Ухвала
від 29.01.2014 по справі 1510/7428/12
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

29 січня 2014 р.ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 1510/7428/12

Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Присакар О.Я.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді -Кравець О.О. судді -Домусчі С.Д. судді -Шеметенко Л.П. розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області на постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 13 березня 2013 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в м.Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області про скасування рішення , зобов'язання призначити пенсію на пільгових умовах ,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_4 звернувся до суду із позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області та після уточнення позовних вимог просив скасувати рішення про відмову у призначенні пенсії на пільговиї умовах, зобов'язати Управління пенсійного фонду України в м.Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області призначити позивачу пенсію на пільгових умовах згідно ст. 13 п. «в» ЗУ «Про пенсійне забезпечення» з 11.09.2012 року та виплачувати її.

Постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 13 березня 2013 року позов був задоволений.

Не погоджуючись з вказаною постановою відповідач подав апеляційну скаргу, у якої вважає вказану постанову прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 25 квітня 2013 року справа призначена до слухання у порядку письмового провадження.

Апеляційний суд, заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування зобов'язані діяти тільки на підставі ,в межах повноважень та у спосіб ,що передбачені Конституцією й законами України

Згідно ст.ст. 1, 13 п. «в», Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менш як 20 років на зазначеній посаді

У відповідності до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Таким чином, за наявності належним чином оформленої трудової книжки із зазначенням в ній посади вихователя у вказаний період, не може буги виключений трудовий стаж, що дає позивачу право на призначення пенсії за вислугу років.

У відповідності до ст. 83 Закону України «Про пенсійне забезпечення» Пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку:

а) пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності:

б) пенсії у разі втрати годувальника призначаються з дня виникнення права на пенсію, але не більш як за 12 місяців перед зверненням за пенсією.

Переведення з одного виду пенсії на інший провадиться з дня подання відповідної заяви з усіма необхідними документами.

Із змісту п.п. 1. 3. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у неї затвердженим постановою КМУ №637 від 12.08.1993р.. суд вбачає, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, і трудова книжка, а уточнюючі довідки, виписки з наказів, особові рахунки і відомості на видач) заробітної плати та інші документи, для підтвердження трудового стажу або ті що визначають право пенсії на пільгових умовах або вислугу років приймаються лише у тих випадках, коли відсутня трудова книжка або в трудовій книжці відсутні необхідні записи.

Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого Постановою Пенсійного фонду України № 18-1 від 10.1 1.2006, Пенсійний фонд України визначає механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах у разі ліквідації підприємства без визначення правонаступника.

Відповідно до п.6 Порядку основним завданням комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі Комісії) є розгляд заяв про підтвердження стажу роботи та прийняття рішень щодо підтвердження стажу роботи або про відмову в його підтвердженні в установленому порядку.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_4 працював на посаді тракториста -машиніста з 1970 рокупо червень 2006 року.

11 вересня 2011 року ОСОБА_4 . звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м.Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області з заявою щодо призначення пільгової пенсії .

Відповідно до заяви позивача та наданих трудової книжки, архівної довідки Ізмаїльської районної ради від 09.08.2012 р. №1508/01-28, копії посвідчення тракториста-машиніста, копій облікових листків тракториста-машиніста, встановлено, що ОСОБА_4 працював на посаді тракториста-машиніста з 1970 по червень 2006 в СК «Дружба».

Рішенням Управління Пенсійного фонду України в м.Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області від 11 вересня 2012 року було відмовлено ОСОБА_4 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. "в" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", оскільки відсутня пільгова довідка, яка б підтверджувала безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції протягом повного польового сезону.

Згідно з роз'ясненням Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 року № 1, якщо за одним трактором, задіяним у виробництві сільськогосподарської продукції, закріплено два трактористи, які працюють позмінно, пенсія не призначається, оскільки зазначені трактористи постійно не зайняті на цій роботі.

Таким чином, апеляційний суд погоджується з висновком суду 1-ої інстанції , що позивач має право на призначення пільгової пенсії , так як має стаж роботи трактористом-машиністом понад 20 років, та був безпосередньо зайнятий у виробництві сільськогосподарської продукції в СК «Дружба» з 1970 р. по червень 2006 р., та виконував встановлений річний мінімум вихододнів.

Апеляційний суд погоджується із висновком суду 1-ої інстанції ,щодо наявності підстав для задоволення позову та вважає, що судом першої інстанції правильно застосовані норми матеріального та процесуального права, вірно встановлено фактичні обставини справи та дана правова оцінка, постановлене рішення суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми законів України та відповідає чинному законодавству.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні позивачем фактичних обставин і норм матеріального права.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 КАС України ,за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Виходячи з цього, апеляційний суд доходить до висновку, що не має підстав для скасування чи зміни постанови суду 1-ої інстанції.

Керуючись ч.1 ст. 195, ст.197, п.1 ч.1. ст.198, 200, п.1 ч.1 ст. 205,ст. 206,210, 211, 212 , ч. 5 ст. 254 КАС України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Ізмаїлі та Ізмаїльському районі Одеської області- залишити без задоволення, а постанову Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 13 березня 2013 року - без змін.

Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі , та може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України шляхом подання касаційної скарги протягом 20-ти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя пис/

Судді:

СудОдеський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення29.01.2014
Оприлюднено07.02.2014
Номер документу37010346
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1510/7428/12

Ухвала від 25.04.2013

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Кравець О.О.

Ухвала від 19.03.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Гаманко О.І.

Ухвала від 29.01.2014

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Кравець О.О.

Ухвала від 25.04.2013

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Кравець О.О.

Постанова від 13.03.2013

Адміністративне

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Присакар О. Я.

Постанова від 13.03.2013

Адміністративне

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Присакар О. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні