ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 УХВАЛА
Справа № 910/3295/14 03.04.14
За позовом Публічного акціонерного товариства "Полтава-Банк" до Дочірнього підприємства "Бетон Київ" Товариства з обмеженою відповідальністю "ТКС Бетон" про стягнення заборгованості у розмірі 2 799 996,99 грн. шляхом звернення стягнення на предмет застави Суддя Стасюк С.В.
Представники сторін:
від позивача Мохнюк Д.М. (дов. № 63 від 03.02.2014 року) Сікоренко В.Ю. (дов. б/н від 30.06.2011 року) від відповідача Ассаул Б.В. (дов. б/н від 03.03.2014 року)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Публічне акціонерне товариство "Полтава-Банк" (далі по тексту - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Дочірнього підприємства "Бетон Київ" Товариства з обмеженою відповідальністю "ТКС Бетон" (далі по тексту - відповідач) про стягнення 2 799 996,99 грн. шляхом звернення стягнення на предмет застави.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.03.2014 року порушено провадження у справі № 910/3295/14, розгляд справи призначено на 03.04.2014 року.
26.03.2014 року через відділ діловодства Господарського суду міста Києва від позивача надійшли документи на часткове виконання вимог ухвали суду.
Представник відповідача у судовому засіданні 03.04.2014 року надав документи на часткове виконання вимог ухвали суду та подав клопотання про проведення судової - товарознавчої експертизи предмету застави за договором застави від 13.02.2013 року.
У судовому засіданні 03.04.2014 року представники позивача підтримали подане клопотання про проведеннясудовоїо - товарознавчої експертизи.
Відповідно до статті 41 Господарського процесуального кодексу України для роз'яснення питань, що виникають при вирішенні господарського спору і потребують спеціальних знань, господарський суд призначає судову експертизу. Учасники судового процесу мають право пропонувати господарському суду питання, які мають бути роз'яснені судовим експертом. Остаточне коло цих питань встановлюється господарським судом в ухвалі. Проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу". Особа, яка проводить судову експертизу користується правами і несе обов'язки, зазначені у статті 31 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить суд звернути стягнення на предмет договору застави від 13.02.2013 року, який укладений між позивачем та відповідачем та посвідчений ОСОБА_4, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, зареєстрованого в реєстрі за № 365 (надалі по тексту - Договір застави).
Згідно з пунктом 3.5.1. Договору застави звернення стягнення на предмет застави в позасудовому порядку у спосіб передачі предмета застави у власність заставодержателя в рахунок виконання забезпеченого заставою зобов'язання здійснюється в порядку встановленому статтями 27, 28, 29 Закону України "Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень". Вартість предмета застави встановлюється заставодержателем на власний розсуд або на підставі оцінки майна суб'єктом оціночної діяльності.
За таких обставин, суд, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу та розглянувши матеріали справи, дійшов висновку про необхідність призначення у справі судової товарознавчої експертизи, з метою встановлення дійсної вартості предмету застави за Договором застави станом на момент розгляду даної справи.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про судову експертизу" судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні, зокрема, суду.
Як зазначається в пункті 2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 4 від 23.03.2012 року "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу". Особа, яка проводить судову експертизу користується правами і несе обов'язки, зазначені у статті 31 цього Кодексу.
Судова експертиза повинна призначатися тільки для встановлення даних, що входять до предмета доказування у справі, і не може стосуватися тлумачення і застосування правових норм.
У процесі розгляду справи було обговорено перелік питань, що мають бути поставлені на вирішення судового експерта, які прийняті судом до уваги при визначені такого переліку.
У відповідності до пункту 23 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №4 від 23.03.2012 року "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" витрати на проведення судових експертиз науково-дослідними установами Міністерства юстиції України, зокрема, у господарських справах відшкодовуються в порядку, передбаченому чинним законодавством. Витрати, пов'язані з проведенням судової експертизи, під час судового розгляду має нести заінтересована сторона, а у разі призначення господарським судом судової експертизи з власної ініціативи - сторона, визначена в ухвалі господарського суду про призначення судової експертизи. Тому в зазначеній ухвалі суд вправі зобов'язати відповідну сторону перерахувати, в тому числі шляхом здійснення попередньої оплати, суму витрат на проведення експертизи на рахунок експертної установи. У разі відмови чи ухилення заінтересованої сторони або сторони, зобов'язаної ухвалою господарського суду, від оплати витрат, пов'язаних з проведенням судової експертизи, суд може запропонувати іншій стороні оплатити ці витрати, а за відсутності і її згоди та за неможливості проведення судової експертизи без попередньої оплати її вартості суд розглядає справу на підставі наявних доказів.
Зважаючи на те, що для з'ясування питань, які виникли в ході судового розгляду справи, потрібні спеціальні знання, господарський суд вважає за необхідне задовольнити клопотання відповідача про призначення у даній справі судової товарознавчої експертизи, проведення якої доручається Черкаському відділенню Київського науково - дослідного інституту судових експертиз (18002, м. Черкаси, вул. Леніна, буд 31/1).
Суд відзначає, що в силу положень статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України на відповідача покладається обов'язок доведення належними та допустимими доказами наявність обставин, на які він посилається як на підставу своїх заперечень, а тому суд вважає за необхідне покласти оплату вартості судової експертизи саме на Дочірнє підприємство "Бетон Київ" Товариство з обмеженою відповідальністю "ТКС Бетон".
Керуючись статтями 41, 42, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Призначити у справі № 910/3295/14 судову товарознавчу експертизу.
2. Проведення експертизи доручити Черкаському відділенню Київського науково - дослідного інституту судових експертиз (18002, м. Черкаси, вул. Леніна, буд 31/1).
3. На вирішення експертизи поставити наступні питання:
- яка ринкова вартість бетонозмішувального комплексу "Euromix 75" (місцезнаходження: м. Київ, вул. Червонопрапорна, буд. 28), що є предметом договору застави від 13.02.2013 року, посвідченого ОСОБА_4, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, зареєстрованого в реєстрі за № 365, на момент проведення експертизи?
- яка ринкова вартість бетонозмішувального вузлу "Piccini" модель MRF-1500/DM/Skip та двох силосів КБ-40 ємністю 60 тон кожний (місцезнаходження: м. Київ, вул. Червонопрапорна, буд. 28), що є предметом договору застави від 13.02.2013 року, посвідченого ОСОБА_4, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, зареєстрованого в реєстрі за № 365, на момент проведення експертизи?
4. Зобов'язати сторін надати до Господарського суду міста Києва або безпосередньо до Черкаського відділення Київського науково - дослідного інституту судових експертиз всі первинні документи, які містять відомості та вихідні дані необхідні для вирішення поставленого питання. Зобов'язати сторін на вимогу експерта надати останньому додаткову документацію, яка буде необхідна експерту для проведення експертизи. Документи, які необхідні експерту для проведення дослідження подаються через канцелярію суду з посиланням на номер справи та відповідне клопотання експерта.
5. Попередити експертів про необхідність проведення експертизи у відповідності до Закону України "Про судову експертизу" та про кримінальну відповідальність у разі дачі неправдивих висновків, передбачену статями 384, 385 Кримінального кодексу України.
6. Витрати по проведенню експертизи покласти на відповідача - Дочірнє підприємство "Бетон Київ" Товариство з обмеженою відповідальністю "ТКС Бетон".
7. Зобов'язати Дочірнє підприємство "Бетон Київ" Товариство з обмеженою відповідальністю "ТКС Бетон" попередньо оплатити вартість експертизи, докази чого надати суду.
Суддя С.В. Стасюк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2014 |
Оприлюднено | 11.04.2014 |
Номер документу | 38173397 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Стасюк С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні