Постанова
від 20.05.2014 по справі 815/2455/14
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/2455/14

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2014 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Левчук О.А.,

за участю секретаря Мураховської А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Тедес» до Державної податкової інспекції в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області про визнання протиправною та скасування вимоги № 2208-25 від 25.03.2014 року, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з даним позовом до суду та просить визнати протиправною та скасувати податкову вимогу Державної податкової інспекції в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області № 2208-25 від 25.03.2014 року. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що вказана вимога прийнята з допущенням порушень Податкового кодексу України, оскільки у відповідності до податкової декларації з податку на прибуток за 2013 рік позивачем було задекларовано податок на прибуток в сумі 4 365, 00 грн., який було сплачено ще 30 травня 2013 року за рахунок попередньої оплати в сумі 4 500, 00 грн., а тому законні підстави для прийняття оскаржуваної податкової вимоги були відсутні. Також позивач зазначає, що ТОВ «Тедес» помилково було подано до ДПІ в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області податкову декларацію з податку на прибуток за І квартал 2013 року, а тому відповідач не повинен був приймати вказану декларацію про що повідомити позивача.

В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав, просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечував, просив суд відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі. В обґрунтування заперечень зазначив, що податковий борг позивача виник на підставі самостійно визначеного податкового зобов'язання, а саме на підставі податкової декларації, поданої платником самостійно за І квартал 2013 року № 9025059924 від 13.05.2013 року. На підставі викладеного представник відповідача також зазначив, що у зв'язку з несплатою самостійно визначеної суми податкового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 40 343, 83 грн., з яких пеня складає 9, 99 грн., відповідачем у відповідності до вимог п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України ТОВ «Тедес» направлено податкову вимогу про сплату боргу № 2208-25 від 25.03.2014 року на суму 40 343, 83 грн.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності, суд встановив наступне.

27 листопада 1997 року проведено державну реєстрацію юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю «Тедес» (код ЄДРПОУ 25047623) (а.с. 12).

Відповідно до п.п. 16.1.2, 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 54.1. ст. 54 Податкового кодексу України встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно до п. п. 49.1., 49.8, 49.9, 49.10 ст. 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають. За умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання контролюючим органом. Відмова посадової особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється.

В судовому засіданні встановлено, що товариством з обмеженою відповідальністю «Тедес» до Державної податкової інспекції в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області 30 квітня 2013 року подано звітну податкову декларацію з податку на прибуток підприємства № за І квартал 2013 року, в якій самостійно визначено суму податку на прибуток за звітний період в розмірі 44 834, 00 грн. (а.с. 23-25).

Вказана декларація від 30.04.2013 року за І квартал 2013 року містить усі обов'язкові реквізити, передбачені пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового кодексу України.

Таким чином, судом встановлено, що у Державної податкової інспекції в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області були відсутні підстави для відмови у прийнятті податкової декларації з податку на прибуток, поданої ТОВ «Тедес» за І квартал 2013 року.

На підставі викладеного, приймаючи до уваги те, що прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу, а інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають, суд вважає необґрунтованими посилання позивача в обґрунтування позовних вимог на те, що у відповідача були відсутні законні підстави для прийняття вказаної декларації від ТОВ «Тедес», оскільки позивачем її було подано помилково.

Крім цього, згідно до п. 50.1. ст. 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені. Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку; б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання з цього податку.

10 лютого 2014 року товариством з обмеженою відповідальністю «Тедес» до ДПІ в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області подано звітну податкову декларацію за 2013 рік, в якій позивачем самостійно визначено суму податку на прибуток за звітний період в розмірі 4 365 грн. (а.с. 9-10).

У вказаній податковій декларації від 10.02.2014 року за 2013 рік відсутні будь-які дані про самостійне виправлення ТОВ «Тедес» помилок та внесення уточнень до податкового зобов'язання, самостійно визначеного позивачем в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за І квартал 2013 року.

Також судом встановлено, що ТОВ «Тедес» не надсилало до Державної податкової інспекції в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області уточнюючий розрахунок до податкової декларації з податку на прибуток підприємства за І квартал 2013 року від 30.04.2013 року.

Згідно до п.п. 47.1.1 п. 47.1 ст. 47 Податкового кодексу України відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть: юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи.

Таким чином, товариством з обмеженою відповідальністю «Тедес» не було вжито жодних заходів для уточнення даних, зазначених в податковій декларації з податку на прибуток за І квартал 2013 року.

Відповідно до платіжного доручення № 399 від 30.05.2013 року товариством з обмеженою відповідальністю «Тедес» частково сплачено податок на прибуток за І квартал 2013 року в розмірі 4 500 грн. (а.с. 21-22).

Згідно до зворотного боку облікової картки платника податку на прибуток підприємства заборгованість ТОВ «Тедес» з податку на прибуток підприємства згідно поданої податкової декларації з податку на прибуток за І квартал 2013 року становить 40 343, 83 грн., у тому числі з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 40 333, 84 грн. та пеня в розмірі 9, 99 грн. (а.с. 11).

Відповідно до п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Платники податку, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний (податковий) період не перевищують 10 мільйонів гривень, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до контролюючих органів за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.

Згідно до п.п. 59.1.59.3, 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

В судовому засіданні встановлено, що у зв'язку з тим, що ТОВ «Тедес» не сплачено самостійно у встановлений законом строк суму узгодженого податкового зобов'язання в розмірі 40 343, 83 грн., Державною податковою інспекцією в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області товариству з обмеженою відповідальністю «Тедес» надіслано податкову вимогу № 2208-25 від 25.03.2014 року, в якій повідомлено позивача, що станом на 24 березня 2014 року сума податкового боргу ТОВ «Тедес» за узгодженими податковими зобов'язаннями становить 40 343, 83 грн., у тому числі з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 40 333, 84 грн. та пеня в розмірі 9, 99 грн. (а.с. 6).

На підставі вищевикладеного, приймаючи до уваги те, що відповідно до п.п. 47.1.1 п. 47.1 ст. 47 Податкового кодексу України відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть: юридичні особи, суд дійшов до висновку, що Державною податковою інспекцією в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області у відповідності до вимог п.п. 59.1.59.3, 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України надіслано ТОВ «Тедес» податкову вимогу № 2208-25 від 25.03.2014 року, а тому суд вважає необґрунтованими посилання позивача в обґрунтування позовних вимог, що вказана вимога складена всупереч вимог Податкового кодексу України.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов ТОВ «Тедес» є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 94, 159 - 163, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Відмовити в задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Тедес» до Державної податкової інспекції в Приморському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області про визнання протиправною та скасування вимоги № 2208-25 від 25.03.2014 року, в повному обсязі.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд у строки та в порядку встановлені ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.

Повний текст постанови складено та підписано 20 травня 2014 року.

Суддя /підпис/ О.А. Левчук

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.05.2014
Оприлюднено22.05.2014
Номер документу38751918
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/2455/14

Ухвала від 13.06.2014

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Шляхтицький О.І.

Ухвала від 16.12.2014

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Карась О.В.

Ухвала від 03.12.2014

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Шляхтицький О.І.

Ухвала від 13.06.2014

Адміністративне

Одеський апеляційний адміністративний суд

Шляхтицький О.І.

Постанова від 20.05.2014

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Левчук О. А.

Ухвала від 18.04.2014

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Левчук О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні