ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
15 квітня 2014 р. Справа № 902/317/14
про стягнення 23 315,71 грн.
Суд:
Головуючий суддя Кожухар М.С.
Секретар судового засідання Матущак О.В.
Представники сторін:
позивача: Кравчук А.І. - за дорученням;
відповідача: не з"явився
ВСТАНОВИВ :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Провімі" звернулось до господарського суду Вінницької області з позовом про стягнення з Приватного підприємства "Капітал-Прок" 23 315,71 грн., з яких: 21 882,00 грн. боргу, що виник внаслідок неналежного виконання зобов"язань за дистриб"юторським договором № 038 від 11.02.2013р., 1 433,71 грн. пені.
Ухвалою від 21.03.2014р. порушено провадження у даній справі та призначено її до розгляду на 15.04.2014р.
В судове засідання 15.04.2014р. з"явився представник позивача.
Відповідач в судове засідання представника не направив, відзиву на позов та витребуваних судом документів не подав. Ухвала суду про порушення провадження у справі, яка надіслана йому за вказаною у позовній заяві (вул. Карла Маркса, 7, м. Вінниця, 21034), яка згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є адресою місцязнаходження відповідача, повернута підприємством зв'язку з відміткою: "у зв"язку із закінчення терміну зберігання".
З урахуванням ст. 64 ч.1 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України) та п.3.9.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" - далі - Постанова, вважається, що направлена відповідачу судова ухвала від 15.04.2014 р., вручена йому належним чином. Відповідно до п.3.9.2. Постанови неявка учасника судового процесу в судове засідання не є підставою для скасування судового рішення, якщо ухвалу, в якій зазначено час і місце такого засідання, надіслано йому в порядку, зазначеному в підпункті 3.9.1 підпункту 3.9 цього пункту Постанови.
Отже судом вчинено усі можливі дії для повідомлення відповідача про час і місце розгляду справи.
За таких обставин, справу розглянуто за наявними матеріалами відповідно до ст. 75 ГПК України.
Представником позивача подано заяву б/н від 15.04.2014р. (вх.№ канц. суду 08-46/3516/14) про відмову від позову в частині вимог про стягнення з відповідача 1 433,71 грн. пені.
Ухвалою суду від 15.04.2014р. прийнято відмову позивача від позову та припинено провадження у справі в частині зазначених вимог, тобто про стягнення з Приватного підприємства "Капітал-Прок" 1 433,71 грн. пені.
Отже, предметом розгляду по суті є вимога про стягнення з відповідача 21 882,00 грн. боргу.
Заслухавши пояснення представника позивача та дослідивши наявні матеріали справи, суд встановив наступне.
11.02.2013р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Провімі" (Постачальник) та Приватним підприємством "Капітал-Прок" (Дистриб"ютор) укладено дистриб"юторський договір № 038, відповідно до якого, Постачальник зобов'язується передати у власність Дистриб'ютора, а Дистриб'ютор зобов'язується прийняти і оплатити товари, в т.ч., але не виключно комбікорми, кормові додатки, премікси, білкові та вітамінно-мінеральні добавки (далі по тексту Товар) на умовах, зазначених в даному Договорі.
Відповідно до п. 1.2. Договору, асортимент, кількість, ціна, умови поставки та пункт поставки Товару визначається у рахунку-фактурі. Постачальник згідно з цим Договором надає Дистриб'ютору право продажу Товару під товарним знаком "Пуріна®" в межах територій Вінницький, Калинівський, Хмільницький, Барський, Жмеринський, Мур-Курилівський, Чернівецький, Шаргородський, Оратівський, Тульчинський, Тиврівський.
Товар поставляється на умовах FСА (в редакції Інкотермс 2010) за адресою, що зазначається у рахунку-фактурі або СРТ (в редакції Інкотермс 2010) за адресою, що зазначається у рахунку-фактурі (далі - Пункт поставки). Конкретна умова та адреса для кожної поставки зазначається в рахунку-фактурі (п. 2.1. Договору).
Товар вважається переданим Постачальником і прийнятим Дистриб'ютором за кількістю та асортиментом в дату поставки згідно п. 2.3. Договору. З цього часу право власності на Товар, а також ризик випадкової втрати, знищення та/чи пошкодження Товару переходить до Дистриб'ютора (п. 2.2. Договору).
Датою поставки Товару, є дата зазначена на товарно-транспортній накладній: для поставок на умовах FСА - це дата товарно-транспортної накладної; для поставок на умовах СРТ - це дата доставки зазначена в товарно-транспортній накладній (п. 2.3. Договору).
Відповідно до п. 3.1. Договору, базова ціна на Товар визначається в Додатку "Прайс-лист" до даного Договору. Базова ціна визначається з урахування ПДВ та без урахування знижок, які надаються згідно умов визначених в Додаткових угодах. Остаточна ціна на Товар, яка підлягає оплаті, визначається в рахунках-фактури Постачальника з урахуванням знижок.
Остаточна ціна на Товар, яка підлягає оплаті, визначається в видаткових накладних Постачальника з урахуванням знижок (п. 3.2. Договору).
Згідно з п. 6.1. Договору, прийом Товару за кількістю та асортиментом здійснюється в Пункті поставки. Уповноважений представник Дистриб'ютора при прийманні Товару повинен перевірити кількість, стан та асортимент. У разі виявлення невідповідності Товару Дистриб'ютор має повідомити Постачальника про це негайно до моменту коли транспортні засоби залишать територію складу Дистриб'ютора (на умовах СРТ)/ складу Постачальника (на умовах FСА).
Закінчення терміну дії або дострокове розірвання Договору не звільняє Сторони від проведення взаємних розрахунків та відшкодування збитків (п. 12.2. Договору).
Даний Договір вступає в силу з дати підписання і діє до 31 грудня 2013 року (п. 13.1. Договору).
Усі додатки, додаткові угоди і рахунки-фактур до цього Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну чинність у тому випадку, якщо вони складені в письмовому виді і підписані уповноваженими представниками Сторін (п. 13.2. Договору).
Після підписання цього Договору всі попередні переговори і кореспонденція у відношенні предмета цього Договору втрачаючи юридичну чинність (п. 13.3. Договору).
28.02.2013р. сторони уклали додаткову угоду до дистриб"юторського договору № 038, відповідно до п. 1 якої, оплата за Товар Дистриб'ютором здійснюється за договірною ціною шляхом безготівкового перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Постачальника з відстрочкою платежу тридцять календарних днів з дати рахунку-фактури Постачальника; при цьому загальна сума відтермінування платежів не повинна перевищувати сорок тисяч грн.
На виконання умов Договору № 038, на підставі видаткової накладної № 2846 від 07.08.2013р. позивач відвантажив відповідачу товар, на загальну суму 27 882,00 грн.
Відповідач за отриманий товар розрахувався частково, в зв"язку з чим заборгував позивачу 21 882,00 грн.
Надіслана 11.12.2013 року вимога позивача на сплату боргу за отриманий товар залишена відповідачем без відповіді.
Відтак, станом на день подачі позову та розгляду справи в суді, заборгованість відповідача перед позивачем становить 21 882,00 грн.
Наведене стверджується поясненнями представника позивача та матеріалами справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши і оцінивши надані докази, суд дійшов такого висновку.
Статтею 193 ГК України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язання є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. ст. 525, 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Як випливає з Договору, між позивачем та відповідачем виникли правовідносини, що випливають з договору поставки товару.
Відповідно до статті 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму.
До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.
За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму (ст. 655 ЦК України).
Відповідно до ч.1 ст. 692 ЦК України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Статтею .530 ЦК України передбачено, що, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов'язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
В силу ст. ст. 4-3, 33 ГПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
Виходячи з вищенаведеного, оскільки станом на час розгляду справи відповідач не надав доказів погашення заборгованості у повному обсязі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 21 882,00 грн. боргу підлягають задоволенню.
Згідно з положеннями ст. 49 ГПК України судові витрати зі сплати судового збору підлягають віднесенню на відповідача пропорційно задоволеним позовним вимогам.
Керуючись ст.ст. 4-3, 33, 43, 49, 82, 84, 115, 116 ГПК України, -
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Капітал-Прок" (вул. Карла Маркса, 7, м. Вінниця, 21034, код ЄДРПОУ 36886511) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Провімі" (комплекс "Ямельня-1", с. Жорниська, Яворівський р-н, Львівська обл., 81083, код ЄДРПОУ 32730400) 21 882 грн. (двадцять одну тисячу вісімсот вісімдесят дві грн. 00 коп.) боргу та 1 714,67 грн. (одну тисячу сімсот чотирнадцять гривень грн. 67 коп.) у відшкодування витрат на сплату судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 17 квітня 2014 р.
Суддя Кожухар М.С.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - відповідачу (вул. Карла Маркса, 7, м. Вінниця, 21034)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2014 |
Оприлюднено | 22.04.2014 |
Номер документу | 38288247 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Кожухар М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні