ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
29 жовтня 2010 року 13:24 № 2а-14571/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., при секретарі Чупринко Н.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гоел-Інвест» простягнення штрафу в розмірі 3 250,00грн., за участю:
позивача -Надєльнюк С.В.
відповідача -не прибув
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 29 жовтня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
В С Т А Н О В И В:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (далі по тексту - позивач) звернулась з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гоел-Інвест»(далі по тексту - відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 3 250,00грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем обліковується борг у розмірі 3 250,00грн., який відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у зв'язку з чим позивач просив суд стягнути заборгованість з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гоел-Інвест»у примусовому порядку.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Пунктом 1 Положення "Про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України" затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 03.02.2010р. № 157 визначено, що Держфінпослуг є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" встановлює загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" до фінансових установ належать банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії та інші юридичні особи, виключним видом діяльності яких є надання фінансових послуг.
Як встановлено, судом Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гоел-Інвест»набуло статусу фінансової установи шляхом внесення до Державного реєстру фінансових установ, який ведеться Держфінпослуг, та є суб'єктом нагляду Держфінпослуг.
Статтею 39 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" передбачено, що у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Уповноважений орган застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Одним із заходів впливу, який уповноважений орган може застосовувати у відповідності із статтею 40 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" є саме накладання штрафу в розмірах, передбачених статтями 41 і 43 цього Закону.
Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України проведено перевірку діяльності відповідача за результатами якої складено акт про порушення законодавства про фінансові послуги від 09.04.2010р. № 1425/41/05-ФК.
За порушення виявленні під час проведення перевірки та на підставі акту перевірки Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України винесено постанову про застосування штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг № 1425/41/05/01-ФК від 19.04.2010р., якою застосовано до відповідача захід впливу у вигляді штрафу у розмірі 3 250,00 грн.
Постановою про застосування штрафу за правопорушення, вчинені на ринках фінансових послуг № 1425/41/05/01-ФК від 19.04.2010р. відповідача зобов'язано сплатити штраф в 10-ти денний термін з дня отримання постанови та повідомити про сплату штрафу Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України.
Заходи, вчинені Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України спрямовані на погашення заборгованості, а саме направлення відповідачу листа щодо виконання вимог постанови, не принесли позитивних результатів по погашенню заборгованості, так як на момент звернення з позовом до суду документів, які б підтверджували виконання постанови, до Держфінпослуг не надходило, постанова про застосування штрафу, якою застосовано штрафну санкцію до відповідача в адміністративному та судовому порядку не оскаржувалась.
Таким чином, сума штрафу, яка обліковується за відповідачем і яка підлягає сплаті складає 3 250,00 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 3 250,00грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення Відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Гоел-Інвест» (код 33784462) до Державного бюджету України штраф у розмірі 3 250 (три тисячі двісті п'ятдесят) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Повний текст постанови виготовлений 02.11.2010р.
Суддя В.В. Амельохін
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2010 |
Оприлюднено | 25.04.2014 |
Номер документу | 38400525 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Амельохін В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні