ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 лютого 2014 рокум. ПолтаваСправа №816/469/14
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Кукоба О.О., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Оржицького районного управління юстиції Полтавської області, відділу Держземагентства у Оржицькому районі Полтавської області про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
До Полтавського окружного адміністративного суду 03 лютого 2014 року надійшов позов ОСОБА_1 до Оржицького районного управління юстиції Полтавської області, відділу Держземагентства у Оржицькому районі Полтавської області про визнання протиправною бездіяльності Оржицького районного відділу земельних ресурсів по скасуванню державної реєстрації прав ОСОБА_2 на земельну ділянку кадастровий номер 5323683000:00:006:1010, що розташована за адресою: Полтавська область, Оржицький район, Лазірківська сільська рада (за межами населеного пункту) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно акта про право власності на земельну ділянку серія ЯЛ №633999, виданого 28 березня 2011 року, розміром 3,3900 га; визнання протиправним та скасування рішення Оржицького районного відділу земельних ресурсів про державну реєстрацію прав ОСОБА_2 на земельну ділянку кадастровий номер 5323683000:00:006:1010, що розташована за адресою: Полтавська область, Оржицький район, Лазірківська сільська рада (за межами населеного пункту) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно акта про право власності на земельну ділянку серія ЯЛ №633999, виданого 28 березня 2011 року, розміром 3,3900 га; зобов'язання реєстраційної служби Оржицького районного управління юстиції Полтавської області вилучити з Державного реєстру прав на нерухоме майно інформацію про реєстрацію прав ОСОБА_2 на земельну ділянку кадастровий номер 5323683000:00:006:1010, що розташована за адресою: Полтавська область, Оржицький район, Лазірківська сільська рада (за межами населеного пункту) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно акта про право власності на земельну ділянку серія ЯЛ №633999, виданого 28 березня 2011 року, розміром 3,3900 га.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з пунктами 3, 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктом 9 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Позивачем у якості відповідачів визначено Оржицьке районне управління юстиції Полтавської області та відділ Держземагентства у Оржицькому районі Полтавської області.
Натомість позов та, зокрема, його прохальна частина містять вимоги до відділу Держземагентства у Оржицькому районі Полтавської області, що є правонаступником Оржицького районного відділу земельних ресурсів, та реєстраційної служби Оржицького районного управління юстиції Полтавської області.
Тобто, прохальна частина позову не містить вимог безпосередньо до Оржицького районного управління юстиції Полтавської області. Водночас, даний позов містить вимоги до реєстраційної служби Оржицького районного управління юстиції Полтавської області, однак остання позивачем не зазначена як відповідач у справі.
Крім того, частиною другою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Так, по тексту позову позивачем зазначено кадастровий номер земельної ділянки 5323683000:00:006:1010. Натомість, у витязі з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 23 вересня 2013 року №9790607, копію якого додано до матеріалів позову, зазначено кадастровий номер земельної ділянки 5323683000:00:006:0010.
Отже, позивач має уточнити кадастровий номер земельної ділянки.
За таких обставин, перевіривши матеріали адміністративного позову, суд дійшов висновку, що позов подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Вказані недоліки мають бути усунені шляхом подання до Полтавського окружного адміністративного суду уточненого позову із визначенням відповідачів відповідно до приписів пункту 9 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, змісту позовних вимог до кожного з відповідачів, кадастрового номера земельної ділянки та копій такого уточненого позову для надіслання відповідачам.
Керуючись статтями 106-108 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Оржицького районного управління юстиції Полтавської області, відділу Держземагентства у Оржицькому районі Полтавської області про визнання протиправною бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків до 12 лютого 2014 року.
Попередити позивача, що у разі не усунення недоліків позовної заяви її буде повернуто на підставі пункту 1 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали надіслати ініціатору звернення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.О. Кукоба
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2014 |
Оприлюднено | 07.02.2014 |
Номер документу | 37005635 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.О. Кукоба
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні