ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
27 березня 2014 р. Справа № 909/1098/13
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Валєєвої Т.Е.,
при секретарі судового засідання Андріїв Л.Я., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за заявою публічного акціонерного товариства "Укртрансгаз" (м. Київ) в особі філії "Агрогаз" (м. Київ)
до товариства з обмеженою відповідальністю "Віагазтранском" (м. Івано-Франківськ)
про банкрутство,
за участю представників сторін:
від боржника: Давимука В.Я. - представник, (довіреність №2 від 03.10.2012 р.; паспорт серії НОМЕР_3, виданий 02.02.2002 р. Івано-Франківським МВ УМВС в Івано-Франківській області);
за участю розпорядника майна: Хлібейчука І.М. - арбітражний керуючий, (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від 16.07.2013 р. НОМЕР_1; посвідчення арбітражного керуючого НОМЕР_2 від 16.07.2013 р.);
від ініціюючого кредитора: не з'явилися,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 01.11.2013 р. порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Віагазтранском" (м. Івано-Франківськ) за загальним порядком провадження відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону від 22.12.2011 р. N 4212-VI (далі - Закон про банкрутство ), визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника у розмірі 1 028 323,43 грн, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Хлібейчука І.М.
21.11.2013 р. в газеті "Голос України" № 219 розміщено оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство боржника.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 29.01.2014 р. за результатами попереднього засідання визнано грошові вимоги кредитора до боржника, затверджено реєстр вимог кредиторів та призначено підсумкове засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство, на 13.02.2014 р.
13.02.2014 р. судове засідання не відбулося внаслідок перебування судді Валєєвої Т.Е. на лікарняному.
Водночас, 07.02.2014 р. до господарського суду Івано-Франківської області надійшло клопотання розпорядника майна Хлібейчука І.М. про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Хлібейчука І.М.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 17.03.2014 р. призначено клопотання розпорядника майна Хлібейчука І.М. про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора банкрута до розгляду в підсумковому засіданні суду на 27.03.2014 р.
У судове засідання з'явилися представник боржника та розпорядник майна Хлібейчук І.М., представник кредитора - ПАТ "Укртрансгаз" в особі філії "Агрогаз" у судове засідання не з"явився, проте надіслав клопотання б/д б/н (вх.№4766/14 від 27.03.2014 р.) про розгляд справи без участі повноважного представника.
У судовому засіданні розпорядник майна Хлібейчук І.М. підтримав клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши докази у справі та з'ясувавши фактичні обставини справи, у підсумковому засіданні судом встановлено наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 Закону про банкрутство у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі.
Приписами ч. 2 ст. 27 Закону про банкрутство передбачено, що до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти рішення, зокрема, про подання до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно з ч. 3 ст. 27 Закону про банкрутство у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Водночас, нормами ч. 8 ст. 26 Закону про банкрутство встановлено, що прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом, належить до компетенції комітету кредиторів.
Відповідно до п. 23 інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212- VІ)" від 28.03.2013 р. № 01-06/606/2013 статтею 27 Закону про банкрутство врегульовано питання стосовно закінчення процедури розпорядження майном. Перехід до наступних судових процедур або припинення провадження у справі про банкрутство у процедурі розпорядження майном відбувається у судовому засіданні, яке має назву підсумкового. Питання щодо переходу до наступних процедур банкрутства господарський суд вирішує з урахуванням рішення зборів кредиторів.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 29.01.2014 р. за результатами попереднього засідання затверджено реєстр вимог кредиторів, до якого включено грошові вимоги одного кредитора, а саме ПАТ "Укртрансгаз" в особі філії "Агрогаз" на загальну суму 1 034 058,43 грн.
05.02.2014 р. відбулися збори кредиторів, на яких прийнято рішення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Хлібейчука І.М., що підтверджується протоколом зборів кредиторів від 05.02.2014 р. № 1 (а.с. №№ 161-163).
Відповідно до ст. 37 Закону про банкрутство у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Зокрема, згідно із ч. 3 ст. 27 Закону про банкрутство до таких випадків належить звернення розпорядника майна на підставі рішення зборів кредиторів до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Водночас, положеннями ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкт господарювання може бути оголошений банкрутом за рішенням суду, у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів.
Отже, визнаючи боржника банкрутом, суд має встановити його неоплатність, тобто недостатність майна для задоволення вимог кредиторів.
З матеріалів справи вбачається, що за даними інвентаризації майна боржника, проведеної на виконання вимог ч. 3 ст. 22 Закону про банкрутство у процедурі розпорядження майном, (інвентаризаційний список активів ТОВ "Віагазтранском" від 06.11.2013 р.) основних засобів, інших необоротних активів, виробничих запасів, готової продукції, грошових коштів, інших оборотних активів станом 06.11.2013 р. на виявлено (а.с. № 141).
Також, відповідно до довідки боржника в особі його керівника від 18.11.2013 р. №3 згідно з даними бухгалтерського обліку боржника будь-якого рухомого та нерухомого майна не обліковується (а.с. №181).
Зі звіту розпорядника майна від 27.03.2014 р. №49-01/14 про свою діяльність вбачається, що розпорядником майна були направлені відповідні запити до органів державної реєстрації, однак активів боржника не встановлено (а.с. №№180, 182-186).
Отже, будь-яке майно та грошові кошти у боржника відсутні.
Згідно з балансом боржника станом на 31.12.2013 р., який поданий в установленому порядку 29.01.2014 р. до Головного управління статистики в Івано-Франківській області, у боржника обліковується лише дебіторська заборгованість на суму 54,8 тис грн. (а.с. №180).
Таким чином, досліджуючи обставини, що підтверджують факт неоплатності боржника, суд дійшов висновку про відсутність жодних активів боржника, крім дебіторської заборгованості, за рахунок яких можливо задовольнити вимоги конкурсного кредитора згідно з затвердженим судом реєстром вимог кредиторів.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, пропозиції зі сторони можливих інвесторів та пропозиції щодо санації боржника до суду не надходили, а внутрішня фінансово-господарська можливість відновити платоспроможність боржника відсутня.
Вищенаведене свідчить про те, що боржник не має можливостей погасити заборгованість перед кредитором та має місце його неоплатність.
Наявність грошових вимог кредитора та відсутність реальних можливостей щодо проведення процедури санації і пропозицій щодо укладання мирової угоди у справі є підставою для визнання неспроможності боржника відновити свою платоспроможність не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Отже, у даному випадку є всі визначені чинним законодавством ознаки, необхідні для визнання боржника банкрутом.
За таких обставин суд вважає за необхідне задовольнити клопотання зборів кредиторів в особі єдиного кредитора у справі та визнати боржника банкрутом і відкрити стосовно нього ліквідаційну процедуру.
Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Однак, з урахуванням обставин даної справи та з метою забезпечення ефективної роботи ліквідатора банкрута суд вважає за необхідне ввести ліквідаційну процедуру строком на чотири місяця.
За приписами ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом.
Згідно з ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом. Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.
Як вбачається з матеріалів справи, зборами кредиторів прийнято рішення від 05.02.2014 р. про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення ліквідатором банкрута особи, яка виконувала повноваження розпорядника майна у даній справі, - арбітражного керуючого Хлібейчука І.М. (протокол зборів кредиторів боржника № 1 від 05.02.2014 р.; а.с. №№ 161-163).
Останнім подано заяву від 27.03.2014 р. №49-02/14 про згоду на призначення його ліквідатором банкрута (а.с. №187).
Як вбачається зі звіту розпорядника майна про свою діяльність, а також підтверджується матеріалами справи, під час виконання процедури розпорядження майном боржника розпорядник майна Хлібейчук І.М. належним чином виконував свої повноваження.
З матеріалів справи вбачається, що станом на час підсумкового засідання суду інших пропозицій щодо призначення ліквідатором банкрута до суду не надходило.
На підставі вищенаведеного суд вважає за необхідне задовольнити клопотання зборів кредиторів боржника та призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Хлібейчука І.М.
Враховуючи приписи ч. 5 ст. 26, ч. 1 ст. 40 Закону про банкрутство та беручи до уваги те, що кандидатура арбітражного керуючого Хлібейчука І.М. відповідає вимогам ст. 4, ч. 2 ст. 114 Закону про банкрутство та запропонована суду зборами кредиторів, суд дійшов висновку про призначення його ліквідатором банкрута.
Відповідно до ч. 3 ст. 115 Закону про банкрутство грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород. Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Згідно з довідкою боржника від 27.03.2014 р. б/н керівник боржника не отримував заробітну плату за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство (а.с. №188).
У разі неотримання керівником боржника заробітної плати за останні дванадцять місяців його роботи, основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат (п. 37 інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону від 22.12.2011 р. N 4212-VI)" від 28.03.2013 р. № 01-06/606/2013, з подальшими змінами та доповненнями).
Як вбачається з матеріалів справи, зборами кредиторів не встановлено розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора банкрута.
Водночас відповідно до ч. 6 ст. 115 Закону про банкрутство господарський суд має право зменшити розмір оплати послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), у разі якщо середньомісячна заробітна плата керівника боржника є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.
З урахуванням обставин даної справи суд вважає за доцільне встановити основну грошову винагороду ліквідатора банкрута у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Враховуючи приписи ч. 3 ст. 38 Закону про банкрутство, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, судом здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 2, 4, 26, 27, 37, 40, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 22.12.2011 р. N 4212-VI), ст. ст. 4-1, 4-5, 4-7, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Віагазтранском" (вул. Б.Хмельницького, б. 51 А, м. Івано-Франківськ, 76000, ідентифікаційний код 33995478) банкрутом.
2. Відкрити стосовно товариства з обмеженою відповідальністю "Віагазтранском" (вул. Б.Хмельницького, б. 51 А, м. Івано-Франківськ, 76000, ідентифікаційний код 33995478) ліквідаційну процедуру строком на чотири місяця, до 27.07.2014 р.
3. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Хлібейчука Ігора Михайловича (АДРЕСА_1; свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого від 16.07.2013 р. НОМЕР_1).
4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет, повідомлення про визнання товариства з обмеженою відповідальністю "Віагазтранском" (вул. Б.Хмельницького, б. 51 А, м. Івано-Франківськ, 76000, ідентифікаційний код 33995478) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.
5. Встановити основну грошову винагороду ліквідатора у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
6 . Зобов'язати ліквідатора банкрута:
- провести ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону від 22.12.2011 р. N 4212-VI;
- кожного місяця направляти комітету кредиторів та господарському суду звіт про свою діяльність, який містить відомості про проведення ліквідаційної процедури;
- після закінчення строку на заявлення грошових вимог кредиторів, які виникли в процедурах банкрутства, подати на затвердження суду реєстр вимог кредиторів;
- за результатами проведеної роботи представити на затвердження суду звіт та ліквідаційний баланс з додатками, передбаченими ч. 1 ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції Закону від 22.12.2011 р. N 4212-VI.
7. Витребувати в порядку ст. 65 ГПК України в державного реєстратора прав на нерухоме майно інформацію (відомості), в т.ч. у формі інформаційної довідки, про належне банкруту - товариству з обмеженою відповідальністю "Віагазтранском" (вул. Б.Хмельницького, б. 51 А, м. Івано-Франківськ, 76000, ідентифікаційний код 33995478) на праві власності нерухоме майно.
Суддя Т.Е. Валєєва
Дану постанову направити:
- ініціюючому кредитору
(1. Кловський узвіз, 9/1, м. Київ, 01021;
2. вул. Кулібіна, 2-А, м. Київ, 03062);
- банкруту (вул. Б.Хмельницького, б. 51 А, м. Івано-Франківськ, 76000);
- ліквідатору банкрута Хлібейчуку І.М. (АДРЕСА_1);
- ВДВС Івано-Франківського міського управління юстиції (вул. Галицька ,45, м. Івано-Франківськ, 76000);
- державному реєстратору за місцезнаходженням боржника (вул. Незалежності, 9, 2 поверх, м. Івано-Франківськ, 76000);
- Реєстраційній службі Івано-Франківського міського управління юстиції (вул. Василіянок, 6, м. Івано-Франківськ, 76000).
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2014 |
Оприлюднено | 09.04.2014 |
Номер документу | 38067059 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Валєєва Т. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні