ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
про визнання банкрутом
"02" квітня 2014 р. Справа № 903/1550/13
Господарський суд Волинської області, розглянувши клопотання арбітражного керуючого Рудецької О.Я. від 25.03.2014р. №69 про визнання боржника банкрутом по справі №903/1550/13
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Пром-Газ-Інвест", м.Київ
до товариства з обмеженою відповідальністю "Євротон", м.Луцьк
про банкрутство
Суддя: Гончар М. М.
при секретарі судового засідання: Лівандовському Т.Г.
за участю представників сторін:
від заявника: н/з
від боржника : н/з
в судовому засіданні прийняли участь: арбітражний керуючий Рудецька О.Я.
Відповідно до ст. 20 Господарського процесуального кодексу України роз'яснено право відводу судді. Відводу судді не заявлено. На підставі ст. 22 ГПК України роз'яснено процесуальні права та обов'язки сторін.
Суть спору: заявник - товариство з обмеженою відповідальністю "Пром-Газ-Інвест" звернулось із заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Євротон", посилаючись на невиконання рішення господарського суду Волинської області від 12.09.2012р. по справі №5004/894/12.
Ухвалою господарського суду Волинської області від 09.01.2014р. порушено провадження у справі №903/1550/13 про банкрутство ТзОВ "Євротон". Визнано кредиторські вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Пром-Газ-Інвест" (м.Київ, вул. Академіка Філатова, 22/8, кімната 409, код ЄДРПОУ 37403355) в розмірі 717 060, 00 грн. Введено процедуру розпорядження майном боржника ТзОВ "Євротон" строком на сто п'ятнадцять календарних днів, до 05.05.2014р. Розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Рудецьку Оксану Ярославівну.
Ухвалою господарського суду Волинської області від 12.03.2014р. визнано грошові вимоги та затверджено реєстр вимог кредиторів.
У відповідності до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядник майна протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду, письмово, рекомендованою кореспонденцією повідомив кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів.
На виконання вимог ухвали суду арбітражним керуючим Рудецькою О.Я. 21.03.2014р. проведено перші збори кредиторів ТзОВ «Євротон» (протокол №1 від 21.03.2014р.)
Частинами 1-5 статті 26 Закону про банкрутство також визначено, що учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом та внесені до реєстру вимог кредиторів. У зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу: кредитори, вимоги яких увійшли до реєстру вимог кредиторів окремо; представник працівників боржника; уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника; представник органу, уповноваженого управляти державним майном; арбітражний керуючий.
Перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Наступні збори вважаються повноважними у разі присутності на них кредиторів, що мають більше половини голосів.
Збори кредиторів проводяться за місцезнаходженням боржника.
Конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень.
Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.
До компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника в процедурі розпорядження майном; інші питання, передбачені цим Законом.
У відповідності до частин 6-8 ст. 26 Закону про банкрутство на час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше ніж сім осіб. Вибори комітету кредиторів проводяться відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті. Кредитор, що має двадцять п'ять і більше відсотків голосів, автоматично включається до складу комітету кредиторів.
Під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.
Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду.
До компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом; визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Законом.
У роботі комітету мають право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, забезпечений кредитор та в разі необхідності представник органу, уповноваженого управляти державним майном, і представник органу місцевого самоврядування.
Відповідно до протоколу №1 від 21.03.2014р. перших зборів кредиторів ТзОВ «Євротон» визначено склад комітету кредиторів у складі 3-х осіб.
Через канцелярію суду арбітражним керуючим Рудецькою О.Я. подано клопотання від 25.03.2014р. №69 про визнання боржника ТзОВ "Євротон" банкрутом.
У відповідності до ст. 27 Закону про банкрутство у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.
У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень: ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому статтею 30 цього Закону; ухвалу про введення процедури санації та зобов'язання керуючого санацією підготувати план санації у разі відхилення плану санації боржника зборами кредиторів або неподання його боржником; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство; ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду в межах граничного строку, визначеного цим Законом.
Згідно протоколу №1 зборів комітету кредиторів ТзОВ «Євротон» від 24.03.2014р. станом на дату проведення перших зборів комітету кредиторів на його адресу товариства не надходили звернення ймовірних інвесторів щодо санації підприємства.
Товариство не має змоги за результатами фінансового аналізу підприємства продовжувати виробничу діяльність та пропонувати комітету кредиторів укладення мирової угоди. Пропозицій від кредиторів щодо укладення мирової угоди арбітражному керуючому та на підприємство не надходило.
Розпорядником майна проведено аналіз фінансово-господарської діяльності боржника ТОВ «Євротон» відповідно до Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Міністерством економіки України від 19.01.2006р. №14 із змінами та доповненнями.
Згідно вказаного аналізу фінансове становище боржника ТОВ «Євротон» відповідає ознакам критичної неплатоспроможності, коли задоволення визнаних судом кредиторських вимог та боргів підприємства можливе лише через застосування ліквідаційної процедури.
Інформація щодо зацікавленості підприємством сторонніми інвесторами (санаторами) відсутня, тому, враховуючи суму заявлених кредиторських вимог, яка фігурує у справі про банкрутство, застосування ліквідаційної процедури є єдиним доцільним рішенням для виконання ТОВ «Євротон» своїх зобов'язань перед контрагентами - кредиторами.
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Виходячи з системного аналізу вищевказаних правових норм, суд вважає можливим задовольнити клопотання арбітражного керуючого Рудецької О.Я., відкрити відносно ТзОВ «Євртон» ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Рудецьку О.Я. (свідоцтво Міністерства юстиції України НОМЕР_2 видане 12.03.2013р., АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1).
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Згідно з ч. 2 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу. Для цього за погодженням із Службою безпеки України визначає склад ліквідаційної комісії режимно-секретного органу, яка формується в установленому законодавством порядку; веде реєстр вимог кредиторів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Згідно з ч. 3 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Відповідно до ч. 6 ст. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 Закону про банкрутство передбачено, що з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Повідомлення про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури мають містити: найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом; найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство; дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію) - ч. 4 ст. 38 Закону про банкрутство.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 2, 4, 7, 9, 26, 38-48 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротон» (м.Луцьк, вул. Єршова, 2, код ЄДРПОУ 33845247).
2. Товариство з обмеженою відповідальністю «Євротон» (м.Луцьк, вул. Єршова, 2, код ЄДРПОУ 33845247) визнати банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру.
3. Скасувати всі арешти, накладені на майно боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю «Євротон» (м.Луцьк, вул. Єршова, 2, код ЄДРПОУ 33845247) чи інші обмеження щодо розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротон» (м.Луцьк, вул. Єршова, 2, код ЄДРПОУ 33845247). Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротон» (м.Луцьк, вул. Єршова, 2, код ЄДРПОУ 33845247) не допускається.
4. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротон» (м.Луцьк, вул. Єршова, 2, код ЄДРПОУ 33845247) арбітражного керуючого Рудецьку Оксану Ярославівну (свідоцтво Міністерства юстиції України НОМЕР_2 видане 12.03.2013р., АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1).
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротон», (м.Луцьк, вул. Єршова, 2, код ЄДРПОУ 33845247) текст якого додається.
6. Зобов'язати ліквідатора повідомити усіх відомих кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротон» про визнання товариства банкрутом та відкриття щодо нього ліквідаційної процедури. Докази повідомлення кредиторів надати господарському суду.
7. Зобов'язати ліквідатора Рудецьку О.Я.:
- під час проведення ліквідаційної процедури використовувати тільки один рахунок боржника в банківській установі. Інші рахунки, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури, підлягають закриттю ліквідатором. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника;
- виплати кредиторам з основного рахунку здійснювати у порядку черговості, визначеному ст. 45 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції після 19.01.2013р.;
- продавати майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку передбаченому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції після 19.01.2013р.;
- не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів. Копію звіту та інформацію направляти господарському суду;
- на вимогу господарського суду та державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури;
- виконати ліквідаційну процедуру банкрута у строк, передбачений даним Законом, за результатами роботи по ліквідації підприємства-банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, акти оцінки майна, відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси, договори купівлі-продажу майна банкрута та акти приймання передачі майна, реєстр вимог кредиторів з доказами про розміри задоволених вимог кредиторів, докази про закриття рахунків в банківських установах, копії повідомлень органу державної податкової служби, пенсійного фонду, центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута, забезпечити збереженість архівних документів банкрута, які підлягають обов'язковому зберіганню, надавати суду щомісячно звіти про хід ліквідаційної процедури, дані про фінансове становище і майно боржника, використання коштів, отриманих від реалізації майна банкрута, ліквідаційний баланс банкрута та пояснювальну записку до нього.
8. Попередити ліквідатора про необхідність неухильного дотримання у своїй діяльності норм чинного законодавства, зокрема, положень статей 41, 43, 44, 45, 98, 107 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", діяти розумно, добросовісно в інтересах кредиторів та банкрута.
9. Відповідні строки по даній справі обчислюються з дати прийняття постанови, тобто з 02.04.2014р.
10. Копію постанови надіслати заявнику, боржнику, кредиторам, ліквідатору Рудецькій О.Я., Державному реєстратору виконавчого комітету Луцької міської ради, Другому відділу ДВС Луцького міського управління юстиції, сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області, Головне управління статистики у Волинській області.
Суддя М. М. Гончар
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2014 |
Оприлюднено | 04.04.2014 |
Номер документу | 37999739 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Гончар Марія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні