11/88/08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" травня 2008 р. 11:15
Справа № 11/88/08
За позовом: Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Миколаєва
(54028, м.Миколаїв, вул.Гмирьова, 1/1)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Юг-принт”
(54034, м.Миколаїв, вул.Будівельників, 18)
про: визнання недійсними установчих документів та свідоцтва платника податку на додану вартість; скасування запису про державну реєстрацію та припинення ТОВ “Юг-принт”
Суддя Василяка К.Л.
секретар судового засідання Заболотна І.В.
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
від позивача: Мезінов О.Г. –дов. №28/9/10-007 від 08.01.2008р.
від відповідача:
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання недійсними установчих документів ТОВ “Юг-принт” з дати їх реєстрації –26.12.2007р., свідоцтва платника податку на додану вартість ТОВ “Юг-принт” з дня його видачі та скасування запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи ТОВ “Юг-принт”.
У судове засідання позивачем подано заяву про зміну позовних вимог, в якій він просить визнати недійсними установчі документи ТОВ “Юг-принт” (статут) з дати реєстрації –13.12.2007р. та свідоцтва платника податку на додану вартість ТОВ “Юг-принт” з дня його видачі.
Судом справа розглядається в обсязі змінених позовних вимог.
Відповідач правом, передбаченим ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України, щодо надання відзиву на позовну заяву і документів, що підтверджують заперечення проти позову не скористався.
Ухвала суду про призначення розгляду справи на та повістки-повідомлення направлені на адресу відповідача, вказану у довідці про включення останнього до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, повернулись до суду з відміткою про поштового відділення про відсутність адресата. Крім того, позивачем надано суду акт від 29.12.2007р., згідно якого відповідач відсутній за юридичною адресою.
За таких обставин, суд вважає, що відповідач належним чином був повідомлений про час і місце розгляду справи.
Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст.128 КАС України, не перешкоджає вирішенню спору.
Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи суд –
в с т а н о в и в:
ТОВ “Юг-принт” (ідентифікаційний код 35638710) було зареєстровано, як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа реєстраційно-ліцензійною палатою виконавчого комітету Миколаївської міської ради 13.12.2007р. з видачею свідоцтва серії А01 №448228.
13.12.2007р. виконкомом Миколаївської міської ради також було зареєстровано статут ТОВ “Юг-принт” за №15221020000015794.
27.12.2007р. ДПІ у Ленінському районі м.Миколаєва відповідача було взято на облік, як платника податків.
11.01.2008р. відповідача було зареєстровано як платника податку на додану вартість із видачею свідоцтва №100088385.
Згідно статуту ТОВ “Юг-принт” та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, засновником підприємства є Сиванич Олександр Григорович, а керівником Белеват Сергій Володимирович.
Пояснення, які Сиванич Олександр Григорович та Белеват Сергій Володимирович надали працівникам податкової міліції, відповідно 28.02.2008р. та 26.12.2007р., свідчать, що відносно підприємства ТОВ “Юг-принт” їм нічого не відомо, воно ними не реєструвалось, рахунків у банківських установах вказані особи не відкривали. Белеват С.В. та Сиванич О.Г. погодились на пропозицію знайомого на ім'я Анатолій і, за винагороду, підписали в нотаріальній конторі, що розташована поблизу заводу “Дормашина” якісь документи, зміст яких їм не відомий, ніяких документів Белеват С.В. та Сиванич О.Г. від нотаріуса не отримували, особу на ім'я Анатолій більше не бачили. Ніяких організаційно-розпорядчих функцій на підприємстві Белеват С.В. та Сиванич О.Г. не здійснювали, договорів з іншими підприємствами від імені ТОВ “Юг-принт” не укладали, про місцезнаходження печаток, бухгалтерських та уставних документів їм не відомо.
Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та довідка з ЄДРПОУ свідчать про те, що ТОВ “Юг-принт” зареєстроване за адресою м.Миколаїв, вул.Будівельників, 18.
Відповідно до акту від 29.12.2007р., складеного позивачем, ТОВ “Юг-принт” за юридичною адресою: м.Миколаїв, вул.Будівельників, 18 не знаходиться.
Викладені обставини свідчать, що засновник ТОВ “Юг-принт” громадянин Сиванич О.Г. не мав наміру займатись підприємницькою діяльністю, відповідно не мав наміру сплачувати до бюджету встановлені законом податки і збори.
Як вбачається з матеріалів справи, з моменту реєстрації ТОВ “Юг-принт” податкова звітність до Державної податкової інспекції не подавалась, податки не сплачувались, чим порушено ст.9 Закону України “Про систему оподаткування”, яка зобов'язує платників податків вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльністю, подавати до державних податкових органів відповідно до законів декларації та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно ст.42 Господарського кодексу України, підприємництво –це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Згідно ст.8 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом.
Відповідно до ст.57 Господарського кодексу України, установчими документами суб'єкта господарювання, у випадках передбачених законом, є статут (положення). Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування і місцезнаходження, мету і предмет діяльності, а також інші відомості, передбачені законодавством. Статут затверджується власником майна (засновником) суб'єкту господарювання.
Відповідно до ч.5 ст.58 ГК України та ч.3 ст.8 Закону України відповідальність за відповідність установчих документів законодавству та їх достовірність несуть засновники (учасники) юридичної особи.
Відповідно до чинного законодавства підставою для визнання недійсним установчих документів можуть бути, зокрема, вчинені при оформлені цих документів порушення законодавства, невідповідність фактичним обставинам вміщених в установчих документах відомостей.
Так, згідно ст.80 Цивільного кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку.
З матеріалів справи вбачається, що засновник відповідача з моменту реєстрації підприємства не мав наміру здійснювати підприємницьку діяльність; ТОВ “Юг-принт” зареєстроване з порушенням встановленого законом порядку, а засновник підприємства не здійснював безпосередньої самостійної діяльності направленої на отримання прибутку; за вказаною у статуті юридичною адресою підприємство не знаходиться.
Враховуючи викладене, позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.160-163, 167,254 КАСУ, господарський суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Визнати статут Товариства з обмеженою відповідальністю “ Юг-принт ” (м.Миколаїв, вул.Будівельників, 18, код ЄДРПОУ 35638710) недійсним з дати реєстрації, а саме: з 13.12.2007р.
3. Визнати свідоцтво про державну реєстрацію платника податку на додану вартість №100088385 від 11.01.2008р., видане Товариству з обмеженою відповідальністю “Юг-принт” (м.Миколаїв, вул.Будівельників, 18, код ЄДРПОУ 35638710) недійсним з дати видачі, а саме: з 11.01.2008р.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя К.Л.Василяка
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2008 |
Оприлюднено | 01.06.2009 |
Номер документу | 3710028 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Василяка К.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні