У Х В А Л А
про відмову в забезпеченні адміністративного позову
м. Вінниця
17 квітня 2014 р. Справа № 802/1022/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Томчука Андрія Валерійовича,
за участю:
секретаря судового засідання: Медяної Н.А,
позивача: ОСОБА_1
відповідача І: не з'явився
відповідача ІІ: не з'явився
третьої особи І та ІІ: ОСОБА_2
третьої особи ІІІ: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про заміну неналежної сторони у справі
за позовом: ОСОБА_3
до: державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Немирівського районного управління юстиції Вінницької області Мельник Ірини Анатоліївни (відповідач 1), реєстраційної служби Немирівського районного управління юстиції Вінницької області (відповідач 2), третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ДП "Алко Інвест Україна" (третя особі І), ОСОБА_6 (третя особа ІІ), ОСОБА_7 (третя особа ІІІ)
про: визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_3 до державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Немирівського районного управління юстиції Вінницької області Мельник Ірини Анатоліївни (відповідач 1), реєстраційної служби Немирівського районного управління юстиції Вінницької області (відповідач 2), третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ДП "Алко Інвест Україна" (третя особі І), ОСОБА_6 (третя особа ІІ), ОСОБА_7 (третя особа ІІІ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем одночасно з позовною заявою подано клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом заборони відповідачу вчиняти певні дії.
Клопотання мотивовано наступним. Так, на думку позивача, існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача протягом розгляду справи, оскільки з боку колишнього керівника можуть бути здійснені дії на зміну, припинення існуючих договорів та укладання нових договорів з іншими контрагентами.
Ухвалою суду від 08.04.2014 року відкрито провадження у справі та у зв'язку із відсутністю терміновості призначено клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову на 17.04.2014 року.
Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, що відворюють зміст клопотання про забезпечення позову (а.с. 61-63), в той же час на підтвердження вказаних обставин жодного обгрунтованого доказу не надано до суду.
Представник третьої особи І та ІІ не заперечила щодо задоволення вказаного клопотання, в той же час пояснила, що їй невідомо чи ОСОБА_6 має намір вчиняти будь-які дії, які будуть завідомо суперечити інтересам ДП "Алко Інвест".
Відповідач І в судове засідання 17.04.2014 року не з'явився, хоча про час та місце розгляду клопотання був завчасно та належним чином повідомлений.
Представник відповідача ІІ в судове засідання 17.04.2014 року не з'явився, хоча про час та місце розгляду клопотання був завчасно та належним чином повідомлений.
Третя особа ІІІ в судове засідання не з'явилася, в той же час судом нідаслано судову повістку, з врахуванням доставки такої, засобами поштового зв'язку.
Так, відповідно до положень ч.3 ст. 118 КАС України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомленні, не перешкоджає розгляду зазначеного клопотання.
Суд, заслухавши пояснення представників позивача, третьої особи І та ІІ, дійшов висновку про наступне.
Як вбачається з поданого клопотання, позивач просить заборонити Державній реєстраційній службі Немирівського районного управління юстиції Вінницької області вносити зміни та інші відомості про юридичну особу ДП "Алко Інвест Україна" до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, вважаючи зазначені дії такими, що можуть заподіяти шкоду правам, свободам та інтересам позивача.
Відповідно до частини першої статті 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень.
У такій ситуації слід зазначити, що у випадку звернення сторони із клопотанням про забезпечення позову, заявник повинен обґрунтувати причини звернення із таким клопотанням.
Так, у вирішенні питання про забезпечення позову, адміністративний суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення адміністративного суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
З аналізу наведеної статті вбачається, що обов'язковою передумовою вжиття заходів для забезпечення позову, яке допускається на протязі всього терміну розгляду справи, є обґрунтоване клопотання сторони в тому рахунку й з зазначенням очевидних ознак протиправності оскаржуваного рішення, очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам останньої, неможливість в подальшому без вжиття таких заходів відновлення прав особи.
З цією метою обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову.
Позивач в своєму клопотанні не навів доказів, що вчиняються дії реєстраційною службою Немирівського районного управління юстиції Вінницької області на момент звернення позивача з позовом, не обґрунтовано та не наведено переконливих мотивів в чому вбачається наявність очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Крім того позивачем взагалі зазначено, що дана ситуація триває з 20.10.2011 року (понад два роки) та доказів очевидної небезпеки за цей період позивачем не надано.
Серед іншого позивач вважає, що існує реальна загроза для ДП "Алко Інвест Україна", оскільки підприємство буде вимушене виконувати на себе зобов'язання з ініціативи незаконного керівника підприємства.
Однак, суд вважає, що дані посилання не є доречними, оскільки вони безпосередньо стосуються керівництва ДП "Алко Інвест Україна", в той же час, не стосується дана ситуація відповідача ІІ.
Таким чином, очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення у справі при розгляді даної заяви суд не вбачає, так само як і обставин, які вказують, що для відновлення порушених прав позивачу необхідно буде докласти значних зусиль. У випадку встановлення в ході розгляду справи порушення прав позивача, їх відновлення в даному випадку можливе лише за наслідками розгляду такої справи по суті, а тому суд не вбачає необхідності вжиття запобіжних заходів у даному випадку та на даній стадії.
Керуючись ст.ст. 117, 118, 165, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання про забезпечення адміністративного позову відмовити повністю.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Томчук Андрій Валерійович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2014 |
Оприлюднено | 23.04.2014 |
Номер документу | 38325231 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Томчук Андрій Валерійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Томчук Андрій Валерійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Томчук Андрій Валерійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Томчук Андрій Валерійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Томчук Андрій Валерійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні