Рішення
від 12.05.2014 по справі 927/357/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Чернігівської області

14000 , м. Чернігів тел. 698166

просп. Миру , 20

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

?12? травня 2014 року справа №927/357/14

Позивач: Підприємство споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств, вул. Квітнева, 17, с. Новий Білоус, Чернігівський район, Чернігівська область, 15501 Відповідач: Чернігівська обласна спілка споживчих товариств , пр.-т Перемоги, 139, м. Чернігів, 14013 Третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Комунальне підприємство "Чернігівське міське бюро технічної інвентаризації" , 14000, м. Чернігів, просп. Перемоги, 33 Третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Чернігівська міська рада , м. Чернігів, вул. Магістратська,7 Третя особа 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державна реєстраційна служба Чернігівського міського управління юстиції Чернігівської області , 14021, вул. Любецька, 40-а, м.Чернігів Про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю 57651,11 грн. Суддя Н.О.Скорик

Представники сторін:

від позивача: Верюга О.М. довіреність № 01-62 від 28.03.2014 юрисконсульт

від відповідача: Гвоздь К.С. довіреність № 06-16/321 від 30.12.2013 юрисконсульт

від третьої особи 1: не з'явився

від третьої особи 2: не з'явився (Вовк П.І. довіреність № 3-24/202 від 24.02.2014 начальник юридичного відділу, присутній в судовому засіданні 08.04.2014)

від третьої особи 3: не з'явився

Рішення виноситься після оголошеної в судовому засіданні 24.04.2014 р. перерви до 12.05.2014 р. до 10 год.00 хв. згідно ст.. 77 Господарського процесуального кодексу України.

Підприємством споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств подано позов до Чернігівської обласної спілки споживчих товариств про визнання права власності на нежитлове приміщення магазину «Все для дому» блоку з підвалом площею 752,1 кв.м., розташоване у м. Чернігові по вул. 50 років СРСР, будинок 5, за набувальною давністю.

Відповідач в письмових поясненнях проти позовних вимог не заперечив, додаючи документи, підтверджуючі прийняття відповідачем спірного майна та передачу обліку спірного нерухомого майна на баланс з 1980. При цьому, відповідачем в поданих поясненнях вказано, що першим балансоутримувачем з 30.06.1980 р. по 30.06.1997р. було Чернігівське обласне об'єднання колгоспних ринків Управління торгівлі Чернігівського облвиконкому. На виконання норм чинного законодавства, актом від 30.06.1987 Управління торгівлі Чернігівського облвиконкому передало, а Чернігівська обласна спілка споживчих товариств прийняла на власний баланс обласне об'єднання колгоспних ринків з усіма активами і пасивами, в т.ч. й колгоспні ринки м. Чернігова з усіма об'єктами нерухомості, що обліковувалися на балансі. На підставі постанови правління Чернігівської облспоживспілки від 30.03.1989 № 76, відповідачем створено Чернігівський колгоспний ринок, як окрему юридичну особу, яка з 01.04.1989 до 1995 року обліковувала на балансі нерухоме майно ринків у м. Чернігові, в т.ч. магазин «Все для дому». На виконання вимог постанови п'ятих зборів Ради Укоопспілки п'ятнадцятого скликання від 17.06.1992 Чернігівський колгоспний ринок облспоживспілки реорганізовано за рішенням відповідача в Спільне підприємство «Чернігівський ринок». Постановою № 216 від 24 грудня 1996 правління Чернігівської облспоживспілки зобов'язало дирекцію СП «Чернігівський ринок» передати на баланс Чернігівській лісоторгівельній базі торгово-виробничого об'єднання облспоживспілки приміщення магазину «Все для дому». Чернігівську лісоторгівельну базу торгово-виробничого об'єднання облспоживспілки було реорганізовано у Спільне підприємство «Чернігівська міжрайонна оптово-роздрібна база «Облкооплісбудгоспторг», яке до 01.10.2001 продовжувало обліковувати на балансі та використовувати в господарській діяльності нежитлове приміщення магазину. Зокрема, відповідач підтверджує, що його правлінням дійсно 03.08.2001 р. приймалася постанова № 204, на підставі якої та передаточного балансу позивач прийняв на баланс та у фактичне користування приміщення магазину «Все для дому».

Третьою особою 2 надано письмові пояснення в яких пояснює, що вимога про визнання права власності, як спосіб захисту може застосовуватись лише у випадку невизнання такого права органом, що відповідно до законодавства повинен здійснити державну реєстрацію такого права, або у випадку спору щодо належності нерухомого майна на праві власності між суб'єктами. Зокрема, третьою особою 2 зазначено, що вимога позивача до Чернігівської обласної спілки споживчих товариств, як до суб'єкта, що не визнає та заперечує відповідне право власності, не ґрунтується на нормах чинного законодавства, оскільки виникла не з підстав визначення власника нерухомого майна, а з підстав користування таким майном. При цьому, третьою особою 2, з посиланням на норми чинного законодавства, зазначено, що для визнання права власності за набувальною давністю необхідна наявність ознак володіння, сукупність яких необхідна для набуття права власності на річ за набувальною давністю.

Від третьої особи 3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору було надано письмове пояснення з посиланням на норми законодавства та зазначено, що державна реєстрація прав проводиться на підставі рішення судів за позовом, який підлягає задоволенню за умови доведення законності та документального підтвердження позовних вимог. Витягу з реєстру об'єктів права власності щодо спірного майна в доказ реєстрації права власності за певною особою, третьою особою -3 не надано.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши уповноважених представників позивача, відповідача, третьої особи 2, суд

Встановив:

Частиною першою ст. 15 Цивільного кодексу України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Статтею 16 Цивільного кодексу України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання права.

Згідно зі ст.. 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Підприємство споживчої кооперації «Універбаза» створене у зв'язку з реорганізацією шляхом перетворення спільного універсального торгового міжрайонного підприємства в м. Чернігові «Універбаза» відповідно до рішення зборів Ради засновників спільних підприємств (обєднань) облспоживспілки, райспоживспілок, райспоживтовариств від 26.08.2004, протокол № 2 та постанови правління облспоживспілки «Про створення підприємства споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств» від 20.02.2006 № 25. Підприємство є правонаступником спільного універсального торгового міжрайонного підприємства в м. Чернігові «Універбаза» (п.1.2. Статуту).

Підприємство споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств є юридичною особою, керується в своїй діяльності Законами України «Про кооперацію», «Про споживчу кооперацію» , іншими законодавчими актами України,нормативними актами вищих кооперативних органів, рішеннями з'їздів (конференцій) споживчої кооперації України, області, зборів Ради облспоживспілки, цим Статутом, має відокремлене майно, самостійний баланс, свій фірмовий бланк, печатку з найменуванням, штамп, поточний, валютний та інший рахунки в установах банків, діє на принципах повного господарського розрахунку. (п. 1.3. Статуту).

Відповідно пункту 3.1. Статуту майно підприємства становлять основні засоби (виробничі, невиробничі) фонди, товари, матеріали, грошові кошти, інші цінності, які відображаються у самостійному балансі підприємства. Підприємство володіє, користується та розпоряджається належним йому майном на підставі права власності.

Власність споживчої кооперації є однією з форм колективної власності. Вона складається з власності споживчих товариств, спілок, підпорядкованих їм підприємств і організацій та їх спільної власності (ч. 1 ст. 9 Закону України «Про споживчу кооперацію» ).

Відповідно до акту приймання в експлуатацію держаної приймальної комісії закінченого будівництва ( реконструкції) будівлі (споруди) житлового-господарського призначення від 30.06.1980 було прийнято в експлуатацію критий ринок по вул. 50 років СРСР, зокрема й магазин господарських товарів. Замовником будівництва була Чернігівська об'єднана дирекція колгоспних ринків.

Постановою ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 26.02.1987 р. № 265 «Про заходи по поліпшенню роботи колгоспних ринків» визнано доцільним передати безкоштовно всі колгоспні ринки з відання Міністерства торгівлі СРСР і Міністерств житлово-комунального господарства союзних республік організаціям споживчої кооперації. Аналогічною постановою Центрального комітету Компартії України і Ради Міністрів Української РСР від 14.04.1987 р. Міністерство торгівлі УРСР зобов'язували передати у встановленому порядку протягом другого кварталу 1987 року безоплатно колгоспні ринки у відання організацій споживчої кооперації. Постановою Бюро Чернігівського обласного Комітету Комуністичної партії України і виконавчого комітету обласної Ради народних депутатів № 158 від 01.06.1987 «Про заходи по поліпшенню роботи колгоспних ринків області» було зобов'язано, Управління торгівлі Чернігівського облвиконкому безоплатно передати до 1 липня 1987 року обласне об'єднання та дирекції колгоспних ринків з ринками іншими структурними підрозділами, які знаходяться на їх балансах облспоживспілці. Колгоспні ринки м. Чернігова підпорядкувати безпосередньо облспоживспілці.

На виконання вищезазначених постанов по акту від 30.06.1987 Управління торгівлі Чернігівського облвиконкому передало, а Чернігівська обласна спілка споживчих товариств прийняла на власний баланс обласне об'єднання колгоспних ринків з усіма активами і пасивами, в т.ч. й колгоспні ринки м. Чернігова з усіма об'єктами нерухомості, що обліковувалися на балансі. Згідно з нормами законодавства Української РСР чинного на дату передачі усіх ринків споживчої кооперації, право власності юридичних осіб на нерухомі речі виникало з моменті передачі цих речей ( ст.. 128 Цивільного кодексу Української РСР). Факт набуття організаціями споживчої кооперації у власність переданого їм майна колгоспних ринків підтверджено рішенням Конституційного суду України у справі за конституційним зверненням Центральної спілки споживчих товариств України від 11.11.2004 ( справа № 1-30/2004), в якому зазначено: «Безоплатна передача колгоспних ринків організаціям споживчої кооперації не суперечила чинному на той час законодавству, внаслідок чого ці ринки як цілісні майнові об'єкти перейшли у володіння і користування організацій споживчої кооперації, які відповідно до положень Закону України «Про власність», набули права власності на передане їм майно. Держава та її повноважні органи мали право передавати державне майно у власність недержавним (кооперативним і громадським) організаціям як за плату, так і безоплатно.

Постановою правління Чернігівської облспоживспілки від 30.03.1989 № 76 «Про реорганізацію обласного об'єднання колгоспних ринків облспоживспілки» з 01.04.1989 року обласне об'єднання колгоспних ринків було реорганізовано з виділенням Чернігівського колгоспного ринку на повний господарський розрахунок та затверджено статут обласного об'єднання колгоспних ринків облспоживспілки і статут Чернігівського колгоспного ринку.

Відповідно до затвердженого постановою правління облспоживспілки статуту Чернігівського колгоспного ринку, останній є юридичною особою (п. 1.4 статуту), має круглу печатку та знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Кирпоноса 1, «Ринкова площа» і має філіал за адресою: вул. 50 років СССР - 5 і готель «Нива», який підпорядковується директору ринку (п. 1.5. статуту). Чернігівський колгоспний ринок має статутний фонд, розмір якого відображається в балансі (п. 4.1. статуту).

Постановою правління Чернігівської облспоживспілки від 31.01.1992 № 13 «Про реорганізацію структури управління в системі споживчої кооперації області і перепідпорядкування підприємств господарства облспоживспілки» передано господарську групу товарів Чернігівському магазину-складу, реорганізувавши його в Чернігівську міжрайонну лісоторгову базу. Крім того, реорганізовано обєднання колгоспних ринків у відділ організації роботи ринків у складі облспоживспілки та підпорядковано Чернігівський колгоспний ринок правлінню облспоживспілки.

Протоколом №1 від 22.03.1994 Засновників спільних підприємств Чернігівської облспоживспілки, райспоживспілок та райспоживтовариств постановлено створити спільні підприємства Чернігівської облспоживспілки, зокрема, Чернігівська міжрайбаза («Універбаза») «Чернігівський ринок», Чернігівська міжрайбаза «Облкооплісбудгоспторг». На підставі Закону України «Про споживчу кооперацію» у відповідності з постановою п'ятих зборів Ради Укоопспілки п'ятнадцятого скликання «Про основні принципи закріплення внутрішніх відношень права власності в споживчі кооперації» Чернігівською облспоживспілкою та двадцяти двома райспоживспілками Чернігівської області реорганізовано Чернігівський ринок м. Чернігова в спільне підприємство - ринок, яке засновано на колективній власності облспоживспілки та райспоживспілок зі статутним фондом 17320 тис. крб., зокрема, розмір частки облспоживспілки становив 7892,7 тис. крб., що закріплено в положеннях установчого договору про створення СП Чернігівського ринку від 22.03.1994 та статуту СП Чернігівський ринок. За положенням статуту Рада засновників, як вищий орган управління ринком делегує правлінню облспоживспілки право розпорядження майном ринку.

Постановою правління Чернігівської обласної спілки споживчих товариств від 24.12.1996 № 216 було зобов'язано дирекцію Спільного підприємства « Чернігівський ринок» передати на баланс Чернігівській лісоторговій базі торгово-виробничого об'єднання облспоживспілки приміщення магазину «Все для дому», на ринку «Нива» блоку №2 торговою площею 400кв.метрів з підвальними приміщеннями.

Постановою правління Чернігівської обласної спілки споживчих товариств від 03.08.2001 № 204 «Про реорганізацію спільного підприємства «Чернігівська міжрайонна оптово-роздрібна лісоторгова база «Облкооплісбудгоспторг» та його дочірнього підприємства, було реорганізовано СП «Чернігівська міжрайонна оптово-роздрібна лісоторгова база «Облкооплісбудгоспторг» та його дочірнє підприємство шляхом приєднання до спільного універсального торгового міжрайонного підприємства «Універбаза» в м. Чернігові. Активи і пасиви лісоторгової бази та її дочірнього підприємства передано на баланс спільного універсального торгового міжрайонного підприємства «Універбаза» станом на 01.10.2001.

Відповідно до акту прийому-передачі активів та пасивів «Лісоторгової бази» станом на 29 грудня 2001 року, складеного на виконання постанови № 204 від 03.08.2001 «Про реорганізацію спільного підприємства «Чернігівська міжрайонна оптово-роздрібна лісоторгова база «Облкооплісбудгоспторг» та його дочірнього підприємства шляхом приєднання до спільного універсального торгового міжрайонного підприємства «Універбаза» в м. Чернігові було передано, зокрема, основні засоби згідно описам по балансовій вартості 1694815,76 грн. Згідно розшифровки складу основних засобів, отриманих від спільного підприємства «Чернігівська міжрайонна оптово-роздрібна лісоторгова база «Облкооплісбудгоспторг» по передавальному акту станом на 29.12.2001 значиться, зокрема, магазин «Все для дому» по вул.. 50 років СРСР, вартістю 198775 грн. (п. 10) (а.с. 59-63 Том1).

При цьому протоколом № 2 зборів Ради засновників підприємств облспоживспілки, райспоживспілок та райспоживтовариств від 26.08.2004 постановлено проведення робіт по припиненню діяльності (реорганізації шляхом перетворення у підприємства Чернігівської облспоживспілки з організаційно-правовою формою підприємство споживчої кооперації) спільних підприємств облспоживспілки, райспоживспілок та райспоживтовариств до 31.12.2004 згідно додатку ( до спику, що є додатком № 1, включені СП «Чернігівський ринок», «СП «Чернігівський ринок «Нива», Спільне універсальне торгово-міжрайонне підприємство «Універбаза»). Повноваження засновників втрачають чинність з проведенням державної реєстрації підприємства як юридичних осіб облспоживспілки.

Згідно з постановою правління облспоживспілки від 20.02.2006 № 25 спільне універсальне торгове міжрайонне підприємство «Універбаза» реорганізоване шляхом перетворення у підприємство споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств (позивач) - статут з правонаступництвом останнього - позивача, зареєстровано Держреєстратором реєстраційної служби Чернігівського міського управління юстиції 11.12.2013 ( а.с. 13-17, Том1). Матеріалами справи підтверджується, що до статутного капіталу позивача спірний об'єкт нерухомості не включено (передавальний акт від 19.10.2006 активів і пасивів СП універсального торгового міжрайонного підприємства «Універбаза» шляхом перетворення у підприємство споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської облспоживспілки станом на 30.09.2006 та розшифровкою до передавального акту. (а.с. 222-226, Том 2)).

Отже, з матеріалів справи вбачається, що підприємство споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств більше 10 років безперервно, вільно та відкрито користується приміщенням будівлі магазину «Все для дому» по вул. 50 років СРСР, 5, обліковує його на балансі. Згідно довідки позивача та відомості нарахування амортизації (бухгалтерського обліку) залишкова вартість будівлі магазину «Все для дому» становить 57651,11 грн.

Зазначені обставини підтверджуються також випискою з книги обліку основних засобів СП універсального торгово-міжрайонного підприємства в м. Чернігові «Універбаза» (а. с. 45-57, Том1), технічним паспортом на будівлю магазину виготовленим Чернігівським міжміським бюро технічної інвентаризації (арк.с.18-22 Том1), договором на право тимчасового користування землею ( в тому числі на умовах оренди) від 29.10.2001, договором оренди земельної ділянки № 1576 від 15.11.2007, договором оренди земельної ділянки від 08.02.2007 .

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до технічних характеристик будівля магазину «Все для дому» по вул. 50 років СРСР, 5 в м. Чернігові пов'язана через фундамент з земельною ділянкою, її переміщення є неможливим без розбирання, що призведе до її знецінення та зміни призначення, тому відповідно до ч. 1 ст.181 ЦК України вказана будівля має ознаки нерухомого майна.

Довідкою № 7-5/1252 від 09.10.2013 Фонду комунального майна Чернігівської міської ради підтверджується, що спірне нежитлове приміщення магазину не належить до комунальної власності (а.с. 23 Том 1), а згідно довідки регіонального відділення Фонду Держмайна України по Чернігівській області спірне приміщення магазин з підвалом в Реєстрі об'єктів державної власності не обліковується (а.с. 24 Том 1).

Комунальне підприємство Чернігівське міжміське бюро технічної технічної інвентаризації (3-я особа1) листом-довідкою від 01.04.2014 підтвердило, що право власності на спірний об'єкт нерухомості за підприємством споживчої кооперації «Універбаза» (позивач) та за іншою особою не зареєстровано (а.с. 125, Том1).

Відповідно до ч. 1 ст. 111 Господарського кодексу України споживча кооперація в Україні - система самоврядних організацій громадян (споживчих товариств, їх спілок, об'єднань), а також підприємств та установ цих організацій, яка є самостійною організаційною формою кооперативного руху. Частиною 6 цієї ж статті визначено, що правові засади організації та діяльності споживчої кооперації визначаються законом. Споживчі товариства, їх спілки (об'єднання) можуть утворювати для здійснення своїх статутних цілей підприємства, установи та інші суб'єкти господарювання відповідно до вимог цього Кодексу та інших законів (частина 7 статті 111 ГК України ).

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про споживчу кооперацію ", споживче товариство являє собою самостійну, демократичну організацію громадян, які на основі добровільності членства і взаємодопомоги за місцем проживання або роботи об'єднуються для спільного господарювання з метою поліпшення свого економічного і соціального стану.

Споживче товариство визнається юридичною особою, вважається створеним і може здійснювати господарську та іншу діяльність з дня його державної реєстрації.

Відповідно до ст. 9 Закону, володіння, користування та розпорядження власністю споживчої кооперації здійснюють її органи відповідно до компетенції, визначеної статутами споживчих товариств та їх спілок.

Власністю споживчих товариств є засоби виробництва, вироблена продукція та інше майно, що належать їм і необхідні для здійснення статутних завдань. Споживчим товариствам та їх спілкам можуть належати будинки, споруди, устаткування, транспортні засоби, машини, товари, кошти та інше майно відповідно до цілей їх діяльності.

Власність споживчої кооперації, відповідно до положень ст. 10 Закону, є недоторканною, перебуває під захистом держави і охороняється законом нарівні з іншими формами власності.

Частиною 2 статті 11 Закону України «Про споживчу кооперацію» визначено, що споживчі товариства та їх спілки виходячи з статутних вимог мають право: створювати (реорганізовувати, ліквідовувати) для здійснення своїх статутних завдань будь-які підприємства, установи, організації, біржі, комерційні банки, фінансово-розрахункові центри, страхові товариства та інші об'єкти, діяльність яких не суперечить законам України.

За ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Підставою позову є обставини, що підтверджують правомірність вимог про визнання права власності позивача на майно та ст. 16 ЦК України , яка визначає визнання права як способу захисту цивільних прав та інтересів.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2002 р. визначено, що ч. 2 ст. 124 Конституції України передбачає право юридичної особи на захист судом своїх прав, встановлює юридичні гарантії їх реалізації, надаючи можливість кожному захищати свої права будь-якими не забороненими законом засобами. Кожна особа має право вільно обирати не заборонений законом засіб захисту прав, у тому числі судовий захист. Суб'єкти правовідносин, у тому числі юридичні особи, у разі виникнення спору, можуть звертатися до суду за його вирішенням. Юридичні особи мають право на звернення до суду для захисту своїх прав безпосередньо на підставі Конституції України . Держава має забезпечувати захист прав усіх суб'єктів правовідносин, в тому числі у судовому порядку. Право юридичної особи на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами.

Таким чином, приймаючи рішення у даній справі, господарський суд не порушує компетенції інших органів державної влади, та виконує свої повноваження зі здійснення правосуддя шляхом застосування передбаченого законом способу захисту порушеного права у формі визнання права.

Статтею 344 ЦК України визначено, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти, зокрема, нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. Застосування судом у даному випадку способу захисту у вигляді визнання права безпосередньо кореспондується зі змістом статті 16 та статті 344 Цивільного кодексу України, відповідно до ч. 4 якої право власності за набувальною давністю на нерухоме майно, транспортні засоби, цінні папери набувається за рішенням суду. Відповідно до ч. 2 ст. 344 Цивільного кодексу України особа, яка заявляє про давність володіння, може приєднати до часу свого володіння увесь час, протягом якого цим майном володіла особа, чиїм спадкоємцем (правонаступником) вона є.

Враховуючи все вказане вище в сукупності, надавши оцінку доказам поданим сторонами, суд дійшов висновку про те, що позивач з відома відповідача, який на законних підставах (як встановлено, вищевказаним рішенням Конституційного суду України), набув права власності на спірний об'єкт нерухомості та маючи право розпорядження цим об'єктом нерухомості, передавав його створеним ним же вищевказаним підприємствам, відкрито, очевидно для відповідача та інших осіб, безперервно протягом більше як 10 років користується будівлею магазину «Все для дому» по вул. 50 років СРСР, 5 в м. Чернігові, площею 752,1 кв.м., в т.ч. згідно технічного паспорту Чернігівського МБТІ та експлікації - першого поверху 448,4 кв. м. та підвалу 303,7 кв.м., а тому має законні підстави для набуття права власності на зазначений об'єкт нерухомого майна за набувальною давністю відповідно до ст. 344 ЦК України .

В силу статей 43 , 47 , 33 , 38 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності, коли кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, а суд, оцінивши подані по справі докази за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, повинен прийняти рішення за результатами обговорення усіх цих обставин.

З врахуванням вищевикладеного, позовні вимоги Підприємства споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств, про визнання права власності за набувальною давністю на нерухоме майно - будівлю магазину «Все для дому» по вул. 50 років СРСР, буд. 5 в м. Чернігові площею 752,1 кв.м., підтверджуються матеріалами справи, ґрунтуються на законодавстві, не заперечуються відповідачем, відтак підлягають задоволенню повністю.

Згідно з ч. 2 ст. 49 ГПК України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

З огляду на те, що господарським судом не було встановлено вчинення неправильних дій з боку відповідача, а також враховуючи, що ст. 344 ЦК України прямо передбачає необхідність звернення до суду для набуття права власності на майно за набувальною давністю, господарський суд дійшов висновку, що судовий збір в сумі 1 827 грн. 00 коп. покладається на позивача.

Керуючись ст.ст. 49 , 82-85 Господарського процесуального кодексу України , суд

ВИРІШИВ:

Позов задоволити повністю.

1. Визнати за підприємством споживчої кооперації «Універбаза» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств, код 01775464 (вул. Квітнева, 17, с. Новий Білоус, Чернігівський район, Чернігівська область, 15501) право власності на нежитлове приміщення магазину «Все для дому» літера Б1, загальною площею 752,1 кв.м., що включає в себе перший поверх площею 448,4 кв.м. та підвал площею 303,7 кв.м., що знаходиться за адресою: Чернігівська область, м. Чернігів, вул. 50 років СРСР, будинок 5, за набувальною давністю.

Повне рішення складено 15.05.2014

Суддя Скорик Н.О.

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення12.05.2014
Оприлюднено19.05.2014
Номер документу38689925
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/357/14

Ухвала від 08.04.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Скорик Н.О.

Рішення від 12.05.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Скорик Н.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні