Рішення
від 25.05.2009 по справі 35/169-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

35/169-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

  

19.05.09р.

Справа № 35/169-09

За позовом  Відкритого акціонерного товариства"Енергопостачальна компанія               "Дніпрообленерго",

                    м. Дніпропетровськ

 

до                 Державного підприємства "Придніпровська залізниця",                   м. Дніпропетровськ

      

про              стягнення 15 259,63 грн

Суддя  Широбокова Л.П.

Представники:

  від позивача - Шай А.С., юрисконсульт 1 категорії, дов.№112 від 27.05.2008р.

від відповідача - Матло А.М., заст.начальника, дов.№264 від 01.01.2009р.

                             Шкурко І.М., юрисконсульт, дов.№400 від 01.01.2009р. 

СУТЬ СПОРУ:

       Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість за електричну енергію -15 259,63 грн, посилаючись на договір №7-Ц/ПР/Е-02/10-НЮ-350 від 01.01.2002р. та акт перевірки №00040536 від 31.03.2008р.

      Представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

       Відповідач позовні вимоги не визнає, посилаючись на наступне: позивачем не надано доказів щодо встановлення спірних пломб із зазначенням місць їх встановлення, відтисків, тощо; не надано доказів здійснення останньої технічної перевірки вказаного об'єкта, розра-хунок не відповідає вимогам Методики визначення обсягів та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення спожива-чами Правил користування електричною енергією, акт складений за відсутності представника відповідача та в ньому відсутні всі вихідні дані, необхідні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії.       

       Позивач  надав додаткові пояснення, в яких зазначає, що потужність була визначена як дозволена потужність для даної точки обліку в зв'язку з ненаданням споживачем паспортних даних струмоприймачів, посилається, що відповідно до п. 6.40 Правил користування електричною енергією перерахунок обсягу електричної енергії здійснюється при умові зриву пломб установлених в місцях, указаних в акті про опломбування, та Правилами не передбачено доведення можливості без облікового споживання електроенергії, достатньо тільки встановлення факту зриву пломб.

      За згодою представників сторін в судовому засіданні оголошено  тільки вступну та резолютивну частину рішення.   

      Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності, господарський суд, -

ВСТАНОВИВ:

    Між Відкритим акціонерним товариством "Енергопостачальна                       компанія "Дніпрообленерго" (надалі-позивач) та Державним підприємством "Придніпровська залізниця" (надалі-відповідач) було укладено договір з додатками №7-Ц/ПР/Е-02/10-НЮ-350 від 01.01.2002р. про постачання електричної енергії строком дії до 31.12.2002р. та який відповідно до п. 11.4 вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення строку не буде заявлено однією із сторін про відмову від цього договору або його перегляд. Доказів розірвання договору в спірний період суду не надано.

       Відповідно до Акту розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін повітряна лінія (ПЛ) 35 кВ Л-461, Л-462 до тягової підстанції «Плотина» належить позивачеві, а шлейф від кінцевої опори ПЛ 35 кВ Л-461,    Л-462 в бік тягової підстанції «Плотина»- відповідачу. Межу відповідальності встановлено на відстані 1 м від натяжного затискача кінцевої опори в бік портала підстанції «Плотина»Л-461, Л-462.

       31.03.2008р. представниками позивача була здійснена перевірка, про що складено Акт №00040536 про порушення споживачем Правил користування електричною енергією та/або умов договору з додат-ком. Перевіркою встановлено: «зрив пломб електропостачальної організації на дверях ТМ на КТП «Плотина», що є порушенням п. 6.41 Правил користування електричною енергією».

      16.05.2008р. на засіданні комісії по розгляду акта про порушення споживачем Правил користування електричною енергією спожива-чем-юридичною особою був складений протокол №16/п-7 та прийня-те рішення про нарахування обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією. Розрахунки були проведені за п. 2.5 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006р. №562 (надалі Методика).  Донарахування здійснено позивачем за період з 01.03.по 31.03.2008р., обсяг недорахованої електричної енергії - 33 480 кВт*год на суму –15 259,63 грн. Вказана сума була включена позивачем в рахунок №3364 від 31.05.2008р. та не оплачена відповідачем.

      Зважаючи на встановлені обставини суд доходить висновку, що вимоги позивача необґрунтовані, виходячи з наступного.

      Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»за порушення в сфері енергетики настає адміністративна, цивільна та кримінальна відповідальність. Відносини сторін щодо споживання електричної енергії врегулювані Правилами користування електрич-ною енергією, які затверджені Постановою НКРЕ N28 від 31.07.1996р. (з подальшими змінами та доповненнями) –надалі Правила.

      Згідно до п. 6.40 Правил (в редакції Постанови НКРЕ N1497 від 22.11.2006р., що діяла на час виявлення спірного порушення) у разі виявлення у споживача пошкоджень або зриву пломб електропере-давальної  організації  та/або пломб держповірки або за умови     збереження цілісності  пломб держповірки    та електропередавальної    організації    пошкодження   розрахункових приладів  обліку  (розбите  скло,  пошкодження  цілісності корпусу приладу  обліку  тощо),  вста-новлення  перемички,  шунтуючої  коло струму  лічильника,  викори-стання  різного  роду пристроїв з метою зменшення  показів  приладу  обліку, тощо, інших  дій  або  бездіяльності споживача з метою зниження  значення  показів  засобу  обліку, покази розрахункового засобу  обліку  не враховуються, а електропередавальна організація (постачальник   електричної   енергії   за  регульованим  тарифом) здійснює  перерахунок обсягу фактично спожитої електричної енергії за  період  від  дня  останнього контрольного огляду засобу обліку представником   електропередавальної   організації  (постачальника електричної   енергії   за   регульованим   тарифом)  чи  фактично проведеної  і підтвердженої актом технічної перевірки роботи схеми комерційного  обліку,  що  мала передувати виявленню порушень, але цей  період  має  не  перебільшувати шести місяців.

       Перевіркою встановлено, що пломба зірвана не на самих розрахункових приладах обліку, а на дверях трансформатора. Позивач не довів належними доказами, що внаслідок зівання цієї пломби відповідач мав безперешкодний доступ до електропостачання та міг споживати електричну енергії поза приладом обліку.

  Визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення, встановлено Методикою.

      В 2.1. Методики визначено вичерпний перелік порушень, при яких застосовується вказана Методика, в підпункті 2 визначено таке порушення, як  пошкодження  пломб  електропередавальної  організації  в місцях,  указаних  в  акті  про пломбування, складеному в порядку, встановленому  ПКЕЕ.

      Позивач надав акт про пломбування засобів обліку електроенергії від 26.09.2007р.  та Акт контрольного зняття показів приладів обліку від 29.02.2009р. У акті про пломбування вказано про пломбування дверей трансформатора напруги. Вказаний акт зі сторони  відповідача підписано електромонтером. Позивачем не надано доказів, що саме цей електромонтер являється відповідальною особою за збереження пломб, оскільки як вбачається з матеріалів справи відповідальною особою (за посадою) є начальник Верхівцевської дистанції електропостачання. Та вказаний акт не може бути належним доказом щодо пломбування саме дверей ТМ, на яких виявлено зрив пломби.

      Відповідно до п. 2.5 Методики (в редакції на час виявлення порушення), на який посилається позивач, у  разі  виявлення  у  споживача порушень, зазначених у підпунктах  1-4 пункту 2.1 цієї Методики,  величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії  протягом  робочого часу (W доб) визначається за формулою

                   W    = P * t    * К  ,              (2.4)

                    доб        доб    в

    де Р - потужність, визначена як   загальна максимальна  потужність  струмоприймачів споживача відповідно до  їх  паспортних  даних  або потужність,  обчислена, виходячи із струму навантаження електро-установки при  підключенні всіх  наявних  струмоприймачів  на повну потужність,  виміряного з дотриманням вимог чинного законодавства  у  сфері  метрології  (за умови,   якщо   визначена  таким  чином  потужність  не  перевищує дозволеної  потужності  для  даної  точки  обліку,  зазначеної   в договорі про постачання електричної енергії .

      При розрахунку обсягу електроенергії позивач виходив з дозволеної потужності для цієї точки обліку, що суперечить вище наведеним приписам Методики. Його посилання на недопущення представників для огляду струмоприймачів суд вважає безпідставним, оскільки відповідно п. 6.42. Правил в акті перевірки мають бути зазначені вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії. В акті дані про потужність струмоприймачів відсутні, посилання на недопущення представників також немає. Додаток до акту №00040536 від 31.03.2009р., який наданий позивачем тільки з поясненнями 19.05.2009р., не може бути таким доказом, оскільки всупереч вимогам п. 6.41 Правил складений лише за підписом однієї особи. Крім того, відповідач надавав в подальшому позивачу вказані дані, що не перешкоджало здійснити на комісії відповідний перерахунок.

       З огляду на викладене, зважаючи на встановлені обставини, суд доходить висновку, що вимоги позивача необґрунтовані та в позові слід відмовити.

      Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати у справі відносяться на позивача.

        Керуючись  ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального  кодексу України, ст. 224, 275-277 Господарського кодексу України, ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»господарський суд,-     

ВИРІШИВ:

    В позові відмовити.

         Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання та в цей термін може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

                             

Суддя

 Л.П. Широбокова

Рішення підписано 22 травня 2009 р.

 

   

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення25.05.2009
Оприлюднено12.06.2009
Номер документу3804022
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —35/169-09

Постанова від 15.09.2009

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Дмитренко Г.К.

Рішення від 25.05.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Широбокова Л.П.

Рішення від 03.06.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Широбокова Л.П.

Ухвала від 30.03.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Широбокова Л.П.

Ухвала від 16.04.2009

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Широбокова Л.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні