Ухвала
від 03.02.2014 по справі 8/325-ап-08 (22-а-6658/08)
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

03 лютого 2014 року м. Київ В/800/4801/13

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

Сірош М.В.,

Блажівська Н.Є.,

Рибченко А.О.,

Степашко О.І.,

Усенко Є.А.

перевіривши заяву Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до Публічного акціонерного товариства «Херсонський комбінат хлібопродуктів», суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_6

про стягнення коштів за договором купівлі-продажу, -

ВСТАНОВИЛА:

23 жовтня 2012 року ухвалою Вищого адміністративного суду України касаційна скарга Публічного акціонерного товариства «Херсонський комбінат хлібопродуктів» на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2011 року задоволена.

Постанова Одеського апеляційного адміністративного суду від 20 квітня 2011 року скасована, а постанова Господарського суду Херсонської області від 16 липня 2008 року залишена без змін.

Не погоджуючись з рішенням суду касаційної інстанції, Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області звернулася із заявою про допуск для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 жовтня 2012 року та її скасування, посилаючись на неоднакове застосування судом касаційної інстанції ст. 250 Господарського кодексу України.

Обговоривши викладені у поданій заяві доводи, колегія суддів прийшла до висновку, що заява про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 жовтня 2012 не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України, однією з підстав звернення із заявою про перегляд Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що призвело до ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.

Під неоднаковим застосуванням одних і тих самих норм матеріального права необхідно розуміти, як різне тлумачення змісту і сутності правових норм, на підставі якого зроблено висновок про різний зміст суб'єктивних прав і обов'язків учасників відповідних правовідносин, у тому числі про наявність та обсяг прав і/або обов'язків осіб, які беруть участь у справі; різне застосування правил конкуренції правових норм при вирішенні колізій між ними з урахуванням ієрархії цих правових норм, а також дії норм у часі, просторі та за колом осіб, тобто незастосування закону, який підлягав застосуванню; різне визначення предмета регулювання правових норм, зокрема застосування різних правових норм для регулювання одних і тих самих відносин або поширення дії норми на певні правовідносини в одних випадках і незастосування цієї самої норми до аналогічних відносин в інших випадках, тобто різне застосування закону, який не підлягав застосуванню; різне застосування правил аналогії права чи закону в подібних правовідносинах.

Подібність правовідносин означає тотожність об'єкта та предмета правового регулювання, а також умов застосування правових норм (часу, місця, підстав виникнення, припинення та зміни відповідних правовідносин).

Зміст правовідносин з метою з'ясування їх подібності в різних рішеннях суду (судів) касаційної інстанції визначається обставинами кожної конкретної справи.

Як вбачається із поданої заяви, правовідносини, що розглядаються, відмінні від тих, на які посилається заявник в обґрунтування наявності підстав для перегляду справи, що не дає можливості дійти висновку щодо неоднакового застосування судом касаційної інстанції однієї й тієї самої норми матеріального права.

Таким чином, ухвала Вищого адміністративного суду України від 23 жовтня 2012 року не підлягає перегляду Верховним Судом України, оскільки із доданих до заяви копій судових рішень не вбачається неоднакового застосування норм матеріального права.

Обговоривши доводи заяви, колегія суддів не знаходить підстав для допуску справи до провадження Верховного Суду України для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 жовтня 2012 року.

Керуючись статтями 237, 240 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИЛА:

Відмовити Державній податковій інспекції у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області у допуску до провадження Верховного Суду України справи за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до Публічного акціонерного товариства «Херсонський комбінат хлібопродуктів», суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_6

про стягнення коштів за договором купівлі-продажу для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 жовтня 2012 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Судді: Сірош М.В.

Блажівська Н.Є.

Рибченко А.О.

Степашко О.І.

Усенко Є.А.

СудВищий адміністративний суд України
Дата ухвалення рішення03.02.2014
Оприлюднено13.03.2014
Номер документу37573636
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —8/325-ап-08 (22-а-6658/08)

Ухвала від 03.02.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Сірош М.В.

Ухвала від 06.12.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Сірош М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні