Справа № 2-5157/08
Провадження № 6/413/13/14
У Х В А Л А
22 січня 2014 року Краснолуцький міський суд Луганської області у складі: головуючого судді Чехова Є. М.,
при секретарі Гаріні М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красний Луч заяву ВДВС Краснолуцького МУЮ про вжиття заходів для забезпечення рішення суду шляхом тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України -
В С Т А Н О В И В :
Начальник ВДВС Краснолуцького МУЮ в порядку цивільного судочинства звернувся до суду із поданням про вжиття заходів для забезпечення рішення суду шляхом тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України відносно ОСОБА_1. В обгрунтування подання зазначив, що у ВДВС Краснолуцького МУЮ на виконанні перебуває виконавчий лист № 2-5157 від 27.11.2008 року, виданий Краснолуцьким міським судом Луганської області, з примусового виконання рішення суду про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 20.11.2008 року та до повноліття дитини, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4. Боржник ігнорує виконання рішення суду, доказом чого є наявність заборгованості по сплаті аліментів, яка станом на 11 . 05.2012р. складає 11316грн.79коп.. Начальник ВДВС Краснолуцького МУЮ просить суд вжити заходи для забезпечення виконання рішення суду шляхом тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, виконання якого покласти на органи Державної прикордонної служби.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно п.1 ст.377-1 ЦПК України питання про тимчасове обмеження боржника фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органі ДВС за поданням державного виконавця, погодженим з начальником ВДВС.
Згідно п.2 ст.377-1 ЦПК України суд негайно розглядає подання, зазначене в частині першій цієї статті, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.
Представник ВДВС Краснолуцького МУЮ Шевченко М.В. у судове засідання не з`явився, просить подання розглянути за його відсутністю , на задоволенні подання наполягає.
Судом встановлено, що на виконанні ВДВС Краснолуцького МУЮ знаходиться виконавчий лист № 2-5157 від 27.11.2008 року, виданий Краснолуцьким міським судом Луганської області 28.07.2009 року , з примусового виконання рішення Краснолуцького міського суду Луганської області від 27.11.2008 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/6 частини всіх видів заробітку, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 20.11.2008 року та до повноліття дитини, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4.
20.08.2009 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №14393736.
Правом добровільного виконання рішення суду негайно в межах платежів за один місяць у строк ( 7 днів) боржник не скористався.
ОСОБА_1 не виконує рішення суду належним чином, при цьому утворює дійсні перешкоди у виконанні судового рішення, доказом чого є заборгованість по сплаті аліментів на користь ОСОБА_2 в розмірі 11316,79грн., що склалась на ІНФОРМАЦІЯ_4. Розмір заборгованості по аліментам визначена державним виконавцем за місцем виконання рішення, виходячи з середньої заробітної плати для даної місцевості.
З метою перевірки майнового стану боржника, були надіслані запити до ВРЕВ УДАІ м.Красний Луч, КП «БТІ Краснолуцької міської ради», Краснолуцького управління земельних ресурсів, УПФУ м.Красний Луч, ДПІ м.Красний Луч. Згідно отриманих відповідей на запити встановлно, що ОСОБА_1 на податковому обліку в ДПІ м.Красний Луч як приватний підприємець не знаходиться, земельних ділянок на праві власності не має, не пенсійному обліку у м.Красний Луч не перебуває.
Згідно довідки обласного адресного бюро у Луганській області від 02.11.2012р. боржник зареєстрованим у м.Красний Луч не значиться. За повідомленням заінтересованої особи ОСОБА_2 боржник є громадянином Російської Федерації , за адресою: АДРЕСА_1, де проживав фактично, на теперішній час не проживає встановити його місцезнаходження не виявляється можливим, про що державним виконавцем складений відповідний акт від 12.09.2013року . Постанова про привід боржника, надіслана ВДВС Краснолуцького МУЮ до органів МВС, не виконана через відсутність боржника за місцем проживання.
Проведені всі можливі заходи виконавчого провадження не призвели до виконання рішення суду. З вини боржника унеможливлюється здійснення виконання рішення суду, що заподіює охоронюваним правам і інтересам стягувача суттєву шкоду.
Враховуючи те, що сума боргу є значною, державний виконавець просить суд вжити до боржника заходи щодо примусового виконання рішення суду.
Обов'язок ОСОБА_1 щодо виконання судового рішення підтверджується рішенням Краснолуцького міського суду Луганської області від 27.11.2008 року по цивільній справі №2-5257/2008р., ст.7 Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ст.129 Конституції України однією з основних засад судочинства є обов'язковість рішень суду.
Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця, органом здійснення вищевказаного заходу є Адміністрація Державної прикордонної служби України.
Пунктом 18 ч.3 ст.11 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.
Згідно ст. 80 Закону України «Про виконавче провадження» (в редакції від 04.11.2010 року), у разі невиконання іноземцями, особами без громадянства та іноземними юридичними особами, які відповідно проживають (перебувають) чи зареєстровані на території України або мають на території України власне майно, яким володіють самостійно або разом з іншими особами, рішень державний виконавець звертається до компетентних органів з поданням про заборону в'їзду в Україну чи видворення за межі України таких осіб відповідно до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».
Отже, наявність в особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.
Пунктом 8 ст.19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" встановлено, що на Державну прикордонну службу відповідно до визначених законом завдань покладається, зокрема, запобігання та недопущення в'їзду в Україну або виїзду з України осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в'їзд в Україну або яких тимчасово обмежено у праві виїзду з України, у тому числі згідно з дорученнями правоохоронних органів.
Згідно п.4 ст.20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" на органи Державної прикордонної служби України завдань, вони також мають право, зокрема, з'ясовувати підстави в'їзду в Україну або виїзду з України, не пропускати через державний кордон України осіб без дійсних документів на право його перетинання, осіб, які надали завідомо неправдиві відомості під час одержання зазначених документів, осіб, яким Державною прикордонною службою України за порушення законодавства з прикордонних питань та про правовий статус іноземців чи за мотивованим письмовим рішенням суду та правоохоронних органів не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України.
Отже, наявність у особи невиконаних зобов'язань, покладених на неї судовим рішенням, є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України.
Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
На підставі вищевикладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.205, ст. 377-1 ЦПК України, Закон України "Про виконавче провадження",суд
УХВАЛИВ:
Подання відділу ДВС Краснолуцького МУЮ про вжиття заходів для забезпечення виконання рішення суду шляхом тимчасового обмеження ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України задовольнити.
Вжити заходи для забезпечення повного та своєчасного виконання рішення, ухваленого Краснолуцьким міським судом Луганської області 27.11.2008 року по цивільній справі №2-5257/2008р. за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину, шляхом тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с.Тумасли Ільшевського району республіки Азербайджан, громадянина Російської Федерації Виконання ухвали покласти на органи Державної прикордонної служби.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Луганської області шляхом подачи у 5-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги.
Головуючий Є.М.Чехов
Суд | Краснолуцький міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2014 |
Оприлюднено | 05.03.2014 |
Номер документу | 37449357 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краснолуцький міський суд Луганської області
Чехов Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні