Ухвала
від 14.11.2019 по справі 802/615/14-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

м. Вінниця

14 листопада 2019 р. Справа № 802/615/14-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дмитришеної Руслани Миколаївни, розглянувши письмово заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну стягувача у виконавчому листі в справі за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці до приватного виробничо-комерційного підприємства "Прадо" про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходилась адміністративна справа за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці до приватного виробничо-комерційного підприємства "Прадо" про стягнення заборгованості.

Постановою від 31 березня 2014 року адміністративний позов задоволено. Стягнуто з приватного виробничо-комерційного підприємства "Прадо" (вул. Г. Мороза, 53/601, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 30452914) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, код ЄДРПОУ 37979905, р/р НОМЕР_1 ОПЕРВ ПАТ "Державний ощадбанк", МФО 302076) заборгованість в сумі 323,09 грн. (триста двадцять три гривні 09 копійок).

30 квітня 2014 року судом видано виконавчий лист, який пред`явлено до виконання.

Замостянським відділом ДВС м. Вінниці ГТУЮ у Вінницькій області винесена постанова про повернення виконавчого документа стягувачу від 28.09.2018. Отже, для подальшого пред`явлення виконавчого листа до органів виконавчої служби необхідно замінити стягувача у виконавчому провадженні.

05 листопада 2019 року на адресу суду надійшла заява від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну сторони виконавчого провадження. Мотивуючи подану заяву, представник вказує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці припинило свою діяльність шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області. 05.09.2019 внесено запис до державного реєстру про державну реєстрацію припинення Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці.

Так, заявник звернувся до суду із вимогою замінити стягувача у виконавчому листі з управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці на Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Ухвалою суду від 06 листопада 2019 року заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області призначено до розгляду у судовому засіданні на 14.11.2019.

Сторони та заявник в судове засідання не з`явились, будучи належним чином повідомлення про час, дату та місце розгляду заяви.

Натомість від представника Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшла заява про розгляд заяви без участі представника. Окремо зазначено, що заявлені вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 379 КАС України, в силу якої неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду, суд розглядає заяву без участі сторін.

За приписами ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

За таких обставин суд вважає за можливе розглянути заяву про заміну стягувача у виконавчому листі без участі заявника та осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

Визначаючись щодо заяви про заміну стягувача у виконавчому листі, суд виходить з такого.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 року № 1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

За приписами ч. 1, 2, 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.

Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.

У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Відповідно до виконавчого листа від 30 квітня 2014 року в справі №802/615/14-а стягувачем зазначено управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці.

Замостянським відділом ДВС м. Вінниці ГТУЮ у Вінницькій області винесена постанова про повернення виконавчого документа стягувачу від 28.09.2018. Отже, для подальшого пред`явлення виконавчого листа до органів виконавчої служби необхідно замінити стягувача у виконавчому провадженні.

З наданих заявником доказів суд встановив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №628 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці припинило свою діяльність шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області. Також в матеріалах справи наявний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 12.09.2019 за № 1005738056, відповідно до якого управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці припинено в результаті реорганізації 05.09.2019.

Відповідно до положень ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Таким чином, правонаступником управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці відповідно до вимог ст. 104 Цивільного кодексу України є Головне управління Пенсійного України у Вінницькій області.

З огляду на те, що Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області є правонаступником управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 379 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність заміни стягувача у виконавчому листі.

Керуючись ст.ст. 248, 379, 293-295 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну стягувача у виконавчому листі в справі за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці до приватного виробничо-комерційного підприємства "Прадо" про стягнення заборгованості - задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчому листі з управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (21100, Вінницька область, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ - 37979905) його правонаступником - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 13322403).

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.11.2019
Оприлюднено17.11.2019
Номер документу85674135
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/615/14-а

Ухвала від 14.11.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Ухвала від 06.11.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Ухвала від 14.03.2014

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Ухвала від 28.02.2014

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

Постанова від 31.03.2014

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Дмитришена Руслана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні