ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 травня 2014 рокум. ПолтаваСправа № 816/1939/14
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Чеснокова А.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Полтавське спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Укрм'ясомолмаштехремонт" до Київського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції, Державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції Гончаренко Марини Володимирівни про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, скасування постанови про накладення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
16 травня 2014 року позивач ПрАТ "Полтавське спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Укрм'ясомолмаштехремонт" звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Київського ВДВС Полтавського МУЮ, Державного виконавця Київського ВДВС Полтавського МУЮ Гончаренко М.В. про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, скасування постанови про накладення штрафу від 06 травня 2014 року ВП № 40208749.
Відповідно до частин 1-2 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Приписами частин 1-2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду, зокрема, у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В матеріалах адміністративного позову відсутні докази на підтвердження дати одержання позивачем спірної постанови про накладення штрафу від 06 травня 2014 року ВП № 40208749.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Так, окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, позовні вимоги про скасування постанови про накладення штрафу від 06 травня 2014 року ВП № 40208749 є майновими та підлягають оплаті за ставкою судового збору в розмірі, визначеному пунктом 3.1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру. У свою чергу позовні вимоги про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії носять немайновий характер та підлягають сплаті за ставкою судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру.
З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимоги як майнового, так і немайнового характеру.
За правилами частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Разом із тим, долученою до позовної заяви квитанцією про сплату судового збору від 16 травня 2014 року № 4769.323.1 підтверджено факт сплати позивачем судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру. Доказів сплати судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру позивачем не надано.
Згідно вимог статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати; за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати. Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судом встановлено, що до позовної заяви не додано платіжного документа на підтвердження факту сплати судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви майнового характеру.
З огляду на викладене, позовну заяву подано без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
Отже, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Полтавське спеціалізоване ремонтно-будівельне управління "Укрм'ясомолмаштехремонт" до Київського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції, Державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції Гончаренко Марини Володимирівни про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, скасування постанови про накладення штрафу - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків до 28 травня 2014 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, остання буде повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору за ставкою, визначеною частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру та докази на підтвердження дати отримання позивачем постанови про накладення штрафу від 06 травня 2014 року ВП № 40208749 (витяг з журналу вхідної кореспонденції, тощо).
Копію ухвали надіслати ініціатору звернення.
Реквізити для сплати судового збору: р/р: 31213206784002, отримувач коштів: УДКСУ у м. Полтаві Полтавської області, 22030001; Банк отримувача: ГУДКСУ у Полтавській області, МФО: 831019; Код ЄДРПОУ: 38019510; Код класифікації доходів бюджету: 22030001; Призначення платежу: судовий збір, за позовом ____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Полтавський окружний адміністративний суд.
Копію ухвали направити ініціатору звернення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали .
Суддя А.О. Чеснокова
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2014 |
Оприлюднено | 22.05.2014 |
Номер документу | 38756143 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
А.О. Чеснокова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні