ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
07.05.2014 р. Справа№ 914/1589/14
Суддя господарського суду Львівської області Мазовіта А.Б., розглянувши матеріали
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю «МІС ЛЬВІВ», м.Львів; до відповідача:Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Львів; про:визнання недійсним свідоцтва на знаки для товарів та послуг та заборону вчиняти дії.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «МІС ЛЬВІВ», м.Львів звернулося до господарського суду Львівської області з позовом (із врахуванням уточненої позовної заяви) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Львів про визнання недійсним свідоцтва на знаки для товарів та послуг та заборону вчиняти дії.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що в статутний фонд ТОВ «МІС ЛЬВІВ» в якості внеску до статутного капіталу товариства ОСОБА_2 внесла право на знак для товарів і послуг, що підтверджується Свідоцтвом на знак для товарів і послуг НОМЕР_1 від 11.07.2011 року, виданим Державним департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти та науки України.
Відповідно до Свідоцтва на знак для товарів і послуг НОМЕР_1 від 11.07.2011 року ОСОБА_2, а згодом і позивач на території України володіє знаком для товарів і послуг «Міс Львів» для товарів і послуг в 25 та 41 класах МКТП. Заявка на реєстрацію зазначеного знаку булла подана 17.12.2010р., дата публікації про видачу свідоцтва - 11.07.2011р.
В той же час, як вбачається із матеріаплів справи, Державним департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти та науки України на ім'я відповідача було також зареєстровано знак для товарів і послуг «Міс Львів» для товарів і послуг 41 класу МКТП (влаштовування конкурсів краси) та видано Свідоцтво НОМЕР_2, заявка на реєстрацію зазначеного знака булла подана 22.02.2011р., дата публікації про видачу свідоцтва - 12.09.2011р.
На думку позивача, реєстрація за відповідачем знаку для товарів і послуг «Міс Львів» є неправомірною з огляду на невідповідність зареєстрованого знака умовам надання правової охорони та видачі свідоцтва, вказана реєстрація порушує права позивача.
Також позивач просить винести ухвалу про забезпечення позову шляхом заборони відповідачу та будь-яким іншим особам, тому числі Львівському Національному Академічному театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, використовувати знак для товарів та послуг, напис «МІС ЛЬВІВ» «MISS LVIV» при проведені 7 травня 2014 року в Львівському Національному Академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (Львівська опера) за адресою м. Львів, пр. Свободи, 28, під час проведення масових заходів згідно класу використання 25, 41 індексів міжнародної класифікації товарів і конкурсу Міс Львів.
Заява про забезпечення позову мотивована тим, що 07.05.2014р. в приміщенні Львівського Національноого Академічноого театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької відповідач організовує проведення конкурсу Міс Львів-2014 із використанням назва та знаку «МІС ЛЬВІВ» «MISS LVIV» при проведенні такого заходу. В обгрунтування наведених фактів позивач посилається на копію афіші про проведення зазначеного заходу та оголошення, розміщені в мережі Інтернет.
Розглянувши дане клопотання суд вважає, що воно підлягає задоволенню частково з огляду на наступне.
Згідно ст.66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Відповідно до ст.67 ГПК України позов забезпечується, зокрема, забороною відовідачеві вчиняти певні дії.
Згідно з постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 р. № 16 «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених ст. 33 ГПК, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову. Виносячи ухвалу про заборону відповідачеві вчиняти певні дії, господарський суд повинен точно визначити, які саме дії забороняється вчиняти.
У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; ймовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів ociб та учасниками даного судового пpoцecy.
Згідно ч.2 ст.494 ЦК України обсяг правової охорони торговельної марки визначається наведеними у свідоцтві її зображенням та переліком товарів і послуг, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до положень ст.6 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» не можуть одержати правову охорону позначення, які, зокрема, є оманливими або такими, що можуть ввести в оману щодо товару, послкги або особи, яка виробляє товар чи надає послугу та не можуть бути зареєстровані як знаки позначення, які є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати зі знаками, раніше зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію в Україні на ім'я іншої особи для таких самих або споріднених з ними товарів і послуг.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що невжиття заходів до забезпечення позову унеможливить виконання рішення суду в майбутньому (у випадку задоволення позовних вимог) та відновлення порушених прав позивача.
Обраний судом захід до забезпечення позову є співмірним та адекватним із заявленими позивачем вимогами.
Керуючись ст.ст.64-67, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ :
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Справу призначити до розгляду на: 26.05.14 на 15:10.
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань № 7.
4. При направленні відзиву посилання на номер справи обов'язкове.
5. Зобов'язати:
Позивача:
- подати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про включення відповідача до реєстру станом на день слухання справи;
- вжити заходів для врегулювання спору в добровільному порядку, докази надати суду;
- подати оригінали долучених до позову документів для огляду в судовому засіданні;
- забезпечити явку повноважного представника в судове засідання;
Відповідача:
- подати витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про включення відповідача до реєстру станом на дату подання позову;
- подати письмовий відзив на позовну заяву з документальним і нормативним обґрунтуванням своїх доводів;
- вжити заходів для врегулювання спору в добровільному порядку, докази надати суду;
- надати Свідоцтво на знак для товарів і послуг НОМЕР_2 від 12.09.2011р.;
- забезпечити явку повноважного представника в судове засідання.
6. З метою забезпечення позову до вирішення спору по суті заборонити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 використовувати знак для товарів і послуг «Міс Львів» для товарів і послуг 41 класу МКТП (влаштовування конкурсів краси) згідно Свідоцтва на знак для товарів і послуг НОМЕР_2 від 12.09.2011р., виданого Державним департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти та науки України.
Стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «МІС ЛЬВІВ», м.Львів, проспект Свободи, 11, Ідентифікаційний код 39197188.
Боржник: фізична особа-підприємець ОСОБА_1, АДРЕСА_1
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення і підлягає негайному виконанню в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
8. Ухвала підлягає для пред'явлення до виконання протягом одного року з дня її винесення, тобто до 07.05.2015 р.
Клопотання, пояснення та інші документи сторони повинні подати за 3 дні до початку судового засідання. Посилання на номер справи - обов'язкове.
Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа -підписом її керівника з прикладенням печатки цієї організації). У разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівником або засновниками - наказ, рішення, розпорядження, протокол тощо (або засвідчені належним чином витяги з них), які підтверджують службовий статус представника.
Довести до відома сторін, що згідно з п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від виконання дій, покладених господарським судом з винної сторони може бути стягнутий штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а справа, відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянута за наявними у ній матеріалами.
Суддя Мазовіта А.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2014 |
Оприлюднено | 12.05.2014 |
Номер документу | 38571353 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Мазовіта А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні