Постанова
від 03.04.2014 по справі 913/2658/13
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

01.04.2014р. справа №913/2658/13

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

Головуючого: суддівРадіонової О.О. Зубченко І.В., Марченко О.А. секретаря Валової В.Ю. за участю представників від позивача:Вішнікіна Д.Г., представник за дов від 03.09.2013р. №78 від відповідача:не з»явився розглянув у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Південне управління обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» м.Луганськ на рішення господарського суду Луганської області від 12.12.2013 року у справісправа №913/2658/13 (суддя Смола С.В.) за позовомОбласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Південне управління обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» м.Луганськ до відповідачаМолодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, м.Молодогвардійськ Луганської області проврегулювання розбіжностей, які виникли при укладенні договору від 02.09.2013р. № 1/1

ВСТАНОВИВ:

02.10.2013р. позивачем до господарського суду Луганської області подана позовна заява до відповідача про прийняття спірних пунктів 1.1, 3.3, 4.1, 4.2, 5.1 договору про надання послуг з централізованого водопостачання № 1/1 від 02.09.2013р. між ОКП «Компанія «Луганскьвода» в особі відокремленого підрозділу «Південне управління ОКП «Компанія «Луганськвода» та Молодогвардійським комунальним виробничим підприємством водопровідно-каналізаційного господарства в редакції позивача (т. 1 а.с.3-8).

Рішенням господарського суду Луганської області від 12 грудня 2013 року позов задоволено частково (т.2 а.с.30-34).

Врегульовано розбіжності, які виникли між Обласним комунальним підприємством "Компанія "Луганськвода" в особі відокремленого підрозділу "Південне управління обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода" та Молодогвардійським комунальним виробничим підприємством водопровідно-каналізаційного господарства при укладенні договору про надання послуг з централізованого водопостачання № 1/1, а саме:

- пункт 1.1 викладено в наступній редакції:"п.1.1. "Виробник" зобов'язується постачати "Споживачу" через магістральні водоводи питну воду в обсягах, вказаних в п.5 Паспорту водного господарства (Додаток 1), який є невід'ємною частиною договору, до точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від "Виробника" "Споживачу". Вода постачається цілодобово або за узгодженим з "Виробником" графіком, який надається "Споживачем", а "Споживач" зобов'язується своєчасно оплачувати надані йому послуги з водопостачання на умовах, визначених цим договором, та виконувати інші умови даного договору";

- пункт 3.3 договору викладено в редакції відповідача: "п.3.3. Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим. Акти, груп-рахунки, податкові накладні та інші документи від імені "Виробника" підписуються на рівні відокремленого підрозділу "Південне управління Обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода" та скріплюються печаткою цього ж підрозділу";

- п.4.1 викладено в наступній редакції: "п.4.1. Точки розподілу, в яких відбувається передача послуг від виробника споживачу, знаходяться на межі балансової належності мереж виробника та споживача, та розташовані: точка розподілу 1 - м.Молодогвардійськ водовод № 1 (шахта 50-років СРСР у т.ч. с.Атаманівка); точка розподілу 2 - м.Молодогвардійськ водовід № 2; точка розподілу 3 - м.Молодогвардійськ водовід № 3; точка розподілу 4 - с.Новосімейкіно; точка розподілу 5 - с.Талове";

- пункт 4.2 викладено в наступній редакції: "п.4.2. "Виробник" надає "Споживачу" питну воду до точок розподілу, вказаних у п.4.1 договору, які повинні бути обладнані приладами обліку з дотриманням технічних умов";

- пункт 5.1 викладено в наступній редакції: "п.5.1.Кількість води, що подається "Виробником" та використовується "Споживачем", визначається за показниками приладів обліку";

- пункт 10.1 викладено в наступній редакції: "п.10.1. Даний договір вступає в силу з дня набрання законної сили рішенням господарського суду Луганської області у справі № 913/2658/13 і діє по 31.12.2013".

Стягнуто з Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства на користь Обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода" в особі відокремленого підрозділу "Південне управління обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода" судовий збір в сумі 573 грн. 50 коп.

В обґрунтування прийнятого рішення місцевий господарський суд, посилаючись на вимоги законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про питну воду та питне водопостачання», Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. № 190, пункти 1.1, 4.1, 4.2, 5.1 договору виклав в редакції суду, а п.3.3 - в редакції відповідача, оскільки приписами законодавства не передбачено необхідності здійснення передплати за спожиту питну воду та скид стічних вод.

Позивач, Обласне комунальне підприємство "Компанія "Луганськвода" в особі відокремленого підрозділу "Південне управління обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода" звернувся із апеляційною скаргою, в якій зазначив про необґрунтованість судового рішення, неповно розглянуті обставини справи та просив скасувати рішення господарського суду Луганської області у даній справі частково та прийняти нове рішення, яким п.4.1 та п.4.2 договору № 1/1 від 02.09.2013р. прийняти в редакції позивача, а саме:

П.4.1 «Пункт балансового розмежування мереж Споживача та Виробника - точка підключення мереж Споживача до системи комунального водопостачання Виробника, а саме:

1. Точка підключення 1: м.Молодогвардійськ ( у т.ч. с.Атаманівка)

2.Точка підключення 1: с.Новосімейкіне

3. Точка підключення 1: с.Талове.

Пункт 4.2 в редакції позивача: «Виробник надає Споживачу питну воду до точок підключення мереж Споживача, вказаних у п.4.1 договору, які повинні бути обладнані приладами обліку з дотриманням технічних умов Виробника» та стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати у повному обсязі.

Апелянт, зокрема, вказує на те, що обґрунтовуючи прийняття редакції п.4.1 договору, суд посилається на технічні умови № 303 від 12.02.2013р., які були видані ВП «Південне управління ТОВ «Луганськвода» та передбачали 5 точок підключення відповідача до систем водопостачання, але посилання суду на ці ТУ є необґрунтованими, оскільки в порушення вимог Правил №190 відповідачем був порушений порядок дотримання п.15 ТУ № 303 від 12.02.2013р., а відтак вони є недійсними.

Також апелянт вказує на те неврахуванням судом позиції відповідача стосовно п.4.1 договору, який він просить виключити взагалі.

На думку апелянта, суд взагалі не може вказувати точки розподілу, оскільки в судових засіданнях не досліджувалися схеми водопровідних мереж м. Молодогвардійськ для того, щоб визначити межу балансової належності виробника і споживача та вказати точки розподілу.

01.04.2014р. до суду апеляційної інстанції надійшли додаткові пояснення від позивача від 31.03.2014р. № 12/1048, які розглянуті, прийняті до уваги та залучені до матеріалів справи.

Представник апелянта у судове засідання з»явився, підтримав апеляційну скаргу та просив суд її задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з»явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Враховуючи те, що явка сторін не була визнана судом обов»язковою, судова колегія вважала за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.

Відповідно до частини другої статті 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв»язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Заслухавши представника позивача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів встановила наступне.

Позивач, Обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода» є юридичною особою ( ідентифікаційний код 32538783), що підтверджено Статутом, довідкою з ЄДРПОУ, та витягом з ЄДР ( т.1 а.с.27-34).

Відокремлений підрозділ «Південне управління обласне комунальне підприємство «Компанія «Луганськвода» згідно Положення без права юридичної особи ( ідентифікаційний код 38616992), що підтверджено довідкою є ЄДРПОУ та Положенням (т.1 а.с.32, 67-73).

Відповідач, Молодогвардійське комунальне виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства юридична особа (ідентифікаційний код 31379783), що підтверджено Витягом з ЄДР (т. 1 а.с.52-53).

Позивач, посилаючись на норми ст.ст.181,179 ГК України направив 10.09.2013р. два примірника проекту договору про надання послуг з централізованого водопостачання № 1/1 від 02.09.2013р. на адресу відповідача (т.1 а.с.16).

Відповідач підписав договір з протоколом розбіжностей, про що зробив застереження у договорі та надіслав лист № 405 від 11.09.2013р. на адресу позивача, який було отримано 13.09.2013р. ( вх. .№ 24 від 13.09.2013р.) (т.1 а.с.17).

Позивач, розглянувши протокол розбіжностей погодився в цілому з умовами договором, але запропоновані відповідачем зміни до умов договору, а саме пунктів 1.1, 3.3, 4.1, 4.2 та 5.1 вважає такими, що спрямовані на перешкоджання та ускладнення у забезпеченні послугами з водопостачання, а тому зазначені зміни позивачем не прийняті.

За таких підставі позивач звернувся до господарського суду із зазначеним позовом до відповідача щодо врегулювання розбіжностей щодо спірних пунктів договору.

Спірні правовідносини регулюються нормами Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004р. № 1875-1У, Законом України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002р. № 2918-Ш, Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. № 190 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 07.10.2008р. за № 936/15627 (далі - Правила № 190).

Згідно ст.11 Цивільного кодексу України підставою виникнення цивільних прав і обов'язків (зобов'язань) є, зокрема, договір.

Відповідно до ч.3 ст.179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст.19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Пунктом 2.1 Правила №190 встановлено, що договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги".

Пунктом 2.2 Правил №190 передбачено, що істотні умови договору між виробником та споживачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення визначаються відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Відповідно до ч.1 ст.26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" істотними умовами договору на надання житлово-комунальних послуг є: 1) найменування сторін; 2) предмет договору; 3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг; 4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги; 5) порядок перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості; 6) права та обов'язки сторін; 7) порядок контролю та звіту сторін; 8) порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг; 9) визначення точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця/виробника споживачу ; 10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту); 11) умови доступу в квартиру, будинок, приміщення, на земельну ділянку для усунення аварій, неполадок, огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку; 12) порядок здійснення ремонту; 13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору; 14) порядок вирішення спорів; 15) перелік форс-мажорних обставин; 16) строк дії договору; 17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору; 18) дата і місце укладення договору.

Таким чином, визначення точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця/виробника споживачу законом відноситься до істотних умов договору.

Технічні умови - це комплекс умов і вимог до інженерного забезпечення систем питного водопостачання, які мають відповідати його розрахунковим параметрам згідно ст. 1 Закону № 2918.

Згідно п.п.6 п.1 ст.22 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виробник має право видавати дозволи і технічні умови на підключення споживачів до відповідних централізованих інженерних мереж у встановленому законодавством порядку.

Відповідно до абзацу 4 ч.1 ст.23 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" підприємства питного водопостачання мають право видавати дозволи і технічні умови на підключення споживачів до систем централізованого питного водопостачання.

Відповідно до абзаців 1-2 п.4.1 Правил № 190 для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику таких послуг надаються технічні умови. Для одержання технічних умов замовник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення подає до виробника таких послуг: заяву; опитувальний лист за формою згідно з додатком 2; ситуаційний план з визначенням місця розташування земельної ділянки на відповідній території.

Абзацом 4 п.4.1 Правил № 190 встановлено, що виробник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення видає замовнику технічні умови згідно з поданою заявою протягом десяти робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви з урахуванням потужностей споруд та пропускної спроможності мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення, із зазначенням умов для проектування вводу: місця приєднання, місця розташування водомірного вузла, умов для влаштування проміжного резервуара і насосів - підвищувачів тиску.

З матеріалів справи вбачається, що в пунктах 4.1, 4.2, 5.1 договору № 1/1 від 02.09.2013 позивач пропонує визначити і встановити 3 точки підключення: м.Молодогвардійськ, с.Новосімейкіно, с.Талове.

Саме з урахуванням зазначених точок підключення, позивачем на прохання відповідача (лист № 391 від 09.09.2013р. (т.1 а.с.25), були виготовлені технічні умови № 322 від 20.09.2013 та направлені на адресу відповідача листом № 06/694 від 26.09.2013р. ( т.1 а.с.26).

Згідно цих технічних умов відповідач має три точки підключення у пункті балансового розмежування, а саме м.Молодогвардійськ (у т.ч. с.Атаманівка), с.Новосімейкіне, с.Талове, які знаходяться на межі балансової належності, де повинні бути встановлені засоби обліку води.

Відповідач технічні умови не підписав і не виконує, так само і не заповнив Паспорт водного господарства, який є невід'ємною частиною договору № 1/1.

Технічними умовами № 303 від 12.02.2013, які були видані Відокремленим підрозділом "Південне управління" Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода", передбачалось 5 точок підключення відповідача до систем водопостачання і це було технічно можливим (т.1 а.с.196-205).

Тобто відповідач вже мав підключення до відповідних централізованих інженерних мереж, споживав воду і немає підстав для видачі нових технічних умов, а тому висновок місцевого господарського суду щодо застосування у даному випадку технічних умов № 303 від 12.02.2013р., якими визначено 5 точок підключення, колегія суддів вважає правильним.

Молодогвардійське комунальне виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства для приєднання його водопровідних мереж до магістральних мереж позивача пропонує обрати 5 точок підключення, які існували раніше: м.Молодогвардійськ водовод № 1 (шахта 50-років СРСР у т.ч. с.Атаманівка), м.Молодогвардійськ водовід № 2, м.Молодогвардійськ водовід № 3, с.Новосімейкіно, с.Талове.

В ст.1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" дається визначення точки розподілу - місце передачі послуги від однієї особи до іншої, облаштоване засобами обліку та регулювання.

В п.1.2 Правил № 190 дається визначення межі балансової належності - лінія розподілу елементів систем водопостачання та водовідведення і споруд на них між власниками або користувачами.

Отже, судом першої інстанції правильно зазначено, що такого визначення як "точка підключення", яке запропоноване сторонами, законодавством не передбачено, а є визначення - "точка розподілу", яке і підлягає застосуванню у спірних правовідносинах сторін.

Пунктом 1.7 Правил № 190 передбачено, що водопровідні вводи до теплових пунктів (далі - ТП), котелень, окремо побудованих насосних станцій для підвищення тиску, а також розподільчі мережі від цих об'єктів експлуатують підприємства, на балансі яких перебувають ці об'єкти. Водопровідні вводи до об'єктів, що належать до комунальної власності територіальної громади, та розподільчі мережі холодного водопостачання від них до зовнішнього зрізу будівель експлуатують виробники. Експлуатацію мереж холодного водопостачання в межах ТП та котелень здійснюють організації, на балансі (в управлінні) яких вони перебувають.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо необґрунтованості доводів позивача, що мережі від існуючої точки підключення, яка передбачена технічними умовами № 303 від 12.02.2013, до колодязів ВК - 2, 3, 5 не знаходяться і ніколи не знаходились на балансі позивача (т.2 а.с.12 ).

Крім того, відповідач довідкою № 551 від 04.12.2013р. зазначив, що водопровідні мережі, які проходять по території насосної станції третього підйому, що належить позивачу, до приймальних водопровідних колодязів ВК - 2, 3, 4, 5 Молодогвардійського комунального виробничого підприємства водопровідно-каналізаційного господарства, не є власністю відповідача і не перебувають на балансовому обліку ( т.1а.с.240).

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з тим, що судом встановлено 5 точок розподілу, в яких буде відбуватися передача послуг з водопостачання від виробника - Обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода" в особі відокремленого підрозділу "Південне управління обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода", споживачу - Молодогвардійському комунальному виробничому підприємству водопровідно-каналізаційного господарства, а саме: точка розподілу 1 - м.Молодогвардійськ водовод № 1 (шахта 50-років СРСР у т.ч. с.Атаманівка); точка розподілу 2 - м.Молодогвардійськ водовід № 2; точка розподілу 3 - м.Молодогвардійськ водовід № 3; точка розподілу 4 - с.Новосімейкіно; точка розподілу 5 - с.Талове, а відтак прийнятий в редакції:"п.1.1.: "Виробник" зобов'язується постачати "Споживачу" через магістральні водоводи питну воду в обсягах, вказаних в п.5 Паспорту водного господарства (Додаток 1), який є невід'ємною частиною договору, до точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від "Виробника" "Споживачу". Вода постачається цілодобово або за узгодженим з "Виробником" графіком, який надається "Споживачем", а "Споживач" зобов'язується своєчасно оплачувати надані йому послуги з водопостачання на умовах, визначених цим договором, та виконувати інші умови даного договору", колегія суддів вважає правомірним та таким, що підтверджений матеріалами справи.

Редакція п.4.1: "п.4.1. Точки розподілу, в яких відбувається передача послуг від виробника споживачу, знаходяться на межі балансової належності мереж виробника та споживача, та розташовані: точка розподілу 1 - м.Молодогвардійськ водовод № 1 (шахта 50-років СРСР у т.ч. с.Атаманівка); точка розподілу 2 - м.Молодогвардійськ водовід № 2; точка розподілу 3 - м.Молодогвардійськ водовід № 3; точка розподілу 4 - с.Новосімейкіно; точка розподілу 5 - с.Талове"; та п.4.2 : "п.4.2. "Виробник" надає "Споживачу" питну воду до точок розподілу, вказаних у п.4.1 договору, які повинні бути обладнані приладами обліку з дотриманням технічних умов" витікає з п.1.1.

Редакція п.5.1: Кількість води, що подається "Виробником" та використовується "Споживачем", визначається за показниками приладів обліку" відповідає обставинам справи та вимогам Закону.

Колегія судів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо п.3.3, який викладений в редакції відповідача: "п.3.3. Розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим. Акти, груп-рахунки, податкові накладні та інші документи від імені "Виробника" підписуються на рівні відокремленого підрозділу "Південне управління Обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода" та скріплюються печаткою цього ж підрозділу" з наступного.

Відповідно до п.3.7 Правил № 190 розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються усіма споживачами щомісячно відповідно до умов договору.

Пунктом 18 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 630 від 21.07.2005р., встановлено, що розрахунковим періодом для оплати послуг є календарний місяць. Плата за послуги вноситься не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим, якщо договором не встановлено інший строк. Система оплати послуг (щомісячна або авансова) та форма оплати послуг (готівкова або безготівкова) визначаються у договорі між споживачем і виконавцем.

Статтею 32 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" за надання послуг з питного водопостачання споживач вносить плату за нормами і тарифами, що регулюються у встановленому законодавством порядку. Порядок справляння плати за надання послуг з питного водопостачання встановлюється законодавством. Тарифи на надання послуг з питного водопостачання розраховуються на підставі галузевих нормативів витрат і повинні повністю відшкодовувати експлуатаційні витрати та забезпечувати надійну роботу об'єктів централізованого питного водопостачання і водовідведення.

Таким чином, вказаними приписами законодавства не передбачено необхідності здійснення передплати.

Колегія суддів вважає звернути увагу на таке.

Суд першої інстанції прийняв письмові пояснення позивача б/н від 12.12.2013р. як заяву про вихід за межі позовних вимог та вважав за можливе змінити редакцію п.10.1 договору та прийняти вказаний пункт у наступній редакції: "п.10.1. Даний договір вступає в силу з дня набрання законної сили рішенням господарського суду Луганської області у справі № 913/2658/13 і діє по 31.12.2013".

Проте, колегія суддів не може з цим погодитися з огляду на наступне.

По-перше, позивач, звертаючись з даним позовом до суду, п.10.1 договору не визначив спірним. В подальшому відповідно до вимог ст. 22 ГПК України не скористався своїми правами, передбаченими ч. 4 ст.22 ГПК України. Крім того, не можна вийти за межі вимог, які не були предметом розгляду.

Згідно протоколу судового засідання від 17.10.2013р., суд перейшов до розгляду справи по суті ( т.1 а.с.96). Пояснення, не обґрунтовані жодною нормою закону, позивач надав суду 12.12.2013р., тобто в день прийняття судом судового рішення.

Таким чином, колегія суддів вважає, що суд, прийнявши дане пояснення як заяву про вихід за межі позовних вимог, допустив процесуальне порушення, розглянувши вимогу, яка не була заявлена взагалі, тому в цій частині слід змінити оскаржуване рішення шляхом виключення з мотивувальної частини рішення абзацу, що стосується цього питання та з резолютивної частини - п.10.1 в редакції, викладеній судом.

В іншій частині судове рішення повинно бути залишено без змін.

Доводи апелянта щодо недійсності технічних умов від 12.02.2013р. № 303 є його припущенням, не підтверджені жодним доказом, тому колегією суддів не беруться до уваги.

Інші твердження апелянта не спростовують висновок місцевого господарського суду, тому відхиляються колегією суддів.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно статті 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статями 43, 49, 99, 101, 102, 103, 104, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу Обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» в особі відокремленого підрозділу «Південне управління обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» м.Луганськ на рішення господарського суду Луганської області від 12.12.2013 року у справі № 913/2658/13 - залишити без задоволення

Рішення господарського суду Луганської області від 12.12.2013 року у справі № 913/2658/13 - змінити.

З мотивувальної частини Рішення господарського суду Луганської області від 12.12.2013 року у справі № 913/2658/13 виключити абзац, який розпочинається за слів: «Суд розцінює вказане письмове пояснення позивача б/н від 12.12.2013р.», яке закінчується словами «…і діє по 31.12.2013».

З резолютивної частини рішення господарського суду Луганської області від 12.12.2013 року у справі № 913/2658/13 виключити абзац шостий п.2, а саме: «пункт 10.1 викласти в наступній редакції: «п.10.1 Даний договір вступає в силу з дня набрання законної сили рішенням господарського суду Луганської області у справі № 913/2658/13 і діє по 31.12.2013».

В іншій частині рішення господарського суду Луганської області від 12.12.2013 року у справі № 913/2658/13 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Головуючий О.О.Радіонова

Судді

І.В.Зубченко

О.А.Марченко

Надр.6 прим:1 -у справу; 2-позивачу;1 -відповідачу;1 -ДАГС;1-ГС Луганської обл.

СудДонецький апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення03.04.2014
Оприлюднено07.04.2014
Номер документу38024324
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/2658/13

Ухвала від 28.07.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Дроботова Т.Б.

Ухвала від 30.05.2014

Господарське

Вищий господарський суд України

Борденюк Є.М.

Постанова від 03.04.2014

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Радіонова О.О.

Ухвала від 26.02.2014

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Радіонова О.О.

Ухвала від 13.01.2014

Господарське

Донецький апеляційний господарський суд

Радіонова О.О.

Рішення від 12.12.2013

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

Ухвала від 28.11.2013

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

Ухвала від 02.10.2013

Господарське

Господарський суд Луганської області

Смола С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні