ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua
24 березня 2014 року Справа № 913/117/14
Провадження №19/913/117/14
Розглянувши матеріали заяви Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідницький та проектно-конструкторський інститут з автоматизації вугільної промисловості «НДПІ вуглеавтоматизація» про відстрочку виконання рішення,
у справі за позовом Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго», м.Луганськ
до відповідача Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідницький та проектно-конструкторський інститут з автоматизації вугільної промисловості «НДПІ вуглеавтоматизація», м. Луганськ
про стягнення 100523 грн. 16 коп.
Суддя господарського суду Луганської області Косенко Т.В.
Секретар судового засідання Дрожанова О.В.
У засіданні брали участь:
від позивача: представник не прибув;
від відповідача: Довженко В.П. - директор-голова правління на підставі посвідчення № 318 від 01.11.2006.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням господарського суду Луганської області від 12.02.2014 у справі № 913/117/14 позов було задоволено повністю, стягнуто з Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут з автоматизації вугільної промисловості «НДПІ вуглеавтоматизація» на користь Луганського міського комунального підприємства «Теплокомуненерго» заборгованість у сумі 100523 грн 16 коп., судовий збір у сумі 2010 грн 46 коп.
На виконання вказаного рішення 06.03.2014 був виданий відповідний наказ № 913/117/14 від 28.02.2014.
Публічне акціонерне товариство «Науково-дослідницький та проектно-конструкторський інститут з автоматизації вугільної промисловості «НДПІ вуглеавтоматизація» (відповідач), 14.03.2014 звернулось до господарського суду Луганської області з заявою № 52-01 від 12.03.2014, в порядку ст.121 Господарського процесуального кодексу України, про відстрочку виконання рішення господарського суду Луганської області від 12.02.2014 у справі № 913/117/14, в якій просить відстрочити виконання рішення господарського суду Луганської області від 12.02.2014 у справі № 913/117/14 до грудня 2014 року.
На обґрунтування поданої заяви відповідач (боржник) зазначає, що Публічне акціонерне товариство «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут з автоматизації вугільної промисловості «НДПІ вуглеавтоматизація» є профільним науковим закладом вугільної промисловості. На 100% фінансування інституту здійснюється за рахунок державних замовлень. Але криза вугільної промисловості зумовила критичне зменшення замовлень на дослідження за профілем інституту, в зв'язку з чим погіршився фінансовий стан і платоспроможність інституту.
Виконання рішення господарського суду Луганської області від 12.02.2014 у справі № 913/117/14 призведе до повної зупинки інституту, збільшення боргів перед працівниками та ліквідації підприємства взагалі.
Враховуючи те, що основні грошові надходження за виконані роботи галузевого замовлення очікуються не раніше червня-липня місяця 2014 року, а також наявність збитків та заборгованості по заробітній платі, відповідач просить відстрочити виконання вищевказаного рішення господарського суду Луганської області.
Ухвалою господарського суду Луганської області від 14.03.2014 розгляд заяви було призначено на 24.03.2014.
Позивач участі свого представника в засіданні суду 24.03.2014 не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчать рекомендовані повідомлення про вручення поштових відправлень № 9105511338238 та № 9105511338246, за двома адресами. Причини неявки позивач суду не повідомив.
Представник відповідача (заявника) в судовому засіданні 24.03.2014 надав усні пояснення з приводу поданої заяви.
Також, відповідач (заявник) супровідним листом від 21.03.2014 № 71-01, на виконання вимог ухвали суду, надав суду докази, що свідчать про надіслання додатків до заяви від 12.03.2014 № 52-01 про відстрочку виконання рішення суду на адресу позивача, які були залучені судом до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення представника відповідача (заявника), оцінивши його доводи, викладені в заяві та надані ним докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст.124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Згідно ст.4 5 Господарського процесуального кодексу України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Рішення і постанови господарських судів приймаються іменем України.
Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Статтею 115 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Згідно ч.1 ст.121 Господарського процесуального кодексу України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Відповідно до положень п.7 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» у застосуванні приписів ст.121 Господарського процесуального кодексу України господарським судам необхідно мати на увазі таке.
Абзацом першим п.п.7.1 п.7 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17.10.2012 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» передбачено, що господарський суд на підставі ст.121 Господарського процесуального кодексу України має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Оскільки згадана стаття не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час від набрання рішенням законної сили до його фактичного повного виконання.
Відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом (7.1.1. вищевказаної постанови).
В п.п.7.2 п.7 цієї постанови зазначено, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених ст.121 Господарського процесуального кодексу України, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Господарський процесуальний кодекс України не визначає перелік обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання, тому суд оцінює докази, які підтверджують зазначені обставини за правилами ст.43 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Під час розгляду заяви відповідача (заявника) про відстрочку виконання судового рішення судом враховано, що у зв'язку з систематичними неплатежами підприємств вугільної промисловості за виконані роботи, підприємство відповідача має заборгованість не лише перед позивачем, а й по заробітній платі перед працівниками підприємства. До того ж, повна паралізація діяльності відповідача шляхом примусового виконання рішення господарського суду не сприятиме скорішому та оперативному відновленню порушених прав позивача та повноцінній роботі підприємства.
Враховуючи те, що основні грошові надходження за виконані роботи галузевого замовлення, як зазначає відповідач, очікуються не раніше червня-липня місяця 2014 року, суд вважає за можливе заяву Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут з автоматизації вугільної промисловості «НДПІ вуглеавтоматизація» про відстрочку виконання рішення, задовольнити частково. Відстрочити виконання рішення господарського суду Луганської області від 12.02.2014 № 913/117/14 строком на шість місяців, до серпня 2014 року.
Керуючись ст.ст.86, 121 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Луганської області
УХВАЛИВ:
1. Заяву № 52-01 від 12.03.2014 Публічного акціонерного товариства «Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут з автоматизації вугільної промисловості «НДПІ вуглеавтоматизація» про відстрочку виконання рішення господарського суду Луганської області від 12.02.2014 у справі № 913/117/14, задовольнити частково.
2. Відстрочити виконання рішення господарського суду Луганської області від 12.02.2014 у справі № 913/117/14 строком на шість місяців, до серпня 2014 року.
3. В решті заявленої вимоги відмовити.
4. Ця ухвала є невід'ємною частиною наказу господарського суду Луганської області № 913/117/14 від 28.02.2014, виконання наказу здійснювати з її урахуванням.
Ухвала суду набирає законної сили в день її прийняття, згідно із ст.115 Господарського процесуального кодексу України є обов'язковою на всій території України та може бути пред'явлена до примусового виконання в порядку, передбаченому Законом України «Про виконавче провадження», протягом 1 (одного) року з дня набрання ухвалою законної сили.
Суддя Т.В.Косенко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2014 |
Оприлюднено | 28.03.2014 |
Номер документу | 37872947 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Косенко Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні