УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
"07" квітня 2014 р. № 906/436/14
Суддя господарського суду Житомирської області Лозинська І.В. ,
розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом:
ТОВ "ВІП Холдінг" (м. Ізмаїл, Одеська область)
до ФОП ОСОБА_1 (м. Бердичів)
про стягнення 58847,17 грн.
ВСТАНОВИВ:
04.04.2014 р. до господарського суду надійшла позовна заява від ТОВ "ВІП Холдінг" (м. Ізмаїл, Одеська область) від 31.03.2014 р. до ФОП ОСОБА_1 (м. Бердичів) про стягнення 58847,17 грн. , з яких 18000,00 грн. - основний борг, 40680,00 грн. - неустойка; 167,17 грн. - 3% річних.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 54 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки фізичної особи - платника податків за його наявності.
У поданій позовній заяві позивачем не зазначено свого повного найменування та повного найменування відповідача.
Згідно з абзацом 1 п. 3.5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", передбачено, що недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 63 Господарського процесуального Кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, зокрема, якщо у позовній заяві не вказано п о в н о г о найменування сторін, їх поштових адрес.
Крім того, слід зазначити, що в позовній заяві позивач зазначає, що
За таких обставин провадження у справі не може бути порушено, а позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню.
Крім того, слід звернути увагу позивача на таке.
Відповідно до ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматись від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Аналогічні правила встановлює і ст.174 ГК України.
Стаття 611 Цивільного кодексу України передбачає, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.
Так, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання (ч. 3 ст. 549 ЦК України).
Відповідно до ч. 2 ст. 343 ГК України платник грошових коштів сплачує на користь одержувача цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін, але не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня у відповідності до Закону України "Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань".
Разом з тим, у п. 4.1 Договору продажу продукції №326 від 18.09.2013 р. зазначено, що у випадку невиконання строків поставки товару, продавець сплачує 2%, однак. не вказано про пеню та про не перевищення подвійної облікової ставки НБУ, що позбавляє можливості суд перевірити правильність нарахування позивачем неустойки.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві, серед іншого, не надано доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
Керуючись п. 2 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовні матеріали повернути позивачу без розгляду.
2. Повернути з Державного бюджету України Товариству з обмеженою відповідальністю "ВІП Холдінг" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Адмірала Холостякова, 77, код ЄДРПОУ 32096825) 1827,06 грн. судового збору, сплаченого за платіжними дорученнями, відповідно, №1 від 09.01.2014 р. на суму 588,47 грн. та № 2 від 31.03.2014 р. на суму 1238,59 грн.
Додаток на 18 аркушах в тому числі платіжні доручення№1 від 09.01.2014 р. на суму 588,47 грн. та № 2 від 31.03.2014 р. на суму 1238,59 грн.
Суддя Лозинська І.В.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2014 |
Оприлюднено | 09.04.2014 |
Номер документу | 38067053 |
Судочинство | Господарське |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Богатинський Богдан Вікторович
Адміністративне
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду
Чорненька Д. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні