ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
31 березня 2014 р. Справа № 802/615/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дмитришеної Руслани Миколаївни,
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці
до: приватного виробничо-комерційного підприємства "Прадо"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці про стягнення з приватного виробничо-комерційного підприємства «Прадо» заборгованості в сумі 323,09 грн.
Позов мотивований тим, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 323,09 грн., яка у добровільному порядку не сплачується, в зв'язку з чим поданий даний адміністративний позов.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надавши заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження (вх. №6129 від 31.03.2014 р.). Одночасно зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач в судові засідання не з'являвся, хоча ухвала про призначення справи до розгляду від 14.03.2014 р. та судова повістка направлялись йому за адресою місця реєстрації, проте до суду повернулися конверти з відміткою відділення поштового зв'язку: "за закінченням терміну зберігання".
Згідно ст. 33 КАС України, у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси, судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Оскільки, в матеріалах справи є достатні дані, що вказують на місцезнаходження відповідача за якою, згідно повернутого поштового конверту повідомлявся останній, суд вважає, що ухвала суду про відкриття провадження у справі та судова повістка вручені відповідачу належним чином.
Згідно з частиною 4 статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до вимог статті 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
За таких обставин, враховуючи, що в матеріалах справи достатньо доказів для вирішення справи по суті, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження відповідно до положень ч. 6 ст. 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Приватне виробничо-комерційне підприємство «Прадо» зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України у місті Вінниці 30.08.1999 р. як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим до Пенсійного фонду України зобов'язане нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі, як то передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року, Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України", затвердженої Постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Мін'юсті України за № 64/8663 від 16.01.2004 року.
Статтею 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058), (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), визначено, що цим Законом регулюються відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить. Виключно цим Законом визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до ст. 20 Закону №1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового страхувальника.
У встановлений законом строк відповідачем страхові внески не сплачені, внаслідок чого у нього утворилася заборгованість перед Пенсійним фондом України в сумі 323,09 грн., що підтверджується картками особового рахунку відповідача (а. с. 7-8) та вимогою про сплату боргу №Ю 4139 від 09.01.2014 р. (а. с. 5).
Згідно ст. 106 Закону №1058 суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
На виконання даної норми, позивачем сформовано та надіслано відповідачу вимогу №Ю 4139 від 09.01.2014 р. про сплату заборгованості в сумі 323,09 грн., з них недоїмка із внесків - 181,88 грн., фінансові санкції (штрафи) - 131,01 грн., пеня - 10,20 грн. Однак, боржником, в порушення вимог Закону борг не погашено, при цьому, вимогу не оскаржено.
У зв'язку з набранням чинності з 01.01.2011 року Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" абзацом 5 п. 7 розділу VІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VI визначено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).
Доказів, які б свідчили про погашення заборгованості на день розгляду справи суду не надано. На підставі викладеного, враховуючи, що позов підтверджений матеріалами справи, відповідачем не спростований, тому підлягає задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного виробничо-комерційного підприємства «Прадо» (вул. Г. Мороза, 53/601, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 30452914) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 37979905, р/р 25603323421203 ОПЕРВ ПАТ «Державний ощадбанк», МФО 302076) заборгованість в сумі 323,09 грн. (триста двадцять три гривні 09 копійок).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя./підпис/. Дмитришена Руслана Миколаївна
Копія вірна.
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.03.2014 |
Оприлюднено | 14.04.2014 |
Номер документу | 38128130 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні