ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, пр. Шевченко, 29
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"02" квітня 2014 р. Справа № 916/2468/13
про визнання боржника банкрутом.
Господарський суд Одеської області у складі:
судді - РОВИНСЬКОГО О.Ю.
секретаря судового засідання - Щерблюка О.М.
за участю представників сторін:
від Кредиторів : Коваль К.П. - представник ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк" на підставі довіреності від 27.05.2013 р. за № 1050;
від Боржника : Тренченков О.М. - представник ТОВ „Альфа-Т" на підставі довіреності від 09.12.2013р. за № б/н;
розпорядник майна : арбітражний керуючий Селезньов О.В. на підставі ухвали суду від 09.10.2013р., особа підтверджена паспортом.
СУТЬ СПОРУ: 10.09.2013 р. Заявник, ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк", звернувся до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „АЛЬФА-Т" в порядку передбаченому ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки останній неспроможний виконати свої грошові зобов'язання по сплаті заборгованості на загальну суму у розмірі 560 973 грн. 84 коп. протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.09.2013 р. заяву ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк" про порушення справи про банкрутство ТОВ „АЛЬФА-Т" прийнято до розгляду.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 09.10.2013 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ „АЛЬФА-Т"; зобов'язано ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк" подати до офіційних друкованих органах (газетах „Голос України" чи „Урядовий кур'єр") оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ „АЛЬФА-Т", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника ТОВ „АЛЬФА-Т", розпорядником майна боржника ТОВ „АЛЬФА-Т" призначено арбітражного керуючого Селезньова Олександра Вікторовича, діючого на підставі свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здіснення діяльності арбітражного керуючого ( розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора ) від 18.07.2013 р. за НОМЕР_1 ( Наказ Міністерства юстиції України від 14.02.2013 р. за № 280/5 ), якого зобов'язано подати до суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів та реєстр вимог кредиторів.
06.11.2013 р. в офіційному друкованому органі - газеті "Голос України" № 208, опубліковано оголошення про порушення провадження по справі про банкрутство ТОВ „АЛЬФА-Т", призначення розпорядником майна боржника - арбітражного керуючого Селезньова Олександра Вікторовича, прийняття заяв кредиторів та можливих санаторів протягом 30 (тридцяти) днів з дня опублікування оголошення.
Ухвалою попереднього засідання суду від 22.01.2014 р. затверджено поданий розпорядником майна боржника реєстр визнаних судом грошових вимог конкурсних кредиторів до ТОВ „АЛЬФА-Т", вимоги кредиторів які заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі, зобов'язано розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів у відповідності зі ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вирішити питання відносно подальшого розгляду справи (ліквідація, санація, мирова угода) та відповідні протоколи надати суду.
12.02.2014 р. до господарського суду Одеської області, на виконання ухвали суду від 22.01.2014 р., розпорядником майна надано звіт про хід процедури розпорядження майном ТОВ „АЛЬФА-Т" та додано протокол зборів кредиторів № Р/1 від 04.02.2014 р. та протокол зборів комітету кредиторів № Р/2 від 04.02.2014 р. відносно подальшого ходу процедури банкрутства ТОВ „АЛЬФА-Т".
Розглянувши у відкритому судовому засіданні наявні матеріали справи, заслухавши доводи розпорядника майна, представників кредиторів , господарський суд встановив:
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Згідно з ч. 2 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Кількість голосів кредиторів на зборах визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Частинами 5, 6, 7, 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: вибори членів комітету кредиторів; визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника в процедурі розпорядження майном; інші питання, передбачені цим Законом. На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше ніж сім осіб. Вибори комітету кредиторів проводяться відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті. Кредитор, що має двадцять п'ять і більше відсотків голосів, автоматично включається до складу комітету кредиторів. Під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону. Вибори комітету кредиторів проводяться відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті. Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду.
З наданого до суду протоколу зборів кредиторів ТОВ „АЛЬФА-Т", вбачається, що на скликаних зборах, які відбулися 04.02.2014 р. присутній представник : ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк", представник боржника та розпорядник майна на якому визначено кількість голосів, що належать кожному кредиту окремо, а саме : ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк" - 476 голосів; ТОВ „Пекканіска" - 20 голосів та обрано комітет кредиторів у складі 2 ( двох ) кредиторів : ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк" та ТОВ „Пекканіска".
З огляду на вищевикладене збори кредиторів ТОВ „Інвест-К" є повноважними, оскільки на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів; порушень ч.ч. 1, 2, 5, 6, 7 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відсутні.
З матеріалів справи також вбачається, що 04.02.2014 р. проведено збори комітету кредиторів ТОВ „АЛЬФА-Т" за участю представника ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк", на якому обрано голову комітету кредиторів - ПАТ „Всеукраїнський Акціонерний Банк". Розпорядник майна ТОВ „АЛЬФА-Т" доповів комітету кредиторів про фінансовий стан боржника, зроблений на підставі наявних економічних показників, за результатами якого: у зв'язку з відсутністю бухгалтерської документації боржника визначити динаміку фінансового становище не вдалося; на підставі наявних документів, розпорядником майна проведено аналіз фінансово-господарської діяльності Боржника та зроблено висновок, що ТОВ „АЛЬФА-Т" перебуває у стані неспроможності та самостійно не взмозі самостійно відновити свою платоспроможність. Наявності економічних ознак дій фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства не виявлено. Поточний фінансовий стан підприємства не дозволяє своєчасне покриття кредиторських зобов'язань та відновлення платоспроможності боржника, у зв'язку з чим до боржника слід застосовувати ліквідаційну процедуру в рамках справи про банкрутство.
Заслухавши звіт розпорядника майна ТОВ „АЛЬФА-Т", комітетом кредиторів прийнято рішення звернутись до господарського суду Одеської області з клопотанням про визнання ТОВ „АЛЬФА-Т" банкрутом а також призначення ліквідатором Банкрута - арбітражного керуючого Селезньова О.В. ( т. 1 а.с. 208).
Статтею 26 Закону (№2343-ХІІ), встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить, зокрема звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора). Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, в тому числі по заробітній платі, а також виконати зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності.
Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
За положеннями ч.1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Частиною 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного опублікування оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі; виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Згідно ч.1 ст. 39 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника у будь-який час до закінчення ліквідаційної процедури має право одночасно задовольнити усі вимоги конкурсних кредиторів відповідно до реєстру вимог кредиторів або надати боржнику грошові кошти, достатні для задоволення всіх вимог кредиторів, у порядку та на умовах, передбачених статтею 31 цього Закону. Власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника може брати участь в обговоренні звіту ліквідатора та мирової угоди, а також може заявляти клопотання про погашення заборгованості або перехід до процедури санації.
Частинами 3, 4, 5, 6, 9 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута. Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати. Під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями боржника у зв'язку з доведенням його до банкрутства. Розмір зазначених вимог визначається з різниці між сумою вимог кредиторів і ліквідаційною масою. У разі банкрутства боржника з вини його засновників (учасників, акціонерів) або інших осіб, у тому числі з вини керівника боржника, які мають право давати обов'язкові для боржника вказівки чи мають можливість іншим чином визначати його дії, на засновників (учасників, акціонерів) боржника - юридичної особи або інших осіб у разі недостатності майна боржника може бути покладена субсидіарна відповідальність за його зобов'язаннями.
Стягнені суми включаються до складу ліквідаційної маси і можуть бути використані тільки для задоволення вимог кредиторів у порядку черговості, встановленому цим Законом. Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України. Ліквідатор не рідше ніж один раз на місяць надає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону (№2343-ХІІ), кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Враховуючи рішення комітету кредиторів, щодо визнання боржника банкрутом, відкриття відносно нього ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого - Селезньова О.В., а також те, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані господарським судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, господарський суд вважає визнати ТОВ „АЛЬФА-Т" банкрутом, відкрити відносно нього ліквідаційну процедуру призначити ліквідатором банкрута - арбітражного керуючого Селезньова О.В.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1, ст. 26, ст. ст. 37 - 46, ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п. 4 ст. 205, ст.ст. 209, 210, 212, 213 Господарського кодексу України, ст. ст. 82, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Визнати банкрутом - Товариство з обмеженою відповідальністю „АЛЬФА-Т" ( 65059, м. Одеса, вул. Краснова 6, код ЄДРПОУ 24775243 ).
2. Відкрити ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю „АЛЬФА-Т" ( 65059, м. Одеса, вул. Краснова 6, код ЄДРПОУ 24775243 ), передбачену ст. ст. 37- 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
3. Припинити процедуру розпорядження майном боржника та припинити повноваження розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Селезньова Олександра Вікторовича .
4. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю „АЛЬФА-Т" ( 65059, м. Одеса, вул. Краснова 6, код ЄДРПОУ 24775243 ) призначити - арбітражного керуючого Селезньова Олександра Вікторовича, діючого на підставі свідоцтва Міністерства юстиції України про право на здіснення діяльності арбітражного керуючого ( розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора ) від 18.07.2013 р. за НОМЕР_1 ( Наказ Міністерства юстиції України від 14.02.2013 р. за № 280/5 ) .
5. Відповідно до п. 3,4 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю „АЛЬФА-Т" ( 65059, м. Одеса, вул. Краснова 6, код ЄДРПОУ 24775243 ) банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб - сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
6. Ліквідатору надати суду персональний склад членів ліквідаційної комісії для затвердження.
7. Ліквідатору не рідше одного разу на місяць надавати до суду та кредиторам письмову інформацію щодо проведення ліквідаційної процедури та після завершення всіх розрахунків із кредиторами подати до господарського суду Одеської області звіт та ліквідаційний баланс в порядку ст. 46 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
8. Зобов'язати ліквідатора на вимогу господарського суду або державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
9. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав. У банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
10. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
11. Скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
12. Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом.
13. Вимоги за зобов'язаннями боржника можуть пред'являтися у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом у офіційних друкованих органах. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
14. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
15. Виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснювати у випадках і порядку, передбаченому Розділом ІІІ - (Ліквідаційна процедура) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
16. Копію постанови надіслати: боржнику, ліквідатору - а.к. Селезньову О.В., кредиторам, відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в Одеській області, Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції ( для внесення до Єдиного державного реєстру запису про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором - арбітражного керуючого Селезньова О.В.).
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, відповідно до з ч. 4 ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постанову може бути оскаржено у встановленому згідно ст. 91ГПК України та ст. 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" порядку.
Суддя Ровинський О.Ю.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2014 |
Оприлюднено | 08.04.2014 |
Номер документу | 38034531 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Ровинський О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні