Рішення
від 01.04.2014 по справі 907/135/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

01.04.2014 Справа № 907/135/14

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „ГАЛАФАРМ", м.Вишневе, Київська область

до відповідача Комунального підприємства „Центральна районна аптека № 28 Закарпатського обласного виробничого об'єднання „Фармація", смт. Воловець

про стягнення 36 639,88 грн.

Суддя Й.Й. Кадар

За участю представників:

від позивача - не з'явився ,

від відповідача - не з'явився,

СУТЬ СПОРУ: Товариством з обмеженою відповідальністю „ГАЛАФАРМ", м.Вишневе, Київська область заявлено позов до Комунального підприємства „Центральна районна аптека № 28 Закарпатського обласного виробничого об'єднання „Фармація", смт. Воловець про стягнення 36 639,88 грн.,

Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем зобов'язань по повній та своєчасній оплаті за поставлений товар згідно договору поставки №49-12 від 03.06.2013р. внаслідок чого утворилася заборгованість в розмірі 36 639,88 грн.

Представник позивача для участі в судовому засіданні не з'явився. Надісланим на адресу суду супровідним листом просить долучити до матеріалів справи письмове підтвердження того, що у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, немає справи щодо спору між тими ж сторонами, про той же предмет, з тих же підстав, а також немає рішення цих органів з такого спору; витяг з ЄДРПОУ стосовно відповідача. Крім того, клопотанням від 24.03.2014р. просить суд у зв'язку з неможливістю забезпечити явку уповноваженого представника розглянути справу без участі представника позивача.

Відповідач витребуваних судом доказів та письмового відзиву на позов не подав, явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив. Поштова кореспонденція з ухвалою про порушення провадження у справі від 24.02.2014р. надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу зазначену у позовній заяві та отримана відповідачем 06.03.2014р. про що свідчити наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення від 25.02.2014р.

За таких обставин, суд вирішує спір в даному судовому засіданні в порядку ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, за наявними в справі матеріалами.

Вивчивши матеріали справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Між Товариством з обмеженою відповідальністю „ГАЛАФАРМ", м.Вишневе, Київська область (Постачальник) та Комунальним підприємством „Центральна районна аптека № 28 Закарпатського обласного виробничого об'єднання „Фармація", смт. Воловець (Покупець) укладено Договір поставки №49-12 від 03.06.2013р. (далі Договір).

Відповідно до умов Договору Постачальник зобов'язаний здійснити Покупцеві поставку, а Покупець зобов'язаний прийняти у власність та оплатити відповідно до умов даного Договору лікарські засоби, вироби медичного призначення, продукцію інших товарних груп, в подальшому "Товар", асортимент, кількість та ціна яких зазначені у видаткових накладних (Специфікаціях) Постачальника, які є невід'ємними частинами даного Договору (п.1.1 Договору).

Якість кожної одиниці Товару повинна підтверджуватися і супроводжуватися засвідченою копією сертифікату якості виробника, іншими необхідними документами і висновками компетентних органів та установ (п. 1.2. Договору).

Оплата за поставлений Постачальником Товар може здійснюватися Покупцем у формі: повної або часткової передплати, повної або часткової оплати „по факту" постачання Товару Покупцеві, відстрочення платежу на різні терміни, що зазначається у кожній видатковій накладній Постачальника.

Покупець зобов'язаний у повному обсязі оплатити кожну партію поставленого Товару в строк, що визначається у відповідній видатковій накладній Постачальника. В разі, якщо у видатковій накладній Постачальника термін оплати поставленої партії Товару не вказаний, Покупець зобов'язаний повністю оплатити Товар в строк 30 (тридцять) календарних днів з моменту його прийняття (п. 4.1. Договору) .

За умов часткової оплати за поставлений Товар, Покупець підчас кожного платежу в платіжному документі зобов'язаний зазначати номер накладної, за якою проводиться часткова оплата. До моменту остаточного розрахунку за попередні партії Товару, кожний черговий платіж Покупця враховується як оплата за партію Товару, поставлену Покупцеві раніше попередніх і неоплачену на момент платежу, незалежно від того, яка видаткова накладна Постачальника вказана у платіжному дорученні Покупця (п. 4.2. Договору).

Форма оплати за поставлений товар - банківський переказ. Датою оплати Товару вважається дата надходження коштів на банківський рахунок Постачальника (п. 4.3.Договору).

Якщо у Покупця змінюється банківський рахунок чи інші реквізити юридичної особи, що зазначені в розділі 10. " Адреси та реквізити сторін", він зобов'язаний повідомити про ці зміни Постачальника в строк 30 календарних днів з моменту проведення відповідної зміни. За порушення даного зобов'язання, Покупець сплачує на користь Постачальника штраф у розмірі 3% від загальної суми поставленого і неоплаченого Покупцем Товару. У випадку неповідомлення про зміну реквізитів, вся направлена Постачальником кореспонденція на адресу, вказану в Договорі (листи, додатки угоди, претензії, позови та інше), вважаються отриманими Покупцем (п. 4.4. Договору).

Постачальником умови Договору виконано. На підставі Договору та згідно з видатковими накладними (а.с. 11, 17-33) Постачальником поставлено Покупцю товар на загальну суму 78191,66 грн.

Матеріалами справи підтверджено факт порушення відповідачем умов Договору щодо своєчасної оплати вартості товару, внаслідок часткової сплати за поставлений товар на суму 41551,78грн. (банківські виписки а.с. 11, 43-45) утворилася та рахується за відповідачем заборгованість, яка становить 36 639,88 грн. (розрахунок заборгованості а.с. 11).

Статтею 193 ГК України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Стаття 692 ЦК України встановлює, що покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару. Покупець зобов'язаний сплатити продавцеві повну ціну переданого товару.

У ч.І ст. 530 ЦК України закріплено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 612 ЦК України передбачено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Статтею 253 ЦК України встановлено, що перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Оскільки, в даному випадку відповідач не виконав взяті на себе зобов'язання за Договором поставки №49-12 від 03.06.2013р. по оплаті за поставлений товар отриманий згідно з видатковими накладними, порушене право позивача підлягає захисту шляхом примусового стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 36 639,88 грн. , яка останнім в установленому порядку не заперечена.

Згідно ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.

У відповідності до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір підлягає віднесенню на відповідача у розмірі 1827 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 49, 75, 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства „Центральна районна аптека № 28 Закарпатського обласного виробничого об'єднання „Фармація" (Закарпатська область, Воловецький район, смт. Воловець, вул. Дружби, 1, код ЄДРПОУ 01977270) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „ГАЛАФАРМ" (Київська область, м. Вишневе, вул.Київська, 6, код ЄДРПОУ 30886474) суму 36 639,88 грн. (тридцять шість тисяч шістсот тридцять дев'ять гривень вісімдесят вісім копійок) заборгованості за поставлений товар та суму 1827 грн. (одну тисячу вісімсот двадцять сім гривень) відшкодування судового збору.

Видати наказ.

3. Рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складено 02.04.2014р.

Суддя Й.Й.Кадар

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення01.04.2014
Оприлюднено03.04.2014
Номер документу37983303
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/135/14

Рішення від 01.04.2014

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Кадар Й.Й.

Ухвала від 13.03.2014

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Кадар Й.Й.

Ухвала від 24.02.2014

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Кадар Й.Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні