Постанова
від 27.03.2014 по справі 818/730/14
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 березня 2014 р. Справа №818/730/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Павлічек В.О.,

за участю секретаря судового засідання - Кохан Т.І.,

представника відповідача - Дикого О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі до приватного підприємства "Експрес" про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,-

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі (далі по тексту -позивач, УПФУ в м. Охтирці та Охтирському районі) звернулося до суду з позовом до приватного підприємства "Експрес"(далі по тексту -відповідач, ПП "Експрес"), в якому просить суд стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2 за лютий 2014 року в сумі 2230,24 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач згідно ст. 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"є платником страхових внесків і зареєстрований в м. Охтирці та Охтирському районі. Всупереч вимог п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, п. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не відшкодував позивачу за лютий 2014 р. у передбачений законом строк та розмірі витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в загальному розмірі 2230,24 грн.

Представником позивача до суду була надана заява про розгялд справи за його відсутності.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог, вважає, що згідно наданих документів до суду, ПП "Експрес" не є правонаступником прав та обов'язків Охтирського орендного підприємства "Завод Метиз".

Заслухавши доводи представника відповідача по справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 працював з 28.06.1977 р. на посаді різчика по металу в Охтирському промкомбінаті, з 03.05.1979 року - переведений на посаду електрозварювальника, а з 17.09.1984 року по 08.12.1993 року - на посаді гальваника.

Наказом №8 від 18.01.1988 року Охтирський промкомбінат перейменовано в Охтирський завод металовиробів.

Наказом № 160 від 21.11.1988 року Охтирський завод металовиробів підприємство перейменовано в Охтирський завод "Метиз".

У зв'язку з проведеною реорганізацією Охтирський завод "Метиз" перейменовано в Акціонерне товариство закритого типу "Завод Метиз".

07.06.1994 року Фонд держмайна України в Сумській області та організація орендарів заводу "Метиз" уклали договір купівлі - продажу майна №25, згідно п. 1.1. якого продавець продав державне майно цілісного майнового комплексу заводу "Метиз" м.Охтирка, про що видано свідоцтво про право власності (а.с. 26-31).

Розпорядженням голови Охтирської міської Ради народних депутатів за № 428-р від 22.12.1994 року зареєстровано закрите акціонерне товариство "Завод Метиз", як самостійне, госпрозрахункове, статутне підприємство з правом юридичної особи.

Закрите акціонерне товариство "Завод Метиз" розпорядженням голови Охтирської міської ради народних депутатів за №515-р від 10.08.2001 року реорганізовано (шляхом приєднання) у приватне підприємство "Експрес". Приватне підприємство "Експрес" є правонаступником закритого акціонерного товариства "Завод Метиз" і наслідує всі майнові права та обов'язки перед кредиторами ЗАТ "Завод Метиз".

Задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (в редакції від 26.01.1994 р.), створене орендарем підприємство, господарське товариство тощо стає правонаступником прав та обов'язків державного підприємства, організації відповідно до договору оренди. Якщо об'єктом оренди є цілісний майновий комплекс структурного підрозділу, створене орендарем підприємство, господарське товариство тощо стає правонаступником прав та обов'язків державного підприємства, організації, пов'язаних з діяльністю цього структурного підрозділу.

Ураховуючи імперативні приписи наведеної вище статті Закону Охтирське орендне підприємство "Завод Метиз" є правонаступником Охтирського заводу "Метиз".

Судом встановлено, що 07.06.1994 року Фонд комунального майна, приватизації та управління Сумської облдержадміністрації та організація орендарів Охтирського орендного заводу "Метиз уклали договір купівлі-продажу державного майна цілісного майнового комплексу заводу "Метиз" (а.с. 26-31).

Відповідно до вимог ст. 11 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" (в редакції від 26.01.1994 року), при викупі підприємства його новий власник стає правонаступником майнових прав і обов'язків приватизованого державного підприємства.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 року №57-93 "Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду" приватизація цілісних майнових комплексів державних підприємств та їхніх структурних підрозділів, зданих в оренду здійснюється шляхом продажу належних державі акцій відкритих акціонерних товариств, заснованих державними органами приватизації та орендарями. Після затвердження плану приватизації засновники приймають рішення про створення товариства, затверджують його статут та подають ці документи разом з іншими необхідними матеріалами для державної реєстрації товариства. З моменту реєстрації товариства договір оренди вважається розірваним діяльність підприємства, господарського товариства тощо, створеного на базі орендованоп майна, припиняється, товариство стає правонаступником прав і обов'язків створеного орендарем підприємства.

22.12.1994 року розпорядженням голови Охтирської міської Ради народних депутатів № 428-р зареєстровано закрите акціонерне товариство "Завод Метиз".

Отже, суд приходить до висновку, що ЗАТ "Завод Метиз" (Акціонерне товариство закритого типу "Завод Метиз") є правонаступником прав і обов'язків Охтирського орендного підприємства "Завод Метиз" в силу вимог перелічених вище нормативно-правових актів.

Виходячи із системного аналізу зазначених правових норм, суд дійшов висновку, що ПП "Експрес" є правонаступником усіх прав та обов'язків ЗАТ " Завод Метиз".

Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" одним з об'єктів оподаткування для платників збору є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Порядок відшкодування підприємством витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 16.01.2004 № 64/8663 (далі - Інструкція).

Згідно із пунктом 6.1. Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" N 1058-ІУ від 09.07.03 р.

Пунктами 6.4-6.8 Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду щорічно в розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень цього Закону 1058-ІУ (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.

Додаткові пенсії, доплати, надбавки та підвищення, призначені відповідно до законодавства України, не включаються до розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що підлягають відшкодуванню.

Відповідно до п. 6.8. р. 6 Інструкції відповідач повинен вносити до Пенсійного фонду України суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, щомісячно до 25 числа.

На підставі довідки про підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 14.02.2012 року №7, виданої ОСОБА_2 приватним підприємством "Експрес", управлінням Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі ОСОБА_2 з 11.01.2012 року призначено пенсію за віком на пільгових умовах, яка виплачувалася в період з 11.01.2012 року по 31.03.2012 року.

Листом від 21.03.2012 року за вих. №3 (а.с. 18) приватне підприємство "Експрес" відізвало довідку, на підставі якої позивачу було призначено пенсію, у зв'язку з чим виплату пенсії позивачу з 01.04.2012 року припинено.

Згідно частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на відшкодування, органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" сплачуються одночасно із сплатою фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

Відповідно до п. 6.10 розділу 6 Інструкції у разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї Інструкції для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.

Видавши ОСОБА_2 уточнюючу довідку про характер роботи та умови праці, а також про безпосередню зайнятість на роботах, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, із зазначенням права на одержання пенсії на пільгових умовах за списком №2, ПП "Експрес" взяло на себе зобов'язання з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком №2, призначеної та виплаченої ОСОБА_2 за період з 11.01.2012 року по 31.03.2012 року.

Як свідчать матеріали справи, сума витрат, що підлягає відшкодуванню відповідачем за списками № 2 за лютий 2014 року визначена в розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (а.с. 5) і складає 2230,24 грн. Розрахунок був направлений відповідачу про що свідчить повідомлення № 1374/02-11 від 04.02.2014 р. (а.с. 6 зворотній бік). Зазначений розрахунок був отриманий відповідачем про що свідчить повідомлення про отримання поштового відправлення (а.с. 6).

Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на день розгляду справи або ж спростовували доводи позивача суду не подано.

За наведених обставин та правових норм, вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі до приватного підприємства "Експрес" про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій - задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Експрес" (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Левченка, 24, код 21108078) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23, код 37761543) борг з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 в сумі 2230,24 грн. (дві тисячі двісті тридцять грн. 24 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 01 квітня 2014 року.

Суддя (підпис) В.О. Павлічек

З оригіналом згідно

Суддя В.О. Павлічек

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.03.2014
Оприлюднено02.04.2014
Номер документу37937104
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —818/730/14

Постанова від 27.03.2014

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 10.06.2014

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Шевцова Н.В.

Ухвала від 13.06.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Чалий С.Я.

Ухвала від 13.05.2014

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Шевцова Н.В.

Постанова від 27.03.2014

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

Ухвала від 17.03.2014

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

В.О. Павлічек

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні