Ухвала
від 16.05.2014 по справі 816/3287/13-а
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

16 травня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/3287/13

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Супруна Є.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання - Дубовик О.І.,

представника заявника - Бургелі І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Управління Державної казначейської служби України у м. Кременчуці Полтавської області про роз'яснення постанови суду від 05 липня 2013 року по справі №816/3287/13-а за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Біопрепарат" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 05 липня 2013 року адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Біопрепарат" до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення від 08 травня 2013 року №0000411500/43/1608 задоволено. Вказаним рішенням суду, окрім іншого, постановлено стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Біопрепарат" грошові витрати пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 287 грн. 06 коп.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 вересня 2013 року зазначену постанову суду першої інстанції залишено без змін.

28 квітня 2014 року Головне управління Державної казначейської служби України у Полтавській області звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду із заявою про роз'яснення постанови суду від 05 липня 2013 року по справі №816/3287/13-а.

У судовому засіданні представник заявника підтримав заяву, покладаючись на викладені в ній обставини.

Представники стягувача та боржника у судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.

Частиною третьою статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення протягом десяти днів із повідомленням заявника (особи, яка бере участь у справі, державного виконавця, які звернулися із заявою про роз'яснення судового рішення) та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розглядові заяви про роз'яснення рішення.

За таких обставин питання про роз'яснення судового рішення можливо розглянути за даної явки сторін.

Вирішуючи питання щодо наявності обставин передбачених законом, які можуть бути передумовою для роз'яснення судового рішення, суд виходить з наступного.

У відповідності до частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця, ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Як встановлено судом, Головне управління Державної казначейської служби України у Полтавській області звернулося з проханням роз'яснити з кого саме має здійснюватися стягнення судових витрат - з Державного бюджету чи з боржника.

Вирішуючи поставлене питання, суд виходить з наступного.

Згідно з підпунктом 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Разом з цим пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845, встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету або у заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

При розподілі між сторонами судових витрат суд керується статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, у відповідності до частини першої вказаної статті, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає за необхідне задовольнити заяву Державної казначейської служби України у Полтавській області та роз'яснити, що судові витрати слід стягнути із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунків суб'єкта владних повноважень - відповідача, а саме - Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області.

На підставі викладеного, керуючись статтями 165, 170 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Заяву Управління Державної казначейської служби України у м. Кременчуці Полтавської області про роз'яснення постанови суду від 05 липня 2013 року по справі №816/3287/13-а задовольнити.

Роз'яснити, що стягнення грошових витрат пов'язаних зі сплатою судового збору у розмірі 287 грн. 06 коп. на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробнича компанія "Біопрепарат" (ідентифікаційний код 34815758) слід здійснювати з Державного бюджету України в особі Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Полтавській області (ідентифікаційний код 38742715).

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання ухвали з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали складено 20.05.2014.

Суддя Є.Б. Супрун

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.05.2014
Оприлюднено22.05.2014
Номер документу38757990
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/3287/13-а

Ухвала від 12.05.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

Ухвала від 06.06.2013

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

Ухвала від 16.05.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

Ухвала від 28.02.2014

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Бершов Г.Є.

Ухвала від 24.09.2013

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Бершов Г.Є.

Ухвала від 31.07.2013

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Бершов Г.Є.

Постанова від 05.07.2013

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

Ухвала від 06.06.2013

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Є.Б. Супрун

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні