ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
26.03.14 Справа № 909/285/14
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишин В. В. розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: ОСОБА_1, (АДРЕСА_1). Представник позивача:
ОСОБА_2 (АДРЕСА_2),
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон" (вул. Василя Стуса, 23, м.
Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, 76006)
про визнання рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон", які оформлені протоколами загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон" щодо виходу з учасників товариства ОСОБА_1 недійсними.
в с т а н о в и в:
до господарського суду Івано-Франківської області звернувся ОСОБА_1 з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон", в якому просить суд визнати рішення загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон", які оформлені протоколами загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон" щодо виходу з учасників товариства ОСОБА_1 недійсними.
Суд, розглянувши позовну заяву, визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Крім того, як видно з позовної заяви, позивач вказує на той факт, що ОСОБА_1 двічі звертався з листами до засновника товариства ОСОБА_4 з проханням надіслати копію протоколу зборів засновників про його виключення з товариства, проте жодної відповіді не отримав. Також, двічі надсилались звернення до державної реєстраційної служби в Івано-Франківській області з проханням про ознайомлення з реєстраційною справою товариства, проте отримано відмову.
Таким чином, рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон", щодо виходу зі складу товариства ОСОБА_1 у позивача відсутнє.
У зв'язку із наведеним, позивач у прохальній частині позовної заяви просить суд витребувати, як доказ, рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон", щодо виходу зі складу товариства ОСОБА_1
У відповідності до ч. 1 ст. 38 Господарського процесуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів.
Виходячи з даної норми, право витребування доказів виникає, якщо не має можливості самостійно отримати необхідний доказ від особи, в якої він є. У даному випадку йдеться про докази, яких не може бути в особи, що просить про витребування доказів, і які знаходяться в інших осіб, зокрема в осіб, які беруть участь у справі.
Крім того, ч. 2 ст. 38 Господарського процесуального кодексу України визначено зміст клопотання про витребування доказів. Так, у клопотанні повинно бути зазначено:
- який доказ витребовується;
- обставини, що перешкоджають його наданню;
- підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація;
- обставини, які може підтвердити цей доказ.
Проте, всупереч вимогам ст. 38 Господарського процесуального кодексу України, позивач не дотримався форми та змісту клопотання про витребування доказів , натомість лише вказав у прохальній частині заяви про необхідність витребування документів при цьому не зазначивши у кого саме потрібно його витребовувати.
Виходячи з норми закону суд звертає увагу позивача на те, що витребування доказів є правом суду, а не його обов'язком. Отже, даною статтею не передбачена активна роль суду у збиранні доказів, оскільки не передбачена його ініціатива у цьому процесі. Даний факт є таким, що посилює засади змагальності, спонукає сторони до більшої активності у збиранні доказів і поданні їх суду.
Враховуючи вище наведене, суд залишає без розгляду прохання позивача про витребування доказу, у зв'язку із недотриманням форми та змісту клопотання, яке мало б бути подано, у порядку ст. 38 Господарського процесуального кодексу України та відсутністю вказівки у кого саме слід витребувати докази, які мають значення для справи.
Крім того, у відповідності до ст. 65 Господарського процесуального кодексу України з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє в необхідних випадках такі дії по підготовці справи до розгляду: зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії; витребує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору, чи знайомитися з такими матеріалами безпосередньо в місці їх знаходження.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність витребування реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон" у державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та легалізації об'єднань громадян Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції в Івано-Франківській області, з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору.
Керуючись ст. ст. 38, 61, 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Призначити розгляд справи в судовому засіданні на 10.04.14 року о 10:30 год .
(Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 25 ).
3. Зобов'язати:
ПОЗИВАЧА - подати суду:
- письмове підтвердження того, що в провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
ВІДПОВІДАЧА - подати суду:
- копію установчих документів;
- докази повідомлення учасників про скликання загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон" за період з 2004 по 2005 років, включно ;
- рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон" щодо виходу зі складу товариства ОСОБА_1;
- відзив на позов з документальним та правовим обґрунтуванням і всі документи, що підтверджують факти викладені у ньому;
- копію відзиву надіслати позивачу, докази чого подати суду.
4. Зобов'язати державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та легалізації об'єднань громадян Реєстраційної служби Івано-Франківського міського управління юстиції в Івано-Франківській області (76018, Івано-Франківська область, місто Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 9) з'явитися в судове засідання та подати суду:
- реєстраційну справу Товариства з обмеженою відповідальністю "Сімон" (ідентифікаційний код: 20544357) для огляду в судовому засіданні.
Реалізація права відповідача щодо подання відзиву на позовну заяву (ст. 59 Господарського процесуального кодексу України) здійснюється шляхом надсилання відзиву до господарського суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях), тобто до початку судового засідання. Подача відповідачем відзиву на позовну заяву під час судового засідання унеможливлює реалізацію права інших учасників спору на підготовку у повному обсязі своїх доводів та заперечень на відзив відповідача, що впливає на строки розгляду справи.
Для об'єктивного, повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи представникам сторін з'явитися в судове засідання для дачі пояснень та згідно ст. 28 Господарського процесуального кодексу України представити документальне підтвердження своїх повноважень у справі.
Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника з прикладенням печатки цієї організації). В разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - подати копію наказу, рішення, розпорядження, протоколу тощо, або засвідчені належним чином витяги з них про призначення на відповідну посаду.
Суд звертає увагу учасників процесу на те, що копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами або засобами оперативної поліграфії. Під час виготовлення копії рукописним і машинописним способами текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчується підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу. Відмітка "Копія" зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа. Напис про засвідчення документа складається із слова "Згідно", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту "Підпис" (п. 4.10.2 Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.1997 року № 1153).
Відповідно до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються учасниками процесу в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Подання письмових доказів, якщо їх не додано до позовної заяви чи до відзиву на неї, має здійснюватись з супровідним листом через канцелярію суду (п. 2.4. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року).
Строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством. а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та неподання суду доказів, справа може бути розглянута судом за наявними у ній матеріалами (ст. 75 Господарського процесуального кодексу України).
Суд доводить до відома сторін, що згідно п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони може бути стягнуто в дохід Державного бюджету України штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 1 700 гривень.
Попередити сторін, що у будь - яких випадках зловживання процесуальними правами, господарський суд реагуватиме на відповідні порушення у спосіб передбачений ст. 90 Господарського процесуального кодексу України - шляхом винесення окремих ухвал, а за наявності підстав також і надісланням повідомлень органам внутрішніх справ чи прокуратури.
Суддя Михайлишин В. В.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2014 |
Оприлюднено | 31.03.2014 |
Номер документу | 37877705 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні