ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"28" квітня 2014 р. Справа № 922/5028/13
Вх. номер 5028/13
Суддя господарського суду Аріт К.В.
при секретарі судового засідання Михайлюк В.Ю.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф" про надання розстрочки виконання рішення по справі №922/5028/13 за позовом: Приватного підприємства "Довжик", с. Довжик Сумської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф", м.Харків
про стягнення 386016,00 гривень
За участю представників:
стягувача - не з'явився
заявника (боржника) - Чернишова Б.С. (довіреність №1 від 20 вересня 2013 року);
ВСТАНОВИВ:
06 грудня 2013 року позивач, приватне підприємство "Довжик", звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф" 386016,00 гривень заборгованості та 7720,32 гривень судового збору. Заявлену вимогу обґрунтував неналежним виконанням відповідачем договору поставки №28/02-03 від 28 лютого 2012 року.
Рішенням господарського суду Харківської області від 28 січня 2014 року позов задоволено повністю, стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф" на користь приватного підприємства "Довжик" 386016,00 гривень заборгованості та 7720,32 гривень судового збору.
Після набрання рішенням законної сили видано наказ.
15 квітня 2014 року представник товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф" (боржник) звернувся до господарського суду Харківської області із заявою (вх.№12836) про розстрочку виконання рішення господарського суду Харківської області від 28 січня 2014 року по справі №922/5028/13, а саме, просив суд розстрочити виконання рішення наступним чином:
- часткове погашення заборгованості в сумі 64336,00 гривень до 20 травня 2014 року;
- часткове погашення заборгованості в сумі 64336,00 гривень до 20 червня 2014 року;
- часткове погашення заборгованості в сумі 64336,00 гривень до 20 липня 2014 року;
- часткове погашення заборгованості в сумі 64336,00 гривень до 20 серпня 2014 року;
- часткове погашення заборгованості в сумі 64336,00 гривень до 20 вересня 2014 року;
- часткове погашення заборгованості в сумі 64336,00 гривень та суми судового збору у розмірі 7720,32 гривень до 20 жовтня 2014 року.
Представник заявника у судовому засіданні 28 квітня 2014 року вимоги, викладені у заяві підтримав, просив її задовольнити та розстрочити виконання рішення суду на 6 місяців. Також, заявник надав додаткові пояснення з документами, в обґрунтування заяви про розстрочку виконання рішення (вх.№14183).
Стягувач у призначене судове засідання не з'явився, витребуваних судом документів не надав.
Ухвала господарського суду Харківської області від 17 квітня 2014 року щодо призначення заяви про розстрочку виконання рішення суду на 28 квітня 2014 року була направлена стягувачу 17 квітня 2014 року, тобто в межах строку поштового перебігу по Україні, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 270 "Про затвердження надання послуг поштового зв'язку".
Враховуючи те, що суд обмежений десятиденним строком розгляду заяви про надання розстрочки виконання рішення суду, відповідно до ч.1 ст.121 Господарського процесуального кодексу України, у суду не має правових підстав для відкладення розгляду заяви, а тому заява розглядається за відсутності представника стягувача, за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф" (боржника) про надання розстрочки виконання рішення по даній справі, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, викладені у заяві, всебічно та повно дослідивши матеріали справи та надані заявником докази, заслухавши пояснення представника боржника, суд встановив наступне.
Рішенням господарського суду Харківської області від 28 січня 2014 року позов задоволено повністю, стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф" на користь приватного підприємства "Довжик" 386016,00 гривень заборгованості та 7720,32 гривень судового збору.
На виконання рішення суду 14 лютого 2014 року видано наказ.
В обґрунтування заяви про надання розстрочки виконання рішення суду, заявник посилається на те, що у зв'язку з обставинами, обумовленими економічними кризовими явищами в минулому та поточному році, несприятливою економічною ситуацією, пов'язаною з незначним прибутком підприємства, підвищенням закупівельних цін на добрива, існуванням значної дебіторської заборгованості, бажаючи в добровільному порядку погасити заборгованість, боржник не має фінансової можливості повернення грошових коштів у розмірі 386016,00 гривень шляхом проведення разового платежу, оскільки одноразова сплата заборгованості призведе до неплатоспроможності підприємства та його банкрутства, тому просить розстрочити виконання рішення рівними частинами на 6 місяці, починаючи з травня 2014 року.
Зазначене підтверджується фінансовим звітом, відповідно до якого, діяльність підприємства є збитковою, та довідкою банку про відсутність коштів на рахунку боржника.
Боржник вважає, що дії по накладенню арешту на його рахунки та майно, а також повне та одночасне виконання рішення суду, фактично заблокують його господарську діяльність та призведуть до повного невиконання боржником своїх зобов'язань перед кредиторами, а в подальшому до його банкрутства.
Отже, як зазначає заявник, ці фактори впливають на фінансовий стан підприємства, яке на сьогодні є збитковим. Зазначені обставини та надані докази свідчать про неможливість негайно та одноразово оплатити всю суму заборгованості.
У відповідності до ст.43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили. Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковими.
Відповідно до п.6 ст.83 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, приймаючи рішення, має право відстрочити або розстрочити виконання рішення.
Відповідно до ч.1 ст.121 Господарського процесуального кодексу України, при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Господарський процесуальний кодекс України не визначає переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання.
У пункті 7 підпункту 7.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" №9 від 17 жовтня 2012 року (з наступними змінами та доповненнями) Вищий господарський суд України роз'яснив, що на підставі статті 121 ГПК України господарський суд має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови (далі - рішення), змінити спосіб та порядок їх виконання.
Застосовуючи заходи, передбачені статтею 121 ГПК України, господарські суди повинні мати на увазі, що розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом. При цьому слід мати на увазі, що розстрочка можлива при виконанні рішення, яке стосується предметів, що діляться (гроші, майно, не визначене індивідуальними ознаками; декілька індивідуально визначених речей тощо).
У пункті 7.2. Постанови Вищий господарський суд України зазначив, що підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК України, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо
Вирішуючи питання стосовно надання розстрочки виконання рішення суду, з заявою про яку звернувся боржник, суд враховує, що розстрочка рішення суду має базуватися зокрема на принципах співмірності і пропорційності з метою забезпечення балансу прав і законних інтересів стягувачів, боржників та інших суб'єктів правовідносин.
Враховуючи викладене, перевіривши повноваження представника відповідача щодо підписання даної заяви, враховуючи фінансовий стан підприємства відповідача та ступінь його вини при виникненні даного спору, значну суму заборгованості, суд вважає, що наведені обставини є такими, що роблять неможливим виконання судового рішення, тобто є винятковими, а тому, задовольняє відповідну заяви та розстрочує виконання рішення по даній справі строком на 6 місяців, згідно наданого графіку.
Суд враховує при цьому інтереси стягувача, оскільки такий графік надасть змогу боржнику спланувати свою діяльність, в тому числі і заходи, що сприятимуть погашенню заборгованості перед стягувачем та більш ефективного виконання рішення суду.
УХВАЛИВ:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф" (боржника) про надання розстрочки виконання рішення задовольнити.
Розстрочити виконання рішення господарського суду Харківської області від 28 січня 2013 року по справі №922/5028/13 за позовом приватного підприємства "Довжик" до товариства з обмеженою відповідальністю "Віват-стафф" на загальну суму 393736,32 гривень (з урахуванням витрат по сплаті судового збору) строком на 6 місяців наступним чином:
- до 20 травня 2014 року - 64336,00 гривень;
- до 20 червня 2014 року - 64336,00 гривень;
- до 20 липня 2014 року - 64336,00 гривень;
- до 20 серпня 2014 року - 64336,00 гривень;
- до 20 вересня 2014 року - 64336,00 гривень;
- до 20 жовтня 2014 року - 72056,32 гривень.
Суддя Аріт К.В.
справа №922/5028/14
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2014 |
Оприлюднено | 29.04.2014 |
Номер документу | 38426298 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аріт К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні