2/49-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 р. Справа № 2/49-07
Суддя господарського суду Мельник П.А.
при секретарі судового засідання Воробйова І.А. , розглянувши матеріали справи
за позовом:Прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка є органом уповноваженим державною здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Вінниця
до:Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства "Вінниця-сортнасіннєовоч", м. Вінниця
про стягнення 500 грн.
Представники :
позивача : Леляк А.В.
відповідача : Юрковський М.Д.
прокурор: Хоменчук В.О.
Заявлено позов Прокурора Ленінського району м. Вінниці в інтересах держави Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, який є органом уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах в особі Вінницького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, м. Вінниця до Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Вінниця-сортнасіннєовоч», м. Вінниця про стягнення 500 грн. штрафу в доход держави за порушення законодавства на ринку цінних паперів.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач проти позову не заперечив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, вислухавши пояснення представників сторін та прокурора, суд, -
В С Т А Н О В И В :
Вінницьке територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснило перевірку стану дотримання відповідачем законодавства на ринку цінних паперів, в ході якої встановлено, що з боку відповідача було допущено порушення вимог ст. 41 Закону України “Про цінні папери ті фондовий ринок”.
Про виявлене порушення було складено акт №187-ВІ від 20.10.2006 р., яким встановлено наступне.
Згідно ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», до особливої інформації про емітента належать відомості про зміну складу посадових осіб емітента. Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Відповідно до п. 2.2. Положення "Про надання особливої інформації акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій", затвердженого Рішенням ДКЦПФР від 0.02.00 №5 (зі змінами та доповненнями затвердженими рішенням ДКЦПФР від 4.06.03 №295), емітент зобов'язаний подати до Комісії інформацію про зміни в персональному складі службових осіб емітента. Пунктом 3.1. вищезазначеного Положення визначено термін подання інформації, а саме протягом двох днів після дати виникнення відповідної події.
СВАТ "Вінниця-сортнасіннєовоч" 2 жовтня 2006 року подало до Вінницького теруправління ДКЦПФР особливу інформацію про зміни в персональному складі службових осіб емітента (звільнення та призначення члена наглядової ради). Зміни відбулись згідно рішення загальних зборів акціонерів від 25.07.06.
Таким чином, особливу інформацію за вищевказаними подіями товариством здано несвоєчасно, чим порушено вимоги п. 3.1. Положення "Про надання особливої інформації акціонерними товариствами та підприємствами - емітентами облігацій" та права акціонерів на своєчасне отримання інформації про зміни, що відбулись в господарській діяльності АТ і впливають на вартість цінних паперів або розмір доходу до них.
Постановою “Про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів” № 176-ВІ від 30.10.2006 р. до відповідача було застосовано штраф в розмірі 500 грн. на підставі ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, якою зобов'язано відповідача сплатити суму штрафу не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.
Акт про правопорушення та постанову надіслано відповідачу рекомендованими листами, що підтверджується реєстром відправлення рекомендованих листів та квитанціями (копії додано до матеріалів справи).
Вищезгадана постанова відповідачем не виконана та не оскаржена у встановленому чинним законодавством порядку.
Статтею 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачена відповідальність юридичних осіб за несвоєчасне подання інформації у вигляді накладення штрафу до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 71 КАСУ кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ст. 86 КАСУ).
На підставі викладеного, враховуючи, що позов підтверджений матеріалами справи, зокрема, актом про правопорушення на ринку цінних паперів, постановою про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, реєстрами, відповідачем визнаний, тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовільнити.
Стягнути з Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Вінниця-сотрнасіннєовоч, м. Вінниця, вул. Максимовича, 4, код 00492055 в доход держбюджету України: Банк одержувач: УДК у Вінницькій області, МФО 802015, на рахунок 31114106600002, код 21727686, Державний бюджет м. Вінниці, код бюджетної класифікації 23030300, символ звітності 106 500 (п'ятсот грн.) штрафу за порушення законодавства про цінні папери.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Мельник П.А.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2007 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 369953 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Мельник П.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні