Справа № 1329/3479/12
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.11.2012
Яворівський районний суд Львівської області
в складі головуючого судді: Гоцко В.І.,
при секретарі: Мельник Є.Є.,
з участю представника позивача: ОСОБА_1,
відповідача: ОСОБА_2,
представника відповідача: ОСОБА_3.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Яворові цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2, треті особи -Управління держкомзему у Яворівського районі Львівської області та Порічанська сільська рада Яворівського району Львівської області про усунення перешкод та встановлення меж земельної ділянки, -
в с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 і просить постановити рішення про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, загальною площею 0,1182 га у садово-городньому товаристві «Лісова казка»в селі Страдч Яворівського району Львівської області, встановити та погодити межу між їхніми земельними ділянками у названому садово-городньому товаристві «Лісова казка»та зобов»язати відповідача ОСОБА_2 звільнити частину самовільно захопленої ним земельної ділянки, загальною площею 0,1182 га у садово-городньому товаристві «Лісова казка»в селі Страдч Яворівського району Львівської області покликаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року, померла його мати -ОСОБА_6, яка була власником садового будинку АДРЕСА_1
10 квітня 2012 року, він звернувся у четверту Львівську державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини.
З метою отримання свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, площею 0,1182 га в селі Страдч після смерті матері, виникла необхідність у виготовленні в Управлінні держкомзему у Яворівському районі Львівської області наступних документів: витягу з поземельної книги про земельну ділянку, висновку про обмеження та обтяження на використання земельної ділянки та інформації про визначення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.
Під час підготовки названих документів, працівниками Управління держкомзему у Яворівському районі Львівської області було встановлено, що відповідачем порушено межі земельних ділянок, від літери «Д»до літери «А», тобто захоплено частину земельної ділянки, що належала на праві приватної власності його покійній матері.
Його неодноразові звернення до відповідача ОСОБА_2 про звільнення земельної ділянки та відновлення меж між їхніми землекористуваннями відповідно до наявних Державних актів на право власності на земельні ділянки, були залишені ним без реагування.
Відповідно до вимог діючого законодавства, він, як єдиний спадкоємець першої черги за законом на спадкове майно покійної матері, не може належним чином оформити спадщину в частині земельної ділянки, тому змушений звернутися до суду за захистом своїх законних прав та інтересів.
Позивач ОСОБА_4 та його представник в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, дали пояснення аналогічні викладеним у заяві, просять позов задоволити в повному об»ємі.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовних вимог не визнав та пояснив, що відповідно до договору купівлі-продажу житлового будинку незавершеного будівництвом та земельної ділянки від 06 жовтня 2000 року, він придбав у ОСОБА_7 незавершений житловий будинок АДРЕСА_3 та земельну ділянку, площею 0,11 га у садово-городньому товаристві «Лісова казка»в селі Страдч Яворівського району Львівської області. З часу цієї покупки і до отримання ним плану встановлених меж між сусідніми земельними ділянками, жодних претензій ніхто до нього не мав. Позовні вимоги ОСОБА_4, щодо встановлення меж між їхніми земельними ділянками та вимоги позивача звільнити частину самовільно захопленої ним земельної ділянки вважає надуманими та необґрунтованими. Просить у задоволенні позову відмовити.
Представник відповідача в судовому засіданні теж заперечив позовні вимоги позивача ОСОБА_4, вважає вимоги безпідставними і просить відмовити в їх задоволенні.
Представник Порічанської сільської ради Яворівського району Львівської області в судове засідання не з»явився, направивши до суду письмову заяву про слухання справи у його відсутності.
Представник Управління держкомзему у Яворівського районі Львівської області в судове засідання не з»явився, причини неявок суду не повідомив, хоч про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Заслухавши пояснення сторін, показання свідків в судовому засіданні, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача ОСОБА_4 слід задоволити з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Відповідно до договору купівлі-продажу земельної ділянки від 08 квітня 2011 року, ОСОБА_8 продала, а ОСОБА_6 купила, земельну ділянку площею 0,1182 га у межах згідно з планом, надану для ведення садівництва, яка розташована у АДРЕСА_1
Державний акт на право власності на земельну ділянку на ім»я ОСОБА_6 підтверджує її право на земельну ділянку, площею 0,1182 га, що розташована на території земель Порічанської сільської ради і придбана нею на підставі договору купвлі-продажу земельної ділянки від 28 квітня 2011 року, для ведення садівництва.
Витяг про державну реєстрацію прав обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»від 04 травня 2011 року підтверджує право приватної власності ОСОБА_6, в цілому, на садовий будинок АДРЕСА_1
З копії свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в місті Львові, про що в Книзі реєстрації смертей у Личаківському відділі реєстрації актів цивільного стану Львівського міського управління юстиції зроблено, відповідний актовий запис за №159.
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 11 жовтня 2012 року, ОСОБА_4, після смерті матері -ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, являється спадкоємцем садового будинку АДРЕСА_1
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 11 жовтня 2012 року, ОСОБА_4, після смерті матері -ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, являється спадкоємцем земельної ділянки, загальною площею, 0.1182 га, кадастровий номер 4625886400:01:000:0075, яка знаходиться на території Порічанської сільської ради Яворівського району Львівської області.
Державний акт на право власності на земельну ділянку на ім»я ОСОБА_7 підтверджує її право на земельну ділянку, площею 0,11 га, що розташована на території земель Порічанської сільської ради і передана їй для ведення садівництва.
Договору купівлі-продажу житлового будинку незавершеного будівництвом та земельної ділянки від 06 жовтня 2000 року вбачається, що ОСОБА_2 придбав у ОСОБА_7 незавершений житловий будинок АДРЕСА_3
Відповідно до ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Частина 3 статті 103 Земельного Кодексу передбачає, що власники та землекористувачі земельних ділянок зобов»язані співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення прав на землю кожного з них та використання цих ділянок із запровадженням і додержанням прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур та охорони земель (обмін земельних ділянок, раціональна організація територій, дотримання сівозмін, встановлення, зберігання межових знаків, тощо).
Відповідно до ст.ст.316, 321, 328 Цивільного Кодексу України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
План земельної ділянки ОСОБА_6, складений Управлінням держкомзему у Яворівському районі Львівської області, підтверджує часткове захоплення ОСОБА_7 земельної ділянки ОСОБА_6, оскільки земельна ділянка, яка використовується ОСОБА_7 нараховує площу 0,0125 га.
Згідно ст.386 Цивільного Кодексу України, власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.
Свідки ОСОБА_9 та ОСОБА_10 в судовому засіданні дали показання про те, що вони, як колишній та теперішній керівники садово-городнього товариства «Лісова казка», шо в селі Страдч Яворівського району Львівської області підтверджують той факт, що межі земельних ділянок, наданих членам товариства, не змінювалися, а попередні власники спірних земельних ділянок товариства, продаючи ділянки іншим особам. не мали претензій щодо встановлених меж. Вважають, що наявний спір сторони могли б вирішити добровільно.
Оцінюючи докази в їх сукупності по справі, суд вважає, що так як позивач ОСОБА_4 та відповідач ОСОБА_5 стали новими землекористувачами спірних земельних ділянок і своє право власності на ці земельні ділянки вони зобов»язані оформити Державними актами на право власності на земельну ділянку, тому позовні вимоги ОСОБА_4 про зобов»язання відповідача ОСОБА_2 не чинити йому перешкод у користуванні земельною ділянкою, загальною площею 0,1182 га у садово-городньому товаристві «Лісова казка» в селі Страдч Яворівського району Львівської області, у встановленні та погодженні меж між їхніми земельними ділянками у названому садово-городньому товаристві, згідно межі, позначеної на схемі розмежування землекористувань під літерами від «Д»до «А», а також зобов»язанні відповідача звільнити частину самовільно захопленої земельної ділянки є підставними і підлягають до задоволення, оскільки у розмежуванні цих землекористувань мається незначна розбіжність.
Керуючись ст.ст.10, 60, 212 ЦПК України, ст.41 Конституції України, ст.103 ЗК України, ст.ст.15-16, 316, 321, 328, 386-387, 1216, 1218, 1220, 1225, 1261 ЦК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов задоволити.
Зобов»язати ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_4 у користуванні земельною ділянкою, загальною площею 0,1182 га у садово-городньому товаристві «Лісова казка»в селі Страдч Яворівського району Львівської області.
Встановити та погодити межу між земельними ділянками ОСОБА_2 та ОСОБА_4 у садово-городньому товаристві «Лісова казка»в селі Страдч Яворівського району Львівської області, згідно межі, позначеної на схемі розмежування землекористувань під літерами від «Д»до «А».
Зобов»язати Зобов»язати ОСОБА_2 звільнити частину самовільно захопленої земельної ділянки, загальною площею 0,1182 га у садово-городньому товаристві «Лісова казка»в селі Страдч Яворівського району Львівської області.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_4 614 гривень 64 копійки судового збору.
На рішення може бути подана апеляційна скарга про оскарження рішення суду першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Львівської області через Яворівський районний суд Львівської області.
Рішення виготовлене в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
Суддя: Гоцко В.І.
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2012 |
Оприлюднено | 17.02.2014 |
Номер документу | 37132396 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Гоцко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні