Справа № 327/227/13-ц
Провадження № 2/327/84/2013
У Х В А Л А
про відмову в задоволенні заяви про забезпечення позову
"06" червня 2013 р. смт Розівка
Суддя Розівського районного суду Запорізької області Кущ Т.М., отримавши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Вектор» (далі - ТОВ «Агро-Вектор») до ОСОБА_1 та реєстраційної служби Розівського районного управління юстиції Запорізької області (далі - РС Розівського РУЮ), про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації, треті особи без самостійних вимог: фізична особа - підприємець (далі - ФОП) ОСОБА_2 та Розівський відділ Запорізької регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» (далі - Розівський відділ ЗРФ ДП «Центр ДЗК»), та клопотання позивача про забезпечення позову, -
В С Т А Н О В И В :
04 червня 2013 року вищевказаний позов надійшов до канцелярії Розівського районного суду Запорізької області.
06 червня 2013 року до суду надійшла заява ТОВ «Агро-Вектор» про забезпечення позову шляхом встановлення заборони відповідачу ОСОБА_1 та третій особі ФОП ОСОБА_2 приступати до проведення сільськогосподарських робіт за оскаржуваним договором оренди, у тому числі збирати врожай, боронувати, дискувати, культивувати, орати, сіяти, вносити будь-які мінеральні чи органічні добрива, засоби захисту рослин, на відповідній земельній ділянці.
Згідно стст.151,152 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) суд за заявою осіб, що беруть участь у справі може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі (частина 1 статті 153 ЦПК України) .
В пункті 1 Постанови №5 від 12 червня 2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду» Пленум Верховного Суду України роз'яснив, що суддя не вправі до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі здійснювати будь-які дії щодо підготовки справи до судового розгляду, зокрема, забезпечувати позов (крім випадку, передбаченого частиною четвертою статті 151 ЦПК України).
Така ж сама позиція Пленуму Верховного Суду України викладена в пункті 1 Постанови №9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», а саме, забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній (за винятком випадку, передбаченого ч.4 ст.151 ЦПК України), якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
На час розгляду заяви про забезпечення позову провадження у справі за вищевказаним позовом ТОВ «Агро-Вектор» не відкрито, а тому клопотання позивача про забезпечення позову задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись стст.151-153 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В :
В задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Вектор» про забезпечення позову , - відмовити.
Роз'яснити позивачу , що відповідно до статті 151 ЦПК України забезпечення позову за заявою осіб, які беруть участь у справі, допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Рішення суду відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвалу суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції - Розівський районний суд Запорізької області шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5-денного строку з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Т.М. Кущ
Суд | Розівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 06.06.2013 |
Оприлюднено | 27.02.2014 |
Номер документу | 37340594 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Розівський районний суд Запорізької області
Кущ Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні