Постанова
від 26.02.2014 по справі 5015/5393/12
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" лютого 2014 р. Справа № 5015/5393/12

Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого-судді Желік М.Б.

суддів Костів Т.С.

Малех І.Б.

розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Земельний банк", м. Харків, вул. Чернишевські, 4 (вих. № 02-15/1009 від 27.08.2013 року)

на ухвалу Господарського суду Львівської області від 12.08.2013 року

у справі № 5015/5393/12

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Західбудінвест", м. Львів

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Галнафто-Інвест", м. Львів, пр. Свободи, 29 (код ЄДРПОУ 31441730)

про визнання боржника банкрутом

За участю представників сторін:

від кредитора (скаржника) ПАТ "Земельний банк" - не з'явився;

від кредитора ТОВ "Компанія "Західбудінвест": не з'явився;

від боржника: не з'явився;

арбітражний керуючий (ліквідатор): Шимчишин І.С.

Стороні роз'яснено її права та обов'язки, передбачені ст.ст. 22, 27 ГПК України. Клопотань про технічну фіксацію судового процесу не поступало, заяв про відвід складу суду не надходило.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

12.08.2013 року Господарським судом Львівської області (с. Морозюк А.Я.) винесена ухвала у справі № 5015/5393/12 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Західбудінвест" до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Галнафто-Інвест" про визнання боржника банкрутом, відповідно до якої звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затверджено, визнано погашеними вимоги, які не задоволенні за недостатністю майна, а саме вимоги ТОВ "Компанія "Західбудінвест" на суму 9 752 815,89 грн., вимоги ТОВ "Торговий дім "Галев Лтд" на суму 1 050 804,10 грн., вимоги ПАТ "Земельний банк" на суму 6 687 697,60 грн.; вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Законом про банкрутство строк або відхилені господарським судом, визнано погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнано такими, що не підлягають до виконання; затверджено звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого Шимчишина І.С. в сумі 16 268,24 грн.; Товариство з обмеженою відповідальністю "Галнафто-Інвест" ліквідовано; провадження у справі про банкрутство припинено.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 13.11.2013 року апеляційну скаргу задоволено, ухвалу суду першої інстанції скасовано, а справу передано на новий розгляд до господарського суду Львівської області.

22.01.2014 року постановою Вищого господарського суду України касаційну скаргу задоволено частково, постанову Львівського апеляційного господарського суду від 13.11.2013 року скасовано, а справу передано на новий розгляд до Львівського апеляційного господарського суду.

11.02.2014 року автоматизованою системою документообігу суду справу № 5015/5393/12 розприділено до розгляду судді доповідачу - М.Б.Желіку. Розпорядженням голови Львівського апеляційного господарського суду від 12.02.2014 року у склад колегії для розгляду справи № 5015/5393/12 введено суддів Костів Т.С., Малех І.Б.

Ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 12.10.2014 року апеляційну cкаргу прийнято до провадження, розгляд справи призначено на 26.02.2014 року.

26.02.2014 року через канцелярію Львівського апеляційного господарського суду від арбітражного керуючого Шимчишина І.С. надійшло заперечення на апеляційну скаргу, в якому він зазначає, що вжив усіх заходів по поверненню дебіторської заборгованості, однак більшість первинних документів є втраченою, а надіслання претензій дебіторам не дало належних результатів, відтак включення заборгованості до реєстру вимог кредиторів є неможливим. Щодо розміру частки боржника в статутному капіталі ТОВ "ТІЦ "Україна Казахстан" зазначає, що в акті інвентаризації та переліку ліквідаційної маси зазначено суму у розмірі 544500,00 грн., яка є помилковою, про що свідчить протокол загальних зборів учасників капіталі ТОВ "ТІЦ "Україна Казахстан", нотаріально засвідчений договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі та інші докази.

Сторони та інші учасники провадження у справі про банкрутство участі уповноважених представників в судовому засіданні не забезпечили, причин неявки суду не повідомили, хоча були належним чином повідомленими про час та місце судового розгляду.

Зважаючи на те, що відкладення розгляду справи за обставин, визначених у ч. 1 ст. 77 ГПК України, є обов'язком лише за умови неможливості вирішення спору в даному судовому засіданні, наявності достатніх доказів для розгляду апеляційних скарг по суті, колегія судів приходить до висновку про можливість розгляду справи на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Розглянувши апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального законодавства, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, у зв'язку з чим ухвалу господарського суду Львівської області від 12.08.2013 року у справі № 5015/5393/12 слід залишити без змін.

При цьому колегія суддів виходила з наступного.

Відповідно до статті 4 1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", норми якого переважають у застосуванні над нормами Господарського процесуального кодексу, як спеціальні норми.

Згідно прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом; положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Отже, розгляд справи про банкрутство за новою редакцією Закону здійснюється згідно з постановою про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

24.12.2012 року ухвалою господарського суду Львівської області порушено провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Галнафто-Інвест" на підставі ст. ст. 6, 7, 8, 11, 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою господарського суду Львівської області від 18.04.2013 року боржника визнано банкрутом, відкрито щодо нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено - Шимчишина І.С., затверджено арбітражному керуючому оплату послуг в розмірі двох мінімальних заробітних плат щомісячно.

Відомості про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" № 87 від 18.05.2013 року.

Відтак, при розгляді справи слід керуватися положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, що діяла до 19.01.2013 року, за винятком положень, що регулюють ліквідаційну процедуру та продаж майна у справі про банкрутство.

12.08.2013 року ліквідатором подано до господарського суду клопотання про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, ліквідацію боржника та припинення провадження у справі про банкрутство.

Ліквідація банкрута та здійснення ліквідатором заходів у ліквідаційній процедурі чітко визначаються Законом про банкрутство та спрямовані на задоволення визначених судом вимог кредиторів за рахунок продажу майна збанкрутілого суб'єкта підприємницької діяльності.

Згідно з статтею 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня свого призначення ліквідатор виконує повноваження керівника боржника банкрута, аналізує фінансове становище банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством.

Відтак, обов'язком ліквідатора є належне виконанням ним усіх повноважень в ході ліквідаційної процедури, зокрема, встановлення майна та майнових прав (обтяжень) боржника, його потенційних кредиторів шляхом надіслання запитів до державних реєстрів майнових прав та обтяжень (заборон відчуження), надіслання повідомлень до державних органів, які контролюють сплату загальнообов'язкових податків та зборів, витребування в органах державної виконавчої служби виконавчих проваджень.

Із звіту ліквідатора вбачається, що загальна сума кредиторських вимог до боржника визнаних та включених до реєстру вимог кредиторів складає 17 494 175,04 грн., в тому числі вимоги першої черги, зокрема, вимоги ТОВ "Компанія "Західбудінвест" - 7 142,00 грн., вимоги ТОВ "Торговий дім "Галев Лтд" - 1 147,00 грн., та ПАТ "Земельний банк" - 1 147,00 грн., а також вимоги четвертої черги, зокрема, вимоги ТОВ "Компанія "Західбудінвест" - 9 747 845,54 грн., ТОВ "Торговий дім "Галев Лтд" - 1 050 000,00 грн., ПАТ "Земельний банк" - 6 686 893,50 грн.

За даними обліку боржника заборгованість із виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, вимоги щодо сплати єдиного соціального внеску, податків та інших обов'язкових платежів відсутня.

Відповідно до акту Львівського міського центру зайнятості № 372 від 19.06.2013 року за результатами проведеної документальної перевірки боржника з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2006 року по 31.12.2010 року не встановлено порушень показників правильності нарахування, своєчасності перерахування страхових внесків.

Окрім того, згідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного реєстру обтяжень рухомого майна у ТОВ "Галнафто-Інвест" відсутні вимоги, забезпечені заставою майна боржника.

Повноваження ліквідатора та членів ліквідаційної комісії передбачені у статті 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

На виконання своїх повноважень ліквідатором направлено запити до Територіального управління державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Львівській області, у відповідь на які управління повідомило, що зареєстрованих технологічних транспортних засобів за боржником не зареєстровано (лист № 4/04-01-04/1880 від 02.07.2013 року), з відповіді державної інспекції сільського господарства в Львівській області № 5778/4-7-8 від 31.07.2013 року на території Львівської області транспортні засоби в Держсільгоспінспекції не зареєстровані.

19.03.2013 року відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ з обслуговування м. Львова та Пустомитівського району управління Державтоінспекції повідомило, що за боржником згідно бази комп'ютерного обліку зареєстрований транспортний засіб MERCEDES-BENZ E 240, 2003 року випуску. Однак, з інформації управління державної автомобільної інспекції ГУМBС України у Львівській області (№ 9/3164зп від 07.06.2013 року), картки угону NZA М 23640, автомобіль було викрадено, він перебуває в розшуку та внесений в базу АІС "УГОН", у зв'язку з чим зняття з обліку транспортного засобу є неможливим у відповідності до вимог Постанови КМУ № 1388 від 07.09.1998 року.

Окрім того, згідно укладеного між боржником та СК "Універсальна" договору страхування за втрату даного автомобіля було повністю виплачено страхове відшкодування.

Щодо наявності майнових активів боржника, то за результатами проведеної інвентаризації ліквідатором виявлено за даними бухгалтерського обліку основні засоби за залишковою вартістю 209 817,75 грн., а саме покращення орендованих силосних банок первісною вартістю - 8 978,82 грн. та орендованих приміщень у м. Львові по вул. Замкнена,3 первісною вартістю - 271 456,83 грн.

Згідно наказу № 1/БО від 01.07.2013 року "Про списання з обліку майнових активів" ліквідатором на підставі рішення комітету кредиторів № 2 від 20.05.2013 року списано з бухгалтерського обліку боржника зазначені основні засоби.

В межах ліквідаційної процедури ліквідатором виявлено виробничі запаси загальною вартістю 51 023,00 грн., а саме бланки простих векселів у кількості 51 шт. на загальну суму 255 грн. та цементу у кількості 101,453 т. на загальну суму 50 768,00 грн. Оскільки, згідно рішення Господарського суду Львівської області від 26.11.2012 року у справі № 5015/3934/12 встановлено, що цемент підлягає утилізації, як будівельне сміття, у зв'язку з чим відмовлено у задоволенні позовних вимог боржника, ліквідатором проведено списання виявленого у процесі ліквідації цементу загальною вартістю 50 768,00 грн. Також, у зв'язку з відсутністю у боржника законодавчо встановленого права здійснювати продаж бланків простих векселів (продаж яких здійснюють виключно комерційні банки) ліквідатором за погодженням з комітетом кредиторів знищено та списано 51 шт. бланків простих векселів (наказ № 1/БО від 01.07.2013 року "Про списання з обліку майнових активів" виданого на підставі рішення комітету кредиторів № 2 від 20.05.2013 року ) (том 5 арк. справи - 110).

На наявними у справі доказами у боржника наявні довгострокові інвестиції, які обліковувалися за методом участі в капіталі інших підприємств, зокрема, ТОВ "Бетаз-Україна' вартістю 15 000,00 грн., ТОВ "Компанія "Енергоінвест" вартістю 1 900,00 грн. та ТОВ "ТІЦ "Україна-Казахстан" вартістю 54 450,00 грн.

Так, ліквідатором встановлено, що згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців записів про проведення реєстраційних дій щодо ТОВ "Бетаз-Україна" не виявлено, а щодо ТОВ "Компанія "Енергоінвест" внесено запис про припинення юридичної особи шляхом її ліквідації, у зв'язку з чим довгострокові інвестиції, які обліковувалися за методом участі в капіталі інших підприємств, зокрема, ТОВ "Бетаз-Україна" вартістю 15 000,00 грн., ТОВ "Компанія "Енергоінвест" вартістю 1 900,00 грн. списано згідно наказу № 1/БО від 01.07.2013 року "Про списання з обліку майнових активів" виданого на підставі рішення комітету кредиторів № 2 від 20.05.2013 року.

10.06.2013 року ліквідатором боржника на підставі п. 5.3. Статуту ТОВ "ТІЦ "Україна-Казахстан", який передбачає переважне право учасників на придбання частки в товаристві направлено повідомлення про намір продати частку у статутному капіталі ТОВ "ТІЦ "Україна-Казахстан" у розмірі 99 % учасникам товариства (том 5 арк. справи 28).

01.07.2013 року учасник ТОВ "ТІЦ "Україна-Казахстан" фізична особа Фриз Юрій Ігорович повідомив про намір скористатися переважним правом придбання частки в статуті товариства за ціною 1 500,00 грн.

Генеральний директор ТОВ "ТІЦ "Україна-Казахстан" надіслав на адресу ліквідатора повідомлення про відмову від переважного права купівлі частки в статутному капіталі (лист № 05-07/13) та додав протокол загальних зборів учасників товариства № 1 від 05.07.2013 року, в якому зазначено про відмову товариства від свого переважного права на придбання частки в статутному капіталі ТОВ "ТІЦ "Україна-Казахстан", належної ТОВ "Галнафто-Інвест", яка складає 99,00% та дорівнює 54 450,00 грн. та погодження на продаж вказаної частки Фричу Ю.І. на запропонованих ним умовах.

На підставі зазначених документів, 29.07.2013 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Галнафто-Інвест" та фізичною особою Фриз Юрієм Ігоровичем укладено договір купівлі-продажу у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-інвестиційний центр "Україна-Казахстан", згідно якого частка, яка передається згідно договору складає 54 450,00 грн., що становить 99,0 % статутного капіталу товариства за узгодженою між сторонами ціною в розмірі 1 500,00 грн. Договір посвідчений приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Шоробурою-Гіркою Н.С. про що вчинено запис за № 2529.

Колегія суддів звертає увагу на те, що зазначеними доказами підтверджується розмір частки боржника в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгово-інвестиційний центр "Україна-Казахстан" що становить 99,0 % та складає 54 450,00 грн. Щодо суперечливості в зазначені розмірі участі боржника в статутному капіталі товариства зазначених, зокрема, в акті інвентаризації майнових активів та переліку ліквідаційної маси, ліквідатор зазначив про здійснення технічної помилки при складенні вказаних документів, що знаходить своє підтвердження в інших доказах, які містяться в матеріалах справи.

Зі звіту вбачається, що ліквідатором виявлено наявність грошових коштів боржника, зокрема, в ПАТ "Земельний банк" в сумі 90,09 грн., в ВАТ СКБ "Дністер" в сумі 1 807 565,13 грн., в ПАТ "Укргазпромбанк" в сумі 611,92 грн.

Грошові кошти у сумі 1 807 655,22 грн. були списаними ліквідатором на підставі наказу № 3/БО від 01.08.2013 року за погодження комітету кредиторів, оформленого протоколом № 5 від 31.07.2013 року, у зв'язку з тим, що постановою правління НБУ від 13.03.2010 року за № 128 прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ВАТ "СКБ "Дністер" (опубліковано в газеті "Голос України" № 47 (4797) від 17.03.2010 року), а постановою правління НБУ від 30.07.2010 року за № 375 прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Земельний банк" (опубліковано в газеті "Голос України" № 144 (4894) від 05.08.2010 року). Ліквідатор також зазначив, що документів на підтвердження включення вимог боржника до реєстрів вимог кредиторів вказаних банків відсутні, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 89 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ці вимоги не розглядаються і є погашеними. Щодо грошових коштів, які обліковувалися на рахунку ПАТ "Укргазбанк", то вони були використаними у ліквідаційній процедурі.

За результатами реалізації майнових активів банкрута, стягнення дебіторської заборгованості та з врахуванням нарахованих відсотків на залишок коштів на рахунку в ліквідаційній процедурі було отримано 39 079,05 грн. та розподілено вказані кошти наступним чином: 16 268,24 грн. - на оплату послуг арбітражного керуючого; 19 953,36 грн. - на оплату витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство; 2 857,45 грн. - на погашення кредиторських вимог першої черги, а саме вимоги ТзОВ "Компанія "Західбудінвест" в розмірі 2 171,65 грн., вимоги ТзОВ "Торговий дім "Галев Лтд" в розмірі 342,90 грн., вимоги ПАТ "Земельний банк" в розмірі 342,90грн.

З метою визначення початкової вартості активів боржника 21.05.2013 року ліквідатором за погодженням з комітетом кредиторів (протокол № 2 від 20.05.2013 року) укладено договір № 0521/13 з СПД Садовенком Юрієм Павловичем, за результатами виконання якого виконавцем надано звіт про вартість майна, зокрема, вартість права вимоги дебіторської заборгованості ТОВ "Галнафто-Інвест" до ТОВ Компанія "Західбудінвест", що складає 35 769,67 грн. та вартість належної боржникові частки у статутному капіталі ТОВ ТІЦ "Україна-Казахстан", що становить 1,00 грн. За результатами проведеного аукціону з продажу дебіторської заборгованості ТОВ "Галнафто-Інвест" до ТОВ Компанія "Західбудінвест" переможцем оголошено Пилипівa А.В., який запропонував і сплатив за право вимоги - 36 842,76 грн. (протокол про проведення аукціону № 07 від 19.07.2013 року).

Колегія суддів окремо звертає увагу на те, що згідно додатку до наказу № 2 від 31.07.2013 року "Перелік заборгованості ТОВ "Галнафто-Інвест", яка є безнадійною для погашення та підлягає списанню (том 5 арк. справи 111-112) заборгованість, зокрема, Кунинець Юрія Михайловича в сумі 2 532 545,00 грн., ТОВ "Галев Лтд" в сумі 1 050 000,00 грн., ПАТ "Земельний банк" в сумі 500 000,00 грн. списана, що відображено в бухгалтерському обліку та ліквідаційному балансі боржника.

Щодо заборгованості ТОВ "Севстроймаркет", то в ході ліквідаційної процедури первинних документів чи бухгалтерських даних що її підтверджують не виявлено, а відтак у ліквідатора не було підстав для її включення до складу ліквідаційної маси.

Ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу є за своєю правовою природою судовим рішенням, яке підсумовує хід ліквідаційної процедури, в якому необхідно повно відобразити обставини, що мають значення для даної справи (вчинення належних дій по виявленню активів та пасивів боржника, встановленню правового статусу боржника, як юридичної особи, встановленню відсутності керівних органів боржника за адресою їх місцезнаходження у випадку ведення спрощеної процедури банкрутства, доведення неможливості відновлення платоспроможності боржника внаслідок вжитих ліквідатором заходів та необхідність його ліквідації, тощо), висновки суду про встановлені обставини і їх правові наслідки повинні бути вичерпними, відповідати дійсності та підтверджуватися достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.

Разом з тим, ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу є судовим актом, який не тільки встановлює обставини відсутності майна боржника для задоволення вимог кредиторів, дає оцінку повноті дій ліквідатора в ході ліквідаційної процедури, вона підсумовує також хід процедури банкрутства та припиняє провадження у справі про банкрутство.

Як вбачається з довідок ПАТ КБ "Приватбанк" № 08.07.0.0.0/130328103214 від 28.03.2013 року, Філії АТ "Укрексімбанк" у м. Львові № 060/14241 від 29.04.2013 року, ПАТ "ВТБ БАНК" № 53/1700-08-2 від 27.03.2013 року, АБ "Укргазбанк" № 15/290/843 від 01.04.2013 року, №557/11 від 09.08.2013 року, № 558/11 від 09.08.2013 року, № 559/11 від 09.08.2013 року усі банківські рахунки банкрута закрито.

Відповідно до архівної довідки Приватної архівної установи "Трудовий архів" №16-Р від 30.07.2013 р. та акту приймання-передавання від 30.07.2013 року документи з особового складу банкрута 2001-2013 роки прийнято на зберігання.

Пропозицій від інвесторів, засновників підприємства та інших бажаючих осіб стосовно покращення фінансового стану підприємства не надходило.

З ліквідаційного балансу, звіту ліквідатора, матеріалів справи, вбачається, що не задоволеними за недостатністю (відсутністю) майна банкрута залишилися вимоги кредиторів (з врахуванням поточних вимог) на загальну суму 17 491 317,59 грн., з яких 9 752 815,89 грн. складають вимоги ТзОВ "Компанія "Західбудінвест", 1 050 804,10 грн. складають вимоги ТзОВ "Торговий дім "Галев Лтд", 6 687 697,60 грн. складають вимоги ПАТ "Земельний банк".

Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.

Відповідно до частини 1 статті 32 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Отже, звіт ліквідатора та поданий ним ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх заходів ліквідаційної процедури, повне вчинення ним дій по виявленню кредиторів та активів боржника, за результатом розгляду яких суд приймає рішення про можливість відновлення платоспроможності боржника або встановлює неможливість задоволення вимог конкретних кредиторів та приймає рішення про його ліквідацію та припинення провадження у справі. Ухвала про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу приймається за наслідком проведення судового засідання, заслуховування думки сторін у справі, в тому числі кредиторів боржника.

Відтак, колегія суддів приходить до висновку про те, що ліквідатором здійснено усіх необхідних заходів з ліквідації банкрута, у зв'язку з чим звіт ліквідатора підлягає затвердженню, а товариство ліквідації.

У процесі перегляду справи апеляційний суд за наявними у справі та додатково поданими доказами повторно розглядає справу; апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги (подання) і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі (ст. 101 ГПК України).

Згідно ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Ліквідатором подано на затвердження господарського суду звіт про оплату послуг та відшкодування витрат у справі по банкрутство станом на 31.07.2013 року та звіт про витрати пов'язані з провадженням у справі про банкрутство з додаванням підтверджуючих документів (том 5 арк. справи 175-206).

31.07.2013 року комітет кредиторів на своєму засіданні прийняв рішення (протокол № 5) про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого Шимчишина І.С. станом на 31.07.2013 року на суму 16 268,24 грн., затверджено звіт про витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство, станом на 31.07.2013 року на суму 19 885,36 грн.

Вказані витрати є обґрунтованими та підтверджені належними доказами, що місяться в матеріалах справи, відтак, колегія суддів приходить до висновку про необхідність їх задоволення.

Відповідно до діючого законодавства обґрунтованим визнається рішення, в якому повно відображені обставини, які мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні. Оскаржувана ухвала зазначеним вимогам відповідає.

За таких умов, колегія суддів діючи в межах повноважень передбачених ст. 103 Господарського процесуального кодексу України та з урахуванням висновків Вищого господарського суду України викладених у постанові від 22.01.2014 року вважає, що в задоволенні вимог апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства "Земельний банк" слід відмовити, а ухвалу Господарського суду Львівської області у справі № 5015/5393/12 від 12.08.2013 року залишити без змін, як таку, що прийнята при повному з'ясуванні усіх обставин справи.

Керуючись ст. ст. 99, 101, 103, 105, 106 ГПК України, Львівський апеляційний господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. В задоволенні вимог апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства "Земельний банк", м. Харків, вул. Чернишевські, 4 (вих. № 02-15/1009 від 27.08.2013 року) відмовити.

2. Ухвалу Господарського суду Львівської області від 12.08.2013 року у справі № 5015/5393/12 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку.

Матеріали даної справи повернути в місцевий господарський суд.

Повний текст постанови складено 03.03.2014 року

Головуючий суддя Желік М.Б.

суддя Костів Т.С.

суддя Малех І.Б.

СудЛьвівський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення26.02.2014
Оприлюднено04.03.2014
Номер документу37432561
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5015/5393/12

Ухвала від 01.08.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Ухвала від 21.03.2013

Господарське

Господарський суд Львівської області

Морозюк А.Я.

Постанова від 26.02.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Желік М.Б.

Ухвала від 12.02.2014

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Желік М.Б.

Постанова від 22.01.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Короткевич O.Є.

Ухвала від 25.12.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Короткевич O.Є.

Ухвала від 25.12.2013

Господарське

Вищий господарський суд України

Короткевич O.Є.

Постанова від 13.11.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Михалюк О.В.

Ухвала від 23.10.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Михалюк О.В.

Ухвала від 25.09.2013

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Михалюк О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні