cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2014 року Справа № 915/324/14
Господарський суд Миколаївської області у складі судді: Бритавської Ю.С.,
при секретарі судового засідання: Мартиненко М.С.
за участю представників сторін:
від прокуратури: Андреєв А.П., за посвідченням
від позивача: Жила Г.О., за довіреністю №230/379 від 07.04.2014р.
від відповідача: Шароварова А.М., директор
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву: Миколаївського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері (54030, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 18а) в інтересах держави в особі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області (54039, м. Миколаїв, вул. Привільна, 136-б, код ЄДРПОУ 38169500)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Прем'єр-АВГ» (56600, Миколаївська обл., м. Нова Одеса, вул. Леніна, 8, код ЄДРПОУ 34742156)
про: стягнення 8061,22 грн., -
Суть спору: Миколаївський прокурор з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області звернувся до господарського суду Миколаївської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прем'єр-АВГ» 8061,22 грн.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем зобов'язань за договором №1 на постійне та обов'язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об'єктів та окремих територій від 01.09.2013р. в частині оплати наданих послуг.
На виконання вимог ухвали суду позивачем були надані витребувані судом документи за вх.№6311/14 від 07.04.2014р.
У судових засіданнях прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі та наполягали на їх задоволенні.
Відповідач вимог ухвал суду щодо надання витребуваних судом документів не виконав. Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував.
Відповідно до вимог ст. 85 ГПК України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши прокурора та представників сторін, господарський суд встановив:
01.09.2013р. між Аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області («Аварійно-рятувальна служба», позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Прем'єр-АВГ» («Об'єкт», відповідач) укладено договір №1 на постійне та обов'язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об'єктів та окремих територій, предметом якого є організація та здійснення «Аварійно-рятувальною службою» аварійно-рятувального обслуговування Об'єкта з метою своєчасного реагування та виконання аварійно-рятувальних робіт при виникненні на «Об'єкті» надзвичайної ситуації, рятування людей та ліквідації надзвичайних ситуацій, забезпечення масових вибухів.
Пунктами 2.1-2.7 договору передбачені зобов'язання «Аварійно-рятувальної служби», зокрема: здійснювати добір особового складу «Аварійно-рятувальної служби» відповідного кваліфікаційного рівня та стану здоров'я, придатного до роботи в екстремальних умовах; постійно підтримувати необхідний фізичний, психологічний рівень підготовки рятувальників та високий рівень професіоналізму для проведення аварійно-рятувальних робіт; забезпечувати функціонування структурних підрозділів у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу аварійно-рятувальних робіт в умовах надзвичайної ситуації або загрози її виникнення у кількості однієї оперативної одиниці згідно з нормативом виїзду на «Об'єкт», що регламентується планами реагування на надзвичайні ситуації (планами ліквідації аварій, планами локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій); організовувати ремонт та технічне обслуговування аварійно-рятувальних засобів, зазначених у Табелі технічного оснащення; разом з «Об'єктом» визначати обсяги профілактичної роботи із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характерів, які необхідно здійснити «Аварійно-рятувальною службою» на «Об'єкті», відповідно до вимог діючих нормативно-правових документів; під час ліквідування надзвичайних ситуацій забезпечувати: виконання заходів, передбачених планами реагування на надзвичайні ситуації, оперативне визначення обстановки, що склалася внаслідок надзвичайної ситуації, і основних напрямків дій, пов'язаних з ліквідацією надзвичайної ситуації, вжиття термінових заходів для пошуку і рятування людей у зоні надзвичайної ситуації і надання невідкладної медичної та іншої допомоги потерпілим тощо.
Пунктом 2.2 договору (в редакції Додаткової угоди №1) передбачено зобов'язання «Аварійно-рятувальної служби» забезпечувати функціонування структурних підрозділів у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу аварійно-рятувальних робіт в умовах надзвичайної ситуації або загрози її виникнення у кількості чотирьох оперативних одиниць згідно з нормативом виїзду на «Об'єкт», що регламентується планами реагування на надзвичайні ситуації (планами ліквідації аварій, планами локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій);
Згідно з п.3.12 договору «Об'єкт» зобов'язався оплачувати, відповідно до умов договору, постійне та обов'язкове обслуговування «Аварійно-рятувальною службою» «Об'єкта», у т.ч. відшкодовувати витрати, що пов'язані з ліквідацією надзвичайних ситуацій.
Пунктами 4.1-4.2 договору передбачено, що вартість функціонування структурних підрозділів «Аварійно-рятувальної служби» у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу аварійно-рятувальних робіт в умовах надзвичайної ситуації або загрози її виникнення у кількості однієї оперативної одиниці складає 1974,83 грн. на місяць, в т.ч. ПДВ - 329,14 грн. та 23697,98 грн. на рік, в т.ч. ПДВ - 3949,66 грн. Ця вартість встановлена сторонами на основі розрахунку (калькуляції), який додається і виконаний згідно з вимогами Порядку визначення розмірів оплати обслуговування об'єктів та окремих територій державними аварійно-рятувальними службами. Оплата за виконання аварійно-рятувальних робіт здійснюється за фактичними витратами на їх виконання на підставі підтверджувальних документів (актів, відомостей обліку робочого часу тощо). Оплата проводиться у десятиденний термін з моменту підписання акту виконання умов договору або акту здавання-приймання робіт. Плата за обслуговування «Об'єкта» «Аварійно-рятувальною службою» здійснюється щомісячним перерахуванням коштів, у визначені строки, згідно з наданим рахунком та актом виконання умов договору. У разі проведення аварійно-рятувальних або аварійно-відновлювальних робіт - згідно рахунку та акту здавання-приймання робіт за договором та калькуляцією на проведення таких робіт.
Пунктом 4.1 договору (в редакції Додаткової угоди №1) встановлено, що вартість функціонування структурних підрозділів «Аварійно-рятувальної служби» у режимі постійної готовності до виконання необхідного комплексу аварійно-рятувальних робіт в умовах надзвичайної ситуації або загрози її виникнення у кількості чотирьох оперативних одиниць складає 25640,76 грн., в т.ч. ПДВ 4273,44 грн. на рік або 2136,73 грн., в т.ч. ПДВ 356,12 грн. на місяць.
У відповідності до п.4.3 договору сторони домовились встановити 5-тиденний термін для розгляду, підписання та повернення актів виконання умов договору або актів здавання-приймання робіт за цим договором.
За п.6.1 договору останній вступає в силу з 01.09.2013р.
За твердженнями позивача на виконання умов укладеного між сторонами договору останнім було надано відповідачу обумовлені договором послуги, однак останній несвоєчасно та не в повному обсязі здійснював оплату наданих послуг, у зв'язку з чим станом на 05.03.2014р. у відповідача наявний борг перед позивачем у розмірі 8061,22 грн.
На підтвердження виконання договірних зобов'язань позивачем надані до суду Акти виконання умов договору №1 від 01.09.2013р. за вересень 2013 року - лютий 2014 року. Вказані Акти підписані лише з боку позивача, відповідачем не підписані.
Також позивачем на підтвердження виконання договірних зобов'язань надані до суду Калькуляції вартості постійного та обов'язкового аварійно-рятувального обслуговування АРЗ спеціального призначення ГУ ДСНС України у Миколаївській області.
11.11.2013р. відповідач у листі №24 у зв'язку з призупиненням підприємством своєї господарсько-фінансової діяльності просив позивача призупинити дію договору №1 від 01.09.2013р. до дати поновлення діяльності ТОВ «Прем'єр-АВГ».
У листі від 25.11.2013р. №230/996 позивач відмовився призупиняти укладений між сторонами договір №1 від 01.09.2013р. через відсутність підстав для такого призупинення.
Невиконання відповідачем договірних зобов'язань щодо оплати наданих послуг стало підставою для відповідного звернення прокурора в інтересах позивача до господарського суду з відповідним позовом.
Представник відповідача у судовому засіданні факт виконання позивачем умов договору не заперечував, при цьому неоплату відповідачем наданих за договором №1 від 01.09.2013р. послуг пояснив призупиненням діяльності відповідача та відсутністю коштів на рахунку.
Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм правову оцінку, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов'язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов'язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
За ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини (п.1 ч.2 ст. 11 ЦК України).
Згідно з ч. 1 ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
В силу вимог ч.1 ст. 903 ЦК України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Згідно зі ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до вимог ч.1, ч.7 ст. 193 ГК України, які кореспондуються з вимогами ст. 526 ЦК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
В силу вимог ст. 610, ч.2 ст. 615 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання.
Господарським судом встановлено, що між сторонами у справі 01.09.2013р. був укладений договір №1 на постійне та обов'язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об'єктів та окремих територій, згідно з яким позивач взяв на себе зобов'язання надати відповідачу обумовлені послуги, а відповідач - оплатити отримані послуги в розмірі та на умовах, встановлених договором.
З наявних в матеріалах справи доказів вбачається, що позивач надавав відповідачу послуги за укладеним між сторонами договором, які не були оплачені останнім в обумовлені договором строки.
Самий факт надання позивачем послуг за договором №1 від 01.09.2013р. за період з вересня 2013 року по лютий 2014 року не заперечується і відповідачем.
Направлений відповідачем лист за вих.№24 від 11.11.2013р. щодо призупинення дії договору позивачем був залишений без задоволення, про що свідчить відповідний лист позивача за вих.№230/996 від 25.11.2013р.
При цьому відповідач призупинити/припинити дію договору іншим чином не намагався, у судовому порядку з позовом про його розірвання також не звертався, а отже відсутні підстави для невиконання відповідачем договірних зобов'язань в частині оплати вартості наданих йому послуг за період з вересня 2013 року по лютий 2014 року в розмірі 8061,22 грн.
Відповідно до ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі. В необхідних випадках на вимогу судді пояснення представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, мають бути викладені письмово.
За вимогами ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно з ч.1 ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
За таких обставин, враховуючи встановлення господарським судом факту неналежного виконання відповідачем зобов'язань за договором №1 на постійне та обов'язкове обслуговування державними аварійно-рятувальними службами об'єктів та окремих територій від 01.09.2013р., а також відсутності в матеріалах справи доказів оплати наданих послуг, доказів погашення відповідачем наявної заборгованості, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги Миколаївського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області про стягнення з ТОВ «Прем'єр-АВГ» заборгованості в розмірі 8061,22 грн. є правомірними та підлягають задоволенню.
Іншого відповідачем не доведено.
Відповідно до ст.ст. 44, 49 ГПК України судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 32-34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Позов Миколаївського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прем'єр-АВГ» (56600, Миколаївська обл., м. Нова Одеса, вул. Леніна, 8, код ЄДРПОУ 34742156) на користь Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Миколаївській області (54039, м. Миколаїв, вул. Привільна, 136-б, код ЄДРПОУ 38169500) 8061 (вісім тисяч шістдесят одну) грн. 22 коп. боргу.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Прем'єр-АВГ» (56600, Миколаївська обл., м. Нова Одеса, вул. Леніна, 8, код ЄДРПОУ 34742156) в дохід Державного бюджету України (отримувач коштів: УК у м. Миколаїв / м. Миколаїв / 22030001, банк отримувача - ГУДКСУ у Миколаївській області, рахунок №31218206783002, МФО 826013, код ЄДРПОУ 37992781, код класифікації доходів: 22030001, назва коду класифікації доходів: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), назва суду: господарський суд Миколаївської області) 1827 (одну тисячу вісімсот двадцять сім) грн. судового збору.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Згідно з ч.5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його підписання до Одеського апеляційного господарського суду через господарський суд Миколаївської області.
Повне рішення складено 16 травня 2014 року.
Суддя Ю.С. Бритавська
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2014 |
Оприлюднено | 20.05.2014 |
Номер документу | 38714909 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Бритавська Ю.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні