cpg1251 ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
12 лютого 2014 року м. Київ № 826/11606/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: Головуючого - судді Дегтярьової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Полінат» до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва Державної податкової служби про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 20 березня 2013 року № 0002302207, - В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Полінат» (далі - позивач, ТОВ «Полінат») з позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва Державної податкової служби (далі - відповідач, ДПІ) про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 20 березня 2013 року № 0002302207.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 серпня 2013 року позовна заява ТОВ «Полінат» була повернета позивачу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31 жовтня 2013 року ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 12 серпня 2013 року скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження її розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19 грудня 2013 року відкрито провадження в адміністративній справі № 826/11606/13-а, закінчено підготовче провадження та дану справу призначено до судового розгляду на 15 січня 2014 року.
Надіслана на адресу відповідача рекомендованим листом № 0101407388144 копія вказаної ухвали суду від 19 грудня 2013 року з повітскою про виклик на 15 січня була повернута до суду 13 січня 2014 року разом із поштовим відправленням з причини «за закінченням встановленого строку зберігання».
15 січня 2014 року фіксування судового засідання у даній справі не здійснювалося відповідно до норм ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з неявкою в судове засідання представників обох сторін, та в той же день у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України судове засідання у справі було відкладено на 27 січня 2014 року.
27 січня 2014 року представник позивача у судове засідання не з'явився , належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання відповідно до вимог ст. 33, ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням відділення поштового зв'язку від 23.01.2014р. про повернення рекомендованого поштового відправлення № 0101407389140 (в тому числі конверт разом із повісткою про виклик на 27 січня 2014 року), у якому зазначено причину його невручення «за закінченням встановленого строку зберігання», та про причини неявки суду не повідомив (в тому числі відомості про зміну місцезнаходження), клопотань чи заяв про розгляд справи без його участі або про відкладення судового засідання не заявлявв.
У відповідності до норм ч. 1 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України судове засідання було відкладено на 12 лютого 2014 року.
12 лютого 2014 року представник позивача у судове засідання не з'явився повторно , належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання відповідно до вимог ст. 33, ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням відділення поштового зв'язку від 05.02.2014р. про повернення рекомендованого поштового відправлення № 0101408164053 (в тому числі конверт разом із повісткою про виклик на 12 лютого 2014 року), у якому зазначено причину його невручення «за закінченням встановленого строку зберігання», та про причини неявки суду не повідомив (в тому числі відомості про зміну місцезнаходження), клопотань чи заяв про розгляд справи без його участі або про відкладення судового засідання не заявлявв.
Згідно положень ч. 1 і 2 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України судові виклики і повідомлення здійснюються повістками про виклик і повістками-повідомленнями. Повістки про виклик у суд надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, а повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі, з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.
В силу норм ч. 3 ст. 33 цього Кодексу судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до статті 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.
Повідомлення шляхом надсилання тексту повістки здійснюється за тими самими правилами, що і повідомлення шляхом надсилання повістки, крім випадків, установлених цим Кодексом.
Частиною 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що повістка вважається врученою юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
В силу норм ч. 11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Аналогічно нормами ч. 1 ст. 40 цього Кодексу визначено, що особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, які не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Згідно частини другої статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки .
12 лютого 2014 року фіксування судового засідання по справі не здійснювалося на підставі норм ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у зв'язку з неявкою представників обох сторін.
12 лютого 2014 року судом було ухвалено про здійснення розгляду справи в порядку письмового провадження на підставі ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
В ході дослідження наявних матеріалів справи судом встановлено, що станом на 12 лютого 2014 року позивачем не було надано до суду будь-яких документальних доказів на підтвердження поважності причин неявок свого представника на обидва судові засідання, призначені на 27 січня та 12 лютого 2014 року.
В силу норм ч. 3 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повторного неприбуття позивача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Також згідно положень п. 4 ч. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позивач повторно не прибув у попереднє судове засідання чи у судове засідання без поважних причин, якщо від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності.
З огляду на наявність двох послідовних неявок представника позивача без поважних на те причин, суд дійшов висновку, що позовна заява ТОВ «Полінат» підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ч. 3 ст. 33, ч. 8 і 11 ст. 35, ч. 3 ст. 128, п. 4 ч. 1 ст. 155, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Полінат» залишити без розгляду.
2. Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати сторонам.
3. Роз'яснити позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена за правилами, встановленими в ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя О.В. Дегтярьова
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2014 |
Оприлюднено | 13.02.2014 |
Номер документу | 37118790 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Дегтярьова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні