Ухвала
від 01.04.2014 по справі 530/2784/13-а
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 квітня 2014 р.Справа № 530/2784/13-а Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Присяжнюк О.В.

Суддів: Русанової В.Б. , Курило Л.В.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області на постанову Зінківського районного суду Полтавської області від 07.02.2014р. по справі № 530/2784/13-а

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області

про визнання протиправним та не чинним рішення, визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинення дій,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач - ОСОБА_1 - звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області в якому просив: визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області щодо призначення йому пенсії за віком відповіднодо пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і фонду України в Зіньківському районі Полтавської області від 13 листопада 2013 року про відмову йому в призначенні пенсії за віком відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області призначити пенсію за віком відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з дня звернення за пенсією.

Постановою Зінківського районного суду Полтавської області від 07 лютог 2014 р. адміністративний позов задоволено частково, а саме : зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області призначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю АДРЕСА_1, пенсію за віком відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 16 червня 2013 року; в іншій частині позовних вимог позивача ОСОБА_1 - відмовлено.

Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити позивачу в задоволенні позову повністю.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на прийняття оскаржуваної постанови з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також на доводи та обставини, викладені в апеляційній скарзі.

У судове засідання сторони не з'явилися, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку з чим, відповідно до ст. 197 КАС України, справа розглядається в письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши доповідь обставин справи, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, вважає, що вимоги апеляційної скарги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 195 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та має категорію 2, що підтверджується відповідним посвідченням, виданим Сумською облдержадміністрацією 28 лютого 1991 р.

09 жовтня 2012 р. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області із заявою про призначення пенсії за віком згідно ч.1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

15 жовтня 2012 року рішенням колегіального органу з призначення пенсій Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до положень ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в зв'язку з відсутністю необхідних документів, підтверджуючих факт роботи в зоні відчуження.

4 листопада 2013 року, усунувши можливі недоліки, позивач знову звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області з заявою про призначення йому пенсії за віком відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

До вище зазначеної заяви було надано наступні документи : належним чином завірену копію трудової книжки, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 2) серія НОМЕР_1, довідку від 10 грудня 1992 року № 9/575, видану Полтавською механізованою колоною № 4 орендного підприємства «Полтавасільелектромережбуд», довідку від 01 квітня 1991 р. № 9/253, видану Полтавською механізованою колоною № 4 тресту «Полтавасільелектросіткобуд», витяг з наказу начальника Полтавської механізованої колони № 4 від 51 від 22 грудня 1986 р. №51, архівну довідку № 3- 01-07-17/818 від 02 жовтня 2012 р., видану архівним відділом Полтавської міської ради, архівну довідку № 3-01-07-17 від 02 липня 2013 р., видану архівним відділом Полтавської міської ради, довідку від 12 квітня 2013 р. № 3-01-07-17/326, видану архівним відділом Полтавської міської ради, запит № 212-1819 від 10 квітня 2013 року Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат», довідку від 29 квітня 2013 р. № 1944/06-78/244, видану ДСП «Чорнобильська АЕС».

13 листопада 2013 року, рішенням колегіального органу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі, позивачеві повторно відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в зв'язку з відсутністю необхідних документів, підтверджуючих факт роботи в зоні відчуження, а саме зазначає , що відповідно до підпункту «г» пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1, до заяви про призначення пенсії за віком з урахуванням положень ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» додаються, зокрема, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форма якої затверджена постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 р. № 122, при цьому зазначеною постановою визначено, що ця довідка повинна видаватись підприємством чи організацією, в складі яких працівник був безпосередньо зайнятий на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Не погодившись з діями та рішенням відповідача, ОСОБА_1. звернувся з даним позовом до суду.

Задовольняючи позов частково, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки позивач з 24 грудня 1986 р. по 31 грудня 1986 р. працював в Полтавській механізованій колоні № 4 тресту «Полтава-сільелектросітбуд» село Іванівка Чорнобильської зони відчуження, які віднесені до території зони відчуження, тому він має право на призначення пенсії як учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС в зоні відчуження зі зменшенням пенсійного віку на 10 років.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту населення визначені та закріплені в Законі України від 28.02.1991 року № 796 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відповідно до ч.1 ст. 55 Закону "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій: учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів - 10 років.

Перелік населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджено постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 23.07.91 р. № 106.

Згідно зі ст. 65 Закону № 796-ХІІ документами, які підтверджують статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користуватися пільгами, встановленими цим Законом, є посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" та "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи".

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженим постановою Правління Пенсійного Фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1 визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 р. № 1058-ІУ (зі змінами та доповненнями), зокрема, додаються: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, форму якої затверджено постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 р. № 122; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи (при призначенні пенсії з використанням норм ст. 55 Закону № 796-ХІІ).

Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 2), особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи та на нього розповсюджується дія Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 р. № 796-ХП.

10 вересня 2012 р. ОСОБА_1, виповнилося п'ятдесят років і він, як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році, який працював на території радіоактивного забруднення, у зоні відчуження в період з 01 липня 1986 р. по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, має право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку на 10 років, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

09 жовтня 2012 р. ОСОБА_1, звернувся до управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області з заявою про призначення пенсії за віком відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». До заяви позивачем надано наявні у нього документи, які підтверджували те, що він працював у на території радіоактивного забруднення, у зоні відчуження в період з 24 грудня 1986 року по 31 грудня 1986 року. Рішенням колегіального органу з призначення пенсії управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі від 15 жовтня 2012 р. № 165 йому було відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до положень ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в зв'язку з відсутністю необхідних документів, підтверджуючих факт роботи в зоні відчуження.

4 листопада 2013 р. ОСОБА_1, знову звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області з заявою про призначення йому пенсії за віком відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на підставі наданих ним документів.

Рішенням колегіального органу з призначення пенсій Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі від 13 листопада 2013 року позивачеві відмовлено в призначенні пенсії за віком відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в зв'язку з відсутністю необхідних документів, підтверджуючих факт роботи в зоні відчуження.

З матеріалів справи вбачається, що Полтавська пересувна механізована колона № 4 тресту «Полтавасільелектро-мережбуд», організація в якій ОСОБА_1, працював в грудні 1986 року і якою був відряджений на підставі наказу начальника № 51 від 22 грудня 1986 р. до м. Чорнобиль на дільницю КБУ трест «Гідромеханізації» з 24 по 31 грудня 1986 р. на будівництво ВЛ -10 кВ, основне його місце роботи, згідно з наказом № 115 від 13 жовтня 1992 р. в зв'язку з реорганізацією перейменовано в Полтавську механізовану колону № 4 орендного підприємства «Полтавасільелектромережбуд». В 1993 році реорганізовано в Полтавську пересувну механізовану колону № 4 створеного відкритого акціонерного товариства «Полтаваелектро», а відповідно до оголошення, опублікованого в газеті «Голос України» № 30 від 17 лютого 2011 р., на загальних зборах акціонерів ВАТ «Полтаваелектро» від 24 січня 2011 р. протокол № 20, які відбулися в м. Полтава було прийняте рішення, що Товариство припинено в результаті його ліквідації та звільнено ліквідаційну комісію в повному складі. В архівному відділі Полтавської міської ради, куди на зберігання передані документи ВАТ «Полтаваелектро» після його ліквідації, інші документи, які підтверджують роботу ОСОБА_1, в зоні відчуження, ніж ті, що маються у його пенсійній справі, відсутні, лист виконавчого комітету Полтавської міської ради від 12 квітня 2013 р. №3-01-07-17/326.

В архіві підприємств, які на даний час відносяться до Державного агентства України з управління зоною відчуження, тобто ймовірних правонаступників підприємства, в складі якого ОСОБА_1, був безпосередньо зайнятий на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відомості, що підтверджують факт його перебування у відрядженні в зоні відчуження Чорнобильської АЕС з 24 по 31 грудня 1986 р., відсутні, лист від 10 квітня 2013 р. № 212-1819 Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат», лист від 29 квітня 2013 р. № 1944/06-78/244 Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС».

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що факт роботи ОСОБА_1, в складі бригади Полтавської пересувної механізованої колони № 4 тресту «Полтавасільелектросіткобуд» по будівництву ВЛ-10 кВ в населеному пункті с. Іванівка в зоні відчуження Чорнобильської АЕС в період з 24 по 31 грудня 1986 р. підтверджується довідкою № 9/575 від 10 грудня 1992 р., виданою ОСОБА_1 Полтавською механізованою колоною № 4 орендного підприємства «Полтавасільеленктромережбуд», оригінал якої зберігається в управлінні праці і соціального захисту населення Зіньківської районної державної адміністрації, про те, що йому за роботу в населеному пункті село Іванівка Чорнобильської зони відчуження в період: з 24 грудня 1986 р. по 31 грудня 1986 р. по місцю роботи в Полтавській механізованій колоні № 4 тресту «Полтавасіль-електросітбуд» по відомості за № 747 від грудня місяця 1986 року виплачена заробітна плата в сумі п'ятдесят шість крб. 28 коп. з урахуванням коефіцієнта - три - відповідно до Постанови Ради Міністрів Української РСР та Укрпрофради від 10 червня 1986 року № 207-7; довідкою від 01 квітня 1991 р. № 9/253, виданою ОСОБА_1 Полтавською механізованою колоною № 4 тресту «Полтавасільелектросіткобуд», що він дійсно був відряджений в м. Чорнобиль на дільницю КБУ тресту «Гідромеханізації» з 24 грудня 1986 р. по 31 грудня 1986 р., наказ № 51 від 22 грудня 1986 р.; витягом з наказу начальника Полтавської мехколони № 4 тресту «Полтавасільелектросіткобуд» № 51 від 22 грудня 1986 р. про направлення бригади в м. Чорнобиль на дільницю КБУ трест «Гідромеханізації» з 24 по 31 гредня 1986 р. на будівництво ВЛ -10 кВ; пропуском до зони відчуження Чорнобильської АЕС на ім'я ОСОБА_3.

У вищезазначеній довідці № 9/575 від 10 грудня 1992 р. зазначені: періоди роботи, населений пункт, де проводились роботи, дані про здійснення оплати праці з підвищенням.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів Української РСР від 23.07.91 р. № 106. , село Іванівка Чорнобильської зони входить до переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення.

Крім того, статус ОСОБА_1 як учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобельській АЕС у 1986 р. підтверджується посвідченням від 28 лютого 1991 р. № 796-ХІІ.

Згідно частини 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

За захистом свого права на призначення пенсії за віком відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ОСОБА_1, звернувся з адміністративним позовом до Зіньківського районного суду Полтавської області 16 грудня 2013 року.

Враховуючи викладене, виходячи з положень частини 2 статті 11, пункту 2 частини 2 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції в частині позовних вимог щодо зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до пункту 1 частини 1 статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 16 червня 2013 року є правомірним і обґрунтованим.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Зіньківському районі Полтавської області залишити без задоволення.

Постанову Зінківського районного суду Полтавської області від 07.02.2014р. по справі № 530/2784/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Присяжнюк О.В. Судді Русанова В.Б. Курило Л.В.

СудХарківський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.04.2014
Оприлюднено10.04.2014
Номер документу38098809
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —530/2784/13-а

Постанова від 07.02.2014

Адміністративне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

Постанова від 07.02.2014

Адміністративне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

Ухвала від 29.04.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Гончар Л.Я.

Ухвала від 01.04.2014

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Ухвала від 06.03.2014

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Присяжнюк О.В.

Ухвала від 23.12.2013

Адміністративне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

Ухвала від 23.01.2014

Адміністративне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

Ухвала від 23.12.2013

Адміністративне

Зіньківський районний суд Полтавської області

Водолага А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні