cpg1251
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 лютого 2014 року м. Київ К/9991/76269/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого судді-доповідача Голубєвої Г.К.
Суддів Островича С.Е.
Рибченка А.О.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2011 року та постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 30.07.2009 року по справі № 2-а-5938/09/2270/11 за позовом Кам'янець-Подільського підприємства «Тепло» по заготівлях та постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень, -
ВСТАНОВИВ:
Кам'янець-Подільське підприємство «Тепло» по заготівлях та постачанню палива населенню, комунально-побутовим підприємствам і установам звернулось до суду з позовною заявою до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень №0000682342/0 від 28.05.2009 року про донарахування податку на прибуток в сумі 10 333,00 гривень та штрафних санкцій в сумі 2 067,00 гривень, №0000692342/0 від 28.05.2009 року в частині нарахування 8 267,00 гривень податку на додану вартість та 13 024,00 гривень штрафних санкцій.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 30.07.2009 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2011 року у даній справі позов задоволено з огляду на правомірність заявлених вимог.
Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій, відповідач подав касаційну скаргу, в якій просить їх скасувати та прийняти нове рішення, яким повністю відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки вважає, що постанову та ухвалу було прийнято з порушенням норм матеріального права та без належного врахування всіх обставин справи.
Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що за наслідками проведення Кам'янець-Подільської ОДПІ виїзної документальної перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства, зокрема, по взаємовідносинах з ТОВ «Арма-Строй» в жовтні - листопаді 2008 року, податковим органом прийняті спірні податкові повідомлення-рішення.
В основу прийняття зазначених рішень податковим органом було покладено висновок про відсутність реального характеру операцій з поставки товару, здійснених на виконання договору, укладеного позивачем та ТОВ «Арма-Строй».
Задовольняючи позов, суди виходили з наступних мотивів, з чим погоджується суд касаційної інстанції.
Пунктом 5.1 статті 5 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі - Закон № 334/94-ВР) встановлено, що валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 334/94-ВР до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що всі необхідні первинні бухгалтерські документи є в наявності у позивача.
Згідно з п. 5.11 ст. 5 Закону № 334/94-ВР встановлення додаткових обмежень щодо віднесення витрат до складу валових витрат платника податку, крім тих, що зазначені у цьому Законі, не дозволяється.
Крім того, згідно з підпунктом 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону № 168/97-ВР не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що в матеріалах справи наявні всі необхідні первинні документи, які складені у відповідності до вимог підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7 Закону № 168/97-ВР, що підтверджують право позивача на податковий кредит у відповідний період. Жодних доказів, які б підтверджували порушення з боку позивача при укладанні договору публічного порядку, відповідачем не надано. На час укладання договору із позивачем, його контрагент був платником ПДВ згідно чинного законодавства та належним чином зареєстрованим у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, тобто мав достатній об'єм правоздатності для укладення спірної угоди.
Доводи відповідача про нікчемність угоди, укладеної між позивачем та його контрагентом, судами попередніх інстанцій правомірно не прийняті до уваги, оскільки в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження такого факту.
Крім того, чинне законодавство України не ставить в залежність виникнення у платника ПДВ права на податковий кредит від дотримання вимог податкового законодавства іншим суб'єктом господарювання. Невиконання контрагентом свого зобов'язання зі сплати ПДВ до бюджету зумовлює відповідальність та негативні наслідки саме для цієї особи.
Отже, колегія суддів вважає, що в межах касаційної скарги порушень судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено. Правова оцінка обставин у справі дана вірно, а тому, відповідно до п. 3 ст. 220 1 КАС України, касаційну скаргу слід відхилити, а оскаржувані судові рішення залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 210 - 232 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції відхилити.
Ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2011 року та постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 30.07.2009 року по справі № 2-а-5938/09/2270/11 залишити без змін.
Справу повернути до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили та може бути переглянута Верховним Судом України в порядку передбаченому ст. ст. 235 - 239, ч. 5 ст. 254 КАС України.
Головуючий підписГолубєва Г.К. Судді підписОстрович С.Е. підписРибченко А.О.
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2014 |
Оприлюднено | 13.03.2014 |
Номер документу | 37573824 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Голубєва Г.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні