ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-23-25
У Х В А Л А
"03" березня 2014 р. Справа № 10/123-12/17
Суддя Горбасенко П.В., розглянувши скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на дії відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області у справі
за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Регіон"
про стягнення 11 962,50грн.
За участю представників:
від позивача не з'явилися;
від відповідача не з'явилися;
від відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області Сташук Н.Ф. (начальник).
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Київської області від 30.11.2012р. (суддя Горбасенко П.В.) у справі № 10/123-12/17 позов задоволено частково, з відповідача на користь позивача стягнуто 10 875 (десять тисяч вісімсот сімдесят п'ять гривень) 00 коп. боргу за договором на надання послуг № 8 від 16.07.2012р., 445 (чотириста сорок п'ять гривень) 70 коп. пені та 1 523 (одну тисячу п'ятсот двадцять три гривні) 14 коп. судового збору, у задоволені решти позову відмовлено.
14.12.2012р., на виконання рішення господарського суду Київської області від 30.11.2012р. у справі № 10/123-12/17, видано наказ.
03.02.2014р. до канцелярії господарського суду Київської області від Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 надійшла скарга на дії відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області у справі № 10/123-12/17 (вх. № 16/14 від 03.02.2014р.), у якій позивач просить суд визнати постанову відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області від 25.12.2013р. про повернення виконавчого документа стягувачу по виконанню наказу господарського суду Київської області № 10/123-12/17 від 14.12.2012р. неправомірною та скасувати; зобов'язати відділ державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області здійснити примусове виконання наказу господарського суду Київської області № 10/123-12/17 від 14.12.2012р. про стягнення з ТОВ «Регіон» на користь ФОП ОСОБА_1 12 843,84грн. боргу. Зазначена скарга мотивована тим, що державним виконавцем ВДВС Згурівського РУЮ в порушення вимог ст.ст. 6, 11, 27 Закону України «Про виконавче провадження» не вжито всіх заходів щодо примусового виконання рішення суду.
Ухвалою господарського суду Київської області від 04.02.2014р. розгляд скарги призначено на 03.03.2014р.
03.03.2014р. до канцелярії господарського суду Київської області від представника відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області надійшло заперечення на скаргу Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на дії державного виконавця № 306/03-23/2 від 28.02.2014р. (вх. № 3692/14 від 03.03.2014р.), згідно якого останній визнав доводи скарги безпідставними, необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, яке прийнято судом.
У судовому засіданні 03.03.2014р. представник відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області заперечив проти задоволення скарги.
Представники сторін у судове засідання 03.03.2014р. не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та місце розгляду скарги були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. Скарги на дії органів Державної виконавчої служби розглядаються господарським судом, про час і місце якого повідомляються ухвалою стягувач, боржник чи прокурор та орган виконання судових рішень. Неявка боржника, стягувача, прокурора чи представника органу Державної виконавчої служби в судове засідання не є перешкодою для розгляду скарги. За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачеві, боржникові та органові виконання судових рішень. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому цим Кодексом порядку.
Статтею 124 Конституції та статтею 115 ГПК України передбачено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України „Про виконавче провадження".
Виконання рішення господарського суду провадиться на підставі виданого ним наказу, який є виконавчим документом. Після набрання судовим рішенням законної сили наказ видається за заявою стягувачу чи прокурору, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, або надсилається стягувачу рекомендованим чи цінним листом. Накази про стягнення судового збору надсилаються до місцевих органів державної податкової служби. Якщо судом було вжито заходів щодо забезпечення позову за заявою осіб, на користь яких ухвалено судове рішення, суд разом із виконавчим листом видає копію документів, що підтверджують виконання ухвали суду про забезпечення позову. У разі повного або часткового задоволення первісного і зустрічного позовів накази про стягнення грошових сум видаються окремо по кожному позову. Якщо судове рішення прийнято на користь декількох позивачів, або проти декількох відповідачів, або якщо виконання повинно бути проведено в різних місцях, видаються накази із зазначенням тієї частини судового рішення, яка підлягає виконанню за даним наказом (ст. 116 ГПК України).
Приписами статті 1 Закону України „Про виконавче провадження" (далі - Закон) визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення).
Згідно ч. 1 ст. 11 Закону державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону у разі повернення виконавчого документа стягувачу у зв'язку з неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення строк пред'явлення виконавчого документа до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення, а в разі повернення виконавчого документа у зв'язку із встановленою законом забороною щодо звернення стягнення на майно чи кошти боржника, а також проведення інших виконавчих дій стосовно боржника, - з моменту закінчення дії відповідної заборони.
Державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби (ч. 1 ст. 25 Закону).
Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова (ч. 2 ст. 25 Закону).
Частиною першою ст. 31 Закону передбачено, що у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.
Відповідно до ст. 32 Закону заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб; 2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника; 3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні; 4) інші заходи, передбачені рішенням.
Згідно ст. 33 Закону у разі якщо в органі державної виконавчої служби відкрито кілька виконавчих проваджень про стягнення коштів з одного боржника, вони об'єднуються у зведене виконавче провадження і на майно боржника накладається арешт у межах загальної суми стягнення, виконавчого збору і можливих витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій. У разі якщо виконавчі провадження про стягнення коштів з одного боржника відкриті у кількох органах державної виконавчої служби, об'єднання виконавчих проваджень у зведене здійснюється в порядку, встановленому Міністерством юстиції України.
Виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, за яким виконання не здійснювалося або здійснено частково, повертається стягувачу у разі, якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення, а, здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними (п. 2 ч. 1 ст. 47 Закону).
Згідно ч. 1 ст. 50 Закону у разі закінчення виконавчого провадження (крім направлення виконавчого документа за належністю іншому органу державної виконавчої служби, офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за рішенням суду, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій), повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, арешт, накладений на майно боржника, знімається, скасовуються інші вжиті державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв'язку із завершенням виконавчого провадження. Завершене виконавче провадження не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 82 Закону рішення, дії або бездіяльність державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби можуть бути оскаржені стягувачем та іншими учасниками виконавчого провадження (крім боржника) до начальника відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до керівника відповідного органу державної виконавчої служби вищого рівня чи до суду.
Судом встановлено, що 01.02.2013р. до відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області від стягувача надійшов наказ господарського суду Київської області від 14.12.2012р. у справі № 10/123-12/17.
Постановою відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області про відкриття виконавчого провадження ВП № 36391213 від 05.02.2013р. відкрито виконавче провадження з виконання наказу господарського суду Київської області від 14.12.2012р. про стягнення з відповідача на користь позивача боргу у розмірі 12 843,84грн.
Постановою відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження ВП № 36391213 від 12.02.2013р. накладено арешт на все майно, що належить боржнику у межах суми звернення стягнення 12 843,84грн.
Постановами відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області про арешт коштів боржника від 02.04.2013р. накладено арешт на банківські рахунки відповідача, які вказані у відповіді ДПС України № 779469 від 07.03.2013р. на запит ДВС про номери рахунків відповідача, відкритих у банках та інших фінансових установах боржниками - юридичними особами та/або фізичними особами - підприємцями.
Як вбачається з наявних у матеріалах справи повідомлень банківських установ органом ДВС встановлено, що грошові кошти на рахунках відповідача відсутні або рахунки закриті.
Актом державного виконавця від 12.06.2013р. встановлено, що у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення. Згідно відповідей на запити рухомого та нерухомого майна за боржником не зареєстровано, фактичної діяльності не проводить, за адресою реєстрації не знаходиться, кошти на арештованих рахунках відсутні. Вказане підтверджується наявними в матеріалах справи відповідями на запити.
Постановою відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження від 03.07.2013р. приєднано виконавче провадження № 36391213 з примусового виконання наказу господарського суду Київської області від 14.12.2012р. до зведеного виконавчого провадження № 38978187, яке веде відділ державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області.
Актом державного виконавця від 25.12.2013р. повторно встановлено, що у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення. Згідно відповідей на запити рухомого та нерухомого майна за боржником не зареєстровано, фактичної діяльності не проводить, за адресою реєстрації не знаходиться, кошти на арештованих рахунках відсутні.
Крім того, як вбачається з пояснень директора ТОВ «Регіон» № 421 від 25.12.2013р. з 2010р. ТОВ «Регіон» не проводить регулярної господарської діяльності, орендовані у громадян земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які не використовувались, були передані в суборенду. Також у ТОВ «Регіон» відсутнє майно, на яке було б можливо звернути стягнення, відсутні залишки в касі та відсутній рух грошових коштів на рахунках. Вказане підтверджується оборотно-сальдовою відомістю боржника, наявною в матеріалах справи.
Постановою відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області про виведення виконавчого провадження із зведеного виконавчого провадження ВП № 36391213 від 25.12.2013р. виведено виконавче провадження № 36391213 з примусового виконання наказу господарського суду Київської області від 14.12.2012р. із зведеного виконавчого провадження № 38978187, яке веде відділ державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області.
Постановою відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області про повернення виконавчого документа стягувачеві ВП № 36391213 від 25.12.2013р. наказ господарського суду Київської області від 14.12.2012р. у справі № 10/123-12/17 повернуто стягувану на підставі п. 2 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з відсутністю в боржника майна, на яке може бути звернуто стягнення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області вжито всіх передбачених законом заходів з примусового виконання наказу господарського суду Київської області № 10/123-12/17 від 14.12.2012р., а постанова відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області про повернення виконавчого документа стягувачеві ВП № 36391213 від 25.12.2013р. є такою, що винесена у відповідності до Закону України «Про виконавче провадження».
Доводи скаржника на те, що боржник має в оренді земельні ділянки загальною площею до 1 тис. га, які використовує з метою отримання прибутки, які можуть бути предметом арешту та вилучення не приймаються судом, оскільки як вбачається з листа Відділу Держземагенства у Згурівському районі Київської області № 424 від 25.06.2013р. земельні ділянки, оформлені на ТОВ «Регіон» не обліковуються. Крім того, в матеріалах справи наявний договір суборенди землі № 1169 від 24.12.2010р., згідно якого ТОВ «Регіон» передало ТОВ «Виробниче підприємство «Центр» в суборенду земельні ділянки площею 1 852,60 га.
Твердження скаржника про ненакладення органом ДВС арешту на банківський рахунок відповідача, інший ніж зазначений у позовній заяві не приймається судом, оскільки відділом державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області вжито всіх заходів щодо виявлення всіх банківських рахунків відповідача, на які у відповідності до чинного законодавства було накладено арешт, що підтверджується наявними матеріалами справи.
Також суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 5 ст. 47 Закону України «Про виконавче провадження» повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених цією статтею, не позбавляє його права повторно пред'явити виконавчий документ до виконання протягом строків, встановлених статтею 22 цього Закону.
З огляду на наведене та враховуючи відсутність підстав для задоволення скарги Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на дії відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області суд вирішив відмовити у її задоволенні у повному обсязі.
З огляду на вищевикладене та керуючись ст.ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 у задоволенні скарги на дії відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області у повному обсязі.
2. Копію ухвали надіслати учасникам провадження та відділу державної виконавчої служби Згурівського районного управління юстиції у Київській області (07600, Київська обл., смт. Згурівка, вул. Українська, 13).
Суддя П.В. Горбасенко
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2014 |
Оприлюднено | 11.03.2014 |
Номер документу | 37492604 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Горбасенко П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні