ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2014 р.м.ОдесаСправа № 815/4655/13-а
Категорія: 8.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Глуханчук О. В.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Зуєвої Л.Є.,
суддів Шевчук О.А. та Лук'янчук О.В.
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одесі апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Форвард" на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Форвард" до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
В червні 2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро Форвард" звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що 13 червня 2013 року товариство з обмеженою відповідальністю «Євро Форвард» отримало податкове повідомлення-рішення №0001222230 від 13 червня 2013 року щодо збільшення підприємству суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість на суму 151 479, 00 грн. Позивач не погоджувався із зазначеним податковим повідомленням-рішенням, прийнятим на підставі акту перевірки висновки якого, на його думку, базуються на припущеннях та суперечать положенням чинного законодавства. Також позивач вказував, що всі первинні документи складенні ТОВ «Євро Форвард» та його контрагентами у відповідності до вимог законодавства, мають всі ознаки первинних документів, у судовому порядку недійсними не визнавались, тому у відповідача були відсутні, передбачені ст. 58 ПК України, підстави збільшення суми податкових зобов'язань ТОВ «Євро Форвард» та прийняття податкового повідомлення-рішення.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю "Євро Форвард" в апеляційній скарзі зазначає про невідповідність висновків суду обставинам справи. При цьому апелянт вважає, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У зв'язку з чим в апеляційній скарзі ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із задоволенням позовних вимог.
Оскільки сторони були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленнями про вручення почтових відправлень та до канцелярії Одеського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Форвард" про розгляд справи за їх відсутності, тому апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до вимог ст.197 КАС України за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для її задоволення.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Євро Форвард» зареєстровано виконавчим комітетом Одеської міської ради 17 жовтня 2007 року (а.с.137).
У період з 21 травня 2013 року по 27 травня 2013 року на підставі направлення від 15 травня 2013 року №001327/1312 (а.с.153), згідно пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, пп. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 ПК України, відповідно до постанови від 31 січня 2013 року старшого слідчого з ОВС ГСУ ДПС України Борисенко В.М., згідно наказу ДПІ у Приморському районі м. Одеси Одеської області ДПС №1354 від 15 травня 2013 року, проведено позапланову виїзну документальну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Євро Форвард» щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з рядом платників податків, перелік яких встановлено вищезазначеною постановою, за період діяльності з 01 січня 2010 року по 31 січня 2013 року.
За результатами перевірки складено акт від 01 червня 2013 року №3781/22-3/35406045 про результати позапланової виїзної документальної перевірки ТОВ «Євро Форвард» код 35406045 щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з рядом платників податків, перелік яких встановлено постановою від 31 січня 2013 року старшого слідчого з ОВС ГСУ ДПС України Борисенко В.М. за період діяльності з 01 січня 2010 року по 31 січня 2013 року (а.с.7-19), у висновку якого зафіксовано, встановлені під час перевірки порушення.
На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001222230 від 13 червня 213 року (а.с.23), яким ТОВ «Євро Форвард» збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на 151 479, 00 грн. по господарським відносинам з ТОВ «ВК Віконні системи».
Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій, зокрема, з придбання або виготовлення товарів та послуг.
Згідно п. 198.2 ст. 198 ПК України, датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Згідно п. 198.6 статті 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог.
Статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 № 996-XIV визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Отже, для підтвердження даних податкового обліку можуть братись до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції. Тобто, податковий кредит для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість має бути підтверджений належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків.
Як вбачається з матеріалів справи, у перевіряємий період між ТОВ «Євро Форвард» (Замовник) та ТОВ «ВК Віконні системи» (Експедитор) укладено договір №1527 про надання транспортно-експедиційних послуг від 28 березня 2012 року (а.с.29-31), відповідно до якого Експедитор, на підставі заявки, автомобільним транспортом зобов'язується організувати доставку довіреного йому Замовником вантажу до пункту призначення та видачу його особі, яка має право на отримання вантажу (вантажоодержувачу), а Замовник зобов'язується сплатити за організацію перевозки вантажу встановлену плату.
На підтвердження виконання вказаного договору позивачем надано до суду копії актів надання послуг (а.с.32-70), податкові накладні (а.с.71-109), копії векселів (а.с.110-111).
Разом з тим зазначені документи не підтверджують виконання зазначеного договору з огляду на наступне.
Згідно п. 3 договору №1527 від 28 березня 2012 року, Замовник, тобто ТОВ «Євро Форвард», зобов'язаний забезпечувати належне оформлення товарно-транспортних накладних та іншої документації.
Відповідно до пп. 2.5 п. 2 Договору, при доставці вантажу Експедитор зобов'язаний забезпечити підписання у вантажоодержувача, вказаного у довіреності, наступний пакет документів: довіреність, акт приймання передачі, видаткову накладну, товарно-транспортну накладну, та згідно пп. 2.8 Договору, надати зазначені документи за адресою вказаною в Заявці.
Між тим, як вбачається з акту перевірки та матеріалів справи, у позивача відсутні зазначені документи, при цьому, відповідно до пп. 4.3 п. 4 Договору №1527 від 28 березня 2012 року, підставами для розрахунку є рахунки експедитора, акти виконаних робіт, видаткова накладна, товарно-транспортна накладна та довіреність.
Правила оформлення документів на перевезення, визначені п. 11 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 року № 363.
Відповідно до п. 11 зазначених Правил, основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля.
Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Замовник (вантажовідправник) засвідчує всі екземпляри товарно-транспортної накладної підписом і при необхідності печаткою (штампом).
Замовник у разі потреби може виписувати додаткові екземпляри товарно-транспортної накладної, кількість яких визначається угодою між Замовником та Перевізником. Усі екземпляри товарно-транспортної накладної як основні, так і додаткові, повинні мати єдину серію і номер.
Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри.
Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику.
Пунктом 2 Наказу Міністерства транспорту та Міністерства Статистики України «Про затвердження типових форм первинного обліку роботи вантажного автомобіля» від 29.12.1995 року № 488/346, передбачено, що товарно-транспортні накладні у формі первинного обліку повинні застосовувати всі суб'єкти господарювання незалежно від форми власності. Згідно наданих до перевірки документів, підприємством ТОВ "Євро Форвард" «Замовник») було укладено договір №1,527 від 28.03.2012 року з ТОВ «ВК Віконні системи» код ЄДРПОУ 33972398 («Експедитор»),
Таким чином, фактичність та реальність господарської операції, за наслідками якої позивачем сформовано податковий кредит, не підтверджується необхідними первинними документами.
З огляду на викладене апеляційний суд не приймає до уваги доводи апелянта, оскільки доводи апеляційної скарги не спростовують висновків, зазначених у рішенні суду першої інстанції.
На підставі викладеного колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення вимог апелянта.
Оскільки судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 200 КАС України, залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову місцевого суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 195,197,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Євро Форвард" залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 23.08.2013 року - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку, встановленому частиною 5 статті 254 КАС України, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий: суддя Зуєва Л.Є.
суддя Шевчук О.А.
суддя Лук'янчук О.В.
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2014 |
Оприлюднено | 03.03.2014 |
Номер документу | 37413620 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Зуєва Л.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні