АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
провадження № 22-ц/774/2584/14р. Головуюча в 1 інстанції Мовчан Д.В.
Категорія 51 Доповідач Ремез В.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2014р. Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області в складі:
Головуючого - Ремеза В.А.
суддів - Міхеєвої В.Ю., Гайдук В.І.
при секретарі - Єремейчук О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську,
цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1,
на ухвалу судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 27 грудня 2013р. за позовом ОСОБА_1 до Ліквідатора ТОВ «СпецАвто», ОСОБА_2 про визнання дій ліквідатора неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 27.12.2013р. ОСОБА_1 було відмовлено у відкритті провадження по справі за його позовом до Ліквідатора ТОВ «СпецАвто», ОСОБА_2 про визнання дій ліквідатора неправомірними та зобов'язання вчинити дії на підставі п.1, ч.2,ст.122 ЦПК України.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду скасувати, та передати питання про відкриття провадження у справі на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на те, що ухвала винесена з порушенням норм процесуального права.
Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала судді скасуванню з наступних підстав.
Як вбачається з позовного матеріалу ОСОБА_1, він звернувся до суду з позовом до Ліквідатора ТОВ «СпецАвто», ОСОБА_2 про визнання дій ліквідатора неправомірними та зобов'язання вчинити дії, у зв'язку з тим, що ліквідатором ТОВ «СпецАвто» було частково визнано кредиторську заборгованість Товариства перед ним в сумі 34 200грн., у зв'язку з невиплатою йому заробітної плати при звільненні та середнього заробітку за час затримки розрахунку які він просив стягнути з боржника в сумі 61 041,34грн.
Згідно ч. 1, ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до вимог ст. 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 20.01.2014р. ОСОБА_1 було відмовлено у прийнятті позовної заяви до позовом до Ліквідатора ТОВ «СпецАвто», ОСОБА_2 про визнання дій ліквідатора неправомірними та визнання кредиторських вимог на суму 26 841,34грн., оскільки виниклий спір не підлягає вирішенню у порядку господарського судочинства.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд прийшов передчасного висновку про відмову у відкритті провадження по справі, а тому колегія суддів вважає, що ухвала судді від 14.01.2014р. підлягає скасуванню з направленням позовного матеріалу для вирішення питання про відкриття провадження по справі на новий розгляд до того ж суду, а апеляційна скарга ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 304,307,312 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Ухвалу судді Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 27 грудня 2013р. скасувати, направивши питання про відкриття провадження по справі на новий розгляд до того ж суду.
Ухвала апеляційного суду може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів, з моменту проголошення.
Судді:
Суд | Апеляційний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2014 |
Оприлюднено | 27.02.2014 |
Номер документу | 37301231 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Дніпропетровської області
Ремез В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні