ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
УХВАЛА
"10" лютого 2014 р. Справа № 911/4251/13
Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф. , при секретарі Каплі А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
про порушення справи про банкрутство
учасники у справі про банкрутство:
розпорядник майна Боржника Сахненко Ігор Ігорович , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого НОМЕР_2 від 24.07.2013 року, який діє на підставі ухвали господарського суду Київської області від 02.12.2013 року;
за участю представників учасників у справі про банкрутство:
від Кредитора: Юшин Д.В, що діє на підставі довіреності від 01.12.2013 року б/№;
від Боржника : голова правління Бойко Д.А., який діє на підставі статуту, витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії НОМЕР_3
розпорядник майна Боржника: арбітражний керуючий Сахненко І.І. особисто, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні господарського суду Київської області перебуває справа за заявою приватного підприємства «Міда», ідентифікаційний код юридичної особи: 34591964, місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Миру, буд. 1 (надалі «Кредитор» ) №79 від 13.11.2013 року про порушення справи про банкрутство боржника, - публічного акціонерного товариства «Броварський побуткомбінат», ідентифікаційний код юридичної особи: 03054752, місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Гагаріна, буд. 26 (надалі за текстом: «Боржник»), з підстав наявності у Боржника перед Заявником безспірної заборгованості в розмірі 5 670 114,70 грн., які не були сплачені Боржником більш ніж протягом трьох місяців після встановленого строку, що підтверджено судовим рішенням, яке набрало законної сили, постановою про відкриття виконавчого провадження та на підставі ст.ст. 10-12 "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом: «Закон про банкрутство»).
Ухвалою господарського суду Київської області від 18.11.13 р. прийнято заяву №79 від 13.11.2013 р. приватного підприємства «Міда» про порушення справи про банкрутство до розгляду; призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні на 02 грудня 2013 року; зобов'язано арбітражного керуючого Авраменка І.М. надати суду заяву на участь у даній справі; витребувано документальні докази у учасників у справі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 02.12.2013 року порушено провадження за заявою приватного підприємства «Міда» № 79 від 13.11.13 р. у справі про банкрутство ПАТ «Броварський побуткомбінат», визнано безспірні грошові вимоги кредитора - приватного підприємства «Міда» в сумі 5 670 114,70 грн., які складаються з 5 670 000,00 грн. основного боргу та 114,70 судових витрат; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном ПАТ «Броварський побуткомбінат» та призначено арбітражного керуючого Сахненка І.І. розпорядником майна Боржника; зобов'язано розпорядника майна в строк до 20.01.2014 року подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів; до 20 січня 2014 року подати господарському суду реєстр вимог кредиторів Боржника; в строк до 15 січня 2014 року провести розпоряднику майна інвентаризацію майна боржника та до 20 січня 2014 року подати господарському суду результати проведеної інвентаризації майна боржника; вжити заходів щодо виконання розпорядником майна передбачених Законом про банкрутство його обов'язків; провести аналіз фінансово-господарської діяльності боржника та його становища на ринках; надати господарському суду письмовий звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, а також документи, що їх підтверджують; зобов'язано Боржника, розпорядника майна розглянути вимоги кредиторів, результати чого надати суду та розпоряднику майна; призначено справу до розгляду у попередньому засіданні на 10 лютого 2014 року; зобов'язано приватне підприємство «Міда» протягом п'яти днів з дати отримання цієї ухвали подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України «Голос України» чи Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» оголошення про порушення судом справи про банкрутство боржника, про що надати суду відповідні докази; зобов'язано Боржника провести аудит господарської діяльності за останні 12 місяців своєї господарської діяльності; аудиторський висновок надати суду; покладено на Боржника 5 735,00 грн. судового збору, сплаченого Кредитором - приватним підприємством «Міда» за подання заяви про порушення справи про банкрутство.
10.02.2014 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від приватного підприємства «Відекс-М» надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника ПП «Відекс-М».
10.02.2014 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від Кредитора надійшла заява про відсторонення від посади керівника боржника (вх. № 2387/14 від 10.02.2014 року).
10.02.2014 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від розпорядника майна Боржника Сахненка І.І. надійшла заява про надання матеріалів до справи № 0017/02 від 03.02.2014 року (вх. № 2391/14 від 10.02.2014 року) з долученими документами, в тому числі: оригіналом публікації оголошення в газеті «Голос України», запитами розпорядника майна, заявою про визнання кредиторських вимог до Боржника від ПП «Відекс-М», адресована арбітражному керуючому Сахненку І.І. з копією відповіді на неї розпорядника майна Боржника; результатами проведеної інвентаризації майна Боржника; оригіналом аудиторського висновку № 1 від 29.01.2014 року щодо діяльності Боржника за 1013 рік, реєстром вимог кредиторів Боржника станом на 10.02.2014 року та звітом розпорядника майна № 0016/02 від 03.02.2014 р. про проведену роботу на посаді.
Справа перебуває на стадії розпорядження майном боржника у попередньому засіданні, яке призначене на поточну дату.
В судове засідання з'явились Кредитор, Боржник, розпорядник майна Боржника, які надали свої пояснення у справі; Кредитор в судовому засіданні підтримав раніш подане ним клопотання про відсторонення від посади керівника боржника, керівник Боржника надав пояснення згідно яких він не заперечує щодо його усунення; розпорядник майна повідомив суду про проведення ним інвентаризації майна Боржника, про кредиторські вимоги заявлені йому після публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство, та результат їх розгляду, надав реєстр вимог кредиторів Боржника, складений ним.
Детально дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Відповідно до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до ч. 15 ст. 16 Закону про банкрутство, з моменту порушення провадження у справі про банкрутство: пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватися лише у порядку, передбаченому цим Законом, та в межах провадження у справі про банкрутство; пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватися у випадку та порядку, передбачених цим Законом;
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 23 Закону про банкрутство, конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Майнові вимоги кредиторів до боржника мають бути виражені в грошових одиницях і заявлені до господарського суду в порядку, встановленому цією статтею.
Відповідно до ч.ч. 3, 4, 5 зазначеної статті 23 Закону про банкрутство, заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви. До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору , докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника . Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі . Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування. Розпорядник майна боржника не пізніше ніж на десятий день з дня, наступного після закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку, з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення в поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторами. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, у тому числі щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Судом встановлено, що публікація оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство Боржника здійснена в газеті «Голос України» № 248 (5748) від 27.12.2013 року, що підтверджено оригіналом газети, долученої до матеріалів справи.
У відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону про банкрутство, строк заявлення конкурсними кредиторами вимог до господарського суду у справі спливає 27 січня 2014 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону про банкрутство, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону про банкрутство, у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, у тому числі щодо яких були заперечення боржника і які не були внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, а також ті, що визнані боржником та внесені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, і вирішує питання про його затвердження.
Детально дослідивши матеріали справи судом встановлено, що станом на поточну дату до господарського суду Київської області після публікації оголошення в газеті «Голос України» 248 (5748) від 27.12.2013 року з заявою з кредиторськими вимогами до Боржника не звернувся жоден кредитор / особа.
Розпорядником майна надано господарському суду складений ним реєстр вимог кредиторів станом на 10.02.2014 року. Відповідно до поданого розпорядником майна реєстру вимог кредиторів, останнім включено до реєстру вимоги наступних осіб: приватного підприємства «Міда» (Кредитор) в сумі 5 670 000,00 грн., які віднесено до четвертої черги задоволення вимог кредиторів та 5 735,00 грн. судового збору - позачергово; вимоги приватного підприємства «Відекс-М» у сумі 500 000,00 грн., які віднесено до четвертої черги задоволення вимог кредиторів; відповідно до поданого реєстру вимог кредиторів, вимоги по виплаті заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян згідно з заявами таких кредиторів та за даними обліку боржника - відсутні; кредитори, чиї вимоги забезпечені заставою за держреєстрами - відсутні.
Розглядаючи поданий розпорядником майна суду реєстр вимог кредиторів детально дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.
Вимоги включені до реєстру вимог кредиторів ініціюючого кредитора - приватного підприємства «Міда» (Кредитор) в сумі 5 670 000,00 грн. та 5 735,00 грн. судового збору були перевірні судом та визнані ухвалою господарського суду Київської області від 02.12.2013 року, які є вимогами ініціюючого кредитора на підставі наявності яких заявлено вимоги по порушення провадження у справі про банкрутство у сумі 5 670 000,00 грн., а також покладено на боржника 5 735,00 грн. судового збору.
Судом встановлено, що зазначеною ухвалою господарського суду Київської області окрім вказаних вище вимог, які включені до реєстру вимог кредиторів, було визнано вимоги Кредитора у сумі 114,70 грн., які не включені до реєстру вимог кредиторів.
Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 45 Закону про банкрутство, кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цією статтею. При цьому: у першу чергу задовольняються: витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді та роботою ліквідаційної комісії, у тому числі: витрати на оплату судового збору; у четверту чергу задовольняються: вимоги кредиторів, не забезпечені заставою, у тому числі і вимоги кредиторів, що виникли із зобов'язань у процедурі розпорядження майном боржника чи в процедурі санації боржника.
Керуючись ст. 45 Закону про банкрутство судом встановлено, що вимоги у сумі 5 670 000,00 грн. правомірно віднесено до четвертої черги задоволення вимог кредиторів. Вимоги у сумі 5 735,00 грн., що складаються з судового збору, сплаченого за подання заяви про порушення провадження у справі про банкрутство у даній справі, визнані розпорядником майна позачергово - безпідставно не включені до жодної з черг, визначених Законом про банкрутство, в той час як підлягають включенню до першої черги задоволення вимог кредиторів; вимоги у сумі 114,70 грн. визнані ухвалою господарського суду Київської області у даній справі від 02.12.2013 року підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів та підлягають задоволенню у четверту чергу задоволення вимог кредиторів.
Також розпорядником майна включено до реєстру вимог кредиторів вимоги приватного підприємства «Відекс-М» у сумі 500 000,00 грн., які віднесено до четвертої черги задоволення вимог кредиторів, відносно яких розпорядником майна долучено до матеріалів справи оригінал Заяви про визнання кредиторських вимог до Боржника №7 від 20.01.2014 року, адресованої арбітражному керуючому Сахненку І.І. приватним підприємством «Відекс-М», в якій ПП «Відекс-М» просив арбітражного керуючого визнати його кредиторські вимоги в сумі 500 000,00 грн., включити їх до реєстру вимог кредиторів, задовольнити його вимоги до боржника в межах провадження у справі № 911/4251/13 про банкрутство Боржника. Згідно відзиву розпорядника майна на заяву про визнання грошових вимог у справі про банкрутство № 0015 від 24.01.2015 року, розпорядник майна Боржника визнав вимоги «Відекс-М» повністю у сумі 500 000,00 грн.
В свою чергу до господарського суду Київської області від приватного підприємства «Відекс-М» надійшло клопотання б/№, б/д, в якому останній просить суд розгляд справи вести за відсутності представника приватного підприємства «Відекс-М» в судовому засіданні, призначеному на 10.02.2014 року.
Детально дослідивши подані розпорядником майна документи, розглядаючи включення до реєстру вимог кредиторів Боржника заборгованість перед ПП «Відекс-М», суд дійшов наступних висновків.
Як було зазначено, ч. 15 ст. 16 Закону про банкрутство визначено, що з моменту порушення провадження у справі про банкрутство: пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватися лише у порядку, передбаченому цим Законом, та в межах провадження у справі про банкрутство; пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватися у випадку та порядку, передбачених цим Законом;
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 23 Закону про банкрутство, конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство , зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника , а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Відповідно до ч.ч. 3, 4, 5 зазначеної статті 23 Закону про банкрутство, заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви. До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору , докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника . Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі . Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, у тому числі щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Як було встановлено судом, станом на поточну дату після публікації оголошення про порушення провадження у справі жодна заява від кредиторів Боржника до господарського суду Київської області не надійшла, в тому числі, заяв з вимогами до Боржника від ПП «Відекс-М» в межах даної справи про банкрутство, до суду не надходило.
Таким чином Законом про банкрутство встановлено порядок заявлення та розгляду кредиторських вимог, згідно якого пред'явлення конкурсними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватися лише у порядку, передбаченому цим Законом, та в межах провадження у справі про банкрутство; конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство , зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника , а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство; така заява кредитора має відповідати законодавчо визначеним вимогам, до якоїв обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору , докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника . Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі .
ПП «Відекс-М» не заявило до господарського суду Київської області у встановленому Законом про банкрутство (ст. ст. 16, 23) порядку свої грошові вимоги до Боржника, - до господарського суду заява ПП «Відекс-М» не надходила в межах справи про банкрутство та доказів зворотного останнім суду не надано та не доведено за допомогою належних доказів; доказів направлення заяви Боржнику також суду не надано, докази сплати ПП «Відекс-М» судового збору за подання заяви з вимогами до Боржника відсутні, чим порушено вимоги ч.ч. 1, 2 ст. 23 Закону про банкрутство, внаслідок чого у відповідності до ч. 4 ст. 23 Закону про банкрутство , ПП «Відекс-М» не є конкурсним кредитором Боржника, а його вимоги підлягають погашенню в шосту чергу в ліквідаційній процедурі .
На підставі вивчення матеріалів справи судом встановлено, що майно, за рахунок якого можливе погашення вимог кредиторів, в тому числі яке перебуває у заставі, відсутнє.
Таким чином, реєстр вимог кредиторів Боржника підлягає затвердженню судом у відповідності до вище встановленого.
До господарського суду Київської області від Кредитора - ПП «Міда» надійшла заява про відсторонення від посади керівника боржника (вх. № 2387/14 від 10.02.2014 року), в якій ініціюючий кредитор просить суд відсторонити керівника Боржника Бойка Дмитра Анатолійовича від посади голови правління товариства та покласти виконання його обов'язків на розпорядника майна - Сахненка І.І. Дослідивши вказане клопотання Кредитора встановлено, що заявлена вимога вмотивована ч. 2 ст. 18 Закону про банкрутство та тим, що на виконання ухвали господарського суду Київської області від 02.12.2013 року розпорядника майна та Боржника було зобов'язано провести інвентаризацію майна Боржника, аудиторську перевірку, провести аналіз фінансово-господарської діяльності Боржника, його становища. З цією метою розпорядник майна неодноразово звертався до голови правління Боржника з запитами про надання установчих документів (їх копій), правовстановлюючих документів на рухоме та нерухоме майно та первинних фінансово-господарських документів - в листах розпорядника майна № 0009/01 від 02.01.2014року, №0010/01 від 10.02.2014 року, № 0011/01 від 16.01.2014 року. Дані вимоги розпорядника майна залишились без задоволення керівником Боржника, чим сторонам провадження створено штучні перешкоди для вчасного та повного виконання своїх обов'язків, покладених на них Законом про банкрутство та ухвалою суду від 02.12.2013 року. Наведе, з позиції Кредитора, є свідченням того, що керівником Боржника вчиняються дії, що порушують права та законні інтереси Боржника, Кредитора, розпорядника майна, які перешкоджають виконанню своїх повноважень розпоряднику майна. На підтвердження заявлених вимог Кредитором долучено до матеріалів справи копії: запиту №0009/01 від 03.01.2014 року, адресованого розпорядником майна Голові правління ПАТ «Броварський побуткомбінат» Бойку Д.А., в якому розпорядник майна завертається до керівника з проханням призначити дату проведення інвентаризації майна Боржника; запиту №0010/01 від 10.01.2014 року, адресованого розпорядником майна Голові правління ПАТ «Броварський побуткомбінат» Бойку Д.А., в якому розпорядник майна завертається до керівника з проханням надання установчих документів Боржника, провоустановчих документів на рухоме та нерухоме майно Боржника; запиту №0011/01 від 16.01.2014 року, адресованого розпорядником майна Голові правління ПАТ «Броварський побуткомбінат» Бойку Д.А., в якому розпорядник майна завертається до керівника з вимогою про надання первинних документів господарської діяльності Боржника - оригіналів, первинних документів, звітності фінансово-господарської діяльності Боржника за останні 5 років. Судом встановлено, що розпорядником майна також долучено до матеріалів справи вказані запити, що направлялись керівнику Боржника.
В судовому засіданні голова правління Боржника Бойко Д.А. підтвердив факт отримання ним перелічених документів розпорядника майна з вимогами надання первинних документів боржника; на запитання суду щодо причин невиконання вимог розпорядника пояснити причини невиконання правомірних вимог розпорядника, не зміг.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону про банкрутство, розпорядник майна зобов'язаний: розглядати заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, які надійшли в установленому цим Законом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; вживати заходів для захисту майна боржника; аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника; … .
Виходячи з обов'язків покладених на розпорядника майна Боржника ч. 3 ст. 22 Закону про банкрутство, вимоги розпорядника майна, адресовані керівнику Боржника по наданню первинної документації, проведенню інвентаризації активів Боржника, були обґрунтовані, а витребувані документи є необхідними розпоряднику майна для належного та своєчасного виконання ним покладених на нього Законом про банкрутство обов'язків розпорядника майна.
Судом встановлено, що Бойко Дмитро Анатолійович є керівником Боржника - публічного акціонерного товариства «Броварський пубуткомбінат», що підтверджено оригіналом Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб т фізичних осіб-підприємців серії АГ № 933751.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону про банкрутство, у процедурі розпорядження майном за клопотанням розпорядника майна, сторін або інших учасників справи про банкрутство, що містить підтверджені відомості про перешкоджання керівником боржника виконанню повноважень розпорядника майна, а також про вчинення керівником боржника дій, що порушують права та законні інтереси боржника або кредиторів, господарський суд має право відсторонити керівника боржника від посади та покласти виконання його обов'язків на розпорядника майна. Про усунення керівника боржника від посади господарський суд виносить ухвалу.
На підставі викладеного та ч. 2 ст. 18 Закону про банкрутство, беручи до уваги обмеженість строків провадження у справі про банкрутство на стадії попереднього засідання, суд дійшов висновку про те, що факт звернення розпорядника майна до керівника Боржника з метою проведення інвентаризації активів, з метою надання розпоряднику майна первинної документації Боржника є підтвердженим поданими учасниками провадження суду доказами; причин поважності невиконання вимог розпорядника майна керівником Боржника не доведено жодними доказами, виходячи з чого, наявні підстави для висновку про наявність ознак у безпідставній бездіяльності голови правління Боржника, створення ним перешкод діям розпорядника майна, зокрема перешкод у належному виконанні розпорядником майна покладених на нього Законом про банкрутство обов'язків, що в свою чергу тягне затягування провадження у справі, відсутність відомостей, необхідних для проведення об'єктивного аналізу фінансового стану Боржника, що виступає основою для подальшого прийняття кредиторами рішення щодо подальшого провадження у справі та шляху задоволення ними вимог до Боржника.
Клопотання про усунення керівника надійшло від уповноваженого суб'єкта - кредитора у справі, який наділений ч. 2 ст. 18 Закону про банкрутство правом подачі клопотання про відсторонення від посади керівника боржника. На підставі викладеного, суд дійшов висновку про те, що клопотання Кредитора, викладене у заяві про відсторонення від посади керівника боржника є обґрунтованим, доведеним та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 82, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. ст. 1, 2, 16, 18, 22-25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
УХВАЛИВ:
1. Включити до реєстру вимог кредиторів публічного акціонерного товариства «Броварський побуткомбінат» та затвердити реєстр вимог кредиторів боржника - публічного акціонерного товариства «Броварський побуткомбінат», ідентифікаційний код юридичної особи: 03054752, місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Гагаріна, буд. 26, в наступному складі та обсязі:
- приватне підприємство «Міда», ідентифікаційний код юридичної особи: 34591964, місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Миру, буд. 1: 5 670 114,70 грн. (п'ять мільйонів шістсот сімдесят тисяч сто чотирнадцять грн. 70 коп.), які підлягають задоволенню у четверту чергу задоволення вимог кредиторів; 5 735,00 грн. (п'ять тисяч сімсот тридцять п'ять грн. 00 коп.), які підлягають задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.
2. Призначити на 20 лютого 2014 року проведення зборів кредиторів та на 27 лютого 2014 року проведення зборів комітету кредиторів публічного акціонерного товариства «Броварський побуткомбінат»; протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів розпоряднику майна Боржника подати господарському суд протягом двох днів з дати проведення зборів кредиторів.
3. Призначити на 10 березня 2014 року на 14 год. 10 хв. підсумкове засідання суду , на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Комінтерну, 16, Зал № 2.
4. Розпоряднику майна до призначеного судового засідання виконати в невиконаній частині вимоги ухвали господарського суду Київської області від 02.12.2013 року; надати до призначеного підсумкового засідання висновок за результатом проведеного аналізу фінансово-господарської діяльності Боржника з відображенням в тому числі висновків з питань наявність чи відсутності ознак з доведення до банкрутства, фіктивного банкрутства, прихованого банкрутства Боржника здійснено на підставі законодавчо визначених критеріїв.
5. Клопотання приватного підприємства «Міда» про відсторонення від посади керівника боржника, викладеного у Заяві б/№, б/д (вх. № 2387/14 від 10.02.2014 року), задовольнити.
Відсторонити Бойка Дмитра Анатолійовича від посади голови правління товариства / керівника публічного акціонерного товариства «Броварський побуткомбінат» , ідентифікаційний код юридичної особи: 03054752, місцезнаходження: 07400, Київська обл., м. Бровари, вул. Гагаріна, буд. 26 та покласти виконання його обов'язків (голови правління) на розпорядника майна публічного акціонерного товариства «Броварський побуткомбінат», ідентифікаційний код юридичної особи: 03054752, арбітражного керуючого Сахненка Ігоря Ігоровича, ідентифікаційний код: НОМЕР_1; АДРЕСА_1.
6. Зобов'язати Бойка Дмитра Анатолійовича протягом трьох днів передати розпоряднику майна боржника Сахненку Ігорю Ігоровичу, а розпоряднику майна прийняти бухгалтерську та іншу документацію боржника, його печатки і штампи, матеріальні та інші цінності.
7. Ухвалу надіслати : державному реєстратору за місцезнаходженням Боржника;
Копію ухвали надіслати : учасникам у справі про банкрутство; Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату та банкрутства Міністерства юстиції України.
Суддя Скутельник П.Ф.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2014 |
Оприлюднено | 13.02.2014 |
Номер документу | 37111338 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні