Ухвала
від 25.02.2014 по справі 902/171/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

про порушення провадження у справі про банкрутство

25 лютого 2014 р. Справа № 902/171/14

за заявою :Вінницької об"єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області - м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21

до :Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Норд" - 21000, м. Вінниця, вул. 600-річчя, б. 17-г; код ЄДРПОУ 34722243

про банкрутство

Головуючий суддя Лабунська Т.І.

Секретар судового засідання Шевченко О.О.

Представники:

Ініціюючого кредитора: Федорченко Р.О.- за дорученням;

Арбітражний керуючий: Мирутенко М.М.- згідно свідоцтва.

В С Т А Н О В И В:

13.02.2014 р. до господарського суду Вінницької області надійшла заява Вінницької об"єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області про порушення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Норд", м. Вінниця.

Дана заява мотивована наявністю ознак неплатоспроможності боржника щодо виконання грошових зобов"язань перед кредитором у повному обсязі.

Перевіривши вказану заяву на відповідність вимогам ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), суд прийшов до висновку, що остання підлягає прийняттю та призначенню до розгляду в підготовчому засіданні.

14.02.2014 року судом здійснено запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.

14.02.2014 року на адресу суду надійшла довідка щодо кандидатури арбітражного керуючого, за змістом якої автоматизованою системою визначено арбітражного керуючого Мирутенка Миколу Миколайовича (ліцензія АГ580343 від 10.08.2011 року, свідоцтво № 132 від 06.02.2013 року), як кандидатуру для призначення його арбітражним керуючим у справі № 902/171/14 про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес Норд".

Ухвалою суду від 17.02.2014 року заяву Вінницької об"єднаної Державної податкової інспекції про порушення справи про банкрутство прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання на 25.02.2014 року.

В підготовче засідання 25.02.2014 року з'явився представник ініціюючого кредитора - Вінницької ОДПІ, який вимоги, викладені у заяві підтримав у повному об'ємі, зазначив, що станом на дату звернення до суду боржник має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість у сумі 596 333, 00 грн, з них 596 331, 19 грн. - основний платіж, 1, 81 грн. - пеня.

Наведена вище заборгованість виникла в результаті поданої підприємством податкової декларації по податку на додану вартість за грудень 2011 року від 20.01.2012 р. на загальну суму 609 155, 00 грн.

Відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничногостроку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Так як самостійно визначена сума податкового зобов"язання в сумі 596 395, 49 грн. Товариством з обмеженою відповідальністю «Бізнес Норд» не була сплачена, на виконання п.59.3 ст. 59 ПК України Вінницькою ОДПІ була вручена податкова вимога № 82 від 31.01.2012р. Вказана податкова вимога невідкликана, оскільки відсутні підстави, передбачені ст.60 ПК України.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 11.04.2012р. по справі №2а/0270/1708/12 було винесено рішення про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Норд» 596 395, 49 грн. Вказане рішення не було оскаржене боржником. З урахуванням наведеного Вінницькою ОДПІ було виставлено платіжні вимоги до банківської установи. Однак, дана платіжна вимога була повернена банківською установою без виконання, в зв'язку з відсутністю коштів на рахунках.

22.11.2013 р. відділом ДВС Вінницького міського управління юстиції була прийнята постанова про відкриття виконавчого провадження (а.с. 18) на підставі виконавчого листа Вінницького окружного адміністративного суду по справі №2а/0270/1708/12 від 19.09.2013 р. про стягнення 596 395, 49 грн. Разом з тим постановою від 14.01.2014 р. (17) було прийнято рішення про повернення вищезазначеного виконавчого документа стягувачеві у зв'язку із відсутністю у боржника майна.

Згідно аналітичної довідки та витягу з ЄДРЮОФОП протягом 6 останніх місяців реорганізація (злиття, приєднання, перетворення, поділ) підприємства не проводилась, відповідно до довідок БТІ, Державтоінспекції, Держземагенства, Держсільгоспінспекції майно за підприємством не зареєстровано.

Наведене підтверджується наявними у справі матеріалами.

Вищевикладені обставини спонукали до звернення Вінницької ОДПІ до господарського суду Вінницької області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Норд».

Боржник в підготовче засідання не з'явився, відзиву та витребуваних судом документів не надав. Ухвала суду, надіслана за місцем його знаходження, до суду не повернулась.

Також судом встановлено, що 25.02.2014 року до суду надійшла заява б/н від 24.02.2014 року арбітражного керуючого Мирутенка М. М. про участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Норд».

Суд, розглянувши матеріали поданої ініціюючим кредитором заяви, доданих до неї письмових доказів, прийшов до наступних висновків.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 16 Закону про банкрутство перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом. Неявка у підготовче засідання сторін, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.

Частиною 3 ст. 16 Закону про банкрутство визначено, що якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Статтею 1 Закону про банкрутство визначено поняття грошового зобов'язання - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму, зокрема, зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду.

З урахуванням наведеного, визнанню підлягає зобов"язання боржника щодо сплати заборгованості перед бюджетом по податку на додану вартість в розмірі 596 331, 19 грн. основного платежу. Зобов"язання боржника щодо сплати 1, 81 грн. пені буде розглянуто судом у попередньому засіданні.

Враховуючи вищевикладене, суд визнав представлені матеріали достатніми для порушення провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 16.01.2013 №1 затверджено Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.

Відповідно до п. 4.12.2 наведеного положення арбітражний керуючий, визначений автоматизованою системою, протягом трьох днів з дня отримання ухвали про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство зобов'язаний надати господарському суду заяву про його участь у справі з повідомленням про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у частині другій статті 114 Закону, на паперовому носії та/або в електронній формі на адресу електронної пошти, з якої він отримав відповідну ухвалу.

Із змісту поданої арбітражним керуючим Мирутенком М. М. до суду заяви про участь у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Норд» вбачається, що останній не належить до жодної категорії осіб зазначених у пунктах 1-3 ч. 2 вказаної статті. До того ж, в заяві зазначено письмову інформацію про арбітражного керуючого та до заяви додано копію свідоцтва № 132 від 06.02.2013 року про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).

Суд, враховуючи приписи ст.114 Закону про банкрутство, п.4.14 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого постановою Пленуму ВГС України від 16.01.2013 р. №1, проаналізувавши Єдиний державний реєстр арбітражних керуючих, дійшов до висновку, що арбітражний керуючий Мирутенка Миколу Миколайовича відповідає встановленим критеріям, а тому заява про участь у справі № 902/171/14 та призначення його арбітражним керуючим Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Норд» підлягає задоволенню.

З огляду на зазначене, суд беручи до уваги положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", наявний фінансовий стан боржника визнав представлені матеріали достатніми для порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес Норд», введення процедури розпорядження майном боржника та призначення розпорядником майна арбітражного керуючого Мирутенка Миколу Миколайовича.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 7, 9, 10, 16, 19, 22, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 4-5, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В :

Порушити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Бізнес - Норд" (код ЄДРПОУ 34722243, адреса: вул. 600-річчя, б. 17-г, м.Вінниця, Вінницька область,21021)

Визнати вимоги кредитора - Вінницької об"єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області в сумі 596331,19 грн.

Ввести процедуру розпорядження майном боржника на 115 календарних днів, до 20 червня 2014 року .

Призначити розпорядником майна арбітражного керуючого : Мирутенко Микола Миколайович свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 13 від 06.02.2013р.).

Встановити грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Сплата грошової винагороди в процедурі розпорядження майном здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором) у зазначеному розмірі.

Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Зобов'язати розпорядника майна:

- розглянути вимоги кредиторів про грошові вимоги до боржника;

- вести реєстр вимог кредиторів;

- повідомити кредиторів про результати розгляду їхніх вимог;

- вживати заходів для захисту майна боржника;

- аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках;

- виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;

- скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення;

- надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство;

- надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника;

- організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;

- виконувати інші повноваження, що передбачені Законом.

З моменту призначення розпорядника майна і до припинення процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права без згоди розпорядника майна приймати рішення про реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення юридичних осіб або участь в інших юридичних особах; створення філій та представництв; виплату дивідендів; проведення боржником емісії цінних паперів; вихід зі складу учасників боржника юридичної особи.

Рішення про участь боржника в об'єнаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об¦'наннях юридичних осіб приймається органами управління боржника за згодою розпорядника майна.

Призначення розпорядника майна не є підставою для припинення повноважень керівника чи органу управління боржника.

Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна вчиняють правочини (укладають договори) щодо: відчуження або обтяження нерухомого майна, в тому числі його передачі в оренду, заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства, розпорядження нерухомим майном боржника у будь-який інший спосіб; одержання та видачі позик (кредитів), надання поруки, гарантій, уступки вимоги, переведення боргу, а також передачі в довірче управління майна боржника; розпорядження у будь-який інший спосіб іншим майном боржника, балансова вартість якого становить понад один відсоток балансової вартості активів боржника, та укладання інших значних правочинів (договорів).

Розпорядник майна не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених Законом.

Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов»язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов¦'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.

Ухвала про введення мораторію є підставою для зупинення виконавчого провадження.

Зобов'язати розпорядника майна повідомити органи державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника та знаходженням його майна про запровадження мораторію.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум ( у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'зання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

Дія мораторію не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.

Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.

Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів:

Заборонити боржнику укладати без згоди арбітражного керуючого (розпорядника майна) правочини (договори); відчужувати предмет застави.

Зобов'язати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам (у разі наявності), вчинити чи утриматися від вчинення певних дій або вжити інших заходів для збереження майна боржника (у тому числі шляхом позбавлення боржника права розпорядження його нерухомим майном без згоди розпорядника майна або суду, який розглядає справу про банкрутство);

Розпоряднику майна подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 15 квітня 2014 р.

Розпоряднику майна скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду до 15 квітня 2014 р.

Призначити попереднє засідання на 24 квітня 2014 р. 10:00 год., в приміщенні господарського суду Вінницької області, каб. 1011.

Розпоряднику майна провести інвентаризацію майна боржника до 26 квітня 2014 р.

Зобов'язати боржника провести аудит за рахунок власних коштів.

З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснити офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.

Ухвалу направити згідно переліку.

Суддя Лабунська Т.І.

віддруковано 7 примірників:

1- до справи

2- Вінницькій ОДПІ

3- ТОВ "Бізнес Норд"- 21000, м. Вінниця, вул. 600-річчя, б. 17-г

4- Ленінському ВДВС Вінницького МУЮ

5- Реєстраційній службі Вінницького МУЮ

6- арбітражному керуючому Мирутенку М.М.- м. Київ, Жуляни, вул. Шевченка, буд. 110-А

7 - Вінницькому міському суду Вінницької області

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.02.2014
Оприлюднено27.02.2014
Номер документу37336451
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/171/14

Ухвала від 15.09.2015

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Стефанів Т.В.

Ухвала від 15.09.2015

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Стефанів Т.В.

Ухвала від 22.05.2014

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 21.08.2015

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Стефанів Т.В.

Ухвала від 15.12.2014

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 17.06.2014

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 24.04.2014

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 07.05.2014

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Ухвала від 15.01.2015

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Лабунська Т.І.

Постанова від 04.11.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Катеринчук Л.Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні