Постанова
від 11.02.2014 по справі 919/1252/13
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2014 року Справа № 919/1252/13

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Черткової І.В.,

суддів Голика В.С.,

Гонтаря В.І.,

за участю представників сторін:

представник позивача, Ірхін Михайло Юрійович, довіреність № 22288/0/2-13 від 26.12.13, публічне акціонерне товариство "Енергетична компанія "Севастопольенерго";

представник відповідача, Толчина Наталія Григорівна, довіреність № 1 від 03.01.14, комунальне підприємство Севастопольської міської ради "Севелектроавтотранс" ім. О.С. Круподьорова;

розглянувши апеляційну скаргу комунального підприємства Севастопольської міської ради "Севелектроавтотранс" ім. О.С. Круподьорова на рішення господарського суду міста Севастополя (суддя Лотова Ю.В.) від 21 листопада 2013 року у справі № 919/1252/13

за позовом публічного акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" (вул. Хрустальова, 44,Севастополь,99040)

до комунального підприємства Севастопольської міської ради "Севелектроавтотранс" ім. О.С. Круподьорова (вул. Л. Толстого, 51,Севастополь,99003)

про стягнення 5351,27 грн.

ВСТАНОВИВ :

Публічне акціонерне товариство "Енергетична компанія "Севастопольенерго" звернулось до господарського суду міста Севастополя із позовною заявою до комунального підприємства Севастопольської міської Ради "Севелектроавтотранс ім. О.С.Круподьорова" про стягнення заборгованості за перевищення договірної величини споживання електричної енергії на площадках по вул.Маршала Бирюзова, 48 та вул.Правда, 2а у лютому 2013 у розмірі 11 468,20 грн.

Ухвалою суду від 21.11.2013 було припинено провадження у справі № 919/1252/13 в частині стягнення заборгованості за перевищення договірної величини споживання електричної енергії у розмірі 6 116,90 грн. по пункту 1 статі 80 Господарського процесуального кодексу України у зв'язку з проведенням коригування у розмірі 18 000 кВт/год нарахування вартості перевищення договірної величини електроспоживання по об'єкту вул. Маршала Бірюзова, 48 по площадці виміру №816574.

Рішенням господарського суду міста Севастополя від 21 листопада 2013 року у справі № 919/1252/13 позов задоволено.

Стягнуто з комунального підприємства Севастопольської міської Ради "Севелектроавтотранс ім. О.С. Круподьорова" на користь публічного акціонерного товариства "Енергетична компанія "Севастопольенерго" заборгованість за перевищення договірної величини споживання електричної енергії у сумі 5 351,27 грн. Вирішене питання про розподіл судового збору.

Не погодившись з зазначеним рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції.

Підставою для скасування рішення суду першої інстанції відповідач вважає неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального права.

Зазначає, що при виставленні рахунку за перевищення ліміту споживання електроенергії позивачем було порушено умови договору №123, а саме виставлено рахунок не по всій ділянці в цілому, а тільки на підставі одного лічильника, що є незаконним.

Представник відповідача у судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги, наполягав на її задоволенні.

Представник позивача у судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечував, вважає рішення господарського суду першої інстанції законним та обґрунтованим.

Розпорядженням суду від 16 грудня 2013 року склад судової колегії змінений наступним чином: головуючий суддя Черткова І.В., судді Голик В.С., Гонтар В.І.

У судовому засіданні 16 грудня 2013 року оголошувалась перерва до 21 січня 2014 року.

При повторному розгляді справи в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України судова колегія встановила наступне.

05.05.2009 між відкритим акціонерним товариством «Енергетична компанія «Севастопольенерго» (постачальник) та комунальним підприємством Севастопольської міської Ради «Севелектроавтотранс ім. О.С.Круподьорова» (споживач) був укладений договір про постачання електричної енергії №123 (а.с. 9-15).

Постачальник продає електричну енергію споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача з приєднаною потужністю 38489,5 кВт, а споживач сплачує постачальнику вартість спожитої (купленої) електричної енергії та здійснює іншій платіж згідно з умовами цього договору (п.1 договору).

Відповідно до пункту 2.1 договору під час виконання умов договору, а також при вирішенні усіх питань, які не обумовлені цим договором, сторони зобов'язані керуватися чинним законодавством України, зокрема, Законом України „Про електроенергетику", Правилами користування електричною енергією (ПКЕЕ).

Обсяги постачання електричної енергії та потужності на відповідних об'єктах встановлені в додатку № 1 до договору «Обсяги постачання електричної енергії та потужності» (а.с. 16-17).

Перелік місць встановлення розрахункових приладів обліку та тарифів, що застосовуються, за якими здійснюються розрахунки за поставлену електроенергію визначений та узгоджений обома сторонами в додатку №3 до договору «Перелік місць встановлення розрахункових приладів обліку та тарифів, що застосовуються, за якими здійснюються розрахунки за поставлену електроенергію комунальним підприємством Севастопольської міської Ради "Севелектроавтотранс ім. О.С.Круподьорова" (а.с. 18-41).

Згідно з підпунктами 2.2.2 та 2.2.3 пункту 2.2 договору, постачальник зобов'язався постачати споживачеві електроенергію як різновид товару: в обсягах, визначених відповідно до розділу 5 договору, з урахуванням умов, передбачених розділом 6 цього договору; згідно з категорією струмоприймачів споживача та гарантованим рівнем надійності схем електропостачання, визначених у додатку „Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін"; із дотриманням граничних показників якості електричної енергії, визначених державними стандартами; забезпечити отримання споживачем електричної енергії на рівні дозволеної потужності 38 489,5 кВт; повідомляти споживача про всі зміни тарифів на електричну енергію письмово або через засоби масової інформації за п'ять днів до введення їх у дію.

Положеннями пункту 2.3 договору передбачено, що споживач зобов'язався, зокрема, виконувати умови цього договору, оплачувати постачальнику вартість електричної енергії відповідно до умов додатків „Порядок розрахунків" і „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії".

Згідно 5.1 договору для визначення договірних величин споживання електричної енергії і потужності наступного року споживач не пізніше 01 жовтня поточного року представляє постачальникові відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії (додаток №1 „Об'єми постачання електричної енергії споживачеві і субспоживачеві").

В додатку №1 до договору позивач та відповідач узгодили обсяги постачання електричної енергії та потужності на відповідних об'єктах по місяцях на весь 2013 рік, у тому числі за лютий 2013 на площадках по вул. Маршала Бирюзова, 48 у величині - 180 000 кВт/год, по вул. Правди, 2а у величині - 4300кВт/год.

Пунктом 7.5 договору передбачено, що на підставі показників засобів обліку електричної енергії та умов додатку «Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії» оформлюється акт про використання електричної енергії (акт про прийняття-передачу товарної продукції).

Відповідно до пункту 9.4 договору передбачено, що даний договір набирає чинності з дня його підписання та укладений на строк до 31.12.2009. Договір вважається пролонгованим на наступний календарний рік, якщо за місяць до спливу строку дії договору жодна зі сторін не заявить про припинення його дії чи перегляд його умов.

В матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про наявність заперечень сторін щодо продовження строку дії договору на наступні періоди, а відтак, суд визнає його пролонгованим згідно з пунктом 9.4 договору до 31.12.2013.

Пунктом 1 додатку № 6 до вказаного договору „Порядок розрахунків", який є невід'ємною частиною даного договору (пункт 9.1. договору), розрахунковим періодом є період з 26 календарного числа попереднього розрахункового місяця до такого ж календарного числа поточного місяця.

Розрахунки за спожиту активну електричну енергію здійснюються виключно грошовими коштами на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання постачальника в уповноваженому банку, у випадку безготівкової оплати або готівковими грошовими коштами в прибуткову касу постачальника, з подальшим перерахуванням постачальником отриманих грошових коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання.

Датою оплати є дата надходження коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання постачальника або дата внесення споживачем готівкових коштів у касу постачальника.

Всі рахунки на оплату електроенергії повинні сплачуватись споживачем у строк до 5 операційних днів з дня виписки рахунку, але не пізніше дати остаточного розрахунку.

Дата остаточного розрахунку є 31 число поточного місяця.

Згідно акту про використання електричної енергії, підписаного обома сторонами (а.с. 45-51), фактичний обсяг спожитої електричної енергії у лютому 2013 року по площадкам: вул.Маршала Бирюзова, 48 склав 212 553 кВт/год, по вул. Правди, 2а - 5 494кВт/год.

На підставі акту відповідачем був виставлений рахунок №131828 від 28.02.13 за перевищення договірної величини по вул.Марш.Бірюзова 48 та вул. Правди 2а на суму 11468,20 грн (а.с.52).

28.02.13 відповідач направив позивачу лист вих. № 18/235 у зв'язку з тим, що у рахунку № 131828 від 28.02.13 помилково виставлено перевищення ліміту по вул. Марш. Бірюзова, 48, просив провести перевірку засобів обліку та зробити перерахунок (а.с.90).

Представником позивача 28.03.2013 за результатами здійснення перевірки технічного стану електрогосподарства відповідача по вул. Маршала Бірюзова, 48 був складений акт технічної перевірки схем обліку, яким зафіксовані показники електролічильників №792470 - 5150 кВт та № 816574 - 6634 кВт (а.с.69).

Позивачем, з урахуванням наданих відповідачем актів технічної перевірки схем обліку від 12.03.2013, був здійснений перерахунок перевищення договірної величини електроспоживання, згідно до якого заборгованість відповідача за перевищення договірної величини електроспоживання на об'єктах по вул. Маршала Бирюзова, 48 у розмірі 14 553 кВт/год. та вул. Правди, 2а у розмірі 1 194 кВ/год. у сумі 5 351,27 грн (а.с. 88).

Відповідач не розрахувався за перевищення ліміту по спірним об'єктам, що стало підставою для звернення публічного акціонерного товариства "Енергетична компанія „Севастопольенерго" з позовом до комунального підприємства Севастопольської міської Ради "Севелектроавтотранс ім. О.С.Круподьорова" про стягнення 11 468,20 грн за перевищення договірної величини споживання електроенергії.

Вивчивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 26 Закону України „Про електроенергетику" споживачі несуть відповідальність перед електропередавальною організацією, за порушення Правил користування електричною енергією .

Відповідно до пункту 1.2 ПКЕЕ договірна величина споживання електричної енергії - узгоджена в договорі між постачальником електричній енергії і споживачем величина об'єму електричної енергії на відповідний розрахунковий період.

Згідно з пунктом 6.14 ПКЕЕ перевищення договірної величини споживання електричної енергії визначається під час підбиття підсумків розрахункового періоду на основі підтверджених сторонами даних розрахункового обліку електричної енергії або акта прийняття-передавання електричної енергії.

Згідно пункту 5.1 договору для визначення договірних величин споживання електричної енергії і потужності наступного року, споживач не пізніше 01 жовтня поточного року, представляє постачальникові відомості про розмір очікуваного споживання електричної енергії (додаток №1 „Об'єми постачання електричній енергії споживачеві і субспоживачеві").

Пунктом 5.2 договору передбачено, що договірні величини споживання електричної енергії визначаються на рівні заявлених споживачем згідно з пунктом 5.1 договору обсягів.

У додатку №1 до договору сторони погодили обсяги постачання електричної енергії та потужності, у тому числі на лютий 2013 року, по вул. Маршала Бірюзова, 48 - 180000 кВт/час, вул. Правди 2а - 4300 к Вт/час (а.с. 16-17).

З матеріалів справи вбачається, що сторони підписали акт про обсяги переданої споживачеві електричної енергії за лютий 2013 року (а.с.45-51).

На підставі складеного акту про обсяги переданої споживачеві електричної енергії за лютий 2013 року позивачем було зафіксоване перевищення договірної величини споживання електроенергії, що відображене у рахунку №131828 від 28.02.2013 (а.с. 53).

Згідно пункту 4.2.2 договору №123 від 05 травня 2009 року та згідно статті 26 Закону України „Про електроенергетику" споживачі у разі споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період оплачують енергопостачальнику двократну вартість різниці фактично спожитої електричної енергії і договірної величини.

З урахуванням наведених норм та пункту договору позивачем на оплату за перевищення договірної величини був виданий рахунок на загальну суму 11468,20 грн. (а.с. 53). Факт отримання рахунку відповідачем підтверджується матеріалами справи (а.с. 54) та відповідачем не заперечується.

Фіксація в актах перевищення ліміту споживання та нарахування плати за таке перевищення було здійснене наступним чином.

У додатку №1 до договору сторони погодили обсяги постачання електричної енергії та потужності, у тому числі на лютий 2013 року, по вул. Маршала Бірюзова, 48 - 180000 кВт/час, вул. Правди 2а - 4300 к Вт/час (а.с. 16-17).

Фактичне споживання склало на ділянках по вул. Маршала Бірюзова, 48 склало 212553 кВт/г, по вул. Правди 2А 5494 кВт/г, що зафіксовано у акті за лютий 2013 року (а.с. 45-51).

За перевищення ліміту був виданий рахунок №131828 від 28.02.2013 на суму 11468,20 грн. (а.с.53). Як зазначалося вище, факт отримання рахунку за перевищення договірної величини споживання електроенергії у лютому 2013 року підтверджується матеріалами справи (а.с. 54) та відповідачем не заперечується.

Відповідач направив лист позивачу №18/235 від 28.02.13, де зазначає, що у рахунку № 131828 від 28.02.13 помилково виставлено перевищення ліміту по вул. Марш. Бірюзова, 48, просив провести перевірку засобів обліку та зробити перерахунок (а.с. 90).

Представником позивача 12.03.2013 за результатами здійснення перевірки технічного стану електрогосподарства відповідача по вул. Маршала Бірюзова, 48 був складений акт технічної перевірки схем обліку, яким зафіксовані показники електролічильників №792470 - 5150 кВт та № 816574 - 6634 кВт (а.с.69).

Позивачем, з урахуванням актів технічної перевірки схем обліку від 12.03.2013, з урахуванням листа відповідача від 28.03.2013, був здійснений перерахунок перевищення договірної величини електроспоживання, згідно з яким заборгованість за перевищення договірної величини електроспоживання на об'єктах по вул. Маршала Бирюзова, 48 у розмірі 14 553 кВт/год. та вул. Правди, 2а у розмірі 1 194 кВ/год. у сумі 5 351,27 грн (а.с. 88). У зв'язку з чим позивачем зменшені позовні вимоги до 5351,27 грн та 20 листопада 2013 року виставлений рахунок на мінус 6116,90 грн (а.с. 89).

Таким чином господарським судом законно та обґрунтовано припинено провадження у частині стягнення заборгованості за перевищення договірної величини споживання електричної енергії у розмірі 6 116,90 грн.

Позовні вимоги про стягнення 5351,27 грн підлягають задоволенню у зв'язку з наступним.

З перерахунку перевищення договірної величини, наданому при розгляді справи у господарському суді першої інстанції вбачається, що заборгованість за лютий 2013 виникла на двох об'єктах відповідача: вул. Маршала Бірюзова, 48 на суму 4945,52 грн та вул. Правди, 2а на суму 405,75 грн.

У додатку №1 до договору сторони погодили обсяги постачання електричної енергії та потужності, у тому числі на лютий 2013 року, по вул. Маршала Бірюзова, 48 - 180000 кВт/год, вул. Правди 2а - 4300 к Вт/год (а.с. 16-17).

З перерахунку перевищення договірної величини, вбачається, що перевищення по об'єкту вул. Маршала Бірюзова, 48 - 14553 кВт/год та вул. Правди, 2а - 1194 кВт/год.

Строк оплати настав. Проте, заборгованість сплачена не була.

Слід зазначити, що перевищення ліміту на суму 405,75 грн по ділянці по вулиці Правди 2а комунальне підприємство Севастопольської міської Ради "Севелектроавтотранс ім. О.С.Круподьорова" не оспорює.

З огляду на викладене, позовні вимоги про стягнення з комунального підприємства Севастопольської міської Ради "Севелектроавтотранс ім. О.С.Круподьорова" 5351,27 грн. за перевищення договірної величини споживання електроенергії у лютому 2013 року підлягають задоволенню.

Довод апеляційної скарги про те, що позивачем виставлений рахунок за перевищення ліміту споживання електроенергії на підставі одного лічильника, а не по всій ділянці у цілому, не приймається судовою колегію.

З пояснень відповідача вбачається, що вказані лічильники електроенергії по вул. Бірюзова, 48 обслуговують ТПП №11 та працюють паралельно, тобто обслуговують одну и ту саму контактну мережу, яка живиться чи від лічильника № 816574 чи від лічильника № 792470, але споживання електроенергії в будь-якому випадку враховується тільки у сукупності, виходячи з показань даних лічильників по ділянці контактної мережі, що обслуговує тягову підстанцію №11.

Відповідно до додатку № 1 до договору про постачання електричної енергії № 123 від 05.05.2009 сторони встановили обсяги поставки електричної енергії користувачу на 2013 рік (а.с.16-17) на окремі площадки вимірювання. Підвищений розмір оплати застосований до відповідача саме за перевищення договірної величини споживання на окремих площадках вимірювання.

Доводи відповідача стосовно того, що ним помилково були дані показники лічильників електроенергії про що він повідомляв позивача листами від 28.02.13, 14.03.13, 28.03.13 не приймаються судом у зв'язку з наступним.

28 лютого 2013 року на адресу ПАТ ЕК „Севастопольенерго" відповідачем був направлений лист, але у цьому листі відповідач повідомляв, що у рахунку № 131828 від 28.02.2013 року помилково виставлено перевищення ліміту по майданчику по вул. Маршала Бірюзова, 48 та просив позивача здійснити технічну перевірку засобів обліку та зробити перерахунок, а не на помилкове відображення ним в акті показників приладів обліку.

Представником позивача 12.03.2013 за результатами здійснення перевірки технічного стану електрогосподарства відповідача по вул. Маршала Бірюзова, 48 був складений акт технічної перевірки схем обліку, яким зафіксовані показники електролічильників №792470 - 5150 кВт та № 816574 - 6634 кВт (а.с.69). З урахуванням результатів перевірки позивач зменшив розмір оплати.

14 березня 2013 року відповідач направив лист з позивачу. У цьому листі відповідач знову зазначав на помилкове визначення позивачем перевищення ліміту і просив зробити перерахунок обсягу спожитої енергії. При цьому він посилався на п.6.36 Правил користування електроенергією. При цьому відповідач не повідомляв про свою власну помилку, якої він припустився при складанні акту. У зв'язку з цим у позивача не було підстав для здійснення нової перевірки, оскільки позивач не помилявся при визначенні обсягу перевищення ліміту спожитої енергії. А розрахункові засоби обліку технічної перевірки та експертизи не потребували. Тому, позивач у листі комунальному підприємству Севастопольської міської Ради "Севелектроавтотранс ім. О.С.Круподьорова" від 17 квітня 2013 року зазначає, що рахунок за перевищення договірної величини електроспоживання по договору на поставку електричної енергії №123 за лютий 2013 року виставлений згідно фактичному споживанню. Дані про споживання електроенергії були надані в акті використаної електричної енергії, засвідченою підписом відповідача та печаткою. У разі подання помилкових свідчень, споживач зобов'язаний у найкоротші строки визвати представника ВАТ „ЕК „Севастопольенерго" для зняття контрольних показників з приборів обліку. Представник не був викликаний.

Тільки 28.03.13, тобто через місяць після складання акту про обсяги спожитої енергії за лютий 2013 року відповідач у листі № 18/348 повідомив про власну помилку. Але цей лист не приймається у якості належного доказу, оскільки надісланий після технічної перевірки.

Суд критично оцінює журнал обліку електроенергії відповідача тому, що він не є належним доказом у зв'язку з тим, що складений в односторонньому порядку (а.с. 141).

Не приймаються судом доводи відповідача стосовно застосування п.6.36 Правил користування електроенергією.

З пункту 6.36 Правил користування електроенергією вбачається, що у разі виникнення у споживача сумніву в правильності показів розрахункових засобів обліку або визначення суми в пред'явленому до оплати документі щодо оплати електричної енергії споживач подає про це заяву постачальнику електричної енергії (електропередавальній організації).

Постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) має протягом 5 робочих днів від дня одержання заяви перевірити рахунок на оплату, а в разі потреби протягом 20 днів провести технічну перевірку та/або експертизу розрахункових засобів обліку відповідно до встановленого цими Правилами порядку та повідомити споживача про результати.

Вказаний пункт не застосовується у разі помилки відповідача при наданні свідчень засобів обліку електролічильників, а застосовується при наявності сумнівів в правильності показів розрахункових засобів обліку або визначення суми в пред'явленому до оплати документі. Тобто сумніви пов'язані з правильністю роботи засобів обліку електролічильників, а не з помилковим наданням показників.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновку місцевого господарського суду та не підтверджуються наявними матеріалами справи.

Тому колегія суддів вважає, що рішення господарського суду міста Севастополя відповідає нормам матеріального і процесуального права, фактичним обставинам та матеріалам справи, у зв'язку з чим підстави для його скасування та задоволення апеляційної скарги відсутні.

Керуючись статтею 101, пунктом 1 статті 103, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу комунального підприємства Севастопольської міської ради "Севелектроавтотранс" ім. О.С. Круподьорова залишити без задоволення.

2. Рішення господарського суду міста Севастополя від 21 листопада 2013 року у справі №919/1252/13 залишити без змін.

Головуючий суддя І.В. Черткова

Судді В.С. Голик

В.І. Гонтар

Розсилка:

1. Публічне акціонерне товариство "Енергетична компанія "Севастопольенерго" (вул. Хрустальова, 44,Севастополь,99040)

2. Комунальне підприємство Севастопольської міської ради "Севелектроавтотранс" ім. О.С. Круподьорова (вул. Л. Толстого, 51,Севастополь,99003)

СудСевастопольський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення11.02.2014
Оприлюднено18.02.2014
Номер документу37182488
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —919/1252/13

Постанова від 11.02.2014

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Черткова Ірина Валентинівна

Постанова від 11.02.2014

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Черткова Ірина Валентинівна

Ухвала від 21.01.2014

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Черткова Ірина Валентинівна

Ухвала від 03.12.2013

Господарське

Севастопольський апеляційний господарський суд

Борисова Юлія Володимирівна

Рішення від 21.11.2013

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Лотова Юлія Василівна

Ухвала від 21.11.2013

Господарське

Господарський суд м. Севастополя

Лотова Юлія Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні