-господарську діяльність підприємства.
15 лютого 2011 року ліквідатором прийнято статутні документи боржника, бухгалтерська та інша звітність за 2008-2010 роки, про що підписано акт прийому-передачі. Також ліквідатору передано оригінали документів на нерухоме майно та частину рухомого майна боржника.
Відповідно до наказу від 17 березня 2011 року №17-03 проведена інвентаризація майна ТОВ "Династія Україна", яке обліковується на балансі підприємства. Акти проведеної інвентаризації будуть додані до ліквідаційного балансу.
На підставі підсумків проведеної інвентаризації майна боржника - ТОВ "Династія Україна", ліквідатором було укладено договір (погоджений з членами комітету кредиторів) на проведення оцінки ліквідаційної маси. Станом на 01 липня 2011 року СОД ОСОБА_15 (кандидатура СОД визначена за погодженням із комітетом кредиторів) підготовлено звіт про оціночну вартість частки ліквідаційної маси.
Як було вказано вище, комітетом кредиторів боржника було встановлено порядок продажу майна банкрута шляхом проведення аукціону.
Згідно рішення комітету кредиторів від 12.08.2011 року (протокол № 6) ліквідатором укладено договір на організацію та проведення торгів шляхом аукціону з Товарною біржею "Базис" на умовах 1,5% винагороди за проведення організації торгів від вартості продажу майна боржника. Проект договору було направлено на адресу членів комітету кредиторів і після спливу строку для надання зауважень підписано ліквідатором.
Відповідно до умов договору повіреним (Товарна біржа "Базис") 08.10.2011 року надана об'ява в Криворізьку загальноміську газету "Червоний гірник" № 146 від 08.10.2011 року та в газеті "Голос України" № 192 від 14.10.2011 року. Аукціон, призначений на 08.11.2011 року, не відбувся у зв'язку з відсутністю пропозицій.
На підставі рішення комітету кредиторів від 15.11.2011 року (протокол № 7) ліквідатором надана заявка на Товарну біржу "Базис" з питань організації та проведення повторного аукціону на умовах зниження загальної вартості ліквідаційної маси до 10%.
Рішенням комітету кредиторів від 23.12.2011 року встановлено продаж залишку майна боржника шляхом проведення повторного аукціону, зі зниженням загальної вартості ліквідаційної маси на 10%.
Повторний аукціон не відбувся у зв'язку з відсутністю пропозицій.
Рішенням комітету кредиторів від 16 лютого 2012 року -14 березня 2012 року (протокол №10) було погоджено порядок продажу нереалізованих об'єктів ліквідаційної маси Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" за ціновими пропозиціями, запропонованими покупцями. Всі конкурсні пропозиції, які надійшли до ліквідатора, розглянуті на комітеті кредиторів. Відповідними рішеннями комітету кредиторів погоджено порядок та умови укладення договорів з переможцями конкурсу на придбання майна або його частки.
В результаті проведеної ліквідатором реалізації майна банкрута було:
- перераховано Акціонерному товариству "Сведбанк" 1065 000, 62 грн. за продане нерухоме майно, розташоване за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Телевізійна, 3є (в рахунок погашення вимог І черги);
- перераховано заставному кредитору Публічному акціонерному товариству "П.У.М.Б." 84 840 грн., отриманих від реалізації автомобілів (в рахунок погашення вимог І черги);
- перераховано заставному кредитору Публічному акціонерному товариству "Сведбанк" 450 000 грн., отриманих від реалізації обладнання боржника, яке перебувало від заставою;
- на підставі рішення комітету кредиторів від 31 січня 2013 року, обладнання, яке перебувало під заставою Публічного акціонерного товариства "Сведбанк", було передано ліквідатору в розрахунок оплати його послуг за ціною 46 156, 90 грн.;
- перераховано Публічному акціонерному товариству "УкрСиббанк" 42 376, 40 грн., отриманих від реалізації заставного майна;
- перераховано заставному кредитору Публічному акціонерному товариству "Омега Банк" 2 200 грн., отриманих від реалізації торгівельних марок;
- повністю погашена заборгованість із заробітної плати перед працівниками боржника на дату відкриття ліквідаційної процедури в сумі 30 494 грн. та вихідна допомога на користь ОСОБА_16 у розмірі 5 068 грн.;
- погашена повністю заборгованість перед Криворізьким міським центром зайнятості у розмірі 570, 25 грн. (ІІ черга);
- перед Управлінням Пенсійного фонду України у Саксаганському районі у розмірі 12 163, 48 грн. (ІІ черга);
- перед МВД Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у розмірі 280, 60 грн. (ІІ черга).
Відсутність майна боржника підтверджують довідки:
- від Державної інспекції сільського господарства в Дніпропетровській області (№ 07/13-26/5206 від 20.08.2013 року);
- від Управління Держземагенства у Криворізькому районі Дніпропетровської області (№ 4987/5 від 02.09.2013 року);
- від ЦНП, пов'язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Кривий Ріг та Криворізького району (№2584 від 16.08.2013 року);
- Інформаційна довідка Реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції з реєстрів прав власності на нерухоме майно, реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна (№ 5786244 від 11.09.2013 року).
Відповідно до довідки Саксаганського відділу ДВС КМУЮ (вих. 08/25/30662 від 06.09.2013 року) - виконавчі документи щодо стягнення боргів з ТОВ "Династія Україна" на виконанні відсутні.
Відповідно до відповіді Криворізької Центральної ОДПІ ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області станом на 28.08.2013 року відкриті розрахункові рахунки в ПАТ "ПУМБ" в Дніпропетровську; ПАТ "Омега Банк" та АТ "УкрСиббанк". Відповідно до довідки (вих. № КРР -22/530 від 26.09.2013 року) відділення № 1 ПАТ "Перший Український Міжнародний Банк" розрахунковий рахунок № 26007900696030 (долари США та гривня) закриті 20.04.2012 року. Відповідно до довідки ПАТ "Омега Банк" (№ 5784 від 18.09.2013 року) розрахунковий рахунок № 26001041006101 (долари США та гривня) закритий 17 та 18 вересня 2013 року.
21 жовтня 2013 року у ПАТ "УкрСиббанк" закритий поточний № 26000039419100 (ліквідаційний) та спеціальний № 26044039419100 (відкритий з метою виплати дородової та післяродової допомоги) розрахункові рахунки, про що видана довідка.
Таким чином, всі отримані внаслідок реалізації майна банкрута кошти були спрямовані ліквідатором виключно на погашення І та частково ІІ черг задоволення вимог кредиторів, а також на оплату послуг ліквідатора (частково) та відшкодування його витрат, затверджених ухвалами суду.
Скаржник вважає, що господарський суд безпідставно не задовольнив його клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури, у зв'язку з тим, що у провадженні Криворізького райсуду Дніпропетровської області знаходяться цивільні справи за позовом Публічного акціонерного товариства "Сведбанк" до Мазіна О.Л. (фінансового поручителя Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна") за участю третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" про стягнення заборгованості за кредитними угодами, укладеними з банкрутом.
Матеріали справи свідчать, що 05 листопада 2013 року до господарського суду Дніпропетровської області по факсу надійшло клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" до винесення судових рішень Криворізьким райсудом Дніпропетровської області (т.6, а.с.170).
Згідно ст.22 Закону про банкрутство строк ліквідаційної процедури з врахуванням її продовження не може перевищувати 18 місяців.
Між тим, ліквідаційна процедура у справі відкрита 03 лютого 2011 року і неодноразово продовжувалася ухвалами господарського суду Дніпропетровської області до 03 серпня 2012 року, 21 лютого 2013 року, 12 червня 2013 року, 17 вересня 2013 року (т.4, а.с.89, т.5, а.с.61, 108, 160).
Отже, ліквідаційна процедура у даній справі тривала більше встановленого Законом строку.
Що стосується інших цивільних справ, які розглядаються іншим судом, то рішення суду першої інстанції по двом цивільним справа, в яких позичальником є саме Товариство з обмеженою відповідальністю "Династія Україна", не були скасовані Вищим спеціалізованим Судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ за результатами розгляду касаційних скарг.
Інші три цивільні справи були повернуті Вищим спеціалізованим Судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ за результатами розгляду касаційних скарг до суду першої інстанції на новий розгляд.
При цьому, у цивільній справі №177/68/13-у відповідачем виступає Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Династія", а ні Товариство з обмеженою відповідальністю "Династія Україна".
В судовому засіданні 28 січня 2014 року представники ліквідатора повідомили, що рішеннями Криворізького райсуду Дніпропетровської області від 19 грудня 2013 року у справі №177/345/13-у, від 27 грудня 2013 року у справі №177/69/13-у відмовлено в задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства "Омега Банк" до Мазіна О.Л. про стягнення боргу за кредитним договором.
Копії вказаних рішень долучені ліквідатором до доповнення до відзиву на апеляційну скаргу (т.7, а.с.112-131).
Що стосується твердження скаржника, що в резолютивній частині ухвали від 28 листопада 2013 року вказано Публічне акціонерне товариство "Сведбанк" замість Публічного акціонерного товариства "Омега Банк", то Банк не позбавлений права звернутися до господарського суду Дніпропетровської області з заявою про виправлення описки на підставі статті 89 Господарського процесуального кодексу України.
З огляду на викладене, судова колегія вважає, що ухвала господарського суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2013 року за результатами розгляду звіту ліквідатора арбітражного керуючого Усачова О.М. і ліквідаційного балансу Товариства з обмеженою відповідальністю "Династія Україна" відповідає діючому законодавству, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст.49, 91, 103 - 105 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 28 листопада 2013 року у справі №Б24/148-10 залишити без змін.
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Омега Банк", м. Київ залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку у двадцятиденний строк до Вищого господарського суду України.
Головуючий суддя О.В. Джихур
Суддя О.М. Лисенко
Суддя І.О. Вечірко
(Дата підписання постанови в повному обсязі 03.02.14 р.)
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2014 |
Оприлюднено | 04.02.2014 |
Номер документу | 36939876 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Джихур Олена Василівна
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Джихур Олена Василівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Калиниченко Людмила Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні