Постанова
від 26.12.2013 по справі 2а-715/10/0770
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

26 грудня 2013 рокум. Ужгород№ 2а-715/10/0770

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,

з участю секретаря судового засідання - Гринюка І.В.,

за участю сторін та осіб, які беруть участь у справі:

сторони в судове засідання не з'явилися,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Олешницької сільської ради про стягнення фінансових санкцій у сумі 170, 00 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернулося у Закарпатський окружний адміністративного суду з позовною заявою до Олешницької сільської ради про стягнення фінансових санкцій у сумі 170, 00 грн.

У судове засідання представник позивачан не з'явилася, однак 26 грудня 2013 року до канцелярії суду подано клаопотання представником позивача про розгляд справи за його відсутності за наявними матеріалами у справі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився заперечень на адміністративний позов не подав, не забезпечив явку свого уповноваженого представника, про причини такої неявки суд не повідомив, хоча про дату і час судового засідання був належним чином повідомлений, відповідно до вимог глави 3 розділу II Кодексу адміністративного судочинства України за адресою, вказаною у матеріалах справи. Доказом про належне повідомлення якого слугують наявні в матеріалах справи конверти, як повернулися на адресу суду у зв'язку із закінченням терміну зберігання (а.с.30а, 47). Оскільки суд не має відомостей про причину неявки представника відповідача, то розглядає справу на підставі наявних у ній даних та доказів.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить наступного висновку.

Судом встановлено, що у відповідності до ч.1 ст.9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

У відповідності до п.1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996 р. № 929 (зі змінами і доповненнями), державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовуючих установок та мереж суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд).

Згідно п.1 Наказу Міністерства палива та енергетики України "Про державний енергетичний нагляд" за № 422 від 03.11.2006 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики України щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

Згідно з Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, Держенергонагляд є державним органом уповноваженим на здійснення державного енергетичного нагляду за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії.

Відповідно до Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Закарпатській області дана інспекція є структурним підрозділом Відокремленого Підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

Згідно із ст. 9 вищезазначеного Закону, державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Вищевказана інспекція наділена правом давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; застосовувати у встановленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів.

Як встановлено судом, за результатами проведеної перевірки 22 липня 2009 року на Олешницьку сільську раду Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Закарпатській області винесено припис № 03/21/В-ІХ-53 від 22 липня 2009 року та про виконання припису в цілому повідомити до 02 листопада 2009 року (а.с. 19-20).

Згідно з п. 8 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" припис - це обов'язкова для виконання у визначенні строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб'єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

З метою перевірки стану виконання припису та усунення порушень законодавства про електроенергетику, на підставі вищевказаних норм, 15 - 17 грудня 2009 року Інспекцією проведено перевірку виконання припису відповідачем. Даною перевіркою встановлено факт ухилення від виконання вимог припису, про що складено акт (протокол) № 03/21/В-ІХ-92 від 17 грудня 2009 року (а.с. 21).

У відповідності до ч. 1 ст. 12 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" невиконання приписів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законодавством.

Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачена ст. 27 Закону України "Про електроенергетику". Так, у відповідності до абз.2 ч.3 ст.27 вищевказаного Закону, суб'єкти господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Так, на підставі Акту перевірки (протоколу) Інспекцією було винесено Постанову за № В-33/09 від 17 грудня 2009 року про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, якою за ухилення від виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на відповідача накладено штраф у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.

Постановою Кабінету Міністрів України за № 1312 від 21 червня 1999 року "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" передбачено порядок застосування таких санкцій.

У відповідності до вимог п. 10 вищевказаної Постанови Кабінету Міністрів України суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Судом встановлено, що штраф в добровільному порядку відповідачем не сплачено.

Штрафи, які накладаються Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, скеровуються до Державного бюджету України. Непоступлення, а також несвоєчасне поступлення штрафних санкцій до Державного бюджету України, зачіпає інтереси держави, у зв'язку з тим, що відбувається недофінансування бюджетних установ, організацій, соціальних програм, що тягне за собою загрозу стабільності соціальної політики держави.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 160, 163, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позовну заяву Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Олешницької сільської ради про стягнення фінансових санкцій у сумі 170, 00 грн. - задоволити повністю.

2. Стягнути з відповідача - Олешницької сільської ради Виноградівського району Закарпатської області (90324, Закарпатська область, Виноградівський район, с. Олешник, вул. Українська, буд. 187, код ЄДРПОУ 04351133, р/р 35412001001159 в ГУДКУ у Закарпатській області, МФО - 812016) на користь Державного (місцевого) бюджету України штраф у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень (нуль) 00 копійок.

3. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Д.В. Іванчулинець

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.12.2013
Оприлюднено06.03.2014
Номер документу37466406
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-715/10/0770

Постанова від 26.12.2013

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Іванчулинець Д.В.

Ухвала від 14.11.2013

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Кузьмич С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні