ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2014 року (10 год. 20 хв.)Справа № 808/2340/14 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді О.В. Конишевої
за участю секретаря судового засідання Я.М.Муха
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Управління Пенсійного фонду України в Оріхівському районі Запорізької області
до: Колективного агропромислового підприємства «Дорожник»
про: стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 2 497,74 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України в Оріхівському районі Запорізької області до Колективного агропромислового підприємства «Дорожник» про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за віком, призначених на пільгових умовах по Списку №2 у розмірі 2 497,74 грн.
Представник позивача до канцелярії суду надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, адміністративний позов просить задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, заяв про розгляд справи без його участі до суду не надходило.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін на підставі наявних в справі доказів.
Відповідно до ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись приписами ст. ст. 35, 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні громадські організації та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, також фізичні особи суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Встановлено, що відповідач перебуває на обліку в управлінні пенсійного Фонду та відповідно є платником збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування», а також платником страхових внесків відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з абзацом 4 п. 1 ст. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору, визначених п. п. 1 та 2 ст. 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пп. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 цього Закону.
Абзацом 3 п.1 ст. 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» встановлена ставка на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 % від об'єкта оподаткування визначеного абз. 4 п. 1 ст. 2 цього Закону.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застрахованим особам, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України (36-2003-п) та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності Законом № 1058.
Згідно з п. 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Правління фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 (далі - Інструкція № 21-1), відшкодуванню підприємством підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених па пільгових умовах, відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону № 1058, в таких розмірах:
100% фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах.
Відповідно до п. 6.2 Інструкції № 21-1 витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи.
Пунктом 6.4 Інструкції № 21-1 передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного Фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного|року на протязі 10 днів з дня прийняття рішення про призначення пенсії. Згідно п. 6.8 Інструкції № 21-1 підприємства щомісяця, до 25 числа, вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсій або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.) органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставив
У разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає повідомлення у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцем знаходження цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації. Такий порядок передбачений п.6.10 Інструкції № 21-1.
Відповідач не виконує наведеного зобов'язання в результаті чого за нараховану та виплачену пенсію за лютий 2014 року по пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2 утворилась заборгованість у розмірі 2 497,74 грн.
Позивачем на підтвердження позовних вимог були надані наступні документи: Розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування « в частині пенсій, призначених відповідно до п. «б» -«з» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» за лютий 2014 року; Довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній по зазначеним в позові пенсіонерам; протокол про призначення пенсій по зазначеним в позові пенсіонерам.
Підприємство отримало розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за лютий 2014 року. Однак відповідач не відшкодовує витрати на виплату і доставку пенсій у добровільному порядку.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 41, 71, 94, 159-164 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Колективного агропромислового підприємства «Дорожник» (код ЄДРПОУ 03580392) кошти у розмірі 2 497 (дві тисячі чотириста дев'яносто сім) грн. 74 коп. нараховані за лютий 2014 року на користь управління Пенсійного фонду України в Оріхівському районі Запорізької області для покриття заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій призначених на пільгових умовах пенсіонерам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Суму боргу перерахувати на р/р 25603301001099 Оріхівське відділення № 3011 філія ЗОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 313957.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Конишева
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.04.2014 |
Оприлюднено | 12.05.2014 |
Номер документу | 38575967 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Лазаренко Максим Сергійович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Лазаренко Максим Сергійович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні