Постанова
від 29.01.2014 по справі 906/1322/13
РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2014 року Справа № 906/1322/13

Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючого судді Мамченко Ю.А.

судді Саврій В.А. ,

судді Дужич С.П.

при секретарі Ткач Ю.В.

за участю представників сторін:

позивача: Кім В.В. (довіреність б/н від 14.01.2014р.)

відповідача: не з'явився

третьої особи: не з'явився

розглянувши апеляційну скаргу позивача Приватного підприємства "АСК-Групп" на рішення господарського суду Житомирської області від 12.11.13 р. у справі № 906/1322/13 (Маріщенко Л.О.)

за позовом Приватного підприємства "АСК-ГРУП"

до Комунального підприємства "Агенція з питань регіонального розвитку" Житомирської обласної ради

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Житомирська обласна рада

про спонукання укласти договір

ВСТАНОВИВ :

Рішенням господарського суду Житомирської області від 12 листопада 2013 року у справі №906/1322/13 в позові Приватного підприємства "АСК-ГРУП" (10009, м.Житомир, вул.Ціолковського, 12, кв.84, код ЄДРПОУ 37151529) (надалі - позивач) до Комунального підприємства "Агенція з питань регіонального розвитку" Житомирської обласної ради (10014, м.Житомир, майдан ім.С.П.Корольова, 12, код ЄДРПОУ 32744337) (надалі - відповідач) за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Житомирська обласна рада (10014, м.Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 1) про спонукання укласти договір відмовлено /а.с.58-59/. Вказане рішення обґрунтовано тим, що згідно даних відповідача, станом на 12.11.2013 року на робочу групу з питань використання майна обласної ради заява ПП "АСК-ГРУП" про продовження чи переукладення договору оренди з необхідним переліком документів не надходила, питання щодо продовження строку дії договору на новий термін на розгляд робочої групи не вносилось; серед способів захисту, передбачених статтею 16 Цивільного кодексу України, статтею 20 Господарського кодексу України, не зазначено такого способу захисту, як встановлення правовідносин (в тому числі шляхом зобов'язання особи до укладення відповідних договорів).

Не погоджуючись з прийнятим судом першої інстанції рішенням, позивач - Приватне підприємство "АСК-ГРУП" звернувся до Рівненського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення місцевого господарського суду скасувати та прийняти нове рішення, яким задоволити позовні вимоги /66-67/. Обґрунтовуючи свої вимоги апелянт посилається на порушення господарським судом Житомирської області норм матеріального права. Зокрема, апелянт зазначає, що ПП "АСК-ГРУП" не отримувало від КП "Агенція з питань регіонального розвитку" відповіді про прийняття пропозиції укласти договір, про відмову в прийнятті пропозиції укласти договір чи відповідь про згоду укласти договір на інших умовах.

Ухвалою Рівненського апеляційного господарського суду від 04 грудня 2013 року апеляційну скаргу позивача прийнято до провадження та призначено дату судового засідання на 15 січня 2014 року /а.с. 65/.

В судовому засіданні 15 січня 2014 року, у зв'язку з неявкою представників позивача, відповідача та третьої особи та у зв'язку із надходженням клопотання позивача про відкладення розгляду апеляційної скарги, розгляд справи було відкладено на 29 січня 2014 року /а.с.87-88/.

Від третьої особи - Житомирської обласної ради надійшли заперечення на апеляційну скаргу, відповідно до яких остання вважає оскаржуване рішення законним та обґрунтованим, прийнятим у повній відповідності до норм матеріального та процесуального права, відтак в задоволенні апеляційної скарги просить відмовити, а судове рішення у справі залишити без змін /а.с. 79-81/.

Відповідач своїм правом, передбаченим статтею 96 ГПК України, не скористався, відзиву на апеляційну скаргу не надав.

Безпосередньо в судовому засіданні представник позивача повністю підтримав вимоги і доводи, викладені в апеляційній скарзі.

Представники відповідача та третьої особи в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином /а.с. 89-90/. Водночас, Житомирською обласною радою було подано клопотання про розгляд справи за відсутності представника третьої особи /а.с. 77/.

Колегія суддів, заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги та заперечення на неї, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування місцевим господарським судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення місцевого господарського суду - скасуванню.

При цьому колегія суддів виходила з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, 03.09.2010 року між ПП "АСК-ГРУПП" та КП "Агенція з питань регіонального розвитку" було укладено договір оренди нерухомого майна № 57 /а.с. 6-7/.

Відповідно до п.1.1. договору, відповідач передав, а позивач прийняв в строкове платне користування нежиле приміщення за адресою: м. Житомир, вул. Хлібна, 19, що знаходиться на балансі Комунального підприємства по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради, вартість якого визначена шляхом проведення незалежної оцінки і становить 841379 грн., без ПДВ, загальною площею 204,8 кв.м..

У пункті 8.1 договору передбачено, що даний договір діє з 28.09.2010 року по 27.08.2013 року.

Відповідно до п. 8.4. договору, заявка орендаря (позивача) на продовження договору повинна бути надана орендодавцю (відповідачу) за два місяці до закінчення строку договору.

01.07.2013 року позивачем було подано до КП "Агенція з питань регіонального розвитку" заяву від 26.06.2013 року про переукладання на новий термін договору оренди від 03.09.2013 року /а.с.8/.

Згідно статті 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Статтею 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

За умовами частини 1 статті 759 ЦК України, за договором оренди наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до статей 638, 640 ЦК України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною; договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Пропозиція укласти договір, згідно статті 641 ЦК України має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

Подавши заяву про продовження строку дії договору від 26 червня 2013 року позивач, тим самим запропонував відповідачу пропозицію про переукладення договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до частини 4 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендодавець протягом п'яти днів після погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном, у випадках, передбачених цим Законом, органом Антимонопольного комітету України, а в разі якщо заява про оренду не потребує узгодження (щодо оренди окремого індивідуально визначеного майна, крім нерухомого), протягом 15 днів після дати її реєстрації розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника.

Згідно із пунктом 11 частини 4 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" Орендодавець відмовляє в укладенні договору оренди в разі, якщо: прийнято рішення про приватизацію або передприватизаційну підготовку цих об'єктів; об'єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій згідно з рішенням Кабінету Міністрів України чи органів місцевого самоврядування; орган Антимонопольного комітету України не дає згоди, виходячи з підстав; наведених в абзацах другому - четвертому частини другої цієї статті; орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на укладання договору оренди; орендодавець, зазначений в абзацах другому, третьому статті 5 цього Закону, прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою; є інші підстави, передбачені законом.

Відповідно статті 777 ЦК України, наймач, який належно виконує свої обов'язки за договором найму, після спливу строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору найму на новий строк.

Крім того, частиною 3 статті 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" встановлено, що після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов'язки за договором, має переважне право за інших рівних умов, на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника. У разі, якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну договору.

В силу положень пункту 8 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", у разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересовані особи мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду.

Статтею 179 Господарського кодексу України передбачено, що укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 180 ГК України господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов.

Відповідно до статті 187 Господарського кодексу України, спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладання яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Як зазначав представник позивача в судах обох інстанцій, станом на день пред'явлення позову, ПП "АСК-ГРУПП" не отримувало від КП "Агенція з питань регіонального розвитку" відповіді про прийняття пропозиції укласти договір, про відмову в прийнятті пропозиції укласти договір чи відповідь про згоду укласти договір на інших умовах.

Положенням про оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженим рішенням Житомирської обласної ради від 08.09.2013 року №266, встановлено, що надання дозволу щодо укладення договору оренди або відмову покладається на робочу групу з питань використання майна обласної ради.

Пунктом 2.3 вказаного положення передбачений перелік документів, подання яких є необхідним для погодження питання про продовження або переукладення договору оренди на новий термін.

За таких обставин та з урахуванням законодавчих приписів, місцевий господарський суд прийшов до неправильного висновку стосовно того, що позивачем не реалізовано надане йому право на укладення договору оренди нерухомого майна.

Статтею 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до приписів статті 16 ЦК України, статті 20 ГК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до частини 8 статті 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" у разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересовані особи, мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду.

Враховуючи вищенаведене, місцевий господарський суд зазначив, що серед способів захисту, передбачених статтею 16 ЦК України, статтею 20 ГК України, не зазначено такого способу захисту, як установлення правовідносин (в тому числі шляхом зобов'язання особи до укладення відповідних договорів). Однак, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду не може погодитися з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно п.2.7. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 року №12 "Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна" зацікавлена особа не позбавлена права звернутися до господарського суду з позовом про спонукання укласти договір оренди за наявності умов, передбачених частиною першою статті 187 ГК України.

Згідно п.4.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 29.05.2013 року №12 "Про деякі питання практики застосування законодавства про оренду (найм) майна" зазначено, що зі змісту статей 759, 763 і 764 ЦК України, частини другої статті 291 ГК України, частини другої статті 17 та частини другої статті 26 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" вбачається, що після закінчення строку договору оренди він може бути продовжений на такий самий строк, на який цей договір укладався, за умови, якщо проти цього не заперечує орендодавець. Відтак якщо на дату закінчення строку договору оренди і протягом місяця після закінчення цього строку мали місце заперечення орендодавця щодо поновлення договору на новий строк, то такий договір припиняється. Оскільки зазначеними нормами визначено умови, за яких договір оренди вважається пролонгованим на строк, який був раніше встановлений, і на тих самих умовах, що були передбачені договором, то для продовження дії договору не вимагається обов'язкового укладення нового договору або внесення змін до нього.

В матеріалах справи відсутні докази наявності, на дату закінчення строку договору оренди та протягом місяця після його закінчення, заперечень орендодавця щодо поновлення договору на новий строк.

Позивач, згідно заяви від 26.06.2013 року, просив відповідача переукласти на новий термін Договір оренди нерухомого майна №57 від 03.09.2010 року; слід зазначити, що наданий Приватним підприємством «АСК-Групп» проект договору містить положення аналогічні положенням Договору оренди нерухомого майна №57 від 03.09.2010 року.

Враховуючи вищевикладені обставини справи та зважаючи на наявні в матеріалах справи докази, колегія суддів прийшла до висновку, що cудом першої інстанції при постановлені оскаржуваного рішення було невірно застосовано норми матеріального права, а наведені вище обставини свідчать про обґрунтованість позовних вимог.

Також судом апеляційної інстанції взято до уваги Лист Вищого господарського суду України №01-8/211 від 07.04.2008 року у якому зазначено, що згідно з частиною другою статті 187 ГК України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше. Згідно з частиною третьою статті 84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору. Зазначені норми не суперечать одна одній, оскільки суд вправі задовольнити позов про спонукання укласти договір лише в разі, якщо встановить, що існує правовідношення, в силу якого сторони зобов'язані укласти договір, але одна із сторін ухилилася від цього. Тому в резолютивній частині рішення, яким задовольняється позов про спонукання укласти договір, слід вказувати на те, що спірний договір є укладеним.

Згідно п.9.9 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 року №6 «Про судове рішення» господарські суди повинні зазначати в рішенні про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір , з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів ) договору повністю або в певній частині.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно статті 34 ГПК України, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до пункту 2 статті 103 Господарського процесуального кодексу України апеляційна інстанція за результатами розгляду апеляційної скарги має право скасувати рішення повністю або частково і прийняти нове рішення..

Відповідно до статті 49 ГПК України витрати за розгляд апеляційної скарги покладаються на відповідача по справі.

Керуючись ст.ст. 33, 34, 99, 101, 103-105 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Рішення господарського суду Житомирської області від 12.11.2013 року у справі №906/1322/13 скасувати, апеляційну скаргу Приватного підприємства "АСК-ГРУП" - задоволити.

2. Прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задоволити.

3. Визнати укладеним Договір оренди нежилого приміщення за адресою: м.Житомир, вул.Хлібна, 19 в наступній редакції:

ДОГОВІР ОРЕНДИ НЕРУХОМОГО МАЙНА

Комунальне підприємство "Агенція з питань регіонального розвитку" Житомирської обласної Ради, в подальшому іменоване "Орендодавець", в особі директора Леонченко Ігоря Олександровича, що діє на підставі Статуту та згідно з рішеннями Житомирської обласної ради з однієї сторони, та приватне підприємство "АСК-Групп", в подальшому іменоване "Орендар", в особі директора Сапіцького Сергія Володимировича, що діє на підставі Статуту, з іншої сторони, уклали даний договір про наведене нижче:

1. Предмет договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування нежиле приміщення за адресою м.Житомир, вул.Хлібна, 19, що знаходиться на балансі комунального підприємства по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради, вартість якого визначена шляхом проведення незалежної оцінки і становить 841379,00 грн. без ПДВ, загальною площею 204,8 кв.м..

Майно передано в оренду з метою розміщення кафе, що здійснює продаж товарів підакцизної групи.

Орендар використовує орендоване приміщення тільки за цільовим призначенням, обумовленим договором.

2. Умови передачі та повернення орендованого приміщення

2.1. Вступ Орендаря у користування приміщенням настає одночасно з підписанням сторонами даного договору та акта приймання-передачі вказаного приміщення.

2.2. Передача приміщення в оренду не передбачає передачі Орендареві права власності на орендоване майно. Майно залишається у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, а Орендар користується ним протягом строку оренди.

2.3. Приміщення вважається повернутим з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.

3. Орендна плата

3.1. Орендар за користування об'єктом оренди вносить оренду плату незалежно від наслідків господарської діяльності.

3.2. Орендна плата визначається на підставі Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженої рішенням обласної ради, і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць, по якому є інформація про індекс інфляції) - липень 2010 року, 52 грн. за 1 кв.м..

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.

3.3. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за наступний місяць та перераховується Орендарем у розмірі 100% на розрахунковий рахунок Орендодавця щомісячно не пізніше 10 числа наступного місяця.

3.4. У день підписання договору Орендар перераховує, як забезпечення прийняття за цим договором зобов'язань, авансовий платіж у розмірі ста відсотків орендної плати за перший місяць оренди на рахунок Орендодавця, який буде частково врахований в останній місяць оренди. У разі невиконання чи неналежного виконання Орендарем своїх обов'язків, першочергове стягнення штрафних санкцій, передбачених цим договором та чинним законодавством України, здійснюється за рахунок вищезазначеного платежу.

3.5. У разі виконання Орендарем своїх обов'язків за цим договором, сума, що зазначена у п.3.4. цього договору, зараховується в рахунок орендної плати за останній місяць оренди. У разі розірвання цього договору з вини Орендодавця, зазначена сума підлягає поверненню Орендарю.

3.6. Розмір орендної плати може бути змінено за погодженням сторін. Розмір орендної плати може бути змінено на вимогу однієї зі сторін, якщо з незалежних від них обставин істотно змінився стан об'єкта оренди, а також в інших випадках, встановлених законодавчими актами України.

3.7. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, стягується з Орендаря відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки, визначеної НБУ, за кожний день прострочення, включаючи день сплати.

3.8. Орендна плата сплачується Орендарем по день фактичного повернення приміщення згідно з актом приймання-передачі.

3.9. Орендодавець має право відмовитися від цього договору і вимагати повернення переданого в оренду майна, якщо Орендар не вносить плату за користування зазначеним майном протягом трьох місяців підряд.

4. Використання амортизаційних відрахувань.

4.1. Амортизаційні відрахування на об'єкт оренди нараховуються балансоутримувачем, залишаються в його розпорядженні та використовуються для відновлення об'єкта оренди.

4.2. Поліпшення об'єкта оренди, здійсненні за рахунок амортизаційних відрахувань є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області.

5. Права і обов'язки Орендодавця. Орендодавець має право:

5.1. Контролювати стан, напрями і ефективність використання майна, переданого в оренду.

5.2. Виступати із ініціативою щодо внесення змін до даного договору або розірвання в разі погіршення стану орендованого приміщення внаслідок неналежного використання та (або) невиконання умов даного договору.

5.3. Орендодавець має право вимагати розірвання договору оренди в разі невиконання

договору оренди та в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

6. Права і обов'язки Орендаря. Орендар має право:

6.1. Проводити реконструкцію, технічне переобладнання та поліпшення об'єкта оренди для своїх потреб лише з дозволу власника майна або уповноваженого ним органу в установленому порядку, попередньо погодивши такі дії з балансоутримувачем.

6.2. У разі, якщо здійснені Орендарем поліпшення об'єкта оренди можуть бути відокремлені без пошкодження приміщення, Орендар має право на їх відокремлення.

6.3. Якщо Орендар без згоди власника та погодження балансоутримувача здійснить поліпшення об'єкта оренди, які неможливо відокремити без пошкодження приміщення він не має права на відшкодування їх вартості.

6.4. Питання компенсації поліпшень здійснених Орендарем за згодою Орендодавця, погоджених балансоутримувачем, вирішується відповідно до чинного законодавства України.

Орендар зобов'язаний:

6.5. Використовувати об'єкт оренди відповідно до умов договору та за цільовим призначенням відповідно до прийнятих зобов'язань.

6.6. Зберігати орендоване майно, запобігати його пошкодженню та псуванню.

6.7. Вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.

6.8. Своєчасно здійснювати за свій рахунок поточний ремонт, належне утримання і обслуговування орендованого приміщення, його інженерно-технічного обладнання, інвентаря та прибудинкової території.

6.9. Сплачувати самостійно та/або протягом 5 днів із дати укладення цього договору, укласти з балансоутримувачем договір на сплату експлуатаційних витрат за комунальні послуги, включаючи електроенергію, опалення, газ, воду, каналізацію, вивезення сміття тощо. Брати участь у загальних витратах, пов'язаних із експлуатацією будинку, пропорційно розміру орендованої площі.

6.10. Відшкодовувати балансоутримувачу не пізніше 10 числа наступного місяця плату за землю пропорційно розміру орендованої площі.

6.11. Забезпечувати безперешкодний доступ представників орендодавця та балансоутримувача до орендованих приміщень, які згідно із законодавством мають право перевірки виконання умов договору і обстеження стану об'єкта оренди, інженерних служб та надавати на першу вимогу всі необхідну інформацію і документи щодо об'єкта оренди з метою контролю за використанням об'єкта оренди за цільовим призначенням, визначеним у розділі 1 цього договору.

6.12. Застрахувати орендоване майно від ризику випадкової загибелі чи пошкодження на користь балансоутримувача у день підписання договору і забезпечити його пожежну безпеку. Орендар передає копію страхового полісу Орендодавцю в 3-денний термін із моменту його укладення.

6.13. У разі спричинення збитків орендованому приміщенню з вини Орендаря проводити їх відшкодування.

6.14.У разі припинення даного договору повернути балансоутримувачу в 15-денний термін орендоване приміщення в належному стані, не гіршому, ніж під час передачі його в оренду, що засвідчується актом приймання-передачі.

6.15. Не має права передавати обов'язки за договором іншим особам, а також здавати орендоване майно в суборенду без дозволу власника.

6.16. Витрати, пов'язані з проведенням незалежної оцінки орендованого майна, рецензування звіту про незалежну оцінку майна, розміщенням оголошення про конкурс на об'єкт оренди (у випадку-застосування конкурсної процедури при передачі майна в оренду), відшкодовуються Орендарем Орендодавцю в місячний термін із дня підписання договору оренди.

6.17. Орендар несе повну матеріальну відповідальність за пошкодження, заподіяні об'єкту оренди до моменту його повернення балансоутримувачу за актом приймання-передачі.

7. Відповідальність сторін

7.1. За невиконання або неналежне виконання зобов'язань, згідно з даним договором, сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

7.2. Спори, що виникають в ході виконання цього договору, вирішуються в судовому порядку.

7.3. Якщо Орендар не виконує обов'язки щодо повернення нерухомого майна, Орендодавець має право вимагати від Орендаря сплати неустойки в розмірі подвійної облікової ставки за користування нерухомим майном за час прострочення.

7.4. У разі несплати Орендарем орендної плати більше одного місяця, Орендодавець має право ставити питання про дострокове розірвання договору у встановленому чинним законодавством порядку.

8. Строк дії, умови зміни та розірвання договору

8.1. Даний договір діє з "28" серпня 2013 року по "27" липня 2016 року.

8.2. Зміна умов або розірвання даного договору можуть мати місце за погодження сторін. Зміни та доповнення, що вносяться, розглядаються сторонами протягом місяця.

8.3. Даний договір може бути розірвано достроково на вимогу однієї зі сторін, за рішенням суду у випадку невиконання умов даного договору та інших випадках передбачених чинним законодавством України.

8.4. Заявка Орендаря на продовження договору повинна бути подана Орендодавцем за два місяці до закінчення строку договору. Строк дії договору може бути продовжений на новий термін лише після розгляду робочою групою з питань використання майна обласної ради питання доцільності його продовження та затвердження головою обласної ради додаткової угоди до цього договору (або нового договору).

8.5. Реорганізація Орендодавця не є підставою для зміни умов чи припинення дії договору.

8.6. Одностороння відмова від договору оренди не допускається, крім випадків передбачених чинним законодавством та цим договором.

Договір оренди припиняється в разі:

- закінчення строку, на який його було укладено;

- приватизації об'єкта оренди;

- банкрутства Орендаря;

- загибелі об'єкта оренди;

- ліквідації юридичної особи, яка була Орендарем або Орендодавцем;

- смерті фізичної особи - Орендаря.

8.7. Взаємовідносини, не врегульовані даним договором, регламентуються чинним законодавством України.

Цей договір складено в трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу: Орендодавцю, 2-й - Орендарю, 3-й - балансоутримувачу.

9. Додатки

Додатки до цього договору:

- розрахунок місячної орендної плати;

- акт приймання-передачі орендованого приміщення.

Додатки є невід'ємною та складовою частиною договору.

Обов'язок щодо складання акта приймання-передачі при передачі об'єкта в оренду покладається на балансоутримувача, а при поверненні об'єкта оренди - на Орендаря.

Юридичні адреси сторін

Орендодавець:

КП "Агенція з питань регіонального розвитку"

Житомирської обласної ради

10014, м. Житомир, майдан ім. С.П.Корольова, 12

тел. 47-30-81

Код ЄДРПОУ 32744337

р/р 2600405229 в ПАТ "Кредитпромбанк"

ІПН 327443306254, Свідоцтво платника ПДВ 100288991, МФО 303741

Орендар:

ПП "АСК-Групп"

м. Житомир, вул. Ціолковського, 12 кв. 84

тел. (050)-311-02-45

код ЄДРПОУ 37151529

4. Стягнути з Комунального підприємства "Агенція з питань регіонального розвитку" Житомирської обласної ради (10014, м.Житомир, майдан ім.С.П.Корольова, 12, код ЄДРПОУ 32744337) на користь Приватного підприємства "АСК-ГРУП" (10009, м.Житомир, вул.Ціолковського, 12, кв.84, код ЄДРПОУ 37151529) 573,50 грн. судового збору за розгляд апеляційної скарги.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

Постанову апеляційної інстанції може бути оскаржено у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Справу № 906/1322/13 повернути господарському суду Житомирської області.

Головуючий суддя Мамченко Ю.А.

Суддя Саврій В.А.

Суддя Дужич С.П.

СудРівненський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення29.01.2014
Оприлюднено07.02.2014
Номер документу37024890
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/1322/13

Постанова від 29.01.2014

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Мамченко Ю.А.

Ухвала від 15.01.2014

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Мамченко Ю.А.

Ухвала від 04.12.2013

Господарське

Рівненський апеляційний господарський суд

Мамченко Ю.А.

Рішення від 12.11.2013

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

Ухвала від 16.09.2013

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Маріщенко Л.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні