ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
01 квітня 2014 року Справа № 913/497/14
Провадження №28пд/913/497/14
до відповідача: Розкішнянського сільського комунального підприємства «Розкішнянський Водолій», с.Розкішне, код ЄДРПОУ 38067716
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Розкішнянської сільської ради Лутугинського району Луганської області, с.Розкішне, код ЄДРПОУ 25062255
про спонукання укласти договір про надання ритуальних послуг
Суддя: Паляниця Ю.О.
Секретар судового засідання: Антонова І.В.
У засіданні брали участь:
від позивача: Нікітін С.В. - за дов., Бурихін О.С. - за дов.
від відповідача: Кравченко Т.А. - за дов.
від третьої особи: не з'явився
Згідно із ст.77 ГПК України
в засіданні суду оголошувалась перерва
з 13.03.2014р. до 01.04.2014р.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс», м.Луганськ звернувся до господарського суду Луганської області з позовом до відповідача, Розкішнянського сільського комунального підприємства «Розкішнянський Водолій», с.Розкішне про зобов'язання відповідача укласти з позивачем договір про надання ритуальних послуг в типовій редакції від 22.01.2014р., що відповідає примірному договору, який міститься у Типовому положенні про ритуальну службу України.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на виконання дій, з якими закон пов'язує можливість укладання договору про надання ритуальних послуг, та бездіяльність відповідача щодо підписання договору або надання аргументованої відмови.
Відповідач у відзиві б/н від 27.02.2014р. проти задоволення позову заперечив та зазначив про те, що не відмовляв позивачу в укладанні договору, а лише відстрочив розгляд пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» до моменту з'ясування обставин несанкціонованого захоронення тіла на території с.Розкішне. За текстом відзиву Розкішнянське сільське комунальне підприємство «Розкішнянський Водолій» вказав про необгрунтовність позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення. Одночасно, у прохальній частині відзиву відповідач зазначив про необхідність припинення провадження по справі у зв'язку з відсутністю предмету спору.
Ухвалою господарського суду від 27.02.2014р. до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, було залучено Розкішнянську сільську раду Лутугинського району Луганської області.
Третя особа представила пояснення №02-13/225 від 11.03.2014р., за змістом яких відповідачем позивачу надано аргументовану відповідь про тимчасову неможливість укласти договір, а не відмовлено у його укладанні, внаслідок чого, на думку третьої особи, предмет спору відсутній.
Стаття 22 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони. При цьому, норми вказаної статті зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Аналогічні права та обов'язки в силу вимог ст.27 Господарського процесуального кодексу України наявні у третіх осіб.
Статтею 77 зазначеного Кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених ст.69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
Згідно із п.3.9.2 постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
За висновками суду, незважаючи на те, що третя особа у судове засідання 01.04.2014р. на виклик суду не з'явилась, справа може бути розглянута за наявними у ній документами у відповідності до вимог ст.75 Господарського процесуального кодексу України, а неявка вказаного учасника судового спору не перешкоджає вирішенню справи по суті.
Крім того, судом враховано, що у судовому засіданні 13.03.2014р. присутність представника Розкішнянської сільської ради Лутугинського району Луганської області у судовому засіданні 01.04.2014р. була визначена не обов'язковою.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін та третьої особи, господарський суд встановив:
У відповідності до ч.1 ст.9 Закону України «Про поховання та похоронну справу» ритуальні служби - це спеціалізовані комунальні підприємства, що створюються органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом, з метою здійснення організації поховання померлих і надання ритуальних послуг, передбачених необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг, реалізації предметів ритуальної належності, передбаченим пунктом 2 частини другої статті 8 цього Закону.
Як свідчать матеріали справи, 13.12.2013р. Розкішнянською сільською радою прийнято рішення №38/23 «Про ритуальну службу Розкішнянської сільської ради», у відповідності до якого кладовища, розташовані на території Розкішнянськї сільської ради, що перебувають в комунальній власності Розкішнянської територіальної громади, передано в управління Розкішнянському сільському комунальному підприємству «Розкішнянський водолій»; надано відповідачу повноваження ритуальної служби на території Розкішнянської сільської ради відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу».
Відтак, ритуальною службою с.Розкіше є Розкішнянське сільське комунальне підприємство «Розкішнянський водолій».
Як встановлено ст.10 Закону України «Про поховання та похоронну справу», надання ритуальних послуг відповідно до необхідного мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, передбаченого пунктом 2 частини другої статті 8 цього Закону, здійснюється ритуальними службами або за договором суб'єктами господарювання інших форм власності.
За приписами п.8 Типового положення про ритуальну службу в Україні, яке затверджено наказом №193 від 19.11.2003р. Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства (далі - Положення), ритуальна служба забезпечує укладання договорів із суб'єктами господарювання.
В силу норм ч.4 ст.179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, примірного договору, рекомендованого органом управління суб'єктам господарювання для використання при укладенні ними договорів, коли сторони мають право за взаємною згодою змінювати окремі умови, передбачені примірним договором, або доповнювати його зміст.
Форма примірного договору про надання ритуальних послуг наведена в додатку до п.8.2 Положення.
За таких обставин, приймаючи до уваги приписи вказаних норм законодавства, надання ритуальних послуг суб'єктами господарювання здійснюється на підставі договору (основою якого є примірний договір), укладеного у встановленому законом порядку з відповідною ритуальною службою.
За правилами ч.3 ст.184 Господарського кодексу України укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.
У відповідності до ч.ч.1, 2 ст.181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках.
Пунктом 8.1 Положення встановлено, що суб'єкт господарювання, що виявив бажання працювати на ринку ритуальних послуг, має подати до територіальної ритуальної служби відповідну заяву щодо укладання договору про надання ритуальних послуг на ім'я її керівника та долучити до заяви (засвідчені у встановленому порядку копії) такі документи: копію довідки про включення до ЄДРПОУ для юридичної особи або довідки про присвоєння ідентифікаційного номера для фізичної особи; копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності; перелік послуг, що пропонуються для надання суб'єктом господарювання; режим роботи та номер телефону.
Як свідчать матеріали справи, 22.01.2014р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» звернулося до відповідача з заявою щодо укладання договору про надання ритуальних послуг, до якої додало:
- копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців,
- копію довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України,
- необхідний мінімальний перелік послуг,
- копію свідоцтва платника єдиного податку від 30.05.2012р.,
- копію статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс»,
- 2 примірники договору про надання ритуальних послуг з додатком.
За висновками суду, положення проекту договору про надання ритуальних послуг, наданого позивачем, узгоджуються з приписами примірного договору про надання ритуальних послуг, який міститься у додатку до п.8.2 Положення.
Згідно із ч.ч.3, 4 ст.181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Протягом 14 робочих днів з дня отримання заяви територіальна ритуальна служба укладає з суб'єктом господарювання договір про надання послуг при наявності всього переліку документів, передбачених цим пунктом. Безпідставна відмова в укладанні договору не допускається, вона повинна бути аргументована (п.8.1 Положення).
За таких обставин, вказаними положеннями законодавства передбачено дії особи, яка отримала проект договору, що полягають у його підписанні або складанні протоколу розбіжностей, за наявності заперечень щодо окремих умов договору, а також вимогу відносно вчинення цих дій у певний строк.
У відповідь на заяву б/н від 22.01.2014р. позивача, відповідач оформив лист №24 від 08.02.2014р., за змістом якого повідомив про встановлення обставин незаконного захоронення позивачем тіла на кладовищі по вул.Поштовій у с.Розкішному, за фактом наявності яких директором відповідача, секретарем Розкішнянської сільської ради та доглядачем кладовища складено акт №3 від 14.01.2014р. Також, відповідач зазначав про направлення вказаного акту до Лутугінського РВ ГУ МВС Луганської області та до Обласної прокуратури Луганської області.
Відтак, відповідач повідомив, що заява б/н від 22.01.2014р. Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» буде розглянута після надання правоохоронними органами висновків щодо неправомірних дій позивача.
Дослідивши надані до матеріалів справи документи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
За змістом ст.1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно із ч.1 ст.16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ст.20 Господарського кодексу України кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Способом захисту прав та інтересів може бути, в тому числі, установлення господарських правовідносин.
Як встановлено судом вище, 22.01.2014р. позивач звернувся до Розкішнянського сільського комунального підприємства «Розкішнянський Водолій» з заявою про укладання договору про надання ритуальних послуг.
Вказана заява одержана відповідачем 23.01.2014р., про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення №9103303661367.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач, отримавши проект спірного договору, належним чином та в належний термін не підписав проект договору та не склав протокол розбіжностей.
При цьому, 08.02.2014р. відповідач надав відповідь, за змістом якої позивача повідомлено про те, що заява про укладання договору про надання ритуальних послуг буде розглянута Розкішнянським сільським комунальним підприємством «Розкішнянський Водолій» після розгляду правоохоронними органами заяви щодо неправомірних дій з боку Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» відносно несанкціонованого захоронення тіла на території с.Розкішне.
За висновками суду, такі дії відповідача суперечать приписам ст.181 Господарського кодексу України, п.8.1 Положення, та порушують право позивача на укладання договору про надання ритуальних послуг.
Зокрема, вказаними нормами законодавства не передбачено право відповідача на відкладення розгляду питання про укладання договору про надання ритуальних послуг за наявності визначених Розкішнянським сільським комунальним підприємством «Розкішнянський Водолій» обставин.
Одночасно, імовірне встановлення в діях позивача ознак правопорушення може бути підставою для застосування до винної особи заходів відповідальності, які передбачені законодавством, проте, з огляду на вимоги п.8.1 Положення не є передумовою відмови в укладанні договору про надання ритуальних послуг.
Крім того, суд зазначає, що за змістом ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ст.4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обгрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до ст.33 вказаного кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини справи, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
При цьому, всупереч положень зазначених норм відповідачем не представлено доказів прийняття правоохоронними органами до розгляду матеріалів щодо факту несанкціонованого захоронення тіла на території с.Розкішне, на які Розкішнянське сільське комунальне підприємство «Розкішнянський Водолій» посилається в обґрунтування своїх заперечень.
Таким чином, приймаючи до уваги вищенаведене, позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» до Розкішнянського сільського комунального підприємства «Розкішнянський Водолій» про зобов'язання відповідача укласти з позивачем договір про надання ритуальних послуг в типовій редакції від 22.01.2014р., що відповідає примірному договору, який міститься у Типовому положенні про ритуальну службу України, є правомірним та таким, що підлягає задоволенню.
Клопотання відповідача про припинення провадження по справі у зв'язку з відсутністю предмету спору, яке викладено у відзиві б/н від 27.02.2014р., не підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
Відповідно до п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України провадження по справі підлягає припиненню у разі відсутності предмету спору.
Згідно із п.4.4 постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (п.1-1 ч.1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Наразі, предметом спору у цій справі є матеріально-правова вимога позивача до відповідача щодо зобов'язання укласти правочин про надання ритуальних послуг.
Як встановлено судом вище, відповідний договір сторонами до теперішнього часу не підписаний, з огляду на що спір між сторонами не врегульований.
За таких обставин, підстави для припинення провадження у справі згідно із п.1-1 ст.80 Господарського процесуального кодексу України відсутні, внаслідок чого клопотання відповідача залишається судом без задоволення.
Клопотання б/н від 31.04.2014р. Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» про витребування з Лутугинського РВ ГУ МВС України в Луганській області матеріалів розслідування випадку несанкціонованого захоронення тіла на території с.Розкішне, відповіді на заяву відповідача від 24.01.2014р. або уповноваження позивача отримати від Лутугинського РВ ГУ МВС України в Луганській області зазначені матеріали, є безпідставним, з огляду на наступне:
Порядок витребування судом доказів в господарському процесі регламентовано приписами ст.38 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до норм вказаної статті, сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, що перешкоджають його наданню; підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація; обставини, які може підтвердити цей доказ.
За висновками суду, документи, стосовно яких позивачем заявлено клопотання про витребування, не мають відношення для розгляду справи №913/497/14.
Одночасно, як було зазначено судом вище, відповідачем всупереч вимог ст.129 Конституції України, ст.ст.4-3, 33 Господарського процесуального кодексу України взагалі не доведено факту прийняття правоохоронними органами до розгляду матеріалів щодо факту несанкціонованого захоронення тіла на території с.Розкішне.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, клопотання б/н від 31.04.2014р. Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» про витребування доказів залишається судом без задоволення.
Згідно зі ст.49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача. Одночасно, заявлені до стягнення комісійні витрати на суму 15 грн. не підлягають відшкодуванню в межах розгляду цієї справи, оскільки не входять до складу витрат, визначених ст.44 Господарського процесуального кодексу України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.38, 43, 49, 75, 80, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Задовольнити позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс», м.Луганськ до Розкішнянського сільського комунального підприємства «Розкішнянський Водолій», с.Розкішне про зобов'язання Розкішнянське сільське комунальне підприємство «Розкішнянський Водолій» укласти договір про надання ритуальних послуг в типовій редакції від 22.01.2014р., що відповідає примірному договору, який міститься у Типовому положенні про ритуальну службу України.
Зобов'язати Розкішнянське сільське комунальне підприємство «Розкішнянський Водолій» укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» договір про надання ритуальних послуг в наступній редакції:
«ДОГОВІР №
про надання ритуальних послуг
сел.Розкішне «__»
Розкішнянське сільське комунальне підприємство «Розкішнянський Водолій» в особі директора Кравченко Руслана Олександровича, діючого на підставі статуту, з одного боку (далі - Ритуальна служба), та Товариство з обмеженою відповідальністю «Ритуальне Агенство «Фенікс», в особі директора Руденко Ольги Русланівни, діючої на підставі статуту товариства, з другого боку (далі - Виконавець послуг) уклали цей договір про таке:
1. Предмет договору
1.1 Предметом договору є надання ритуальних послуг.
1.2 Взаємовідносини між Ритуальною службою і Виконавцем послуг регулюються Конституцією України, Законом України «Про поховання та похоронну справу», іншим законодавством України та цим договором.
1.3 Господарські відносини між Ритуальною службою та Виконавцем послуг визначаються за згодою сторін.
2. Права сторін
2.1 Ритуальна служба має право:
2.1.1 Здійснювати організацію та проведення поховання.
2.1.2 Укладати договір-замовлення на організацію та проведення поховань між Ритуальною службою та замовником.
2.1.3 Здійснювати контроль за якістю, вчасністю та повнотою надання послуг з організації поховань виконавцем послуг.
2.1.4 За недотримання вимог положень ЗУ «Про поховання та похоронну справу» Ритуальна служба має право в односторонньому порядку достроково розірвати договір з Виконавцем послуг.
2.2 Виконавець послуг має право:
2.2.1 Відповідно з чинним договором та договорами-замовленнями надавати ритуальні послуги, згідно переліку вказаному у Додатку № 1 до даного договору.
2.2.2 Самостійно, на підставі звернення осіб, які зобов'язалися поховати померлого, виготовляти та реалізовувати предмети ритуальної належності, якщо вони відповідають державним стандартам та затвердженій вартості, передбаченим законодавством (стаття 12 Закону України «Про поховання та похоронну справу»).
2.2.3 Виконувати монтажні та демонтажні роботи з установки намогильних споруд, елементів благоустрою, виготовлених власними силами або іншими виробниками з дотриманням вимог державних стандартів.
2.2.4 Робити добровільні внески на рахунок Ритуальної служби на розвиток інфраструктури і утримання міських кладовищ.
3. Обов'язки сторін
3.1 Ритуальна служба зобов'язана:
3.1.1 При зверненні особи, що зобов'язалася поховати померлого, забезпечити укладання договорів-замовлень, урахувавши при цьому побажання Замовника щодо Виконавців послуг.
3.1.2 Відповідно до договору-замовлення забезпечити організацію та проведення поховання померлого у встановленому законодавством порядку, з урахуванням волевиявлення померлого, висловленого при житті, а в разі його відсутності, з урахуванням побажання родичів.
3.1.3 У місцях оформлення договорів-замовлень надати Замовникові (виконавцю волевиявлення або особі, яка зобов'язалася поховати померлого) наочну інформацію, передбачену п. 6 Положення про ритуальну службу в Україні.
3.1.4 Створити рівні умови для поховання померлих незалежно від їх раси, кольору шкіри, політичних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
3.1.5 Забезпечити безоплатне виділення земельної ділянки для поховання труни з тілом чи урни з прахом померлого на кладовищі.
3.1.6 Створити рівні умови Виконавцям послуг.
3.1.7 Забезпечити своєчасне оформлення договору-замовлення та на протязі 24 годин передати замовлення Виконавцю послуг по телефону 050-664-09-62 або особисто.
3.2 Виконавець послуг зобов'язаний:
3.2.1 Подати до ритуальної служби перелік ритуальних послуг, їх характеристику та вартість. У разі внесення змін до вартості ритуальних послуг Виконавець послуг забезпечує доведення нової ціни до ритуальної служби шляхом надання нового переліку у письмовому вигляді.
3.2.2 При наданні послуги з копання могили на кладовищі гарантувати збереження могил та намогильних споруд, інших елементів благоустрою могил, що розміщені поруч з новими похованнями, та відшкодовувати матеріальні збитки у разі їх пошкодження.
3.2.3 Видавати працівникам, що беруть участь у наданні ритуальних послуг, відповідні посвідчення.
3.2.4 Своєчасно та якісно надавати ритуальні послуги.
3.2.5 У разі дострокового розірвання договору Виконавець послуг повинен в місячний термін письмово попередити про це Ритуальну службу.
3.2.6 Проводити передбачені даним Договором роботи та надавати послуги у відповідності з Положенням про ритуальну службу і Порядком функціонування кладовищ у сел. Розкішне.
4. Відповідальність сторін
4.1 Ритуальна служба несе відповідальність:
4.1.1 За ненадання інформації Замовникові про Виконавців послуг та перелік ритуальних послуг, що можуть надаватися ними.
4.1.2 За неякісну і несвоєчасну організацію, оформлення договору-замовлення. За порушення термінів та неякісне надання ритуальних послуг, установлених договором-замовленням, згідно з вимогами Закону України «Про захист прав споживачів».
4.1.3 За недотримання положень чинного законодавства, стандартів та технологій при організації поховання померлих.
4.1.4 За безпідставну відмову Замовнику в оформленні договору-замовлення, виконавцем якого Замовник вибрав Виконавця послуг, за невчасне передання замовлення на послуги Виконавцю послуг.
4.2 Виконавець послуг несе відповідальність:
4.2.1 За порушення термінів та неякісне надання ритуальних послуг, установлених договором- замовленням, згідно з вимогами Закону України «Про захист прав споживачів».
4.2.2 При недотриманні вимог п. 3.2.2 цього договору Виконавець послуг усуває пошкодження, відшкодовує матеріальні збитки.
4.2.3 За недотримання положень чинного законодавства в частині вимог затверджених стандартів та технологій при наданні ритуальних послуг.
5. Термін дії, внесення змін та порядок припинення договору
5.1 Договір набирає чинності з моменту його підписання і діє протягом трьох років. В разі, якщо жодна зі сторін за місяць до закінчення терміну його дії не заявить про його розірвання, то він продовжує діяти протягом наступних трьох років на тих же умовах.
5.2 Зміни та доповнення до даного договору вносяться сторонами і розглядаються в 20-денний термін, є прийнятими у разі досягнення згоди між сторонами, що підтверджується підписанням сторонами відповідних змін у письмовому вигляді.
5.3 Дія договору підлягає припиненню в наслідок:
5.3.1 Закінчення терміну, на який укладено договір.
5.3.2 Достроково, за згодою сторін або по рішенню суду.
5.3.3 Припинення господарської діяльності однією зі сторін.
5.3.4 У інших випадках передбачених чинним законодавством України.
6. Порядок вирішення спорів
6.1 Спори і розбіжності, що можуть виникати внаслідок цього договору, за змогою вирішуватимуться шляхом переговорів між учасниками.
6.2 У разі не врегулювання спорів і розбіжностей шляхом переговорів розв'язання спорів здійснюється в судовому порядку.
7. Прикінцеві положення
7.1 Договір складений у двох примірниках (по одному для кожної сторони), які мають однакову юридичну силу.
8. Місцезнаходження Сторін
Ритуальна служба: РСКП «Розкішнянський Водолій» код ЄДРПОУ 38067716 адреса: 92013, с. Розкішне, вул. Леніна, б.110 Контактний телефон (06436) 91145 Директор
ПЕРЕЛІК РИТУАЛЬНИХ ПОСЛУГ ТА ТАРИФИ НА НИХ, у тому числі ті, які віднесені до мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг
№Найменування ритуальної послугиОдиниця виміруЦіна в гривнях 1Оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання послуга 4,86 2Оформлення свідоцтва про похованняпослуга 2,82 3Копання могили в зимовий період (викопування могили ручним способом, опускання труни з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили)послуга 378,42 4Копання могили в весняно-осінній період (викопування могили ручним способом, опускання труни з тілом померлого в могилу, закопування могили, формування намогильного насипу та одноразове прибирання території біля могили)послуга 270,31 5Монтаж та демонтаж намогильної споруди при організації під поховання в існуючу могилупослуга 107,39 6Організація відправлення труни з тілом чи урни з прахом померлого за межі Україникм 2,14 7Запаювання оцинкованої трунипослуга 88,30
Режим роботи - цілодобово,
телефон - 050-664-09-62
Тарифи на ритуальні послуги, які віднесені до мінімального переліку окремих видів ритуальних послуг, встановлені відповідно до додатка до рішення Виконавчого комітету Луганської міської ради від 08.08.2007 р. № 212.
Перелік ритуальних послуг склав:
ТОВ «РА «ФЕНІКС», код ЄДРПОУ 37990887,
п/р 2600512210370, МФО 304988 в ПАТ
«Укркомунбанк» ЛВ №1 м. Луганська
Платник єдиного податку,
адреса: 91055, м. Луганськ, вул. Леніна, буд. 226
Директор
Стягнути з Розкішнянського сільського комунального підприємства «Розкішнянський Водолій» (92013, с.Розкішне, вул.Леніна, буд.110, код ЄДРПОУ 38067716) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Ритуальне агентство «Фенікс» (91055, м.Луганськ, вул.Леніна, буд.226, код ЄДРПОУ 37990887) судовий збір в сумі 1218 грн.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
У судовому засіданні 01.04.2014р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Повне рішення складено 04.04.2014р.
Суддя Ю.О. Паляниця
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2014 |
Оприлюднено | 07.04.2014 |
Номер документу | 38037614 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Паляниця Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні